Teraz jest 10 grudnia 2018, 02:40 - Pn

• Reklama

Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
15
16%
4 - Dobry
19
20%
5 - Bardzo dobry
52
54%
6 - Genialny
7
7%

Liczba głosów : 96

• Autor
  • Wiadomość

Prusinho

Forumowicz

Re: Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo

Post17 maja 2017, 10:53 - Śr

Początkowo wystawiłem mu notę 4, bo przy pierwszej okazji do testowania zniknął po 4 godzinach, wydało mi się to dziwne czytając opinie innych użytkowników. Drugie spotkanie z Profumo otworzyło mi oczy. Jak ja się cieszę, że nie poprawiłem za pierwszym razem aplikacji bo zabiłbym otoczenie. Te perfumy chyba zakochały się w mojej skórze, a skóra w nich. Pozwoliłem sobie na aplikację 5 chmur, 3 na klatę i po psiku za każdym uchem w sobotę 13.05, pogoda cały dzień dawała czadu, słońce paliło. Kto był na SGP w Warszawie ten wie o jakiej pogodzie mówię. Wróciłem do Torunia około 2 w nocy i zapach cały czas był. Ze względu na trwałość ocena szybuje w górę do 5

Sama kompozycja jest bardzo podobna do starszego brata. Natomiast da się wyczuć tą kadzidlaną nutę, która w moim odczuciu dodaje jaj całości. AdG Profumo w mojej ocenie jest lepszą propozycją. Na oklaski zasługuje fakt, że podoba się mojej dziewczynie (co jest rzadkością)

Edit: Zapomniałem dodać. Flakon wygląda elegancko. Prosty, masywny. W wersji 75ml magnetyczny korek.
Ostatnio edytowano 17 maja 2017, 11:04 - Śr przez Prusinho, łącznie edytowano 1 raz

ksiaze510

Post25 lipca 2017, 16:34 - Wt

A jak z trwałością tych perfum? na jednym z blogów wyczytałem że po 90 minutach tracą swoją moc i stająsię znacznie słabsze. Co o tym sądzicie?

thermomax

Aktywny forumowicz

Post25 lipca 2017, 21:00 - Wt

Z trwałością nie ma problemów. Dniówkę w pracy spokojnie wytrzymują :) Na mnie projektuje ładnie przez kilka godzin, jednakże należy pamiętać żeby nie przesadzać z aplikacją - u mnie już przy 3-4 psikach zaczynają przyprawiać o ból głowy :?

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post31 października 2017, 09:10 - Wt

Jak pachnie klasyczny Acqua di Gio chyba każdy wie. A jak pachnie Profumo? Praktycznie tak samo, tylko jest nieco cięższy i gładszy, przez co bardziej elegancki. Ale szczerze mówiąc, to nie wiem czy na kimś byłbym go w stanie odróżnić od klasyka. Przykładając nos do skóry może tak, bo Profumo nie jest taki szorstki, ale w powietrzu pachną niemal identycznie. No ale ja się pytam - gdzie to kadzidło? Gdzie ta paczula? Mój pierwszy kontakt z nim nieco mnie zawiódł, bo spodziewałem się czegoś więcej. Jednak nie da się mu odmówić tego, że nosi się go bardzo komfortowo, to takie perfumy na praktycznie każdą porę roku i każdą okazję. Trwałość jest w porządku, sześć, w porywach do ośmiu godzin wytrzymuje. Projekcja jest przyzwoita przez pierwsze dwie, trzy. Ode mnie czwórka.
KLIK - poszukuję próbek perfum z półki "Perfumes I Want" (od DHP, tych przed nim nie bierzcie pod uwagę)

SPRZEDAM

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post31 października 2017, 14:08 - Wt

Przerobiłem kilka dużych flaszek AdG, Profumo jest zdecydowanie dla mnie ostrzejszy i "kadzidlany" (nie dymny), bardziej agresywny, ma lepsze parametry

gilbert

Perfumaniak

Post01 listopada 2017, 19:44 - Śr

W ankiecie daję 4 - dobry, przyjemny zapach, ale raczej nic ponadto. Dla mnie to rzeczywiście taki " ciemniej " pachnący klasyczny Acqua di Gio, natomiast ja raczej nie wyczuwam tutaj wymienianego przez wielu kadzidła.
Użyłem już kilka razy globalnie, i trwałość/projekcję mogę ocenić na pewno na dobrym poziomie.

Pełnego flakonu raczej nie kupię, bo w tej cenie jest wiele ciekawszych zapachów, ale odlewke bez problemu wypsikam.

Alibaba11

Post02 stycznia 2018, 21:53 - Wt

Dziś ledwo zalapałem się w D na psik z testeru. Albo taki popularny albo kończā im się testery. Zapach bardzo przyjemny.

gilbert

Perfumaniak

Post19 stycznia 2018, 22:13 - Pt

Ostatnio łapię się na tym, że gdy potrzebuje użyć przede wszystkim bezpiecznego, ale eleganckiego, fajnego zapachu, w którym czułbym się w 100% komfortowo w danej sytuacji, sięgam zdecydowanie najczęściej po Acqua di Gio Profumo.
Koniec końców okazuje się, że to jedno z częściej używanych przeze mnie pachnideł.

Dalej podtrzymuje, że nie jest to rewolucyjna i zaskakująca kompozycja, ale banalną też bym ją nie nazwał.
Nie można odmówic Profumo, że pachnie po prostu dobrze, i robi swoją robotę.

tomekck2

Post20 stycznia 2018, 11:42 - So

Posiadam próbkę. Zapach przyjemny jednak z czasem przypominał zapach staromodnych perfum.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2018, 12:17 - So

Tzn. pierwowzór? Czyli Acqua di Gio? Nie wiem czy są staromodne, ale na pewno starsze datą. ;)

tomekck2

Post20 stycznia 2018, 12:40 - So

Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post20 stycznia 2018, 14:23 - So

Jak już to ultra popularne,ale nie staro modne :P
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2018, 20:34 - So

I doczekałem czasów kiedy AdG jest staromodne.

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 stycznia 2018, 21:13 - So

W czasach liceum czyli prawie 20 lat temu jeździłem do Gdyni na dworzec po podróbkę Acqua di Gio tam był najbardziej zbliżona do pierwowzoru. Kupowałem zamiennik ponieważ zwyczajnie nie było mnie stać na oryginał. Podróbka była bardziej hałaśliwa, chemiczna i szorstka. Choć była znośna to jednak wciąż była tylko namiastką inspiracji. Przy perfumo mam cały czas wrażenie że mam podróbkę że to zamiennik pierwowzoru, może gdy bym nie znał zwykłej acqua to bym był zachwycony. Kiedyś można było kupić kasty z hitami ale wykonywanymi przez "various artists" z wytwórni Snake music ;) i to jest taka wersja.

Patryk33

Aktywny forumowicz

Post12 marca 2018, 11:50 - Pn

Panowie czy testery Profumo posiadają korek?

lb_01-100

Post12 marca 2018, 13:44 - Pn

Posiadają. Kupowałem w Euforia - 75ml i korek ma.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post12 marca 2018, 21:05 - Pn

tak bardzo podobnej do starej wersji AdG
jak dla mnie jest lepsza od pierwowzoru i parametry też są lepsze

Czarny

Forumowicz

Post17 marca 2018, 23:56 - So

Nie znoszę jak każdego AdG, zapach pachnie dla mnie jak detergenty + cała chemia jaką posiadam w domu. Niestety ale ode mnie jest jedynka. Jedyny plus a właściwie minus w jego przypadku to trwałość, bo ta jest na prawdę solidna.

lester86

Forumowicz

Post30 marca 2018, 16:02 - Pt

Zgadzam się z opiniami, że kadzidło trochę przykryło DNA oryginalnego AdG, jednak uważam że zapach jest lepszy od pierwowzoru. Ja tu czuję na pierwszym planie i nieprzerwanie kadzidło oraz lekko słone cytrusy. De facto nic więcej nie czuję bo to jest dobrze zblendowane. Zapach jest taki kremowy a mimo to rześki. Dodam jeszcze, że trwałość jest wybitna jak na moją skórę. Zasłużone 5 - chyba jeden z niewielu zapachów który na papierku i skórze pachnie dla mnie tak samo albo bardzo podobnie ;)

PachnącyMariusz

Forumowicz

Post09 kwietnia 2018, 13:01 - Pn

Otwarcie jest doskonałe, później jest też wspaniale. Kocham ten zapach.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie