Teraz jest 10 grudnia 2018, 02:40 - Pn

• Reklama

Creed - Aventus

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Aventus (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
7
2%
2 - Słaby
5
1%
3 - Przeciętny
21
6%
4 - Dobry
38
10%
5 - Bardzo dobry
106
29%
6 - Genialny
187
51%

Liczba głosów : 364

• Autor
  • Wiadomość

MrMole

Aktywny forumowicz

Re: Creed - Aventus

Post06 marca 2018, 19:42 - Wt

+1!

Zwierz

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2018, 20:01 - Wt

Może trudne do noszenia to i nie ale przez cały czas czuć że to kopia i może to wywołać lekki dyskomfort u noszącego...

Czarny

Forumowicz

Post06 marca 2018, 20:59 - Wt

Pierwsze podejście do Aventusa i niestety rozczarowanie z racji brak intensywności. Zapach cicho tli się przy skórze. Pod względem kompozycyjnym, również nic nie urywa, odrobina cytrusów i lekko dymna skóra brzozowa. Albo próbka jest zwietrzała albo trafiłem taką partię. Batchcode podany na opakowaniu od próbki C4216H11

lemoncamel

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 marca 2018, 21:22 - Wt

Kup odlewkę na straganie. Ostatnio nabyłem i jestem mega zadowolony z parametrów (spokojnie 10h wytrzymuje). :D może próbka felerna była.

Czarny

Forumowicz

Post06 marca 2018, 21:40 - Wt

Z przyjemnością, ale wymagany staż na forum i minimum 50 postów, o ile wcześniej tyle miałem (jednak straciłem dane z komputera) o tyle na tym koncie muszę trochę poczekać. Ogółem kompozycyjnie rozwija się w stronę dymnej brzozy, jednak mocy zdecydowanie mu brak.

lemoncamel

Forumowicz

Post06 marca 2018, 21:44 - Wt

Jak chodzi o stragan to nie ma wymagań co do postów i stażu.
Przy rozbiórkach jest wymagany ale w dziale sprzedam wymienie już nie.

Jester

Perfumaniak

Post07 marca 2018, 16:34 - Śr

lemoncamel napisał(a):Ostatnio nabyłem i jestem mega zadowolony z parametrów (spokojnie 10h wytrzymuje). :D

Tym bardziej, że testowałeś jeszcze w najmniej sprzyjających mu warunkach pogodowych ;)

maxwell

Forumowicz

Post07 marca 2018, 17:14 - Śr

Czarny napisał(a):Z przyjemnością, ale wymagany staż na forum i minimum 50 postów, o ile wcześniej tyle miałem (jednak straciłem dane z komputera) o tyle na tym koncie muszę trochę poczekać. Ogółem kompozycyjnie rozwija się w stronę dymnej brzozy, jednak mocy zdecydowanie mu brak.

Tylko jak sprzedajesz, kupować możesz śmiało.

lemoncamel

Forumowicz

Post07 marca 2018, 18:02 - Śr

Jester napisał(a):
lemoncamel napisał(a):Ostatnio nabyłem i jestem mega zadowolony z parametrów (spokojnie 10h wytrzymuje). :D

Tym bardziej, że testowałeś jeszcze w najmniej sprzyjających mu warunkach pogodowych ;)

Co to będzie jak się zrobi cieplej :o . Thx Jester za zacny towar :D

Jester

Perfumaniak

Post07 marca 2018, 18:11 - Śr

Dla mnie wystarczają mu już lekkie plusy ;)

Ps. Nie ma za co, niech Ci służy jak najlepiej :P

jm

Forumowicz

Post08 marca 2018, 11:46 - Cz

Oddałem głos w ankiecie. Czuję się dziwnie, oceniając ten zapach jako "przeciętny", ale pozwólcie że wytłumaczę.

Otóż kupiłem tu na forum dekant i pierwszy kontakt nie powalił i nie czułem nic ponadprzeciętnego. Następne próby sprawiały że lubiłem go coraz bardziej ostatecznie oceniając bardzo wysoko (za naturalność i piękną kompozycję). Był to batch 17T01. Niestety zapach boryka się z problemem 'batch hell' czy jakkolwiek to było nazywane (co jest raczej tu dla wszystkich od dawna jasne).

Nie wiedziałem jednak, że różnice mogą być tak duże. Kiedy wypróbowałem 17V01 byłem bardzo mocno rozczarowany. Różnica w zapachu i trwałości ogromna. Biorąc pod uwagę ten fakt oraz bardzo wysoką cenę Aventusa oceniam tylko jako "przeciętny".

Jarek

Forumowicz

Post08 marca 2018, 12:33 - Cz

To nie jest może zapach przeciętny tylko po prostu dobry. Cena jest dla mnie ważnym kryterium w ocenie zapachu. Owszem pachnie niezwykle naturalnie i podoba się otoczeniu ale żebym słyszał jakieś "ochy i achy" to nie...do tego elegancka butelka ale pudełko już nie. Jeszcze cały ten cyrk z batchami + obniżenie pojemności przy pozostawionej starej cenie w ostatnim czasie -słabe. Świadomość tego, że kilka lat temu Aventus kosztował - podobno- niecałe 600zl sprawia, że jako całość jest w mojej opinii dobrym i uniwersalnym zapachem - tyle. Uważam, że warto kupić na forum nawet większą odlewkę bo cena za ml jest adekwatna do jakości ale żeby inwestować w oryginalną butlę to nie...

eduardo

Aktywny forumowicz

Post08 marca 2018, 14:29 - Cz

Po zużyciu zakupionej w zeszłym roku odlewki kupiłem 50 ml od jednego z forumowych kolegów. W ankiecie dałem 5. Solidny, dobrze przyjmowany przez środowisko zapach. O nutach nie będę pisał, bo już wystarczająco powiedziane. Jest jednak coś w nim co wali mocno po nosie...nie do końca mogę to zidentyfikować. Piżmo?

mmichal3987

Post08 marca 2018, 21:23 - Cz

Przytuliłem i ja dekancik, od forumowicza Jester, polecam.
Chyba już wszytko napisano o tym zapachu.
Dla mnie z początku to słodkie ananasowe uderzenie, później brzoza daje o sobie znać i coś jeszcze taka jakby dymność opisywana tutaj, zapach mi się bardzo podoba.

Mam też klona L'Aventure Al Haramain i tu jest cytrusowo, później zapach robi się drzewno/żywiczny jest bardziej ostry.

W każdym bądź razie Aventus jest bardziej subtelniejszy.
...

aligator

Forumowicz

Post09 marca 2018, 18:40 - Pt

Jeden z nielicznych zapachów który gwarantuje całodzienną trwałość,jednocześnie jest przyjemny w noszeniu.W moim przypadku jest to pierwszy zapach który tak długo trzyma (10-12 godzin)jednocześnie nie męczy jak inne trwałe zapachy.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post09 marca 2018, 18:49 - Pt

Zgadza się. Mocna strona Aventusa to liniowe wybrzmiewanie intensywności zapachu. Drugi przykład dość rześkich i niemęczących, a równocześnie trwałych perfum to Abercrombie & Fitch Fierce. Ten drugi to rzecz jasna półka niżej.

Czarny

Forumowicz

Post13 marca 2018, 16:37 - Wt

Testuje nadgarstkowo podobno dobry batch i nie rozumiem zachwytów nad Aventusem. Jest ładny, przyjemnie owocowy, nienarzucający się ale na pewno nie wart swojej ceny. Pachnie jak zapach za maksymalnie 90-100 zł. Jeszcze zobaczymy jak wypadnie po teście globalnym, chwilowo nie wystawiam oceny. Ciekawe jest to że nutą, którą wyczuwam najbardziej jest mech, prócz ananasa.

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 marca 2018, 16:50 - Wt

Czarny, trochę przesadzasz. Wskaż mi inne takie perfumy za stówkę, które mają taką jakość. Zgoda, że nie są warte tyle, ile się za nie woła. Jest popyt, jest podaż, można dyktować cenę. Szczególnie, że cena nowej 100ml flaszki pozostała taka sama jak za starą pojemność 120ml.
Ze 3 lata temu za produkt 120ml płaciłem ok. 680zł, na dodatek w stacjonarnej perfumerii.
Dla mnie poziom ~5zl jest absolutnie akceptowalny.

Na mnie Avik jest chimeryczny, raczej bliskoskórny, o przeciętnej raczej trwałości. Przestestowałem kilka baczy i z każdym mam tak samo... Ale ja tak już mam ze swoją skajką.

Dla lubiąch ananasowego Aventusa, polecam zbliżony i bardziej świdrujący klimat, The scent of peace - miażdży parametrami Avika

Czarny

Forumowicz

Post13 marca 2018, 16:56 - Wt

Może nie ta kategoria zapachowa, ale Davidoff Zino, Azzaro PH, Ungaro Pour L Homme III, Azzaro Chrome, pachnidła o dobrej jakości i parametrach w tym przedziale cenowym.
Tak jak mówię, przekonam się po teście globalnym i wydam całkowitą ocenę, bo widzę, że sporo nosów uważa Avika za lekko przecenionego :)

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 marca 2018, 17:45 - Wt

W dziadach nie gustuję :), więc znam jedynie Chrome, którego lubię i używam, jednak to nie ta liga co creed. Dla mnie chromik jest plastikowy i zakurzony, Aventus soczysty i świeży
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie