Teraz jest 21 sierpnia 2018, 14:30 - Wt

• Reklama

Aramis - Aramis (Aramis Classic)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
3
7%
3 - Przeciętny
6
14%
4 - Dobry
2
5%
5 - Bardzo dobry
17
40%
6 - Genialny
13
31%

Liczba głosów : 42

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Post20 listopada 2011, 11:38 - N

Wykreowany we wrześniu 1964 roku, choć większość źródeł mówi o 1965 roku.

Bardzo klasyczny szypr - mocny, trwały i męski. Pomimo oldschoolowej formuły, wciąż bardzo popularny. Dostępna jest cała linia produktów (woda toaletowa, woda po goleniu, balsam po goleniu, sztyft, krem do golenia), co nie jest tak oczywiste w przypadku zapachów z tej kategorii wiekowej.

Nuta głowy: aldehydy, bergamotka, artemizja, gardenia, tymianek, (bylica?)
Nuta serca: paczula, irys, szałwia, kardamon, jaśmin
Nuta bazy: skóra, drewno sandałowe, kokos, bursztyn, piżmo, wetiwer, mech dębowy

PS Standardowo nie mogę dodać ankiety (nie mam w ogóle takiej opcji), więc gdyby admin był tak miły i dodał to bym się nie obraził. EDIT - dziękuję za dodanie ankiety.
Załączniki
aramis.jpg
aramis.jpg (5.36 KiB) Przeglądane 12361 razy

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Aramis - Aramis (Aramis Classic)

Post20 listopada 2011, 21:49 - N

Mi się podoba bardzo. Przypomina Antaeusa. Zapach z klasą dla faceta zdecydowanego.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

robe

Post02 stycznia 2012, 18:30 - Pn

A ja was zaskoczę.Nie podszedł mi.Wyczuwam strasznie dużo sztucznego piżma.Z antaeusa nic nie znalazłem.Na pewno obecna wersja nie jest zapachem jakim był aramis był.A może wącham cos innego.Mam tych próbek tyle że juz nie wiem.Córka przelewa z dużych fiolek do małych.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

FourOfKind

Post02 stycznia 2012, 18:41 - Pn

Jeżeli próbka ode mnie, to na pewno Aramis :) W otwarciu jest podobny do Antaeusa, potem kwaśnieje i idzie w stronę dziadkowych ziółek. Klasyka. Mi się podoba bardzo, chociaż mógłby być weselszy.

robe

Post02 stycznia 2012, 18:47 - Pn

FourOfKind napisał(a):Jeżeli próbka ode mnie, to na pewno Aramis :) W otwarciu jest podobny do Antaeusa, potem kwaśnieje i idzie w stronę dziadkowych ziółek. Klasyka. Mi się podoba bardzo, chociaż mógłby być weselszy.

W tym sęk że dostałem z adresu wysyłkowego bez kopert ,Twoja mogłem mieć wczesniej.Córka chodzi do szkoły na Bródnie.Wszyscy na forum slą takie same plastikowe atomizery.Nie bedę sie rozpisywał dlaczego mam wszystko pomieszane bo to smieszna historia.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

hanka

Post02 stycznia 2012, 18:57 - Pn

Robe ja całkiem poważnie zapytam (żeby nie było) Czy fakt że córka chodzi do szkoły na Bródnie ma jakieś znaczenie w przypadku bałaganu w próbkach.? Serio , ja przeczytałam i tak tkwię w niezrozumieniu. Może ja coś pokręciłam ... :oops: .
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

robe

Post02 stycznia 2012, 18:58 - Pn

hanka napisał(a):Robe ja całkiem poważnie zapytam (żeby nie było) Czy fakt że córka chodzi do szkoły na Bródnie ma jakieś znaczenie w przypadku bałaganu w próbkach.? Serio , ja przeczytałam i tak tkwię w niezrozumieniu. Może ja coś pokręciłam ... :oops: .

Ma większe niż się wydaje.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

hanka

Post03 stycznia 2012, 15:42 - Wt

robe napisał(a):
hanka napisał(a):Robe ja całkiem poważnie zapytam (żeby nie było) Czy fakt że córka chodzi do szkoły na Bródnie ma jakieś znaczenie w przypadku bałaganu w próbkach.? Serio , ja przeczytałam i tak tkwię w niezrozumieniu. Może ja coś pokręciłam ... :oops: .

Ok. Dzięki. Juz się bałam ze mi się funkcja czytania ze zrozumieniem zacięła. :) A Aramisa niestety nie mogę nosić , choć kompozycja mi się podoba . Niestety jakiś składnik wywołuje u mnie mdłości ( realne i nie do wytrzymania) .
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

robe

Post03 stycznia 2012, 16:42 - Wt

hanka napisał(a):
robe napisał(a):

Ok. Dzięki. Juz się bałam ze mi się funkcja czytania ze zrozumieniem zacięła. :) A Aramisa niestety nie mogę nosić , choć kompozycja mi się podoba . Niestety jakiś składnik wywołuje u mnie mdłości ( realne i nie do wytrzymania) .

Ja ze swojej strony poleciłbym tobie poszukiwania Jules Dior w starej wersji.Coś jest w tych perfumach że i kobieta może się poczuć dobrze.Mimo że wydaje się brutal.Klasycznego Antaeusa używały także co bardziej zdecydowane Panie .
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

Krzysztof M.

Post05 kwietnia 2012, 15:02 - Cz

Aramis fajny jest. Ze względu na wypogodzenia wolę typowo letnie klasyki typu Dior ES, YSL PH, Ch PM. Chociaż dzisiaj Quorum, wczoraj Grey Flannel. Ładny, ale jakoś tak z rana zawsze coś innego zachwyca, chyba spylę.

FourOfKind

Post29 kwietnia 2012, 22:03 - N

Dziś się nim psiknąłem wieczorem i gdzieś w tle wyczuwam castoreum, na które po Dior Jules jestem wyczulony. W pozytywnym sensie oczywiście.

gilbert

Perfumaniak

Post30 kwietnia 2012, 19:53 - Pn

Dzięki uprzejmości Four'a mam okazję przetestować kilka, jakby to Roq określił, 'prehistorycznych' pachnideł :mrgreen:
Dziś padło na Aramisa Classic.
Kolejny klasyk który zdecydowanie mi się spodobał.
Klasyfikowany jako szypr (wstyd pewnie mówić na tym forum, ale dopiero dziś poczytałem trochę więcej o tym pojęciu).
Fajny, męski zapach. Tutaj nie ma wątpliwości.
Wyczuwam kilka analogii do testowanego przeze mnie ostatnio Trussardi Uomo, czyli chociażby otwarcie cytrusowe z 'zielonymi' akcentami. W składzie pokrywa się np. bergamotka. Potem robi się ziołowo- drzewnie. Nie ma się co dziwić, bo to ta sama kategoria. Aramis ma mocniejsze i bardziej wyraziste otwarcie.
Trwałość bardzo dobra.
Zdecydowanie polecam do testów.

FourOfKind

Post30 kwietnia 2012, 19:57 - Pn

To już naprawdę dość stary zapach, ale za to znakomicie sklecony. Polecam też recenzję fqjciora na jego temat. Delikatne nuty zwierzęce nadają mu charakteru. Jedyne co mi w nim "przeszkadza" to kwaskowatość, ale to nie jest takie istotne. Niezła rzecz do codziennego użytku i ciekawostka, bo to skórzany szypr. Skóry tutaj za dużo nie czuć, ale daje wyobrażenie o co chodzi z tą skórą w szyprach ;)

gilbert

Perfumaniak

Post30 kwietnia 2012, 20:07 - Pn

Aramis ma swoje lata, to fakt. Nie mniej nie jest to jakoś mocno odczuwalne. Ponadczasowa kompozycja i tyle.
Four, wspominasz o tej kwaskowości, mi akurat się to nie rzuciło za mocno. Może w następnych testach.

windstoss

Forumowicz

Post19 lipca 2012, 11:02 - Cz

Dawno "niepisany" wątek, cóż...

Testuję Aramisa od kilku dni i w kilku już miejscach trafiłem na opinię o jego "kwasowatości". Kurczę, ja w ogóle takowej nie wyczuwam, dla mnie to wytrawny, raczej gorzkawy zapach. Miejscami przypomina mi Terre Hermesa, ale to właśnie Terre jest dla mnie kwaśne, zwłaszcza po kilku godzinach na skórze. Aramis bardziej kojarzy się z drewnem i dymem.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post11 października 2012, 00:01 - Cz

Arcydzieło! Tak pachnie używany latami humidor. To obecnie najbliższy przedreformulacynemi Antaeusowi zapach. Genialny! Oceniłem oczywiście na "6". Miazga, potęga i moc wojowników Jedi! :twisted:

windstoss

Forumowicz

Post11 października 2012, 08:02 - Cz

Zapomniałem o tym wcześniej napisać: Aramis w pewnym momencie przypomina zapachem sztuczny dym z dyskotek. Nie wiem, czy ktoś jeszcze ma takie skojarzenia - zapach ten jest bardzo charakterystyczny i na długo zapada w pamięć (nie byłem na dyskotece z 5 lat, ale zapach tego dymu pamiętam doskonale, a Aramis odświeżył to wspomnienie jeszcze bardziej).

RayFlash

Super Perfumaniak

Post11 października 2012, 16:31 - Cz

To jest, kurczę, raczej egzotyczne skojarzenie. :D Tak się składa jednak, że znam ten zapach, choć nie z dyskotek: używałem maszynek do generowania tzw. suchego lodu na koncertach mojej kapeli. Wciąż mam jedną w domu. I dwa kanistry płynu. Powiem Ci, Windy, że to nie jest wcale takie głupie porównanie. Aramis to sucha, lekko słodkawa, drzewno-mchowa bomba, więc coś w tym jest. :)

gilbert

Perfumaniak

Post11 października 2012, 17:32 - Cz

RayFlash napisał(a):Arcydzieło! Tak pachnie używany latami humidor. To obecnie najbliższy przedreformulacynemi Antaeusowi zapach

W jakim sensie 'najbliższy', Ray? Ja pomiędzy nimi nie widzę żadnych podobieństw, poza oczywiście tym, że obydwa to świetna klasyka.

windstoss

Forumowicz

Post11 października 2012, 17:38 - Cz

RayFlash, specjalnie użyłem na wieczór Aramisa, by samemu sobie potwierdzić, że czuję ten sztuczny dym. I czuję - potwierdzam na 100%. Oczywiście skojarzenie jest luźne, bo sam zapach na "dicho" się nie nadaje. Zresztą to byłoby bez sensu, zapach zmieszałby się z tym dymem i i tak nic by nie było czuć ;)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie