Teraz jest 23 września 2018, 23:08 - N

• Reklama

Guerlain - L’Homme Ideal Eau de Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - L’Homme Ideal Eau de Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
2%
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
8
20%
5 - Bardzo dobry
20
49%
6 - Genialny
10
24%

Liczba głosów : 41

• Autor
  • Wiadomość

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Guerlain - L’Homme Ideal Eau de Parfum

Post30 stycznia 2017, 19:11 - Pn

Flakon bardzo ładny. Zapach raczej na jesień i zimę,do tego raczej elegancki.Raczej na wieczór niż na
codzień.
Dobra trwałość i niezła projekcja.Dosyć mocny i gęsty ten zapach.Wyczuwam jak koledzy nutkę wiśni jak dla mnie delikatnie przypudrowaną.Na mnie nie jest aż taki słodki jak EDT. Zbiera sporo komplementów.Bardzo dobry to wieczorowo-elegancki zapach.Tak tylko się wciąż zastanawiam czy to do końca moja nuta.Może czas pokaże...
Ogólnie polecam i daje 5.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Maniek

Aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2017, 22:29 - Pn

Szukałem czegoś z nutą migdału. Już miałem zamawiać Majda Bekkali Tulaytulah ale wpadła mi próbka Guerlain'a i strzał w 10 :) Kupiłem flaszkę 50 mimo styczniowej abstynencji zakupowej ;) Przyjemny aromat migdałowej skóry z kroplą wanilii. Polecam :)

Ps. Ja również wyczuwam nutę wiśni

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2017, 22:35 - Pn

Maniek napisał(a):Kupiłem flaszkę 50 mimo styczniowej abstynencji zakupowej ;) Przyjemny aromat migdałowej skóry z kroplą wanilii.

też mam/miałem absencję, ale wpadł bon 400 zł do Douglasa - tylko ten zapach mi się spodobał i nie miałem wyjścia :) Pierwszy raz nie sugerowałem się opiniami w necie, ale jak wróciłem z perfumerii (po testach, przed zakupem) i trafiłem na recenzję piratha..... :shock: :mrgreen:
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Maniek

Aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2017, 22:41 - Pn

Czytając pirath'a można mieć inne wyobrażenie o tym zapachu

kamolskee

Post31 stycznia 2017, 10:09 - Wt

Maniek napisał(a):Czytając pirath'a można mieć inne wyobrażenie o tym zapachu

często tak miałem (akurat przy tym pachnidle wszystko się zgadza, bo je pochwalił), nie wspominając o blogu Ne******, prawie każde odczucie blogera jest o 180 stopni odmienne od mojego, zresztą nie tylko mojego co widać po komentarzach.

Guerlain L'Homme Ideal EDP przypomina mi kompozycyjnie i jakościowo produkty nieco droższej marki niszowej HdP, klimaty podobne do Cassanova czy 1825.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post31 stycznia 2017, 10:21 - Wt

kamolskee napisał(a): prawie każde odczucie blogera jest o 180 stopni odmienne od mojego

Trzeba sobie znaleźć blogera, ktory "odczuwa podobnie" i polegać na jego recenzjach. W moim przypadku np. prawie zawsze jest to dracdoc i Fqjcior. Wszyscy inni w większym lub mniejszym stopniuy sie mijają.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post17 lutego 2017, 17:00 - Pt

Tym zapachem Guerlain przeprowadza atak na terytorium, na którym niepodzielnie panuje Dior Homme Parfum. A zatem w założeniu miał to być zapewne taki mainstream'owy high-end, a przy okazji powrót do najlepszych tradycji domu perfumowego Guerlain. Jeśli chodzi o rzucenie rękawicy DHP, to próba ta - chociaż niewątpliwie ambitna - zakończyła się moim zdaniem porażką. Oczywiście nie sromotną, ale w tej konfrontacji Dior Homme Parfum pokonuje pretendenta w każdym elemencie. Abstrahując jednak od tego pojedynku, L'Homme Ideal Eau De Parfum okazuje się być pachnidłem bardzo dobrym i w tym sensie powrót wysokich lotów perfumiarstwa do podstawowej ( sieciowej ) linii Guerlain jest faktem. Początek - chociaż urodziwy - jest najsłabszą fazą tego zapachu. I najbardziej zwyczajną. Zapach jednak zyskuje z każdą minutą, wytracając migdałową słodycz na rzecz aromatu bardziej złożonego, w którym znajdzie się miejsce i dla królowej kwiatów, i dla wiśniowej nalewki na nieprzesadnie słodkim waniliowym tle. Nie mogę także oprzeć się wrażeniu, że zawiera delikatną pudrowość na granicy percepcji. Wraz z upływem czasu L'Homme Ideal Eau De Parfum zdaje się podążać w kierunku zapachu skórzanego, ale w eleganckim wydaniu, wykończonym tonkową krągłością. Trwałość bardzo dobra, bo sięgająca 10 godzin, ale projekcja - szczególnie w późniejszych fazach - rzeczywiście mogłaby być donośniejsza. Właśnie w tym elemencie najnowszy Guerlain najwięcej traci względem DHP. Reasumując, L'Homme Ideal Eau De Parfum co prawda nie jest tak spektakularny jak Dior Homme Parfum, ale elegancji, szyku a nawet pewnego wyrafinowania odmówić mu nie sposób. Dlatego moja ocena w ankiecie nie może być inna jak zasłużone "5".

Obrazek

Lucjan

Moderator

Post17 lutego 2017, 17:34 - Pt

Mainstream'owy high-end , niesamowicie mi się podoba to określenie , faktycznie Guerlain próbował nawiązać do tego co Dior i wywiązał się z tego na ile szeroko pojęte ramy linii Ideal na to pozwalają , zapach liczony na palcach jednej ręki , który mam jako flakon z ostatnich 3 lat...

P.S. Jakby te panny młode były faktycznie napalone to ganiałyby w bielutkich szpilkach a nie tenisówkach :lol: :lol: :lol:

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2017, 19:22 - N

Testuję próbkę tego zapachu i faktycznie jest to niezłe pachnidło. Początek faktycznie jest średni, ale zarazem jest to moment najbardziej nawiązujący do protoplasty. Jak już się ułoży to pojawia się nalewka wiśniowa z odrobiną pudrowej słodyczy. Ładne to, ale nie w moim guście. Perfumy komfortowe, ale bez jakiegoś pazura, który wywoływał by chęć posiadania flakonu. Próbkę zużyję i wtedy ocenię, ale chyba nic nowego nie uda mi się odkryć w tej kompozycji.

Maark

Post21 lutego 2017, 20:36 - Wt

Otwarcie nawiązuje trochę do ojca, czyli Ideal EDT, jest słodkie, intensywne, ale nie tak liniowe. Baza rzeczywiście zmierza klimatem w kierunku Dior Homme Intense, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Bardzo dobra propozycja szczególnie na chłodniejsze dni i wieczory. Polecam tym, którym EDT się nie spodobał. Myślę nad flakonem, licząc przy tym, że nie będzie męczył przy użyciu kilku dni z rzędu.

Lucjan

Moderator

Post21 lutego 2017, 20:49 - Wt

Wiesz , to chyba nie jest zapach na kilku dni z rzędu - tak jak Dior Homme Parfum , bardzo okazjonalnie - raz że się nie znudzi , dwa , że docenisz go jeszcze bardziej

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post21 lutego 2017, 20:50 - Wt

nie meczy, pomimo ze jest to zapach okazyjny moim zdaniem.

Lucjan

Moderator

Post21 lutego 2017, 21:03 - Wt

Lepsza okazja kolacja w wynajętej restauracji z piękną kobietą niż stanie za 15 deko sera w Biedronce :shock:

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post21 lutego 2017, 21:05 - Wt

o tym wlasnie mowie Lucjan :P kolacje,bankiety itd

Maark

Post21 lutego 2017, 21:23 - Wt

Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest całoroczny zapach biurowy, lecz wyjściowy i od święta. :) Czegoś takiego jak Ideal EDP szukałem, chyba powinienem najpierw kupić odlewkę, bo poniosła mnie chmura nałogu a raczej woń zapachu. :twisted:

pablos

Forumowicz

Post02 maja 2017, 12:55 - Wt

Perfumy na mojej skórze wybrzmiewają bardzo słodko. Swoim zapachem bardzo kojarzą mi się z wisienkami w lukrze. Z początku ta woń jest bardzo intensywna, jednak w miarę upływu czasu łagodnieje, aż do całkowitego zaniku zapachu co trwa nieco ponad 5 godzin w moim przypadku.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post09 maja 2017, 10:39 - Wt

Próbkę zużyłem, ale miłości nie ma. Zapach miły, komfortowy, choć nie w moim guście. Szkoda, że tak mało się w nim dzieje. Trwałość jest ok, projekcja biurowa. Szału ogólnie nie ma.

Ode mnie 4.

American Beauty

Post09 maja 2017, 10:52 - Wt

Dla mnie to olejek migdałowy z wiśniowym aromatem. Zapach oceniam go jako średni, parametrów nie mogę, bo nie wyrobiłem sobie opinii. Nie do końca mój klimat. Może się podobać, ale raczej na wieczorowe okazje zimniejszą porą. W ciągu dnia by mnie drażnił i powodował głód :P

zibra

Forumowicz

Post27 lipca 2017, 17:54 - Cz

Migdałowo-waniliowy, lekko pudrowy na mojej skórze, szczególnie po ostrzejszym początku. Zapach u mnie bardzo intensywny, ciepły. Dużo fajniejszy od DHI, bardziej męski/mniej kobiecy. Zdecydowanie okazyjny - warto go mieć choćby w postaci dekantu.

SceptycznyMiś

Post19 listopada 2017, 18:27 - N

Czekam właśnie aż kurier (pewnie jutro) zapuka do moich drzwi z 100 ml tej cudownej substancji. Zauroczył mnie totalnie i po teście na papierku i po nadgarstkowym
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie