Teraz jest 30 maja 2017, 13:48 - Wt

• Reklama

Creed - Aventus

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Aventus (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
6
2%
2 - Słaby
3
1%
3 - Przeciętny
15
6%
4 - Dobry
30
12%
5 - Bardzo dobry
79
31%
6 - Genialny
126
49%

Liczba głosów : 259

• Autor
  • Wiadomość

Konrad00

Forumowicz

Re: Creed - Aventus

Post07 stycznia 2017, 00:48 - So

Zgadzam się, na dworze zimą aventus nie jest za mocny.
Jednak do biura psikam niezależnie od pory roku, na szczęście grzeją w robocie ;)

Muzzer27

Forumowicz

Post08 stycznia 2017, 18:23 - N

grzegorz01 napisał(a):Co Wy gadacie?!?
Więcej ludzi ma i kocha Avila niż Boss Bottled
http://www.fragrantica.com/perfume/Cree ... -9828.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Hugo ... d-383.html

Aventus jest wymieniany w każdym rankingu perfum na YT a w większości z nich króluje.

Ma największą liczbę zapachów inspirowanych niż jakikolwiek inny zapach, więcej niż Le male. Nawet Zara zrobiła coś podobnego.
To największy bestseller niszy ever!
Q.sprzedaje więcej Avila niż wszystkich innych Creedow razem wziętych.
On nie jest tylko popularny, on jest ultra mega popularny!!!

Każde zdanie, ktore napisałeś o Aventusie jest prawdziwe. I podobnie każde z nich oddzielnie i wszystkie razem sprawiają, że pozbyłem się swojej adlewki aventusa. Bo po co mam pachnieć, jak 50% facetów (wersja optymistyczna) w centrum handlowym, na ulicy, innym miejscu publicznym?

Squesher

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 15:18 - Pn

Muzzer chyba trochę przesadzasz z tą optymistyczną wersją. W moim otoczeniu nikt nie znał Aventusa, a są to zwykli ludzie, którzy czasami się czymś psikną, ale w większości nawet nie przywiązują do tego dużej uwagi. Wątpię więc żeby co drugi mężczyzna, używał zapachu, bądź co bądź, niszowego i w takiej też cenie. Dochodzi też fakt, że normalnie ludzie kupują perfumy w internecie czy drogeriach i pomijając już dostępność Aventusa, która wcale nie jest największa, to cena za cały flakon nie jednego powoli na kolana. Aventus nigdy nie będzie pospolity ze względu na swoją cenę.

Belial Lord

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 15:43 - Pn

aventus i jego cena to oczywiscie jakas abstrakcja ale juz armafy i al haramain juz nie :P wiec mysle ze predzej pachna w/w :P

Squesher

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 16:09 - Pn

Pewnie tak, chociaż nie wiem czy nawet 1/100 osób na ulicy kojarzy te marki. Sytuacja jak z Aqua Di Gio, wielu będzie pachnieć podobnie, ale pierwowzorem tylko garstka. Inna sprawa, że normalnie nikt nie poczuje różnicy :D Tak czy tak, każdy bestseller po krótkim czasie ma wiele podróbek, ale w przypadku Aventusa na razie i tak według mnie nie jest najgorzej. Jak faktycznie co drugi facet będzie go używał, to i ja go odstawię, żeby cieszyć się nim jedynie w domu w wolnych chwilach :)

nemo007

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 19:16 - Pn

Squesher napisał(a):Muzzer chyba trochę przesadzasz z tą optymistyczną wersją. W moim otoczeniu nikt nie znał Aventusa, a są to zwykli ludzie, którzy czasami się czymś psikną, ale w większości nawet nie przywiązują do tego dużej uwagi. Wątpię więc żeby co drugi mężczyzna, używał zapachu, bądź co bądź, niszowego i w takiej też cenie. Dochodzi też fakt, że normalnie ludzie kupują perfumy w internecie czy drogeriach i pomijając już dostępność Aventusa, która wcale nie jest największa, to cena za cały flakon nie jednego powoli na kolana. Aventus nigdy nie będzie pospolity ze względu na swoją cenę.

Squesher 100% zgoda. W moim otoczeniu także nikt nie zna Aventusa, a każdemu, kto jest jest u mnie bardzo się podoba. Jak już zapiszą sobie nazwę i sprawdzą ile kosztuje, to przy kolejnym spotkaniu mówią " .urwa chyba cie poj!@#$% tyle dać za perfumy". Tak samo w pracy mimo, że ludzie mogą na niego odłożyć to i tak tego nie zrobią, a kasę wolą przepić w klubie. Pachną (teraz) najczęściej "Saważem", który Pani w miniówie, w seforze poleciła:).
Ostatnio edytowano 09 stycznia 2017, 19:19 - Pn przez nemo007, łącznie edytowano 1 raz

Belial Lord

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 19:18 - Pn

to w S teraz pracuja w miniowkach? :lol: :P

nemo007

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 19:20 - Pn

Belial Lord napisał(a):to w S teraz pracuja w miniowkach? :lol: :P

W Wawie, w złotych tarasach tak:). Tak mi koledzy z pracy mówią;)

Belial Lord

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 19:23 - Pn

ooo to zwraca honor :P u mnie tak nie ma :(

Major Tom

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 20:04 - Pn

Belial Lord napisał(a):aventus i jego cena to oczywiscie jakas abstrakcja ale juz armafy i al haramain juz nie :P wiec mysle ze predzej pachna w/w :P

Niby tak ale te Armafy i Al Haramainy są kupowane jako kopie Aventusa czyli kupują je ci, którzy znają już Avika i jego naśladowców, czyli Ci, którzy w perfumach trochę "siedzą" a tych jest mniej niż promil.
Wniosek: popularność nie grozi ani Avikowi ani jego klonom.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 20:33 - Pn

Major Tom napisał(a):
Belial Lord napisał(a):aventus i jego cena to oczywiscie jakas abstrakcja ale juz armafy i al haramain juz nie :P wiec mysle ze predzej pachna w/w :P

Niby tak ale te Armafy i Al Haramainy są kupowane jako kopie Aventusa czyli kupują je ci, którzy znają już Avika i jego naśladowców, czyli Ci, którzy w perfumach trochę "siedzą" a tych jest mniej niż promil.
Wniosek: popularność nie grozi ani Avikowi ani jego klonom.

Twoj wniosek opierasz na hipotezie, że 1 na 1000 osób interesuje się perfumami ?
:mrgreen:

Major Tom

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 20:36 - Pn

Myślę, że coś koło tego ;)

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 20:59 - Pn

Hype na Aventusa jest raczej tylko wśród ludzi interesujacych się perfumami.
Ludzie używajacy perfum "użytkowo" w większości pewnie nawet o nim nie słyszeli.
Niedawno dziewczyna w Rossmannie coś mi nawijała o Cool Water, a jak jej powiedziałem o GIT, to patrzyła jak na ducha... ;)
Artur

dragosteadintei

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 21:01 - Pn

Byłem ostatnio na weselu ubrałem aventusa nikomu prócz mojej narzeczonej się nie podobał:)Masówka mu nie grozi:)

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 21:07 - Pn

dragosteadintei napisał(a):Byłem ostatnio na weselu ubrałem aventusa nikomu prócz mojej narzeczonej się nie podobał:)Masówka mu nie grozi:)

No właśnie ja trochę ze zdziwieniem czytam, jaki to Avi jest komplementogenny.
Ja jakoś za niego komplementów nie zbieram, co oczywiście o niczym nie swiadczy ;)
W dodatku Aventus w komplementach nie jest ładny, piękny, przyjemny, miły, ani nawet odlotowy. On jest "zajebisty" :lol:
Artur

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 21:14 - Pn

Kiedyś wystawiłem Aventusa na allegro, jakaś kobieta szukała perfum dla męża i się dopytywała o oryginalność i stwierdziła w jednym z maili, że to chyba nie mozliwe, żebym sprzedawał oryginalne bo przecież on jest taki wspaniały i "och jak on działa na kobiety"!
:roll:

dragosteadintei

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 21:24 - Pn

Artplum napisał(a):Hype na Aventusa jest raczej tylko wśród ludzi interesujacych się perfumami.
Ludzie używajacy perfum "użytkowo" w większości pewnie nawet o nim nie słyszeli.
Niedawno dziewczyna w Rossmannie coś mi nawijała o Cool Water, a jak jej powiedziałem o GIT, to patrzyła jak na ducha... ;)

ostatnimi czasy byłem w rossmannie po krem do twarzy, mijając stoisko z perfumami sprzedawczyni mnie zaczepiła proponując mi jakiś zapach od bruno banani zatrzymałem się i chętnie zaaplikowałem na rękę,ku mojemu zdziwieniu Pani powiedziała ma Pan na sobie moje ulubione perfumy Profvmvm Roma dulcis in fundo zamurowało mnie:)

Cookie13

Hiper Perfumaniak

Post09 stycznia 2017, 21:28 - Pn

Miało prawo zamurować.
Ale statystycznie rzecz ujmując, to na polskich ulicach miast i wsi Aventus to widok równie rzadki, co Aventador. Takie Lamborghini ;) .

sabbracadabra

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 22:10 - Pn

dragosteadintei napisał(a): Pani powiedziała ma Pan na sobie moje ulubione perfumy

Może każdemu tak mówi (no chyba że podała nazwę, to ukłon w jej stronę) :D

A zaciekła dyskusja o popularności Aventusa mnie mocno dziwi, bo sprawa wydaje się oczywista. W wąskim światku pasjonatów perfum to zapewne najpopularniejszy męski zapach, a przynajmniej jest w ścisłej czołówce największych gwiazd. Z kolei dla zdecydowanej większości społeczeństwa traktującej perfumy jako przedmiot użytkowy świat kończy na tym, co jest dostępne w obu sieciówkach, bo Chanel czy Dior są w stanie w pełni zaspokoić oczekiwania, czyli zaoferować bardzo fajnie pachnącą wodę.

To jak np. z czytaniem – tak jak nie całe społeczeństwo używa perfum, tak i nie wszyscy czytają, ale robi to solidny odsetek. Jeśli ktoś mocno interesuje się literaturą przez troszeczkę większe L, to lista największych współczesnych "gwiazd" będzie obejmowała np. Thomasa Pynchona, Philipa Rotha. Teraz przejdźmy się do Empiku i zapytajmy 100 klientów o ulubioną książkę Pynchona. Efekt będzie podobny jak przy zapytaniu przed S./D. o ulubionego Creeda. Gdyby fan literatury stwierdził, że Pynchon jest większą gwiazdą niż Stephen King w wąskim gronie, miałby rację (powiedzmy, że King to taki literacki odpowiednik Sauvage'a, bo spora część czytelników uważa go co najwyżej za rzemieślnika, a nie za poważnego pisarza). Gdyby ktoś stwierdził, że wśród ogółu społeczeństwa Pynchon jest gwiazdą na poziomie Stephena Kinga, zostałby wyśmiany.

lektor1993

Forumowicz

Post09 stycznia 2017, 22:29 - Pn

Cookie13 napisał(a):Miało prawo zamurować.
Ale statystycznie rzecz ujmując, to na polskich ulicach miast i wsi Aventus to widok równie rzadki, co Aventador. Takie Lamborghini ;) .

Ja wszędzie widzę Lambo - z dopiskiem *.jpg. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie