Teraz jest 10 grudnia 2018, 02:55 - Pn

• Reklama

Bentley - Bentley for Men Absolute

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bentley - Bentley for Men Absolute (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
8
5%
4 - Dobry
27
16%
5 - Bardzo dobry
99
58%
6 - Genialny
36
21%

Liczba głosów : 170

• Autor
  • Wiadomość

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Re: Bentley - Bentley for Men Absolute

Post27 września 2017, 12:01 - Śr

przed zakupem CdG 2MAN radzę przetestować parametry, bo zapach ten słynie ze słabych (u mnie są przeciętne)

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 września 2017, 13:23 - Śr

Na mnie CdG, którego zresztą wolę, od Gucci i Bentleya, ma dobre parametry. Lepsze od tamtej dwójki, jednak jego podobieństwo do GPH jest wg mnie raczej małe, na pewno dużo mniejsze, niż w przypadku Bentleya.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

borysbrzytwa

Aktywny forumowicz

Post07 października 2017, 22:14 - So

Trochę razem sobie pochodziliśmy, poznaliśmy się lepiej. Ja i Bentley w sumie polubiliśmy się od pierwszego niuchnięcia. Dzisiaj można powiedzieć - mamy przed sobą długą jesień tego roku. Nie będę się uciekał do porównań z GPH, zostawię Pana Almairaca w spokoju i potraktuję z pełnym szacunkiem jakby nie patrzeć jego wciąż nowe dzieło. Dlaczego wcześniej nie odkryłem takiej perełki? Zapach uderza na starcie mocnym pieprzem i żywicą, potem oleista zawiesina przeinacza się po prostu w... stolarnię! Tak, właśnie tak odbieram tę kompozycję. Kiedy do mojej pracy przyjeżdża nieobrobiona, sucha tarcica, trafia w ręce stolarza na piłę, i kiedy tak trzeba z tymi dechami coś zrobić i lecą wióry, potem frezy i wszystkie mniej mi znane czynności, po całej piwnicy w której toczy się akcja rozprzestrzenia się wspaniały aromat drewnianej muzyki. Wszystko co czuć to jedno tempo tej samej melodii, utwór trwa dość długo bo 7-8h, niestety powietrze nie pozwala cieszyć się jeszcze, i jeszcze... Wszystko powoli gaśnie i zanika. Ale jaka radość z dźwięku, taki "kawałek" na długo pozostaje w nosie :) I włączamy go jeszcze raz :)
To na pewno nie jest zapach do letniej koszulki polo z konikiem, nie pasuje też do wiosennego ortalionowego dresiku. Doceniając zapach trzeba raczej zmienić odzienie na elegancką koszulę i z szacunkiem do niego się odnieść. Jest poważny choć nie do przesady. Nie musimy być maklerem giełdowym aby go używać. Dla mnie jest to przykład że omijana przeze mnie marka Bentley to nie musi być jakaś nic nie warta wydmuszka, marka która produkuje coś pod publiczkę i bez duszy. Przełamałem się i przekonałem, jest moc. I niech zostanie ze mną.

eduardo

Aktywny forumowicz

Post01 listopada 2017, 11:21 - Śr

Po zakupie 10 ml odlewki przystąpiłem wczoraj do testu globalnego. Zapodałem jakieś 6-8 psiknięć. Zapach bardzo przyjemny, świeżo ścięte drzewo. Niestety zgasł za szybko. Nie pamiętam dokładnie po jakim czasie, bo dzień w pracy miałem szalony. Zużyję te 10 ml i zobaczymy.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post01 listopada 2017, 14:23 - Śr

eduardo mam to samo
taka skóra :o
a na niektórych trwa i trwa / przypadek mojego syna/ :oops:
natomiast oryginał GH trwał na mojej skórze dużo dłużej :D

delu

Forumowicz

Post01 listopada 2017, 15:08 - Śr

Nie mam problemu z trwałością , mam problem ze słodkością ktora sie pojawia po 30 minutach - nie tego oczekiwałem. Dam mu oczywiscie jeszcze szanse przed oceną końcową.

eduardo

Aktywny forumowicz

Post01 listopada 2017, 20:03 - Śr

Ja swój przetestuję do końca. Jest coś mocno podobnego z lepszą trwałością? Bo sam zapach bardzo na "tak".

eduardo

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2017, 17:51 - Cz

Testuję i mam zgryz. Bardzo zapach mi się podoba...tylko wrażenie że za szybko gaśnie wstrzymuje mnie przed zakupem flaszki, która stoi dość nisko. Dzisiaj na domiar tego w czasie sprzątania czeluści szafki wyciągnąłem kilka próbek. Prysnąłem sobie Montale Greyland i ..... czuję Bentley Absolute :) Ma ktoś globalne porównanie obu tych zapachów? Tzn., trwałość, podobieństwo po jakimś czasie itp?

mateuszolech

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 18:15 - Cz

Jestem ciekawy tego Montale bo słyszałem, że podobny do Gucia :)

eduardo

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2017, 18:26 - Cz

Z testu nadgarstkowego Absolute ma w pierwszym szeregu nutę drzewną, Montale trochę bardziej pieprzną, ale drzewo też się pcha do przodu. Odczucia trochę inne. Stąd pytanie jak to wygląda z czasem.

Remsen

Forumowicz

Post17 listopada 2017, 11:40 - Pt

Zapach bardzo zacny i charakterystyczny.
Żałuję, że niestety trwałość sprawiła, iż zupełnie nie będzie mi z nim po drodze. Próbowałem kilkukrotnie w różnych porach roku i niestety nic się nie poprawiło. Szkoda, aczkolwiek zawsze będę go polecał do wypróbowania jako jeden z tych bardziej niż przyjemnych.
Sprzedam flakony i dekanty: viewtopic.php?f=52&t=22615

mcp

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post01 grudnia 2017, 20:52 - Pt

Przepraszam , scaliłem dwie moje wypowiedzi w jedną . Jeśli można proszę o usuniecie tego wpisu całkowicie.
Ostatnio edytowano 07 stycznia 2018, 15:38 - N przez mcp, łącznie edytowano 2 razy

dawzim

Forumowicz

Post02 grudnia 2017, 17:59 - So

Dzisiaj mój pierwszy kontakt z tym zapachem. Pierwsze wrażenie - warsztat stolarski, ciecie desek na krajzedze. Tak mi to pachnie. Kusił mnie zakup w ciemno bo ostatnio w dobrej cenie można go dostać ale chyba zbyt suchy dla mnie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

borysbrzytwa

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 20:50 - So

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze :D O to w tym zapachu chodzi - zakład stolarski, brawo TY! Na rozgrzewkę spróbuj dekant 10ml, wierz mi szybko Ci zejdzie, zwłaszcza przy obecnej aurze za oknem - jest genialnie przyczepny w takich warunkach.

street

Aktywny forumowicz

Post03 grudnia 2017, 07:58 - N

Jest ostatnio najczęściej wybieranym zapachem przeze mnie. Podobieństwo do GPH bardzo duże, jednak Gucci to taki Bentley na sterydach, wszystko ma podrasowane. Dla mnie Bentley bardziej noszalny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

makolasek

Post14 grudnia 2017, 16:31 - Cz

Kupiłem flakon w ciemno. Zapach rzeczywiście piękny, mi jako 22-latkowi skojarzył się nie wiem czemu z latami 90-tymi, z dzieciństwem. Trwałość ciężko mi ocenić, psiknąłem dzisiaj o 8 rano nadgarstek, aktualnie jest godzina 13 i trzeba nochala wciskać po żyły, żeby wyczuć. Zobaczymy, jestem pozytywnie nastawiony.

/16:00 bardzo słabo go czuć

mcp

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post14 grudnia 2017, 17:08 - Cz

Makolasek weź zrób strzały na inne partie ciała , to zobaczysz , u mnie nadgarstek to porażka , tylko uważaj na ilość chmur bo będziesz jak chodząca stolarnia i cię jeszcze na święta wykorzystają :lol: do kominka

//NIE CYTUJ W CAŁOŚCI OSTATNICH POSTÓW , UŻYWAJ OPCJI ODPOWIEDZ - LUCJAN

9452130

Forumowicz

Post15 grudnia 2017, 23:07 - Pt

Nigdy go nie porównywałem do gucia. Wcześniej oceniłem na 4 ale po bliższych testach I 2 tyg z nim śmiało mogę zmienić na 5. Bardzo przyjemny zapach i ciężko znaleźć kogoś kto pachnie podobnie. Parametry wystarczające. Czas chyba kupić flaszkę na przyszłość znam ktoś wpadnie na pomysł kastracji...

makolasek

Post16 grudnia 2017, 01:38 - So

Ogólnie po 2 dniach testów śmiem stwierdzić, że trwałość bardzo na plus, natomiast projekcja niestety słabo, mimo wręcz "zlania się" 6 psikami. Pytałem, otoczenie raczej nie czuje, nawet stojąc vis-à-vis. Ogólnie mam wrażenie, że wszystkie zapachy moja skóra ciężko znosi. :(

/Aplikacja na mostek i barki.

cygnus74

Forumowicz

Post16 grudnia 2017, 08:15 - So

Spróbuj zaaplikować na splot słoneczny i najszerszy grzbietu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie