Teraz jest 18 września 2018, 19:05 - Wt

• Reklama

Iceberg - Eau de Iceberg Pour Homme 74

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Ocena Iceberg - Eau de Iceberg Pour Homme 74 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
8%
3 - Przeciętny
3
25%
4 - Dobry
6
50%
5 - Bardzo dobry
2
17%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Iceberg - Eau de Iceberg Pour Homme 74

Post16 listopada 2011, 23:28 - Śr

Pierwsze spotkanie z tym drzewno-aromatycznym zapachem było z gatunków "spoko, może być". Obecnie zapach oceniam na mocne "4", chociaż po wieczornej aplikacji czuję, że jestem w stanie się z nim zaprzyjaźnić na dłużej.

To co mnie urzeka to niesamowita świeżość, podobna do tej z Prada Infusion. Czuję irysy, ale przede wszystkim cytrusy i "mydlaną" woń. Sam zapach odkupiłem od kolegi z forum i to był strzał w "10" muszę przyznać. Stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny. Teraz już nie jestem pewien, czy to co poczułem kiedys w markecie na pewnym facecie (uwaga: nie, nie jestem gejem, chociaż może to tak brzmieć hehe), to nie był właśnie Iceberg (ewentualnie Prada) - aż korciło mnie by zapytać, jakich używa kosmetyków (nie przypuszczałbym, że to perfum... bardziej spray na komary [żart], krem do twarzy). Trwałość na mojej skórze dobra - około 5-6 h, chociaż i po tym czasie są momenty, że go wyczuwam (blisko skóry, ale to zawsze coś).

ps. czytałem recenzje, gdzie w wiekszosci przypadków zapach jest zaliczany do kategorii "słaba trwałość". Fqjcior bardzo pięknie podsumował 74-kę, belor bardziej srogo.. zresztą zapraszam do lektury.

http://perfumowyblog.wordpress.com/2011 ... our-homme/
http://belorek.wordpress.com/2011/10/18/woda-iceberga/

Na mnie na szczęście czuć go długo, co sprawdziłem dzisiaj w pracy (po 4 psiknięciach, czułem go całkiem długo, bo dobre 6h). Trwałość i moc analogiczna jak w przypadku Creed Aventus.

belor

Re: Iceberg 74 pour Homme EDT

Post17 listopada 2011, 07:09 - Cz

To ciekawy zapach i ocenił bym go wyżej, gdyby właśnie projekcja i trwałość... Na mnie niestety on nie istnieje i chyba nie tylko na mnie. Ale sama kompozycja jest dobra i ciekawa.

pirath

Super Perfumaniak

Re: Iceberg - Eau de Iceberg Pour Homme 74

Post17 listopada 2011, 08:46 - Cz

na bloterze zapachniał mi pięknie, niemal kupiłem w ciemno...
ale zaaplikowałem na skórę i nastąpiło sromotne rozczarowanie... na mnie nie pachniał niemal wcale a to czym pachniał w ogóle nie przypominało nuty z blotera...

Kamolskee - nie ty jeden zwracasz uwagę na to czym pachną inni faceci, więc tłumaczenie, że nie jesteś gejem jest w tym przypadku zbędne... zakładam, że wszyscy zwracamy uwagę na zapachy otoczenia i mamy tak samo... ;)

belor

Post17 listopada 2011, 09:08 - Cz

pirath napisał(a):(ciach)
Kamolskee - nie ty jeden zwracasz uwagę na to czym pachną inni faceci, więc tłumaczenie, że nie jesteś gejem jest w tym przypadku zbędne... zakładam, że wszyscy zwracamy uwagę na zapachy otoczenia i mamy tak samo... ;)

Miałem napisać coś w podobnym tonie, wyręczyłeś mnie pirath.
Nie trzeba udowadniać swojej "męskości" :)
Pomijając zupełnie fakt, że bycie gejem nie jest czymś "gorszym" i raczej nie ma się z czego tłumaczyć.
(dla ewentualnie powstających w ciekawskich umysłach zapytań - pisze to jako zadeklarowany "wielbiciel" cipki) :)

kamolskee

Post17 listopada 2011, 13:38 - Cz

Zauważyłem, ze ten zapach przypomina mi w pewnych momentach (jakaś specyficzna nuta) Faranheita... ktoś potwierdzi ?
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

domurst

Perfumaniak

Post02 maja 2012, 12:29 - Śr

Do Prada Infusion w życiu bym go nie porównał. Prady w 30stopniowym upale nie odważyłbym się przywdziać, Iceberga jak najbardziej. Dzisiaj po raz kolejny dałem mu szansę w Rossmannie i czuję, że niedługo będę miał swoją butelkę. Z trwałością i projekcją jest słabo, ale nie tragicznie. Próbne psiknięcie na nadgarstek w R. ok. 9, potem powrót do domu, globalne użycie BR Classic. No i na godzinę 13.40 BR został zjedzony przez wetiwerową mydlaną bazę kapki Iceberga z nadgarstka. 74 ma jakiś wspólny mianownik z Mugler Cologne, tyle że u francuza jest bardziej "musująco", u włocha jakby bardziej naturalnie.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

marso

Forumowicz

Post15 sierpnia 2012, 09:56 - Śr

Tą wodą zachwyciłem się od pierwszego niuchnięcia tak samo jak niedawno opisywanym przeze mnie Lagerfeldem Man.Zestawienie nut nie powoduje szału ale jaki efekt! Świeżość o jakiej marzyłem. Nie agresywna, nie ostra, przyjemnie "miękka". Nuta głowy utrzymuje się dość dlugo. Atrakcyjna cena i ... to tyle dobrego, niestety. Piekno zapachu to nieco za mało aby wynieść Iceberga na szczyty. Moc i projekcja do 4h na skórze, na kołnierzyku trzymał się trochę więcej. Flakon prosty, nie wyszukany. Ocena: mocna czwórka.
Uwaga nadchodzi nowość: Eau de Iceberg Amber pour Homme. Już zacieram ręce na bursztynek.

illusion

Aktywny forumowicz

Post02 stycznia 2013, 16:38 - Śr

Mój nos mocno wyczulony jest na wszelkie pierwiastki wetiwerowe i jak to bywa z takimi zapachami, również w tym wyczułem wetiwerę niemal od poczatku do końca. W ogóle baza tego zapachu mocno przypomina mi niejakiego Paula Smitha - Story z tym, że Paul Smith jest chyba trochę lepszy. Przede wszystkim nie posiada tego niezbyt fajnego elementu mydełkowego. Parametry użytkowe w postaci trwałości też wydają się być lepsze. Kiedyś jeszcze wrócę do iceberga.

jkkju

Post02 stycznia 2013, 18:10 - Śr

Moim zdaniem jest na 4, ładny zapach. Szkoda, że trwałość średnia.
Wszyskie zapachy od YSL :-)

domurst

Perfumaniak

Post15 stycznia 2013, 15:14 - Wt

Trwałość to jego jedyna bolączka. Projekcja również pozostawia wiele do życzenia, ale sam aromat przepiękny. Wetiwerowo-mydlane, wilgotne sianko. Coś jest w porównaniu do Story, ale mi bardziej kojarzy się z Mugler Cologne
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

karoluss91

Aktywny forumowicz

Post11 marca 2013, 16:33 - Pn

Zapach jest naprawdę śliczny, dzisiaj po raz drugi miałem okazję go przetestować. Świeża, bardzo męska lekko mydlana wetiwerowa słodycz tak określiłbym ten zapach. Niestety na nadgarstku trzymał dosyć krótko, ponowiłem testy, zapach wydał mi się tak samo piękny lecz również wydawało mi się że coś nie gra, na drugiej ręce miałem active bodies który żył w najlepsze podczas gdy icberg był ledwo wyczuwalny. Wchodzę na forum i niestety ... przypuszczenia odnośnie marnej trwałości się potwierdziły, a szkoda ... Za kompozycje dla mnie - 6, walory użytkowe - 2, średnia wychodzi 4, więc taką też notę wystawiam w ankiecie 4 z bardzo bardzo dużym plusem. Sam pomyślę o zakupie próbki, miniaturki, odelwki czegokolwiek tak aby od czasu do czasu psiknąć na nadgarstek przed snem i ucieszyć nos :)

yhmmma

Perfumaniak

Post30 sierpnia 2013, 14:26 - Pt

Zapach poznałem dzięki kolegą z forum, którzy polecili mi go przetestować przy okazji szukania " taniego psikacza".
Dorwałem próbkę, 2 testy globalne i stwierdziłem, że muszę go mieć.
Woń, która się unosi po aplikacji jest przepiękna. Mimo tego, że jest to trochę mydlany zapach, to nie do końca, po jakimś czasie robi się subtelnie słodki . Jak najbardziej mi odpowiada tego typu świeżość. Niestety trwałość nie jest jego dobrą stroną - ok. 5-6 h to taki max. Przy małej projekcji. Piękny i prosty flakon. Za taką cenę wybaczam mu jego trwałość i projekcję. Idealnie nadaje się do pracy, na siłownie, czy po prostu do użytku codziennego.

MrMole

Aktywny forumowicz

Post22 grudnia 2013, 12:23 - N

Testowałem w Super Pharmie. Miałem dziwne uczucie po zaaplikowaniu na skórę, że nic nie czuję. Z moim nosem jest wszystko OK...

Bendigo

Post22 grudnia 2013, 22:45 - N

MrMole napisał(a):Testowałem w Super Pharmie. Miałem dziwne uczucie po zaaplikowaniu na skórę, że nic nie czuję. Z moim nosem jest wszystko OK...

Podobnie odbieram ten zapach. Jest jeszcze kilka, których nie jestem w stanie wyczuć. Nie wiem z czego to wynika.

qvr

Forumowicz

Post23 grudnia 2013, 18:26 - Pn

Ładny, przyjemnie świeży, w dobrej cenie. W sam raz na wiosne/lato moim zdaniem :)

Jack34

Forumowicz

Post15 września 2017, 17:42 - Pt

Rewelacyjne perfumy na największe upały. Bardzo przyjemne, pachnące naturalnie. Na mojej skórze pachnie męsko w klimacie David Beckham Homme, tylko bardziej organicznie . Lubiany przez Kobiety . Dla mnie ciekawszy niż Lanvin Eclat d'arpege Pour Homme. Trwałość bardzo dobra.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie