Teraz jest 20 września 2018, 01:37 - Cz

• Reklama

Zirh - Ikon

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Zirh - Ikon (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
3%
2 - Słaby
9
6%
3 - Przeciętny
40
27%
4 - Dobry
47
32%
5 - Bardzo dobry
41
28%
6 - Genialny
5
3%

Liczba głosów : 146

• Autor
  • Wiadomość

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Zirh - Ikon

Post07 listopada 2011, 07:59 - Pn

A ja dzis sobie zaaplikowałem sowicie IKONa i czuję sie w nim bardzo dobrze. Drzewny przyprawowiec o bardzo męskim charakterze. Lubie go.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

maniek69

Aktywny forumowicz

Re: Zirh - Ikon

Post07 listopada 2011, 07:59 - Pn

Przepiekny !!
Już na jego temat nie będę sie rozpisywał bo wystarczajaco duzo napisałem (może za duzo). Bardzo piekny i interesujacy zapach.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2011, 08:00 - Pn

Na tylko dobrym poziomie, intensywność raczej przy skórze. Nadrabia samym zapachem. Warto mieć i sie delektować tyloma pieknymi nutami.
Imbir, nuty drzewne, kadzidło, dym.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 listopada 2011, 08:01 - Pn

Ja nie należę do entuzjastów tego zapachu, po prostu nie mój gust. Kupiłem w ciemno po przeczytaniu kilku jego recenzji i trochę żałuję, choć faktycznie nie jest drogi. Zdecydowanie mało lotny, czuję go maksymalnie 3h.

belor

Post07 listopada 2011, 08:01 - Pn

Również mnie nie uwiódł, raczej znudził a w końcu zmęczył. Ale to oczywiście kwestia gustu, bo prawdopodobnie to dobry zapach poza tym.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2011, 08:02 - Pn

Dzisiaj kolej na pięknie rozwijającego się Ikona. Taka porcja dymu i kadzidła sprawdzi się w mroźny dzień.

fqjcior

Post07 listopada 2011, 08:02 - Pn

Dziwię się trochę sceptykom, bo jak na swoją cenę IKON jest naprawdę dobrą i oryginalną kompozycją. Fakt że jest dość cichy i nie najtrwalszy, ale bez przesady...

pirath

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2011, 08:03 - Pn

ha, przelałem zawartość Maniusiowej próbki do perfumetki z atomizerem* i dziś solidnie zapodałem na nadgarstek od wewnętrznej i zewnętrznej strony aż po przedramię ;) oczywiście zużyłem całość ;)
po około 40 minutach nudzenia się stało się ;) wypłynęło brudne kalafoniczne kadzidło ;) jest pięknie, pławię się w smolisto-dymnej mazi, która raz słodko, raz cierpko snuje się pod nozdrzami..... może to kadzidło nie jest doskonałe, subtelne przy tym jak "armia czerwona", i trzyma się blisko ciała co trochę mnie boli bo lubię zostawiać ogonek za sobą, ale bardzo przypadło do gustu i kupuję całą flachę 125 ml ;)

* fqjciorze - thx for good advice ;)

fqjcior

Post07 listopada 2011, 08:04 - Pn

Zawsze do usług, Pirath! Ale przede wszystkim bardzo się cieszę że doceniłeś IKONa. Ma coś w sobie ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2011, 08:04 - Pn

owszem ma całkiem sporo do zaoferowania, i od razu wniosek z tego testu:

- zapach po wewnętrznej stronie nadgarstka jest już w fazie finiszu bazy (minęło 3h od aplikacji), kadzidło już bardzo słabe, na wykończeniu, zapach czuć przy samej skórze...

- natomiast aplikacja po zewnętrznej stronie ręki(tam gdzie futro i kłaczory) nadal w najlepsze pachnie kadzidłem w pełnej krasie.... i pomyśleć że wystarczyło kilka kłaków by żywotność zapachu wzrosła niebagatelnie ;)

to wg. mnie największa wada tego urokliwego kadzidlaka. pchnie blisko skóry nawet u szczytu swej formy i ekspresji.... nie wiem ile musiałbym na siebie wylać by zostawić ogonek...

fqjcior

Post07 listopada 2011, 08:05 - Pn

Zapach osiadł na włosach i nie uległ rozkładowi, jakiemu ulega będąc na skórze. A co do zapachu blisko skóry - faktycznie to minus IKONa. Ja używam go w dużych ilościach (spokojnie 10 "psików") i nie mam problemu z ogonkiem :)

pirath

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2011, 08:05 - Pn

fqjcior napisał(a):(ciach)Zapach osiadł na włosach i nie uległ rozkładowi, jakiemu ulega będąc na skórze. (ciach)

a z tym się nie zgodzę, bo z początku Ikon kadzidłem nie pachnie, a dopiero od końca akordu serca, więc musiał ulec rozpadowi na włoskach bo inaczej nie dokopał bym się do kadzidła które czuję bardzo wyraźnie ;)

p.s.

swoich perfum (tych na sobie) zgodnie z prawidłami sztuki już po kilku godzinach nie czuję, choć bardzo bym chciał :(
chciał bym, ale wiem czym grozi dla otoczenia zwiększona rozwiązłość palca na atomizerze, dlatego staram się nie przesadzać z epatowaniem otoczenia, choć sam przy ruchach ciała lubię poczuć czym pachnę..... ale już kolega biurko obok nie musi ;)

dlatego zawsze się boję używając zapachu typu Ikon, Gucci PHII, RSVP, Kenzo B'oise, bo choć wiem że są słabowite i ulotne, to gdzie jest ta granica wyznaczająca kompromis pomiędzy moim zadowoleniem (z odczuwania zapachu dłużej niż 3-4h) i nie męczeniem otoczenia? 10 psików? powtarzanie aplikacji? 5-6 psików a nie przyzwyczajone do zapachów nosy otoczenia i tak wyczują choć ja nie?

RayFlash

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2011, 08:06 - Pn

fqjcior napisał(a):Dziwię się trochę sceptykom, bo jak na swoją cenę IKON jest naprawdę dobrą i oryginalną kompozycją. Fakt że jest dość cichy i nie najtrwalszy, ale bez przesady...

No właśnie, ja też się dziwię.

Na sam produkt moją uwagę zwróciła Twoja, Fqjciorze, recenzja. Przyznam jednak, że byłem bardzo sceptyczny wobec niej jak i wobec pojawiających się zachwytów na temat tych perfum. Zaznaczam, że nie jestem też wielkim fanem kadzidła (choć jedno jakieś ładne, konkretne, zdecydowane, kościelne bardzo chciałbym mieć w swojej kolekcji). Cena sprawiła, że skusiłem się mimo wszystko na flachę. Zachwytu może nie ma, ale okazało się, że to bardzo przyzwoite dziełko. Rzeczywiście subtelne, ale za to ładnie i wyraźnie przechodzi na skórze przez wszystkie trzy fazy rozwoju, z których każda jest interesująca i zaskakująca nawet, powiedziałbym. Stosunek ceny do jakości w tym przypadku jest wyjątkowo dobry. Nic syntetycznego tutaj nie zakłóca mi odbioru i przyjemności obcowania z zapachem, który, rozumiem, może nie trafiać w czyjeś gusta, natomiast jakości odmówić mu nie można. Jak dla mnie to bardzo pozytywne zaskoczenie i udany zakup. :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2011, 08:06 - Pn

Wiesz co, Pirathku, perfumy chyba w ogóle nie przepadają za zimą. Bywa, że zapach, który latem jest przytłaczający, zimą staje się bardzo delikatny i przestaje być wyczuwalny już po kilku pierwszych godzinach. :)

W przypadku subtelnych zapachów, jak Ikon, 10 psiknięć, zwłaszcza o tej porze roku, można pewnie zastosować. Sam jednak nigdy bym się na to nie zdobył. Uważam to za trochę nieetyczne. Ograniczam się do maksymalnie 5-ciu zazwyczaj. Moją metodą na to, by zapach był ze mną (czyt.: dla mnie) trochę dłużej jest zaaplikowanie go dodatkowo na zewnętrzną stronę nadgarstka lub przegubu dłoni. :)

belor

Post07 listopada 2011, 08:07 - Pn

RayFlash napisał(a):(ciach)
Wiesz co, Pirathku, perfumy chyba w ogóle nie przepadają za zimą. Bywa, że zapach, który latem jest przytłaczający, zimą staje się bardzo delikatny i przestaje być wyczuwalny już po kilku pierwszych godzinach. :)

Sorki, że się wcinam, ale mam odwrotne doświadczenia. Niektóre zapachy w zimie trzymają się na mnie znacznie lepiej niż w lecie. W tej porze jest chłodniej, więc zmniejsza się potliwość, a co za tym idzie woda tak szybko nie "spływa" ze skóry. Tak mam np ze "Story" w lecie 3-4h to maks, w zimie spokojnie 5-6h.

maniek69

Aktywny forumowicz

Post07 listopada 2011, 08:08 - Pn

Dziś wreszcie Ikon :) niesamowicie się dzisiaj rozwiną na skórze. Serce tego zapachu jest zjawiskowe, czekam na bazę bo tam się dopiero dymi :-D

pirath

Super Perfumaniak

Post07 listopada 2011, 08:09 - Pn

dziś ja pławię się w kadzidle na modlę amerykańską... czyli pachnę w umiarkowany nie narzucający się sposób... dałem 10 chmur co by była jasność i pozostaję ledwie wyczuwalny dla otoczenia ;)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post07 listopada 2011, 08:10 - Pn

zlałem się prawie całą próbką od pirath'a - dzięki
wczoraj zrobiłem mały teścik nadgarstkowy,
nie rozumiem zachwytów, ochów i achów,
serio, ja bym go wrzucił do jednego worka z celine fever,
choć zirh jest bankowo ciekawszy, proszę mnie źle nie zrozumieć,
różnią się one, lecz mają w sobie wspólną cechę, wydaje mi się(bo tu nie jestem pewien), że to jest to kadzidło, które nie podoba mi się tak jak w Tumulte CL,
czy Gucci Rush gdzie dla mnie jest praktycznie namacalne...
Gdyby Ikon był żywotniejszy wart byłby tych 70zł za 100ml,
a tak to jest dla mnie tylko ciekawostką i nie znajdzie sie w mojej kolekcji.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 listopada 2011, 08:10 - Pn

Podzielam twój pogląd kwiatku, dla mnie to bardzo przeciętny zapach.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 listopada 2011, 08:11 - Pn

W moim odczuciu Ikon jest znacznie powyżej przeciętnej, ale jego końcową ocenę psuje przede wszystkim "zmulona" projekcja. Przeciętny zapach - tak dla jasności wywodu - to dla mnie np. Bleu De Chanel, o którym było ostatnio głośno ( w kontekście tego, czy Chanel zaniża mocno loty, czy trzyma poziom ).
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie