Teraz jest 16 października 2018, 01:11 - Wt

• Reklama

Jacques Bogart - Jacques Bogart

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jacques Bogart - Jacques Bogart (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
10%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
10%
5 - Bardzo dobry
3
30%
6 - Genialny
5
50%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jacques Bogart - Jacques Bogart

Post08 października 2018, 15:32 - Pn

Z jednym się tylko nie mogę zgodzić, dla mojego nosa OMS na pewno nie jest bardziej optymistyczny. Wręcz przeciwnie, Signature to dla mnie złota polska jesień lub wczesna chłodna wiosna. Ale wiadomo co nos to opinia.
Ujęcie brzozy w Signatire jest wręcz uzależniające.
Starsze pomysły Bogarta niesamowicie do mnie przemawiają

Viking

Forumowicz

Post08 października 2018, 18:20 - Pn

OMS u mnie (o czym pisałem w wątku o nim) ma genialny tytoniowy zapach. Do tego jest ziemisty i lekko przełamany kremową słodyczą.
Zarówno Signature jak i OMS po prostu muszę mieć w kolekcji. Uwielbiam je zestawiać z moją ciężką motorową skórą i kowbojkami. Od razu jest +10 do charyzmy :D
Bardziej jak dla mnie skręcają w stronę niszy niż zapachów sprzed epoki/niedzisiejszych.
Właśnie wrzuciłem sobie chmurkę OMS na łapę i jest jak zawsze banan :D
Co do porównania Signature z Aramisem - Bolku, podpisuję się pod tym obiema rękami. Oba zapachy mają w sobie coś co przywołuje ultra męskie skojarzenia.
OMS również bardzo mi przypomina Aramisa, a dokładniej Havanę, w którym według mnie najciekawiej zaprezentowano zapach popiołu tytoniowego. OMS również bardzo mi przypomina zapach papierosa palonego w wilgotny jesienny wieczór.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Jacques Bogart - Jacques Bogart

Post08 października 2018, 18:28 - Pn

A ja jestem strasznie ciekaw dziś rozebranej wersji Ruby Edition.

Bazyli nadaje mobilnie...
- Uważam Bazyli, że jesteśmy pokoleniem zupełnie wyjątkowym. Nie sądzisz?
- Nic mnie to nie obchodzi.
- A co ciebie obchodzi?
- Wygodne buty, dobre papierosy, dobre skarpetki. Lubię leżeć, nawet sam.

NGL7

Post08 października 2018, 19:51 - Pn

Viking napisał(a):Zarówno Signature jak i OMS po prostu muszę mieć w kolekcji. Uwielbiam je zestawiać z moją ciężką motorową skórą i kowbojkami. Od razu jest +10 do charyzmy :D

o to to, dokładnie tak, słuszna linia :mrgreen:

do takiej stylówy próbowałeś https://www.fragrantica.com/perfume/Jac ... -3804.html ?
starą wersję podobno dostarczali w zestawie z tymi Latino :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=u2tTrCeKfJI

Viking

Forumowicz

Post08 października 2018, 20:30 - Pn

Marion Cobretti... Najtwardszy z twardych :D Jak ja uwielbiam ten film, podobnie z resztą jak wiele z tamtych lat. O nożu Nocnego Rzeźnika chyba nigdy nie przestałem marzyć... Kiedyś prawie udało mi się taki wylicytować, ale sprzedawca się wycofał :(
Jacomo też uwielbiam, ostatnio po prawdzie solidnie go zaniedbuję, ale to chyba znak że jutro trzeba go odkurzyć :D
Natomiast jest to jednak inny zapach - Bogarty są bardzo soczyste, a Jacomo jest suchy i gorący, a nawet lekko jakbym czuł rozgrzaną gumę.

Bazyli - Ruby nie jest złe, ale przy OMS czy Signature wypada ciut syntetycznie i jak dla mnie za słodko... Gdyby ten szafran doprawić jakimś bardziej wytrawnym akordem, to byłoby o wiele ciekawiej...

Artplum

Mega Perfumaniak

Post08 października 2018, 20:40 - Pn

Dajcie już spokój.
Nie znam tego, a obiecałem sobie nie kupować już flakonów w tym roku. :D
Artur

Viking

Forumowicz

Post08 października 2018, 20:47 - Pn

Nie kupować... Ekhem... Też sobie to powtarzam co wieczór...
Póki co w ciągu kilku tygodni: 4x słynne EN 78%, Issey Bleue, Issey PH, Kouros 2008, Czarna Orchidea Toma Forda, Montana Graphite... A teraz chyba jeszcze dokupię Graphita...
Moja mania posiadania i słaba silna wola mnie przerażają...

NGL7

Post08 października 2018, 20:51 - Pn

@ artplum e tam, nie kupuj, przecież i tak wiadomo z góry co napiszesz :lol:
lepiej chyba Roję :mrgreen:

@Viking, a pewnie, ze inne, ale jakże pięknie się ze skóra wszystkie komponują :D

Artplum

Mega Perfumaniak

Post08 października 2018, 20:56 - Pn

NGL7 napisał(a):@ artplum e tam, nie kupuj, przecież i tak wiadomo z góry co napiszesz :lol:

Za późno ;)
No to co napiszę? :P
Artur

NGL7

Post08 października 2018, 21:27 - Pn

mniej lub bardziej coś takiego :

...że dziadek, może i dziarski ale dziadek mający już lata świetności za sobą,, do wąchania z nadgarstka czasem w zaciszu domowym, może być, ale globalnie to nie bardzo. kolejny klasyk, który stoi u mnie na półce i się kurzy, raz do roku może użyje. Jest tyle lepszych współczesnych rzeczy, których wolę używać

i/lub:

nawet przyjemne, ale cena adekwatna do jakości

ewentualnie (ale na to najmniejsza szansa) :że Twojemu otoczeniu/przyjaciółce się nie podoba

to tak z pamięci :mrgreen:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 października 2018, 00:13 - Wt

Hehe, pożyjemy - zobaczymy ;)
W czwartek powinienem mieć.
Jeśli to dziad, to bardzo możliwe, że masz rację.
No, co ja poradzę, że mam słabość do tych dziadków, a na co dzień to one tak samo użytkowe, jak duży fiat :lol:
Artur

NGL7

Post09 października 2018, 16:18 - Wt

Artplum napisał(a): (1)No, co ja poradzę, że mam słabość do tych dziadków, a (2) na co dzień to one tak samo użytkowe, jak duży fiat :lol:

(1) no ja bym raczej powiedział,ze słabość do pojazdu po tych jak to mówisz (tfu!) dziadkach, niby słabość i sympatia (temat o Kourosie), a wygląda o trochę tak jak na tych durnych obrazkach w necie: ,że przyjaciel podniesie Cie jak upadniesz, natomiast najlepszy przyjaciel najpierw wyśmieje i zrobi zdjęcie...chroń przed takimi najlepszymi przyjaciółmi :lol: (chodzi tylko o mechanizm)

(2) proszę wytłumacz mi czemu niby duży fiat nie jest użytkowy (ubiegając argument o garniturach, poduchach na ramionach, bistorach itp itd )
bo z tego co widzę to za SJP-PWN https://sjp.pwn.pl/sjp/uzytkowy;2534190.html to jednak jest użytkowy, bo ile działa to spełnia swoje zadanie prawda? ;) nawet patrząc po synonimach: przydatność, zdatność dalej spełnia kryteria nawet codziennego użytkowania
jedyne co może w jakimś tylko stopniu dyskwalifikować to bezpieczeństwo (ale chyba nawet duże fiaty przechodzą badania techniczne) i ewentualnie ergonomia.
szpanerstwo i snobizm pozwolę sobie przemilczeć, bo to tak samo jak używać perfum tylko dla komplementów ;)

a wracając do Signature, to też warto odnotować, ze w tym zapachu mamy bardzo fajnie pokazany motyw rosyjskiej skóry: ostry, bardzo brzozowy

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 października 2018, 17:04 - Wt

Pojeźdź dużym fiatem obecnie, to się przekonasz :P
Uważasz, że nie można czegoś lubić, a jednocześnie uważać, że to niezbyt użytkowe?
Zapewniam Cię, że można.
Wystarczy być szpanerem i snobem i nosić perfumy tylko dla komplementów, tak, jak ja.
Artur

NGL7

Post09 października 2018, 19:42 - Wt

jak będzie trzeba to pojeżdżę..nawet Wołgą mogę, lepiej wolno jechać niż szybko stać :lol:
nie takie wynalazki się widuje na drogach

można, teraz wszystko można,teraz demokracja :lol:
natomiast w kwestii perfum tego "nie kupuję" i tyle ( ale to chyba nie miejsce na tą dyskusję, w każdym razie od początku mojego pobytu na forum pisałem, że jedną z najbardziej zdumiewających rzeczy jakie tu odkryłem, to posiadanie perfum, do wąchania ale nie do noszenia, cóż każdy ma limity i ograniczenia :lol: )

Artplum napisał(a):Wystarczy być szpanerem i snobem i nosić perfumy tylko dla komplementów, tak, jak ja.

skoro tak mówisz, nie śmiem się sprzeciwiać :mrgreen: :lol:

no nic czekamy do czwartku :)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 października 2018, 21:16 - Wt

Znam mnóstwo kompozycji, które lubię wąchać, ale nie nosić.
A Ty, korzystając z dobrodziejstw demokracji, przecież nie musisz "kupować" mojego podejścia do perfum.
Łatwo nie będzie, ale jakoś to przeżyję :P
Artur

NGL7

Post09 października 2018, 22:35 - Wt

ahhh co mi tam, to zostanę sobie tym demokratą, raz się żyję (chociaż w tym wypadku wygląda na to,że zawsze byłem) :lol:

ależ jasne, tyle że ja napisałem o posiadaniu danych perfum w swoich zbiorach (we flakonie lub odlewce w celu ich "kontemplowania" , pomijając rzecz jasna testowanie) a nie ich znaniu (dwie jednak inne rzeczy). "Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych." :D

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 października 2018, 01:18 - Śr

Hmm. . W przypadku perfum, to jednak trudno kontemplowac bez posiadania. Bo jak mi się zachce kontemplowac jakiegoś dziada o 2.10 w nocy (jak teraz ) to gdzie polecę, jeśli nie będę miał choćby dekantu?
A że te dziadki zwykle niezbyt drogie w porównaniu z takim choćby, wytknietym przez Ciebie, snobistycznym Roją, to lepiej od razu cały flakon kupić.
Ja sobie kontempluje, płynu ubywa pomaleńku , a flakon zmienia się w vintydza i nabiera wartości. Da się? :P
Artur

NGL7

Post10 października 2018, 16:54 - Śr

no właśnie się nie da bo:

Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem co? ;) bo manipulujesz za bardzo. Mi chodziło właśnie o posiadanie tylko w celu kontemplacji

e tam, przecie vintydze są be ;) a co do wartości, to przecież wiesz,że tylko konkretne bacze się liczą a te się zmieniaja przecież "kilka razy w tygodniu" ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 października 2018, 20:39 - Śr

A co z tą kontemplacją nie tak?

Właśnie kontempluję Bogata, bo z E-G przysłali mi go już dzisiaj. :P

No to jestem po kontemplacji nadgarstkowej i globalnej.

Skoro nasz forumowy Nostradamus przepowiedział, że ocenię Bogarta:

NGL7 napisał(a):.. dziadek, może i dziarski ale dziadek mający już lata świetności za sobą,, do wąchania z nadgarstka czasem w zaciszu domowym, może być, ale globalnie to nie bardzo. kolejny klasyk, który stoi u mnie na półce i się kurzy, raz do roku może użyje. Jest tyle lepszych współczesnych rzeczy, których wolę używać

i/lub:

nawet przyjemne, ale cena adekwatna do jakości

to gdzieżbym śmiał się sprzeciwiać przepowiedni! :lol:
Samą prawdę napisał! :P

Mogę na razie dodać tylko, że wąchając Bogarta doznałem olfaktorycznego deja vu, które czasami mi się zdarza, a najczęściej w stosunku do takich staroci właśnie.
Jestem pewien, że nigdy wcześniej nie wąchałem Signature, a jednocześnie po pierwszym użyciu byłem (niemal) pewien, że znam ten zapach.
Z doświadczenia wiem, że gdybym przewąchał wszystkie te oldskule, to nie znajdę identycznego, ale cóż, jest w nich coś takiego, że jak te Murzyny - wszystkie do siebie podobne :P
Kontemplacja trwa! ;)
Artur

NGL7

Post11 października 2018, 19:52 - Cz

ehhh..nie chciało mi się tego ciągnąć... bo przyznam,że akurat dyskusję z Tobą uważam za..za długie, szare i zbyt...ale jednak czasem konieczne ;)

ad kontemplacja, z kontemplacją wszystko chyba ok, ale jak już raz pisałem, nie o to chodziło w moim poście, ale tłumaczył jeszcze raz nie będę, bo uważam,że jasno tam się wyraziłem, jeśli nie rozumiesz, to już nie mój problem

Artplum napisał(a):Skoro nasz forumowy Nostradamus przepowiedział, że ocenię Bogarta:

wierzył chłop w gusła aż mu d.. uschła...a to po prostu obserwacja powtarzających się i przewidywalnych zagrywek
Obrazek
;) :lol:

a ten niby też murzynek, a jakiś taki niepodobny :lol:
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie