Teraz jest 28 marca 2017, 01:27 - Wt

• Reklama
perfumeria euforia

Creed - Aventus

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Aventus (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
6
2%
2 - Słaby
2
1%
3 - Przeciętny
15
6%
4 - Dobry
28
11%
5 - Bardzo dobry
75
30%
6 - Genialny
121
49%

Liczba głosów : 247

• Autor
  • Wiadomość

Jester

Forumowicz

Re: Creed - Aventus

Post10 stycznia 2017, 23:38 - Wt

Lucjan napisał(a):P.S. Już sobie wyobrażam co będziemy pisali o Vikingu :lol: :lol:

A później o jego naśladowcach,
też się nie mogę doczekać :D

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2017, 02:02 - Śr

A ja dziś odkryłem kolejnego Aventusa - Atelier Cologne Musc Imperial!

madmax88

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 03:06 - Śr

Aventusa poznałem w 2013 roku z tym, że batch mógł to być nawet i wcześniejszy rok. Średnio mi się spodobał była to wersja którą na zagranicznych forach przyrównują do ashtray czyli popielniczki. Na tamten czas byłem lekko zawiedziony jako, że hype zaczynał powoli działać. Kolejne lata przyniosły bardziej owocowe wersje i trafiło to w mój gust. Mam kilku znajomych którzy gdy przyjdą do mnie to zaraz proszą daj się psiknąć Aventusem. Zapach ten ma renomę mimo wszystko.

Skarbowy

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 04:51 - Śr

Argentum napisał(a):A ja dziś odkryłem kolejnego Aventusa - Atelier Cologne Musc Imperial!

I jakie wrażenia?

Btw zapytałem w missali czy będą dostępne. Może rozbiorę.

tornado

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 22:43 - Śr

Argentum napisał(a):A ja dziś odkryłem kolejnego Aventusa - Atelier Cologne Musc Imperial!

Kilka Atelier Cologne "przerobiłem", lecz na Musc'a nie natrafiłem. Znając inne pozycje tejże marki, zapewne jakościowo będzie bardzo dobrze. Ciekawe jak wkomponowali figę, która deklarowana jest w składzie. Muszę koniecznie spróbować!

Skarbowy

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 23:20 - Śr

Missala odpowiedziała, że nie będą już nic zamawiać w AC więc trzeba inne źródło.

biaggi0303

Post12 stycznia 2017, 09:35 - Cz

AC jest np w Poznaniu w Sephorze w Starym Browarze i Posnani, jak bede to sprawdze czy jest Musc Imperial i dam znac jak to pachnie ;)

supermariobros

Perfumaniak

Post17 stycznia 2017, 17:12 - Wt

Właśnie wyszedłem z Zary i zaaplikowałem sobie kilka zapachów na ręce. Czy tylko mi zara gold pachnie jak Aventus? :shock: nie jest to klon ale podobieństwo bardzo wyraźne. Tylko dużo słodszy.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Danziger

Forumowicz

Post17 stycznia 2017, 17:25 - Wt

Zara Gold to bardzo podobny zapach.

Center

Post17 stycznia 2017, 17:50 - Wt

cyt. tylko dużo słodszy.
Czyli pachnie jak Aventus. :lol:
Sprzedam różne Amouage ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

snoop

Forumowicz

Post23 stycznia 2017, 14:29 - Pn

Konrad00 napisał(a):Snoop dla Ciebie to Black Afgano
yoł

Próbka BA już zamówiona ;) Dziś test Aventusa i jakoś u mnie mizernie to wypada pod względem trwałości. Możliwe jest też, że kilka dni obcowania z Montale i Kourosem totalnie rozkalibrowało mi węch :D :lol: Wrócę do niego w cieplejsze dni, na razie wstrzymam się z oceną

RC

Post23 stycznia 2017, 18:45 - Pn

Po pierwszym wąchaniu Aventusa uznałem, że jest po prostu okej. Po kilku kolejnych uważam, że to bardzo dobre perfumy. Owocowe (lubię), ale nie za słodkie (nie przepadam), ładnie złamane jakąś kwaskowatością, ale nie kwaśne, i trochę drzewne. Czuję w nich taki typowo męski sznyt, co sobie cenię, bo rzadko się z tym spotykam w zapachach letnich/uniwersalnych. Trwałość dobra. Za połowę ceny byłaby to dla mnie jedna z najciekawszych opcji. Legendarne wystrzeliwanie z majtek na jego woń przetestuję dokładniej w przyszłości. Przewiduję zaciętą walkę w moim prywatnym rankingu świeżaków z m.in. Allure Homme Sport Cologne.

Ode mnie 5.

Vogue

Forumowicz

Post23 stycznia 2017, 19:39 - Pn

Im dłużej obcuję z tym zapachem, tym bardziej go lubię. Jeśli muzycy mieliby zmienić się w perfumy, Beatlesi byliby Aventusem. Olfaktoryczny pop najwyższej próby, ponadczasowy (tak samo dobrze pachniałby dwadzieścia lat temu, jak i za dziesięć lat), wykonany z dbałością o jakość i szacunkiem dla rzemiosła.

Z pewnością nie jestem szczególnie wyrobionym nosem, ale - posiadając dwa różne batche tego zapachu - wyczuwam pewne różnice pomiędzy poszczególnymi wypustami. Nie jest jednak (w moim przekonaniu) tak, jak twierdzą niektórzy - wciąż, niezależnie od numeru seryjnego, mamy do czynienia z tym samym zapachem. Różnice są w szczegółach, ale nie ma takiej możliwości, by ktoś znający Aventusa pomylił którąś z bardziej "dymnych" wersji z jakimkolwiek innym zapachem. W woni ze świeżo zakupionej flaszki czuję np. w otwarciu jabłko, którego nie było w wersji z wcześniej posiadanego dekantu, w którym z kolei wyraźniejsze były nuty brzozowe (przy jednoczesnej dużej dozie ananasa). W obu przypadkach, projekcja i trwałość są bardziej, niż zadowalające. Niejednokrotnie pod koniec dnia sądziłem, że już nie pachnę, i właśnie wtedy dostawałem komplement za perfumy.

Ode mnie szóstka, bo to po prostu świetne perfumy na każdą okazję i porę roku. Odkąd kupiłem dekant, nie wyobrażam sobie swojego zbiorku zapachów bez Aventusa.

Greg

Forumowicz

Post23 stycznia 2017, 22:40 - Pn

Ilekroć obiektywnie staram się spojrzeć na Aventusa, to co nie próbowałbym powiedzieć, to wychodzi mi, że jest on dobry. A może nawet więcej niż dobry. Jest przyjemny, zwłaszcza przy wąchaniu na bloterze lub też nadgarstkowo na skórze, oryginalny (przynajmniej ja wcześniej niczego podobnego nie znałem), zrobiony z dobrych jakościowo składników (nie czuję "taniości"), stosunkowo uniwersalny (sprawdza się i w cieplejsze dni), bezpieczny (nie antagonizuje otoczenia), o bardzo dobrych parametrach (mój batch takie miał, nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać innych). Wprawdzie czynnika WOW ani dziewczyn ochoczo wyskakujących z majtek nie stwierdziłem, ale jak mnie koledzy kilkanaście stron wcześniej uświadomili, być może to nie Aventus był winny :lol: .

W sumie to przyznam się, że nie wiem, co między nami nie zagrało - poznając zapach myślałem, że będzie fajne, uniwersalne, dobrej jakości pachnidło, w sam raz na okazję "kiedy nie wiem czego użyć". Przy globalnym użyciu jakoś magii nie było, zauroczenia też nie, a co najwyżej od czasu do czasu znużenie wiecznym ananasem i brzozą - swój 10 ml dekant Aventusa, z jednej z forumowych rozbiórek z lipca 2015 roku, męczyłem gdzieś do połowy ubiegłego tygodnia, i mimo pozytywnej opinii powyżej, wcale nie żałuję, że się skończył i nie mam zamiaru w najbliższym czasie do Aventusa wracać.

typowyGabrys

Post12 lutego 2017, 19:33 - N

Wypowie się ktoś na temat Aventusa batch: 14L01 i 11S01?
Znalazłem takowe na eBayu i oczywiście oba twierdzą, że jest top batch :)
YouTube twierdzi że 2010/2011 były najlepszymi wypustami. Miałem go na bloterze z dwa tygodnie temu i trwałością to on nie grzeszył.. Niestety nie zwróciłem uwagi jaki był batch.

sabbracadabra

Forumowicz

Post12 lutego 2017, 20:34 - N

typowyGabrys napisał(a): Miałem go na bloterze z dwa tygodnie temu i trwałością to on nie grzeszył..

Oceniasz trwałość zapachu na podstawie czasu utrzymywania się na bloterze?

typowyGabrys

Post12 lutego 2017, 21:05 - N

Myślę, że nie jest to grzechem odnieść się wstępnie na trwałość na bloterze?

grzegorz01

Super Perfumaniak

Post12 lutego 2017, 21:15 - N

Nie, jeżeli będziesz go pozniej też nosić na bloterze :mrgreen:

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post13 lutego 2017, 16:50 - Pn

grzegorz01 napisał(a):Nie, jeżeli będziesz go pozniej też nosić na bloterze :mrgreen:

:lol:
Artur

tandzio

Forumowicz

Post14 lutego 2017, 11:58 - Wt

U mnie Av to zapach, bardzo uniwersalny, lubiany i czesto używany na różne okazje. Z przyjemnościa zakupiłbym flakon 120ml ale ta cena.. :evil:
Dobrze że są forumowe rozbiórki. Trwałość na mojej suchej skórze - dobra. Żeby go ubrać na wieczór muszę się nim nieźle pochlastać, dla zadowalającej projekcji. Dla mnie zapach must have w kolekcji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie