Teraz jest 20 października 2018, 19:04 - So

• Reklama

John Varvatos - Artisan Blu

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena John Varvatos - Artisan Blu (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
20%
4 - Dobry
6
60%
5 - Bardzo dobry
2
20%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

John Varvatos - Artisan Blu

Post12 lutego 2016, 21:59 - Pt

Wkrótce nowy zapach marki JOHN VARVATOS - Artisan Blu.

Obrazek

nuty górne:bergamotka,lawenda,bazylia,gorzka pomarancza,kolczoch
serce:geranium,palmarosa,irys,kwiat pomaranczy,szałwia
serce:sosna,cedr,paczula,żywica z drzewa pistacjowego,tamaryszek

Dostępna pojemność:125ml.Wersja EdT.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: JOHN VARVATOS Artisan Blu

Post13 lutego 2016, 09:20 - So

Nity zapachowe sugerują standardową dla Varvatosa stylistykę. Nie jestem nawet ciekaw.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 lutego 2016, 10:07 - So

Ciekaw jestem czym się ta stylistyka charakteryzuje ? BTW, skład na papierze wygląda bardzo ciekawie.

MHW

Post13 lutego 2016, 11:57 - So

Czym? Zmieszaniem kuchennych/aptecznych ziółek z cytrusami. W proporcji 3:1.
Zawsze wąchając Varvatosy mam wrażenie, że te perfumy są słone.

Tutaj akurat zamiast cytrusa mamy jego kwiat.

BTW skład na papierze wydaje się wiać nudą. Jedynie ciekawi mnie cedr i żywica. Podejrzewam, że skończy się jednak podobnie jak u Versace Man Eau Fraiche.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 lutego 2016, 12:07 - So

O żadnym znanym mi zapachu tej marki ( Vintage, Artisan Black, Dark Rebel ) nie mogę powiedzieć, że jest słony. Nie ma także między nimi wyraźnego wspólnego mianownika poza nazwiskiem perfumiarza.

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post07 kwietnia 2017, 10:43 - Pt

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat tego zapachu? Miał ktoś przyjemność go wąchać?

Legato

Forumowicz

Post30 maja 2018, 19:38 - Śr

Odkopuję i podbijam. Ktoś miał i testował ? Poproszę o opinie :)

ps1986

Aktywny forumowicz

Post03 czerwca 2018, 15:59 - N

właśnie, warto? (już nawet nie, czy warto za 27 zł bo to oczywiste :D)

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post03 czerwca 2018, 16:20 - N

Gdy flakony do wszystkich kupujących dotrą,to pewnie i wpisy się pojawią,czy warto.Oczywiście nie patrząc na cenę :)

Pufcypokiepcy

Post05 czerwca 2018, 13:14 - Wt

Póki co miałem do czynienia z próbką, bez testów globalnych, głównie dlatego że zapachy zielone i wodne mają tendencję do niezbyt fajnego zachowania na mojej skórze...

...gdzie Artisan Blue, jest nielicznym wyjątkiem :)

W otwarciu czuć typową wodną eksplozję, porównałbym trochę do uspokojonego i wygładzonego Cool Water.
Później przez około 1.5-2 godziny czuć stopniowo słabnącą mieszankę wodnych, zielonych i aromatycznych nut, ciężko mi wydobyć z niej jakieś konkretne nuty, co zaliczyłbym na plus. Zapach jest zmieszane dobrze i proporcjonalnie.

Zapach klasycznie męski, utrzymany w znanej konwencji letnich świeżaków. Myślę, że ma potencjał dla kogoś, kogo skóra reaguje ciekawie z wodnymi i zielonymi zapachami.
Poza tym w zapachu nie ma żadnych fajerwerków i wielkich niespodzianek, poza tym, że jak na tak świeży zapach trzyma się całkiem porządnie. Po 8 godzinach wciąż da się go zauważyć blisko skóry, a myślę że jeszcze dałby znać o sobie gdyby się zgrzać.

Grzegorz123456

Forumowicz

Post05 czerwca 2018, 15:52 - Wt

Odebrałem paczkę z ostatniej "promocji" empika, na mój nos ,to mix Grey Flannel z Versace pour homme, może trochę Aspena, bardzo przyjemny odświeżający zapach, w cenie koło 30 zł za 125 ml, można lać się na bogato, zapas starczy mi na dłuższy czas, jedyne czego żałuję to to ,że nie kupiłem więcej.

panpoker

Forumowicz

Post05 czerwca 2018, 17:06 - Wt

Nie jest to nic odkrywczego ale zapach bardzo solidny, ciężko do zdefiniować, na razie pierwsze odczucia - dla mnie to jest Cool Water/Aspen (charakterystyczna dla obydwu "zieleń" w otwarciu, sosna + verbana?) zrobiony na letniaka (czuć bergamotkę i tę "wodność) z domieszką Platinium Egoiste (róża/geranium z lawendą gdzieś też się przebija).
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, jutro z pewnością przetestuję globalnie bo pogoda na niego idealna.
Jak powyżej - mogłem wziąć dwa.

Lucjan

Moderator

Re: John Varvatos - Artisan Blu

Post05 czerwca 2018, 18:31 - Wt

Temat przeniesiony do działu męskiego z dodaną ankietą i katalogiem

marcinklin

Post05 czerwca 2018, 19:48 - Wt

Gdyby ktoś chciałby pozbyć się nadmiaru flaszek z ostatniej "promo" to chętnie odkupię flaszkę :)

Matteo

Post05 czerwca 2018, 19:52 - Wt

Nie chce się tu wymądrzać, bo są tu bardziej biegli ode mnie :) w temacie perfum. Niemniej wg. mnie to dobry (za tę cenę), "klasyczny" świeży zapach, jeśli ktoś lubi klimaty Cool Water/Aspen. Da się w nim zauważyć trójdzielną kompozycją, projekcja przez pierwsze 2-3h "pólmetrowa", trwałośc ok 5-6 godzin u na mojej skórze lub dłużej. Dobry deal za niecałe 30 zł za 125 ml, jeśli ktoś lubi taką stylistykę perfum. Szczerze ja za taką nie przepadam, ale jeszcze nie podjąłem decyzji co dalej z nim zrobię. Zapach oceniłem na 3, zupełnie przeciętna wydaje mi się też jakość użytych składników, ale tak jak pisałem, nie chce się wymądrzać.

Osobiście wole bardziej cytrusowe świeżaki, mimo, że Artisan Blu jest zapachem rześkim. Minus za średniej jakości kartonowe opakowanie, które jest zrobione z papieru o jakości bloku technicznego. Ale nie wpływa to na zapach. Sam flakon prezentuje się całkiem fajnie; myślałem, żę będzie trąciło kiczem ale niema tragedii.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post14 czerwca 2018, 10:39 - Cz

Otwarcie rzeczywiście ma sporo wspólnego z Grey Flannel. Fajne, zielone i inhalujące.
Później idzie w inną stronę, bardziej słoną. Bardzo mi przypomina Sonię Rykiel Man. Muszę zrobić jeszcze test ręka w rękę, choć wydaje mi się, że Sonia była nieco bardziej słona.
Mam na sobie go już 3,5 godziny i póki co wyczuwam go bardzo wyraźnie.

kubanczyk

Perfumaniak

Post14 czerwca 2018, 10:44 - Cz

Ja nie czuje powiązań z Grey Flannel. Jeden kolega z forum kupił flaszkę i oddał mi po cenie zakupu- dziękuję bardzo. Solidny świeżak. Na fragrantice porównują do Mandarino Di amalfi - i faktycznie jak zapach ucichnie to gdzieś w oddali czuję cień MDA. Ja jestem bardzo zadowolony. Flakon zdecydowanie na plus. Ode mnie solidne 4+
viewtopic.php?f=52&t=22431- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post14 czerwca 2018, 13:04 - Cz

Matteo napisał(a):Osobiście wole bardziej cytrusowe świeżaki, mimo, że Artisan Blu jest zapachem rześkim. Minus za średniej jakości kartonowe opakowanie, które jest zrobione z papieru o jakości bloku technicznego. Ale nie wpływa to na zapach. Sam flakon prezentuje się całkiem fajnie; myślałem, żę będzie trąciło kiczem ale niema tragedii.

Uff!
Ulżyło mi! :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

maciejb1986

Post20 czerwca 2018, 08:50 - Śr

Posiadam Varvatos'a Blu od tygodnia, używałem już kilka razy, najlepiej wypada po wieczornej kąpieli, idealny na przytulanie w pościeli z kobietą ze względu na to że zapach ma niewielką projekcję i pachnie po prostu jak bardzo wysokiej klasy żel do kąpieli typu: mineral/sea salt- taki delux Old Spice coś w tym stylu... Na uwagę zasługuje fakt, że składniki w Blu są naturalne i nie drażnią, zastosowanie Chayote, Tamaryszku i Palmarosy wspaniale zastępuje znienawidzony u mnie ozonowy zapach Calone i Hedione wszędobylski w świeżakach typu aquatic, efekt jest taki, że mamy naturalnie pachnący latem i czystością zapach o charakterze mineralnym lekko słonym. Bardzo przyjemny w odbiorze, aczkolwiek Blu sprwadza się tylko na krótkim dystansie. Jeżeli chcesz chwilowego odświeżenia i nie chcesz denerwować swoją zapachową aurą to mogę go spokojnie polecić. Blu niestety nie nadaje się typowo na psik psik rano i niuchanie cały dzień jak zapach się zmienia, nie jest też typem zbieracza komplementów.

Waszek

Forumowicz

Post30 czerwca 2018, 14:37 - So

Ja bardzo lubię świeże zapachy.

Artisan Blu nie jest jednak typowym świeżakiem. To zapach dobry jakościowo, z klasą, idealnie pasuje do białej koszuli w upalne dni.

Parametry kuleją, co jest jego wadą, ale te parę godzin powinien dawać o sobie znać.

Ode mnie dostaje 4 :)

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie