Teraz jest 23 października 2017, 02:04 - Pn

• Reklama

Creed - Aventus

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Aventus (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
6
2%
2 - Słaby
3
1%
3 - Przeciętny
16
6%
4 - Dobry
32
11%
5 - Bardzo dobry
83
29%
6 - Genialny
142
50%

Liczba głosów : 282

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Re: Creed - Aventus

Post10 stycznia 2017, 08:00 - Wt

sabbracadabra napisał(a):To jak np. z czytaniem – tak jak nie całe społeczeństwo używa perfum, tak i nie wszyscy czytają, ale robi to solidny odsetek. Jeśli ktoś mocno interesuje się literaturą przez troszeczkę większe L, to lista największych współczesnych "gwiazd" będzie obejmowała np. Thomasa Pynchona, Philipa Rotha. Teraz przejdźmy się do Empiku i zapytajmy 100 klientów o ulubioną książkę Pynchona. Efekt będzie podobny jak przy zapytaniu przed S./D. o ulubionego Creeda. Gdyby fan literatury stwierdził, że Pynchon jest większą gwiazdą niż Stephen King w wąskim gronie, miałby rację (powiedzmy, że King to taki literacki odpowiednik Sauvage'a, bo spora część czytelników uważa go co najwyżej za rzemieślnika, a nie za poważnego pisarza). Gdyby ktoś stwierdził, że wśród ogółu społeczeństwa Pynchon jest gwiazdą na poziomie Stephena Kinga, zostałby wyśmiany.

Coś na pewno w tym jest ale nie do końca mogę się z tym zgodzić.
Pynchon jednak nie jest tak medialny jak Aventus i jego książki nie "wiszą" w zestawieniach bestsellerów obok Kinga. Bardziej by mi pasowało jak byś Pynchona porównał np. do Black Afgano czy coś podobnego.
Nie wiem czy jest dobra analogia do tej sytuacji. Aventus to prawdziwy fenomen w świecie perfum. Każdy kto słyszał o perfumach niszowych włyszał tez o Creed, każdy kto słyszał o Creed słyszał o Aventusie.
Jeżeli patrzeć po znajomych i swoim otoczeniu to tak, pewnie macie rację Aventus nie jest popularny i może nigdy nie będzie, spokojnie może uchodzić za unikat. Ale proszę Państwa nie żyjemy w kraju trzeciego świata w wiosce zagubionej gdzieś w Bieszczadach (a czasem żałuję że nie, pozdrawiam Bieszczady ;) ). W tzw. "świecie" Aventus jest znany i rozpoznawalny.

Proszę pierwsze z brzegu wpisane w google zestawienia typu: "best cologne" itp.
http://colognemasters.com/bestsmellingcologneformen/
http://uk.askmen.com/grooming/appearanc ... women.html
http://www.teachingmensfashion.com/blog ... ce-cologne
http://mysupremacy.com/the-sexiest-fragrances-for-men/
https://youtu.be/CrGDJHaO3fM?t=618
https://youtu.be/ZPUqEP_N2og?t=546
https://youtu.be/WNp6hX5P26k?t=482

Więc jeszcze raz: "w Twoim świecie" być może nikt nie zna Aventusa, ale na świecie Aventus jest jedną z najpopularniejszych wód dla mężczyzn a to że Pani z D czy S go nie zna to nie jest żaden argument, bo niektóre z nich nie odróżniają AHS od AHSC a inne bardzo dobrze znają kolekcję Lutensa.
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2017, 09:36 - Wt przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

nemo007

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 08:34 - Wt

grzegorz01 napisał(a):
sabbracadabra napisał(a):To jak np. z czytaniem – tak jak nie całe społeczeństwo używa perfum, tak i nie wszyscy czytają, ale robi to solidny odsetek. Jeśli ktoś mocno interesuje się literaturą przez troszeczkę większe L, to lista największych współczesnych "gwiazd" będzie obejmowała np. Thomasa Pynchona, Philipa Rotha. Teraz przejdźmy się do Empiku i zapytajmy 100 klientów o ulubioną książkę Pynchona. Efekt będzie podobny jak przy zapytaniu przed S./D. o ulubionego Creeda. Gdyby fan literatury stwierdził, że Pynchon jest większą gwiazdą niż Stephen King w wąskim gronie, miałby rację (powiedzmy, że King to taki literacki odpowiednik Sauvage'a, bo spora część czytelników uważa go co najwyżej za rzemieślnika, a nie za poważnego pisarza). Gdyby ktoś stwierdził, że wśród ogółu społeczeństwa Pynchon jest gwiazdą na poziomie Stephena Kinga, zostałby wyśmiany.

Coś na pewno w tym jest ale nie do końca mogę się z tym zgodzić.
Pynchon jednak nie nie jest tak medialny jak Aventus i jego książki nie "wiszą" w zestawieniach bestsellerów obok Kinga. Bardziej by mi pasowało jak byś Pynchona porównał np. do Black Afgano czy coś podobnego.
Nie wiem czy jest dobra analogia do tej sytuacji. Aventus to prawdziwy fenomen w świecie perfum. Każdy kto słyszał o perfumach niszowych włyszał tez o Creed, każdy kto słyszał o Creed słyszał o Aventusie.
Jeżeli patrzeć po znajomych i swoim otoczeniu to tak, pewnie macie rację Aventus nie jest popularny i może nigdy nie będzie, spokojnie może uchodzić za unikat. Ale proszę Państwa nie żyjemy w kraju trzeciego świata w wiosce zagubionej gdzieś w Bieszczadach (a czasem żałuję że nie, pozdrawiam Bieszczady ;) ). W tzw. "świecie" Aventus jest znany i rozpoznawalny.

Proszę pierwsze z brzegu wpisane w google zestawienia typu: "best cologne" itp.
http://colognemasters.com/bestsmellingcologneformen/
http://uk.askmen.com/grooming/appearanc ... women.html
http://www.teachingmensfashion.com/blog ... ce-cologne
http://mysupremacy.com/the-sexiest-fragrances-for-men/
https://youtu.be/CrGDJHaO3fM?t=618
https://youtu.be/ZPUqEP_N2og?t=546
https://youtu.be/WNp6hX5P26k?t=482

Więc jeszcze raz: "w Twoim świecie" być może nikt nie zna Aventusa, ale na świecie Aventus jest jedną z najpopularniejszych wód dla mężczyzn a to że Pani z D czy S go nie zna to nie jest żaden argument, bo niektóre z nich nie odróżniają AHS od AHSC a inne bardzo dobrze znają kolekcję Lutensa.

ja bym jeszcze dodał, że na świecie poza tym, że w kręgach "interesujących sie perfumami" jest znany, jest też bardzo ceniony i raczej uważany, tak jak i u nas za wybitne perfumy. Bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie perfumy cenią i co najważniejsze mają, osoby dające Aventusowi ocenę "dno".

disaster3

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2017, 09:09 - Wt

nemo007 napisał(a):ja bym jeszcze dodał, że na świecie poza tym, że w kręgach "interesujących sie perfumami" jest znany, jest też bardzo ceniony i raczej uważany, tak jak i u nas za wybitne perfumy. Bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie perfumy cenią i co najważniejsze mają, osoby dające Aventusowi ocenę "dno".

Jak to jakie? Stare, walące "dziadem" zapachy. Z nostalgią patrzący na zapachy z przed 1980, kiedy kamienie były twardsze, kiedy nie jadło się miodu a żuło pszczoły i takie tam podobne...., mający problem z zaadoptowaniem się i przyzwyczajeniem do obecnych trendów. :)
Wsadziłem kij w mrowisko :lol: 8-)

Ps. Czekam na Artura (i jego pytanie, które już setki razy padło - "Jak wali dziad?" :lol: :lol: Odpowiadam, no poprostu wali i jak ja będę dziadem to pewnie nie będę używał takiego Dior Homme Cologne 2013 tylko będę "walił dziadem" :P :P :P :lol: :lol: :lol: )
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

nemo007

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 09:22 - Wt

disaster3 napisał(a):
nemo007 napisał(a):ja bym jeszcze dodał, że na świecie poza tym, że w kręgach "interesujących sie perfumami" jest znany, jest też bardzo ceniony i raczej uważany, tak jak i u nas za wybitne perfumy. Bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie perfumy cenią i co najważniejsze mają, osoby dające Aventusowi ocenę "dno".

Jak to jakie? Stare, walące "dziadem" zapachy. Z nostalgią patrzący na zapachy z przed 1980, kiedy kamienie były twardsze, kiedy nie jadło się miodu a żuło pszczoły i takie tam podobne...., mający problem z zaadoptowaniem się i przyzwyczajeniem do obecnych trendów. :)
Wsadziłem kij w mrowisko :lol: 8-)

Ps. Czekam na Artura (i jego pytanie, które już setki razy padło - "Jak wali dziad?" :lol: :lol: Odpowiadam, no poprostu wali i jak ja będę dziadem to pewnie nie będę używał takiego Dior Homme Cologne 2013 tylko będę "walił dziadem" :P :P :P :lol: :lol: :lol: )

Disaster, toż ja mam już prawie 40 lat, uwielbiam zarówno te 'walące dziadem" jak Zino, jak i Aventusa :lol: . Przyznaję, że mam też problemy z niektórymi obecnymi trendami. Taki DHI jest dla mnie zapachem pierwszego wyboru u osób transseksualnych... i bądź tu mądry...

disaster3

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2017, 09:31 - Wt

To witaj w Klubie bo ja już też niedługo przywitam "czwórkę" z przodu, ale "dziadów" nie lubię i nie używam. Lubię zapachy starsze ale takie, które się odnajdują w dzisiejszych trendach, takie jak Chanel PE, Creed GIT, Davidoff Goodlife, Adidas AB, poza w/w nie mam żadnego innego, którego premiera była starsza niż 2003, czyli same "świeżaki" a moje 20 lat minęło prawie 20 lat temu ;)
No z DHI to jest różnie, mi się podoba, a klatę mam owłosioną :D , i nie noszę rurek bo "uda spodni" nie przechodzą przez moje łydki :D więc daleki jest od transy, czy metro ...... tamtarara :lol:
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

nemo007

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 10:01 - Wt

disaster3 napisał(a):To witaj w Klubie bo ja już też niedługo przywitam "czwórkę" z przodu, ale "dziadów" nie lubię i nie używam. Lubię zapachy starsze ale takie, które się odnajdują w dzisiejszych trendach, takie jak Chanel PE, Creed GIT, Davidoff Goodlife, Adidas AB, poza w/w nie mam żadnego innego, którego premiera była starsza niż 2003, czyli same "świeżaki" a moje 20 lat minęło prawie 20 lat temu ;)
No z DHI to jest różnie, mi się podoba, a klatę mam owłosioną :D , i nie noszę rurek bo "uda spodni" nie przechodzą przez moje łydki :D więc daleki jest od transy, czy metro ...... tamtarara :lol:

i tak trzymać:) - rurek też nie noszę z tego samego powodu:)

Jester

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2017, 11:34 - Wt

Ja mam zdecydowanie bliżej do 5 z przodu i w Aventusie czuję się rewelacyjnie!!!
BTW - w rurki wcisnę się bez problemu, ale wspomnianego wyżej Diora nie lubię:D

sabbracadabra

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 12:02 - Wt

grzegorz01 napisał(a):Coś na pewno w tym jest ale nie do końca mogę się z tym zgodzić.
Pynchon jednak nie jest tak medialny jak Aventus i jego książki nie "wiszą" w zestawieniach bestsellerów obok Kinga. Bardziej by mi pasowało jak byś Pynchona porównał np. do Black Afgano czy coś podobnego.

Sam nie jestem do końca zadowolony z porównania. Pierwotnie przez chwilę zastanawiałem się nad jakimś przedmiotem używanym przez większość ludzi i supergwiazdą znaną głównie pasjonatom i po części "amatorom" chcącym bezkompromisowej jakości (np. jakimiś japońskimi nożami kuchennymi), ale z braku wiedzy na ten temat uciekłem się do dziedziny lepiej mi znanej.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post10 stycznia 2017, 13:10 - Wt

disaster3 napisał(a):Ps. Czekam na Artura (i jego pytanie, które już setki razy padło - "Jak wali dziad?" :lol: :lol: Odpowiadam, no poprostu wali i jak ja będę dziadem to pewnie nie będę używał takiego Dior Homme Cologne 2013 tylko będę "walił dziadem" :P :P :P :lol: :lol: :lol: )

Bartek, to jak wali dziad? :P :P :P

A co do Aventusa, ja nie wiem, gdzie Wy te omdlewające kobiety i te komplementy na ulicach znajdujecie :lol:
Artur

Lucjan

Perfumaniak

Post10 stycznia 2017, 14:18 - Wt

Ale się chłopaki rozpisali o Aviku :mrgreen: - trzeba to opublikować i wydać jako poradnik :lol: - mam 41 krzyży na karku i Aventus to dla mnie zapach , będący częścią ubioru - mniej lub bardziej formalnego - tak samo jak się dobiera skarpetki do butów , buty do garnituru lub samej marynarki , krawat do koszuli , węzeł krawata do kołnierzyka koszuli - tak samo dobiera się zapach . My tutaj , którzy mieliśmy ( lub mamy) za sobą kilkadziesiąt flakonów czy kilkaset próbek przetestowanych perfum możemy swoje zdanie najbardziej obiektywnie wypowiedzieć i to robimy. Super czyta się tą dyskusję , Aventus jest przykładem na to , że można o nim tak naprawdę bez końca dywagować - o pierwiastku owocowym/ brzozowym jako przewodni wyznacznik kompozycji , o batchach itd... . Co do konsultantek ( ja te miniówy muszę zobaczyć :shock: :!: ) to ja zrobiłem postanowienie noworoczne - ile razy będę w D. czy S. - zagadnę o Lutensy , Amouage , Creed , Annick Goutal ;) . Czy Creed jest wybitny , hmmmm :? trudno powiedzieć , ale jest chyba jedyny w swoim Creed'owskim rodzaju.

P.S. Już sobie wyobrażam co będziemy pisali o Vikingu :lol: :lol:

snoop

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 14:53 - Wt

Czytam ten temat od kilku dni (zanim się zarejestrowałem) i dziś musiałem zamówić próbkę, bo inaczej bym nie wytrzymał :D

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2017, 16:02 - Wt

I tak właśnie sprzedaż się nakręca :)

lunkis

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2017, 16:31 - Wt

Dokładnie, a sam zapach choć ładny, moim zdaniem o czym już pisałem absolutnie nie jest wart ceny za jaką go można nabyć w legalnych żródełkach ;)
Za taką kasę można przebierać do woli, co nie zmienia faktu, że każdy z nas wydaje swoje pieniążki jak uważa za stosowne. Ale czym jest spowodowany cały rozmiłowany aventusowy świat, to ja chyba nigdy nie pojmę, taki to fenomen :D

imperialista

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 18:25 - Wt

Co by nie mówić o Aventusie, sam Creed zasłużył sobie w pełni na tak potężny sukces marketingowy. Prawdą jest, że niejeden mainstreamowiec sięgnie po Aviego, GITa, a później to już poleci... ;)
Kup pan rzecz - Imperialny straganik!

Konrad00

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 20:55 - Wt

Snoop dla Ciebie to Black Afgano
yoł

Kojiro

Post10 stycznia 2017, 21:09 - Wt

Artplum napisał(a):Powiedziałby, że Aventus to taka Marina Militare od OP - kultowa w pewnych kręgach, niemiłosiernie przewartościowana i nieznana użytkownikom Seiko, Casio i Tissotów ;)

Porównanie o tyle trafne, że zarówno Panerai jak i Creed mają nieudokumentowaną, napompowaną marketingowo historię, z białą plamą w annałach.

PS. Co to za deprecjonowanie użytkowników Seiko, Casio i Tissota? Wypraszam sobie! ;)

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 21:11 - Wt

Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję zapoznać się z Avim i w ogóle z czymś od Creeda.
Próbkę dostałem z znajomego M. ode mnie ze studiów, za co jestem niezmiernie wdzięczny. :)
Pokazywałem dzisiaj mojej znajomej swoją skromniutką kolekcję (głównie powerhousy), chwilę wcześniej sprawdzała Kourosa (Nie zrobił zbytnio wrażenia, ot męski zapach) i Montale BA (blee!). W końcu, na zakończenie pokazałem jej próbkę Aventusa, skropiłem nią swój nadgarstek i... wow. Moja znajoma zrobiła tylko wielkie oczy z podziwu i nie była w stanie nic powiedzieć. Teraz rozumiem czemu ten zapach jest tak popularny. Mi zaś, w pierwszej chwili skojarzył się z czymś niesamowicie świeżym i radosnym. Jakby skoncentrowana w płynie esencja wiosny! Jest owocowo, kwiatowo, ciepło i soczyście zielono!
Co jednak najbardziej mnie zaskoczyło, to to, że zarówno mi, jak i mojej znajomej ten zapach coś przypominał. Razem stwierdziliśmy, że gdzieś kiedyś daaawno temu, na pewno już tą woń czuliśmy. Mimo że znamy się od ledwie paru lat i wychowywaliśmy się w zupełnie innych miejscach Polski. Nie mam pojęcia co to mogło być.

Takie to moje pierwsze wrażenie.
I póki co, tylko tyle jestem w stanie napisać. Zużyję swoją małą próbkę i naskrobię coś więcej. Kiedyś.

Konrad00

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 21:17 - Wt

Miałem podobne pierwsze wrażenie. Znam to i dobrze mi się kojarzy ale nie wiem skąd
Owocowo i soczyście jest tylko w otwarciu. Niestety właśnie ten krótki fragment najbardziej lubię

archie.m90

Super Perfumaniak

Post10 stycznia 2017, 21:32 - Wt

tak jak uwielbiam woń aventusa tak bardzo uważam go za przecenionego... Ok te ~3,6zł/ml mozna dac ale wykładać 1000zł na 120ml to za bogato. No i batche od dwóch lat jakieś niemrwawe (przynajmniej na mojej skórze)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2017, 22:23 - Wt

Widzę, że hype na Aventusa jest potężny. Jestem już zaopatrzony w odlewkę, ale wciąż myślę, czy testować od razu, czy poczekać z pierwszym poznaniem do bardziej letniej aury, w której to Aventus podobno rozwija się najlepiej.

Oczekiwania mam spore, a moje dotychczasowe podejście do Creeda nie były zbyt udane. Kiedyś dostałem SMW w prezencie od Quality do kilku próbek, które zamówiłem - to był mój pierwszy kontakt z niszą i na tle Roji, Amouage, LV, Royal Crown wypadł SMW dość blado. Wtedy nie miałem pojęcia z czym obcuję i nawet go nie sprawdziłem - nie wiedziałem nawet, że Quality sprzedaje tylko niszę i myślałem, że dali mi w gratisie jakieś budżetowe, mainstreamowe pachnidło. Choć przyznam, że to było kilka lat (i setki zapachów) temu, więc wówczas nosa nie miałem "wyrobionego".

Około roku temu poznałem GIT'a. Tym razem już byłem świadom jaką renomę ma Creed i już byłem zapoznany dość dobrze z niszą. Nie pamiętam go dobrze. Nie trafił w mój gust, ale od względem kompozycji i "oryginalności" raczej nie miałem mu wtedy nic do zarzucenia.

Ciekawe jak będzie tym razem. Podobno do trzech razy sztuka, więc mam nadzieję, że Avik zachęci mnie do dalszych testów pachnideł ze stajni Creeda.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie