Teraz jest 23 września 2018, 22:47 - N

• Reklama

Guerlain - L’Homme Ideal Eau de Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - L’Homme Ideal Eau de Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
2%
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
8
20%
5 - Bardzo dobry
20
49%
6 - Genialny
10
24%

Liczba głosów : 41

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Guerlain- L’Homme Ideal Eau de Parfum

Post26 kwietnia 2016, 20:52 - Wt

Czytam Wasze opinie i oczom nie wierzę. :roll: Ja po teście nadgarstkowym w D stwierdziłem, że zapach-dramat, ma jeszcze bardziej uwydatnioną tę syntetyczną, drażniąco-gryząco nutę, która w edt wychodzi dopiero w bazie. W edp czuć ją było już po niespełna godzinie i znacznie intensywniej. Dam nowemu Idealowi jeszcze jedną szansę, ale póki co zapach na "tróję".

blackcat

Aktywny forumowicz

Post26 kwietnia 2016, 21:01 - Wt

Po kilku godzinach na blotterze czuję podobieństwo do Midnight in Paris. Robi się bardzo słodko.

agat1969

Post27 kwietnia 2016, 05:16 - Śr

wahoo napisał(a):Czytam Wasze opinie i oczom nie wierzę. :roll: Ja po teście nadgarstkowym w D stwierdziłem, że zapach-dramat, ma jeszcze bardziej uwydatnioną tę syntetyczną, drażniąco-gryząco nutę, która w edt wychodzi dopiero w bazie. W edp czuć ją było już po niespełna godzinie i znacznie intensywniej. Dam nowemu Idealowi jeszcze jedną szansę, ale póki co zapach na "tróję".

raczej nosowi... :lol:
Mente et Malleo

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post04 maja 2016, 18:54 - Śr

dzis wreszcie poznalem nowego Guerlain ;) tak na szybko moze :P zapach jest slodki ale nie taki jak w Ideal moze dlatego ze ta slodycz przelamana jest skora..i potwierdzam czuje cos w rodzaju Cherry :lol: caly czas dolatuje mi do noska ta nuta wisni.co do parametrow sie nie wypowiem do to narazie test nadgastkowy..godny uwagi i testow.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post06 czerwca 2016, 10:45 - Pn

Robi się ciekawie, na fragrantice ktoś porównał do Dior Feve Delicieuse ogólnie dobre recenzje. http://www.fragrantica.com/perfume/Guer ... 37735.html
Tu się pirath zachwycił jak rzadko kiedy https://perfumomania.wordpress.com/2016 ... ssata-gte/
Zaczyna być dostępne w sklepach od 370zł http://www.ceneo.pl/44601789#mh=s0j0ko0 ... KmOy-TvY40
i na allegro od 349zł http://allegro.pl/zapachy-dla-mezczyzn- ... 10&order=m
na razie jeszcze drogo.

Prosimy o ankietę.

Raw

Aktywny forumowicz

Re: Guerlain - L’Homme Ideal Eau de Parfum

Post04 lipca 2016, 15:48 - Pn

Cholernie mi się podoba ten Ideal Eau de Parfum.
Wyczuwam w nim dużą klasę i naprawdę wysoką jakość składników.
Choć, to może być jak z winem. Podłej jakości wino można naprawić czy "zamaskować" słodyczą.
W każdym bądź razie Ideal Eau de Parfum nie wydaje się podły, ale jest nieco przesłodzony.
To jeden z nielicznych nowo-powstałych perfum, który wywarł na mnie pozytywne wrażenie.
Pewnie nie nabędę, z powodu nadmiernej słodyczy. Choć odlewkę, w normalnej cenie, to kto wie...

Czarny2

Forumowicz

Post04 lipca 2016, 19:05 - Pn

Testowałem i wieje nudą na kilometr. Rozwodniona skóra z rozcieńczoną różą i syntetycznym podkładem protoplasty. Nudaaa, nie godny polecenia a tym bardziej ceny. Oceniam na 3 i jakoś nie widzę sensu kolejnych testów. Trwałość też taka sobie - 2-3 godziny i po imprezie.

Spasticink

Post07 lipca 2016, 08:40 - Cz

Czarny2 napisał(a):Testowałem i wieje nudą na kilometr. Rozwodniona skóra z rozcieńczoną różą i syntetycznym podkładem protoplasty. Nudaaa, nie godny polecenia a tym bardziej ceny. Oceniam na 3 i jakoś nie widzę sensu kolejnych testów. Trwałość też taka sobie - 2-3 godziny i po imprezie.

na mnie trwałość większa, ale z resztą się zgodzę. Również nie rozumiem zachwytów.
Kolejny ciężki słodziak i do tego taki w klimatach 50+ Cena jak zwykle przesadzona.

agat1969

Post07 lipca 2016, 10:36 - Cz

Czarny2 napisał(a):Testowałem i wieje nudą na kilometr. Rozwodniona skóra z rozcieńczoną różą i syntetycznym podkładem protoplasty. Nudaaa, nie godny polecenia a tym bardziej ceny. Oceniam na 3 i jakoś nie widzę sensu kolejnych testów. Trwałość też taka sobie - 2-3 godziny i po imprezie.

że niby syntetyczny, hymm, hymm... :roll: :shock:
Mente et Malleo

paradox

Forumowicz

Post31 lipca 2016, 22:36 - N

Zdecydowanie najlepszy z serii L’Homme Ideal! Jest słodko, ale z klasą. W porównaniu do swojego starszego brata jest zapachem bardziej okiełznanym i grzeczniejszym. Całość pachnie jak dobrej jakości likier wiśniowy, jest tu zdecydowanie mniej drażniących mnie migdałów, jest za to wanilia którą lubię i odrobina skóry która nadaje mu szlachetności. Może i brakuje mu trochę charakteru, zadziorności, ale ma swój urok. Świetnie nadaje się jako zapach na randkę, jest ciepły i otulający.

siwy

Aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2016, 19:50 - Pn

Grzeczniejszy od migdała, jakiego czuć od wielu kobiet (podobno La Petite Robe Noire)? ;)
Czytałem, że jest nutka coli, prawda to?

Bogavante

Forumowicz

Post01 sierpnia 2016, 20:14 - Pn

Najmniej atrakcyjny z rodziny ideala - zbyt sprzesłodzony, trochę mdły i niestety do bólu nudny - w niczym nie zaskakuje, płaski. Nie umywa się do wersji edt. Ale poczekajmy na chłodniejsze pory roku może zmieni swoje oblicze.

Ernest84

Forumowicz

Post02 sierpnia 2016, 10:58 - Wt

Projekcja delikatna. Szkoda bo to naprawdę dobry zapach w swoim gatunku. Absolutnie nie przesłodzony. Ale moim zdaniem edt jest o wiele lepszy. Ma swój charakter i ciężko go pomylić. Tutaj jest nudnawo.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post06 października 2016, 13:19 - Cz

paradox napisał(a):Zdecydowanie najlepszy z serii L’Homme Ideal! Jest słodko, ale z klasą. W porównaniu do swojego starszego brata jest zapachem bardziej okiełznanym i grzeczniejszym. Całość pachnie jak dobrej jakości likier wiśniowy, jest tu zdecydowanie mniej drażniących mnie migdałów, jest za to wanilia którą lubię i odrobina skóry która nadaje mu szlachetności. Może i brakuje mu trochę charakteru, zadziorności, ale ma swój urok. Świetnie nadaje się jako zapach na randkę, jest ciepły i otulający.

+1 zgadzam się z każdym zdaniem.

trwałość bardzo dobra ok. 10h, projekcja raczej delikatna (w końcu to EDP), lecz wyczuwalna i chyba ma lekki ogon, chyba ze ktoś zaszaleje z aplikacją, ja się w każdym razie boję to zrobić z uwagi na specyfikę zapachu. To nieco przyciężki zapach, nadający się raczej na chłodne dni jesień/zima myślę że w letnie wieczory spokojnie może przydusić, tak że ostrożnie z aplikacją. Charakter dla mnie ma.
Duch oryginału EdT jest, ale bardzo nie wielki, gdzieś tam w sercu/bazie troche tego migdała czuć.
Moja żona stwierdziła, że: "ładny wiśniowy, podobny do (Oriflame) Architect" - tak wiem, nie jest podobny raczej, ale cóż zrobić każdy inaczej odbiera ten sam zapach :roll:
Jakbym miał komuś powiedzieć jak pachnie to typ zapachu trochę jak Fahrenheit 32, ale nie chodzi tu o podobieństwo zapachu tylko o "ciężar" zapachu, z podobnych jeszcze wydaje się zbliżony do Jean Paul Gaultier Le Male Essence de Parfum (wspólne składniki: skóra, wanilia, tonka).
Jak na razie podoba mi się bardzo.
A i jeszcze flakon, jest naprawdę świetny, prezentuje się duże lepiej niż na zdjęciach i na pewno jest najładniejszy z całej serii Ideal.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post06 października 2016, 16:51 - Cz

eau de parfum to zapach zdecydowanie nie na codzien :P wymaga okazji czy to randka czy to kolacje czy jakies oficjalne bankiety.bardziej powazny od brata.parametry calkiem calkiem :P trwalosc dobra-bardzo dobra natomiast projekcja "dzentelmenska" nie bije nie wali na kilometry ale przy blizszym kontakcie jest wyczuwalny :P a czy jest to najlepszy zapach z seri Ideal?hmm..powiem tak- kazdy ma swoje zdanie,gust itd.osobiscie wole Ideal toaletowy i stawiam go wyzej niz eau de parfum ale oczywiscie bardzo go cenie rowniez jak kazdy zapach od Guerlain :P ideal toaletowy jest bardziej na luzie bardziej hmm uniwersalny? :D tu nie mam oporow zalozyc go na dzien :P mysle ze cala seria Ideal swietnie sie uzupelniaja i mozna caly rok pachniec Idealnymi :P dla mnie parfum pachnie jak cherry coca :lol:

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post07 października 2016, 07:53 - Pt

W większości się zgadzam z tym co napisał B.L. (tylko to o całorocznym stosowaniu lini Ideal mi nie pasuje :D ). EDP to rzeczywiście dobry pomysł np. na randkę. Dobrze, ze Wasserowi pomogła Pani Delphine Jelk, przypuszczam, że to Jej zasługa.
Powiem tak, nie lubię Guerlain, a może tylko nie jestem jego fanem. Cięzko mi to na razie rozsądzić. W każdym razie nie podchodzi mi dobrze. Próbowałem kilka razy się do niego przekonać, ale mi się nie udało. Perfumy w większości robi trochę dziwaczne, w nieoczywisty sposób piękne, rzekłbym nawet, że skomplikowane (najlepszym przykładem jest Shalimar Initial L'eau).
Jedyny zapach który mnie przez jakiś czas ujął to był Homme L'eau Boise, który jednak odpuściłem z uwagi na raczej słabe parametry (projekcja!). Vetiver, L'instant/extreme mnie nawet odrzuciły na początku, cała seria Homme wydaje mi się bardzo nadpłacona (przepraszam, ale perfumy muszą być dla mnie przynajmniej trwałe).
W Ideal edt jest trochę lepiej, ale tak naprawdę zapach robi się stosunkowo szybko blisko skórny a nie jest tak unikatowy, żeby nic podobnego na rynku się nie dało znaleźć (może nie identyczne, ale w jakiś sposób podobna jest choćby Lolita Lempicka Ilussion noire przy niższej cenie i lepszych parametrach), w Ideal Cologne mnie w ogóle nie przekonuje połączenie cytrusów z migdałem.
Wracając do Ideal EDP to zdecydowanie dobry zapach, ale na pewno nie wart prawie 500zł jak ustalono jego cenę w perfumeriach stacjonarnych.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post07 października 2016, 08:24 - Pt

ale oczywiscie 500 to cena zbyt przesadzona poprostu nie jest tyle wart :P co do uniwersalnosci oczywiscie pomijamy tu temperature 25+ nie jestem hardcorem :lol: :lol: pozatym mozna go uzywac spokojnie bez oporow :P

kamolskee

Post29 stycznia 2017, 18:03 - N

Wąchałem dzisiaj - bardzo fajny zapach, najbardziej mi się spodobał spośród obecnych nowości. Mam już sporo zapchów i wyrobiony nos, ale chyba się skuszę na 50 ml. Jest świeżo, może trochę syntetycznie, ale nie należę do ludzie, którzy muszą pachnieć naturalnie (hmmm - moczem? potem? :)). Przyjemna woń, bez wnikania odnośnie jej naturalności.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Gustaw1

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 stycznia 2017, 18:53 - N

Zgadzam się z powyższym. Mam dekant. Bardzo elegancki zapach z klasą, nowoczesny. Przestrzegam tylko przed zbyt obfitą aplikacją, bo potrafi wtedy uprzykrzyć życie. Aplikuję 2 na klatę i 2 na szyję z dekantu pachnie to mocno! Jestem zadowolony z parametrów i kompozycji.

kamolskee

Post30 stycznia 2017, 15:47 - Pn

No i mam już swoje 50 ml EDP. Flakon jeden z lepszych, zawartość taka jakiej oczekiwałem po testach w perfumerii.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie