Teraz jest 20 czerwca 2018, 18:30 - Śr

• Reklama

Bentley - Bentley for Men Absolute

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bentley - Bentley for Men Absolute (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
8
5%
4 - Dobry
24
16%
5 - Bardzo dobry
87
58%
6 - Genialny
31
21%

Liczba głosów : 150

• Autor
  • Wiadomość

Ernest84

Forumowicz

Re: Bentley - Bentley for Men Absolute

Post16 grudnia 2017, 11:03 - So

To jedyny zapach któremu dałbym spokojnie 6 ale nie nigdy bym go nie kupił. Może kiedyś.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post17 grudnia 2017, 14:48 - N

Dlaczego? Ocena 6 jest chyba wystarczającym pododem aby przytulić flakon :roll:

mcp

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post17 grudnia 2017, 14:54 - N

I cena jest przystępna :) wiec dlaczego nie ?

PAWEL

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 22:35 - Pt

Zakupiłem ten zapach w ciemno ojcu na prezent. Chcialem go sprawdzic w douglasie gdzie kosztuje 3x tyle co na iperfumy np. i okazuje sie ze zapachy bentleya sa wycofywane z Douglas. Czyżby koniec następcy Gucciego? A moze tylko koniec w Douglas
Kupowal ktos ten zapach na iPerfumy? Wszystko ok z nim?
Poszukuje korka do Chanel Antaeus

mateuszolech

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 22:43 - Pt

Jak na iperfumy to wszystko powinno być ok :) Jeżeli chodzi o wycofanie to zapewne tylko z Douglas :P To że tam go nie będzie to nie znaczy, że wgl.

Vexovoid

Post06 stycznia 2018, 10:26 - So

Ja mam go z IP i wszystko gra. Po czterech chmurach zapach sieje jak oszalały, jest mocny, soczysty i nie daje jakichkolwiek powodów do niezadowolenia. Parametry doskonałe - spokojnie wytrzymuje około 12 godzin. I nie mam tu na myśli szorowania nosem po skórze, bo niby jak miałbym szorować nosem po własnej szyi :)

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2018, 11:20 - So

Ja go po 5h praktycznie nie czuje od siebie. Trwałość preciętna , projekcja bardzo niemrawa. Parametry na mnie wyglądają tak : EDT > Intense > Absolute.

Marks

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2018, 13:53 - So

Na mnie Bentley Absolute ma lepsze parametry od Gucci PH I i Montale Greyland :)

BlueJeans

Moderator

Post06 stycznia 2018, 15:15 - So

Również nie mogłem narzekać na parametry Benka. Siedział bite 10h i projektował elegancko przez większość czasu. Pewnie zaopatrzę się ponownie w dekant bo flakonu się pozbyłem, nie jest to dla mnie jakiś must have.

Mryakuza

Forumowicz

Post06 stycznia 2018, 17:03 - So

Potwierdzę satysfakcjonujące parametry. Czuję go spokojnie przez więkoszsć dnia. Jedne z niewielu perfum, które w przypadku przedawkowania potrafią mnie zmęczyć swoją intensywnością. Samą kompozycję uważam za bardzo dobrą i choć to nie była miłość od pierszej chmurki to po gruntownym przestestowaniu i wypsikaniu 10 ml odlewki bardzo go polubiłem. Dodając do tego przystępną cenę, staje się w silnym kandydatem na jeden z najbliższysz zakupów. Oceniam na 5.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2018, 17:28 - So

A moglibyście jeszcze napisać gdzie nabyliście swoje benki absolute? Na mnie 10h trzyma jedynie EDT które podoba mi się najmniej ;/

Ernest84

Forumowicz

Post06 stycznia 2018, 18:00 - So

Mój Tato nie znał GPH. Dostał na Andrzejki Benka Absolute i totalnie go zauroczył. Mamę też. Wszystkie Diory widzę odstawił i widzę jedzie na Benku. Pachnie na nim fenomenalnie. Jak nie przypisuję zapachów do wieku tak ten Bentley pasuje mi do min 40+. Jest genialny. Kupiłem dzisiaj flache dla siebie. Niech leży i czeka.

Ja kupiłem Tacie na Perfumesco. Trwałość świetna.
Ostatnio edytowano 06 stycznia 2018, 18:03 - So przez Ernest84, łącznie edytowano 1 raz

mcp

Forumowicz

Post06 stycznia 2018, 18:02 - So

U mnie aplikacja Bentleya 4-6 chmur jest wyczuwalna do 3-4 godz., projekcja na dostatecznym poziomie , teraz żałuję jak były próbki GPH po 2.5/2ml. że nie kupiłem hurtowo , sam zapach robi wrażenie na innym tzn. podoba się bardzo , Absolut jest chyba najlepszym zapachem tej marki , możecie się nie zgodzić że mną.

batch 101212G16 kupione na IP
Ostatnio edytowano 07 stycznia 2018, 13:39 - N przez mcp, łącznie edytowano 3 razy

Vexovoid

Post06 stycznia 2018, 18:35 - So

3-4 godziny to rzeczywiście krótko i nie wiem czy w ogóle opłaca się w takiej sytuacji interesować tym zapachem. No i jest tylko EDP, innej wersji na razie nie ma.

@ Southpaw
Jak pisałem wcześniej, mam flaszkę z IP
101212G16
No i stary napisz mi jeszcze, czy jeśli posiadam Bentley For Men, to czy wersja Intense jest na tyle inna od EDT, że warto się nią interesować?

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2018, 13:06 - N

Ciężko powiedzieć. EDT jak dla mnie jest dużo słodsza i bardziej uniwersalna. Ja właśnie zacząłem od EDT , później kupiłem intense i od tego czasu chyba nie używałem EDT, ale tylko dlatego że używam innych casualowców. Ale generalnie są do siebie na tyle podobne że jeśli nie jesteś jakimś wielkim fanem takich klimatów to chyba bym sobie darował.

kedzior28

Forumowicz

Post07 stycznia 2018, 13:13 - N

Chyba Wam się troche pomylily wątki :)
Ten jest o Absolute, który jest tylko w wersji EDP, a nie o For Men (EDT) i For Men Intense (EDP)

Vexovoid

Post07 stycznia 2018, 15:13 - N

Nic się nam nie pomyliło.
Przeczytaj jeszcze raz uważnie!
Trochę zamieszania wprowadził @mcp trzy razy edytują posta, teraz moja uwaga o istnieniu Absolute tylko w wersji EDP może wydawać się doczepiona nie wiadomo po co. Może to ciebie zmyliło? Nieważne...

mcp

Forumowicz

Post07 stycznia 2018, 15:21 - N

Tak edytowałem , i nic nie mieszam zmianą mojej wypowiedzi , wersja Absoluta jest jedna wiec usunąłem EDP z opisu , tak ? a jeśli rozmawiacie o innych zapachach Bentleya no to się zrobiło zamieszanie.

Bazyli

Forumowicz

Odp: Bentley - Bentley for Men Absolute

Post09 stycznia 2018, 09:39 - Wt

Wczoraj, będąc przelotem w D., spryskałem bloter Bentley'em. Wprawdzie do niedawna omijałem szerokim łukiem zapachy sygnowane przez marki, które są znane z produkcji dóbr zacnych, aczkolwiek niekoniecznie perfum, ale...No właśnie - ale...Po tym, jak zacząłem nadrabiać zaniedbania i zaległości z kilku ostatnich lat (jak nie kilkanastu :evil: ) w świecie zapachów, natknąłem się na forum na porównania Bentley'a do GPH I, którego to poznać nie było mi dane. Owszem, nosiłem się swego czasu z zamiarem zakupu próbki GPH I, ale dałem sobie wreszcie spokój, bo nuż mi się spodoba i co wtedy, hę ? ;). Dość dygresji, wróćmy do wrażeń z pierwszego testu - zakład stolarski, zakład stolarski i jeszcze raz zakład stolarski :!: Zapach świeżo obrabianych desek, zdecydowanie z drewna pochodzącego z drzew iglastych, gesty i żywiczny...Trochę suchy, wytrawny, lekko pieprzny - ale jakże piękny :) :) :) Natychmiast wróciły wspomnienia z dzieciństwa - pierwsza połowa lat osiemdziesiątych, kiedy to razem z siostrą chodziliśmy do osiedlowej stolarni po drewniane wióry na ściółkę dla naszych chomików :) Po chwili pojawia się nastepne skojarzenie - drewniane kościelne ławy, choć być może to wyłażące na wierzch kadzidło powoduje tylko takie skojarzenia...Zapach jest dość liniowy, ale po prawie dobie (przypominam - na papierku) robi się bardziej miękki, lekko aksamitny, jeśli tak będzie na skórze - pięknie :) Choć wiele osób pisze o kulejących parametrach, butlę kupię na 100%, i to bez kolejnych testów :) I dalej z pełną premedytacją nie będę szukał znajomości z GPG I (wspomniane - a nuż... ;) )

baszurek nadaje mobilnie...
"Drogie Panie, mężczyzna nigdy nie zapamięta waszej torebki. Perfumy zostaną w jego pamięci na zawsze." Olivier Creed

DespicableMe

Forumowicz

Post21 stycznia 2018, 19:30 - N

Nie znając pierwowzoru od Gucci'ego ów zapach testowałem w nadziei, że będzie, jak niektórzy głosili, podobny do Montale Greyland. W tej materii akurat się zawiodłem, bo choć biegną w tę samą stronę, o tyle Bentley Absolute na początku biegu udał się do okadzonego kościoła, natomiast Montale Greyland pociągnął łyka solidnego łyka Jagermeistera i pognał prosto przed "choinkowy" las ;)

Kadzidło jest tu zdecydowanie mniej nachalne, bardziej wysuszone stonowane i przez zapacha towarzyszącego mu drewna iglastego (skład mówi, że jest to cedr) niż w wersji Intense. Jest subtelne, eleganckie i jak dla mnie to chyba tak może wyglądać ponadczasowych zapach. Stawiając obok siebie wersję Absolute i Intense stwierdziłbym, że Absolute to elegancko ubrany człowiek z klasą, podczas gdy Intense to ten sam człowiek starający się bez przekonania dumnie wyglądać odzianym w tonę "bling-bling" oraz gronostajowe futro królów. Bez przekonania, bo wie, że jest +30 stopni, ma krótkie spodenki, a złota farba na "krowiaku" nigdy dostojnie prezentować się nie będzie.

Kompozycja dość jednolita, choć im dalej w las, tym, nomen omen, ładniej wygładzana jest przez drewno. Trwałość 7-8h, choć dobrze wyczuwalny jest raczej przez połowę tego czasu.
Ode mnie 6/6.
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie