Teraz jest 21 września 2018, 15:18 - Pt

• Reklama

Armaf - Club de Nuit Intense Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Armaf - Club de Nuit Intense Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
4%
2 - Słaby
6
6%
3 - Przeciętny
2
2%
4 - Dobry
24
25%
5 - Bardzo dobry
52
54%
6 - Genialny
8
8%

Liczba głosów : 96

• Autor
  • Wiadomość

początkujący

Forumowicz

Armaf - Club de Nuit Intense Man

Post12 kwietnia 2016, 01:11 - Wt

Za Fragrantica.pl:
"Club De Nuit Man marki Armaf to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Nutami głowy są mandarynka, mięta i grejpfrut; nutami serca są cynamon, goździk (przyprawa), pieprz i imbir; nutami bazy są ambra, paczula, nuty przyprawowe, skóra i nuty drzewne. "
Obrazek

Dostałem sporo zapytań na pw o ten zapach, pomyślałem więc, że pora założyć mu wątek i rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie oszukujmy się - nikt nie kupuje Armafa "bo to dobre pachnidło" ;) Każdy szuka tańszego substytutu Aventusa.

A jak jest w rzeczywistości?

Odpowiem jak każdy szanujący się psycholog - "to zależy".

Zależy co kto lubi. Otóż moi drodzy, Armaf Club de Nuit Intense, to w mojej ocenie, brzozowo-dymny batch Aventusa. Jeśli lubicie te klimaty - możecie spróbować się z Armafem.
Jeżeli zaś poszukujecie bardziej owocowych batch'ów - polecam zapoznać sie z Reyane Insurrection II Pure.

Co do samego zapachu, jeśli ktoś nie zna Aventusa, to pokrótce objaśnię (posłużę się cytatem z tematu o Aventusie, który trafnie oddaje charakter zapachu) - dostajemy tutaj tacę świeżych i soczystych owoców podanych w lekko przydymionym pomieszczeniu. W zależności od batch'a, albo w pokoju jest więcej dymu, albo na tacy jest więcej owoców ;) W Armafie, wg mnie, jest więcej dymu, co spodoba się miłośnikom takich klimatów. Ja wolę owoce, ale mimo tego Armafa nosi mi się bardzo dobrze, lubię bardzo nim pachnieć, sięgam po niego nad wyraz często, i robię to z wielką przyjemnością.

Kwestie techniczne - na początku projektuje bardzo mocno, jeden psik na rękę kolegi, i czułem zapach stojąc metr od niego, więc moc jest. Później mam wrażenie nieco przysiada, ale wyczuć się dało nadal. Trwałość - ciężko mi ocenić. Ja go na sobie czuję nawet następnego dnia, ale niewykluczone, że tylko ja, a ktoś będąc obok mnie już go nie poczuje. Tego nie wiem.
Tyle technikaliów, jeszcze jedna drobna uwaga na koniec.

Byłem też pytany, skąd go sprowadziłem, i gdzie go kupić. Odpowiem - nie wiem :( Ja go odkupiłem po bardzo okazyjnej cenie od Forumowego kolegi snauta, za co serdecznie chcę mu z tego miejsca podziękować. Wiem, że ktoś go sprowadzał z Indii, ale dokładniejszych szczegółów po prostu nie znam. Jeśli ktoś jest kompetentny do wypowiedzenia się w tym temacie - zachęcam, zrobimy małe FAQ pt. "Jak sprowadzić sobie Armafa" :)

Puentując temat - podobieństwo do Aventusa jest znaczne. Jeśli ktoś chce często pachnieć tego rodzaju zapachem, a nie chce płakać nad każdą rozlaną kroplą kosztującą 10zł/ml (bo tyle teraz wychodzi kupując na i-perfumy), mogę śmiało polecić Armaf Club de Nuit Intense Man :)
Mogę się mylić, wszak jestem początkujący :)

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Armaf - Club de Nuit Intense Man

Post12 kwietnia 2016, 05:43 - Wt

Kupiłem go w jakimś indyjskim sklepie internetowym. Na przesyłkę czekałem ponad 2 tygodnie, ale było warto.

pemo124

Forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 05:58 - Wt

Ja Też zamawiałem z Indii, czekam dalej na paczkę bo utknela na cle. Jak w ogóle ja dostane to dam znać skąd brałem i ile wychodzi mniej więcej.

Bendigo

Post12 kwietnia 2016, 06:13 - Wt

Z tego co pamiętam zapłaciłem za wszystko około 160 zł

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 07:08 - Wt

Nie znam jeszcze Armafa ale testowałem większość aventusopodobnych: La Martina Tierra del fuego, Reyane Insurrection II Pure, Mancera Cedrat Boise a nawet M Micaleff Royale Vintage i powiem Wam jedno: w mojej ocenie żaden z nich nie ma tego czegoś co zachwyca (mnie) w Aventusie! Każdy z nich przez chwilę pachnie jak Aventus ale tylko przez chwilę.
To tak jak z Franck Olivier Eau de Passion który jest w 95% podobny do Platinum Egoiste a do tego trwalszy, może to i prawda, ale te 5% naprawdę ma znaczenie i dla mnie jest decydujące, bo te 5% to "boski pierwiastek" przejaw geniuszu który sprawia że ten zapach jest po prostu obłędny a Franck taki już nie jest.
I jestem przekonany że z Armafem jest podobnie, jak dobry by nie był nigdy nie osiągnie poziomu oryginału ponieważ jest to tylko imitacja zapachu. To jak kupować ciuchy A&F czy Conversy z alliexpress niby to samo wygląda tak samo, ale to nie jest to samo i z czasem to widać.
Wniosek z tego taki: jak chcecie Aventusa kupcie Aventusa. Nie ma się i innych co oszukiwac że Armaf to Aventus. Nie nie jest nim
Reasumując chętnie sprawdzę Armafa przede wszystkim po to aby utwierdzić się w swoim przekonaniu, bo szansa że odszczekam wszystko co napisałem jest niewielka ;).

Bendigo

Post12 kwietnia 2016, 08:20 - Wt

Ja kupiłem Armafa - Club de Nuit nie dla tego, że to słabsza kopia Aventusa, ale dlatego, ze mi się ten zapach po prostu spodobał. Miałem próbkę i po kilku testach stwierdziłem, ze chcę mieć cały flakon.

początkujący

Forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 09:43 - Wt

grzegorz01 napisał(a):Każdy z nich przez chwilę pachnie jak Aventus ale tylko przez chwilę.

Eee no coś Ty ;) Armaf daje Aventusem aż miło, nawet widziałem w temacie o komplementach, że ktoś dostał pochwałę za Armafa "oo Aventus", także tak :)

Zwróć uwagę na to też, że każdy rocznik Aviego pachnie inaczej. Jakbyś mi podstawił pod nos Armafa, i powiedział, to Aventus 2016, ja mówię, dobra, ile za to? 5zł/ml? Biore!

W sumie...kupując na allegro....nie wiesz co kupujesz ;)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 09:52 - Wt

początkujący napisał(a):
grzegorz01 napisał(a):Każdy z nich przez chwilę pachnie jak Aventus ale tylko przez chwilę.

Eee no coś Ty ;) Armaf daje Aventusem aż miło, ...

Już to słyszałem o każdym z w/w wymienionych, ale wierzę na słowo ;)

skoro jest taki dobry to ciekawe czemu każdy go sprzedaje z niewielkim ubytkiem, ostatnio było kilka flaszek tu czy na allegro

początkujący

Forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 10:03 - Wt

Może przeszkadza im ten dym i brzoza, których Armaf'ie jest sporo.

Ja też, po pierwszym kontakcie, trochę żałowałem zakupu, nie tak to sobie wyobrażałem :mrgreen: Ale potem dałem mu szansę, i jeszcze jedną, i jeszcze jedną, i zaiskrzyło ;) To dobry zapach do noszenia, ale może słusznie prawisz - chcesz Aventusa - kup Aventusa.

disaster3

Super Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 10:05 - Wt

grzegorz01 napisał(a):
początkujący napisał(a):

skoro jest taki dobry to ciekawe czemu każdy go sprzedaje z niewielkim ubytkiem, ostatnio było kilka flaszek tu czy na allegro

Ja, ja mogę odpowiedzieć na to pytanie :D Dlatego sprzedają, ponieważ są mega rozbiórki z FR i Avik za ok. 3 PLN rozchodzi się szybciej niż świeży chleb przed Swiętami Bożego Narodzenia a lepiej mieć protoplastę niż naśladowcę.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Deco79

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 10:09 - Wt

grzegorz01 napisał(a):
początkujący napisał(a):

Może sam Aventus jest przereklamowany i jego klony niczemu nie są winne?? Sam miałem i sprzedałem Armafa, ładny zapach, bardzo zbliżony do Aventusa, ale tak jak sam Aventus, jest to tylko przyjemny owocowy zapach a ja tego (obecnie) w perfumach nie szukam.

Nie jest wykluczone, że kiedyś do Armafa wrócę bo to naprawdę przyjemny zapach.

Szczerze mając wybierać między Aventusem za 5 zł/ml a Armafem za 1,5 zł/ml wybieram Armafa

W skali od 1 do 6 wystawiam ocenę 5.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 10:12 - Wt

disaster3 napisał(a):Ja, ja mogę odpowiedzieć na to pytanie :D Dlatego sprzedają, ponieważ są mega rozbiórki z FR i Avik za ok. 3 PLN rozchodzi się szybciej niż świeży chleb przed Swiętami Bożego Narodzenia a lepiej mieć protoplastę niż naśladowcę.

i tak Avik wychodzi 2 x drożej od Armafa a narzekają zarówno na trwałość jak i projekcję Aventusa...

disaster3

Super Perfumaniak

Post12 kwietnia 2016, 10:27 - Wt

kto narzeka ten narzeka ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

zenko3

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 13:14 - Wt

W moim odczuciu Club de Nuit Intense Man to bardzo dobry zapach. Pojawił się u mnie zanim nabyłem dekancik Aviego i od początku się polubilismy. Jest mała różnica pomiędzy obydwoma zapachami ale tak jak któryś z kolegów napisał wyżej jeden jest bardziej owocowy. .. Stosunek ceny do jakości jest naprawdę imponujący. Osobiście przy obecnych cenach Aventusa wybrał bym Armaf-a:)

madmax88

Forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 13:17 - Wt

Testowałem Pure II, Fresco Ilum Dean, Cedrat Boisee, La Martina Tierra del fuego. Nie znam tylko Royal Vintage. Stwierdzam, że ten jest najbliższy oryginalnemu Avikowi brzozowemu/dymnemu. Bez wwąchwania się w nadgarstki tylko tak na odległość większość powiedziałaby pewnie Aventus jak nic. Trwałość i projekcja powyżej zadowalającej. Jeśli ktoś mniej lubi owocowe batche to ten Armaf trzeba przetestować jak nic.

Flakon jest nieprzezroczysty i chyba niemożliwy do prześwietlenia więc podaje wagę pełnego flakonu z korkiem i bez.
Z korkiem 501g
Bez korka 438g

początkujący

Forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 14:17 - Wt

Widzę same dobre opinie. Co mnie zresztą cieszy, bo to dobry zapach. Już abstrahując od Aventusa - Armaf to bardzo dobre pachnidło :) Moderatora proszę o dodanie ankiety, ode mnie Intense Man ma mocną 5, za całokształt, kompozycję i parametry :)

To teraz dopiero zobaczycie, co to znaczy hype...

disaster3 napisał(a):Ja, ja mogę odpowiedzieć na to pytanie :D Dlatego sprzedają, ponieważ są mega rozbiórki z FR i Avik za ok. 3 PLN rozchodzi się szybciej niż świeży chleb przed Swiętami Bożego Narodzenia a lepiej mieć protoplastę niż naśladowcę.

To myślisz, że te wszystkie flakony z allegro, to nasi forumowicze?

kamil10

Forumowicz

Post12 kwietnia 2016, 16:35 - Wt

Dla mnie Armaf ma jedną potężną zaletę nad Aventusem. Mój nos nie dostaje "Olfactory fatigue" i czuję zapach przez około 6 godzin, przy zaskakująco dobrej projekcji. Czy jest podobny do Aventusa? To zależy do którego batcha. Są wypusty, do których jest bardzo podobny, prawie identyczny. Jedyną różnice widzę w otwarciu, gdzie cytryna w zimniejszym powietrzu zaczyna mi pachnieć jakby sianem :D.

Pav

Post13 kwietnia 2016, 19:17 - Śr

Zrobiłem dzisiaj test. Prysnąłem na jeden blotter Aventusa, na drugi CDNI. Chciałem sprawdzić czy po tym, jak minie cytrynowe otwarcie Armafa będę miał problem z ich rozpoznaniem. Po około 30 minutach zapachy były bardzo podobne i nie miałem 100% pewności co wącham. Po ponad godzinie wszystkie wątpliwości zniknęły. Aventus wciąż pachnie intensywnie i soczyście, kiedy CDNI jest wyraźnie inny, "wyblakły", dużo słabiej wyczuwalny.
Mimo tego, że zapachy są bardzo do siebie podobne, CDNI nie daje z używania takiej radości jak Aventus. Trochę czuć, że to kopia. Jego wadą jest też trwałość. Po około 4 godzinach robi się już bardzo słabo wyczuwalny. Możliwe że to mój nos przestaje go odbierać, ale nie mam podobnego problemu z Aventusem - czuję go dłużej i bez problemu.

CDNI to przyjemny, bardzo dobry zapach. Zdecydowanie warty swojej ceny. Jeśli nie znasz Aviego to będziesz zadowolony z zakupu. Jeśli jednak znasz i lubisz Aventusa to uważaj - prawdopodobnie będziesz kolejnym, które chce sprzedać flakon z niewielkim ubytkiem. :)

kamil10

Forumowicz

Post14 kwietnia 2016, 18:24 - Cz

Dla mnie CdNIM bije Aviego pod względem trwałości/projekcji. Pytanie tylko którego Aviego, który batch - a to inna bajka. Są pewnie batche dużo lepsze, tu niema się o co sprzeczać, ale są też gorsze, więc kupując zapach około 4-5 razy droższy często gramy w rosyjską ruletkę. Poza tym jak na razie 2 batche aviego, które próbowałem (jak dla wielu innych osób) powodowały szybkie zmęczenie nosa.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post16 kwietnia 2016, 08:25 - So

Więc tak dzieki zaprzyjaźnionemu forumowiczowi (jeszcze raz dzięki! ;)) udało mi się poznać ten zapach.

W mojej ocenie Armaf nic i niczego nie bije i jeżeli jest czegoś klonem to będzie to to:
Obrazek

Proszę Państwa zgodność wynosi 98%. No naprawdę hindusi przelali Misk Oud do innego flakonu, troche go wstrząsneli i mamy CDNi. Po ok. 2 h w bazie Armafa dochodzi coś na kształt dymu, jest też może i nieco trwalszy. Proszę sobie sprawdzić ceny Rasasi i samemu ocenić co się bardziej opłaca.

Oba są bardziej zbliżone do Mancery niż do Aventusa.

Oceniając zupełnie oderwanie od Creeda nie jest złe. Tego Rasasi używa moja żona i muszę powiedzieć że pachnie na Niej bardzo dobrze (na mnie już mniej)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie