Teraz jest 27 maja 2017, 16:47 - So

• Reklama

David Beckham - Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena David Beckham Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
3%
3 - Przeciętny
10
13%
4 - Dobry
26
33%
5 - Bardzo dobry
37
47%
6 - Genialny
2
3%

Liczba głosów : 78

• Autor
  • Wiadomość

RoQ

Super Perfumaniak

David Beckham - Homme

Post22 października 2011, 01:47 - So

Nanowszy zapach znienawidzonej przeze mnie marki. Chyba połowa Angoli się tapla w Beckhamie. Pewnie z miłości do futbolu.
Nuty zapachowe (zerżnąłem z netu) - "Zapach otwierają nuty cytrusów, imbiru, sosny i odrobina pikantnego pieprzu. Drzewo kaszmirowe, akord skórzany i rozmaryn tworzą męską nutę serca, przechodząc następnie do zmysłowego wykończenia zapachu paczulą, piżmem oraz akordami drzewa mahoniowego".
Parę dni temu sięgnąłem po próbkę i szczerze mówiąc, byłem mile zaskoczony tym zapachem. Bardziej, niż mile.
Tak właśnie wyobrażam sobie współczesną wersję typowo męskiego zapachu faceta po trzydziestce.
Jedyne zastrzeżenie miałem do jego trwałości. Dziś jeszcze raz go zaaplikowałem, i tym razem, siedzi na mnie jakieś 7 godzin. Przy poprzedniej próbie moja skóra miała chyba zły dzień. Abstrahując od rozważań o trwałości, jestem zaskoczony zapachem. To coś, co lubię. Męsko, ale nowocześnie, lekko i bez udziwnień. Do pracy i na co dzień chyba idealny, bo ogon ma jak pies rasy bokser.
Teraz Was troszkę odstraszę, ale jest taki zapach, który trochę przypomina mi DB Homme. To Davidoff Champion (słyszę ten pomruk :mrgreen:)
Z tym, że DB jest jakby bardziej aromatyczny i złożony. No i kosztuje znacznie mniej.
"Kompozytorem" zapachu jest Pierre Negrin z Firmenich (DKNY Be Delicious Men, Z Zegna, czy Polo Black, Unforgivable z tych, które znam).
Nie jest to żaden przełom w zapachach, ale nosi się to komfortowo i miło. Według mojego nosa, to najlepszy zapach Beckhama, jaki kiedykolwiek próbowałem (jego skarpet ani bielizny nie miałem okazji poznać :mrgreen: ).
Zbyt często sięgam po nadgarstek, żeby go olać. Sądzę, że nie zaśmiecę forumowej bazy danych o zapachach, bo są w niej dużo gorsze zapachy od massmarketowego Beckhama.
Z czystym sumieniem dam mu ocenę dobrą, a jeśli trwałość będzie taka, jak dziś, to jeszcze ją podniosę.
A Panią Marysię tradycyjnie poproszę o ankietę... Z góry dziękuję :D
Załączniki
Beckham_Homme.jpg
Beckham_Homme.jpg (46.98 KiB) Przeglądane 18725 razy
Ostatnio edytowano 04 czerwca 2012, 10:16 - Pn przez RoQ, łącznie edytowano 2 razy

pirath

Super Perfumaniak

Re: David Beckham Homme...

Post22 października 2011, 09:06 - So

Beckhamy wcale nie są takie złe... a tym mnie nieźle zaciekawiłeś... szczególnie w kontekście nut otwarcia...
owszem padają na skórze szybciej niż piwo na słońcu, ale mają to coś...

co dziwne prawie wszystkie zapachy nosa, który go popełnił uważam za mega słabizny... (nie kojarzę czarnego polo i zegny)

domurst

Perfumaniak

Re: David Beckham - Homme

Post22 października 2011, 09:40 - So

Potwierdzam, że pachnie całkiem interesująco. Nie dałem mu drugiej szansy, ale pierwsze spotkanie wypadło co najmniej obiecująco...
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Scorrpion

Super Perfumaniak

Post22 października 2011, 17:40 - So

A flakon wypisz,wymaluj,to kopia DKNY Love from New York.Oj,nieładnie :)

pirath

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 11:17 - N

prawda? 8-) ciekawe co na to Olfaktoria ;)

domurst

Perfumaniak

Post23 października 2011, 18:10 - N

Przecież poprzednie Beksy miały podobne flakony... Patrząc na rok wypustu to raczej DKNY zerżnęło z Signature Beckhama. Zresztą prostokąt z przezroczystego szkła, to raczej nie jest jakiś szał i stylistyczny zawijas, żeby z niego zrzynać...

edit - zapomniałem dodać, że dziś po raz kolejny "spróbowałem" przy okazji zakupów i coraz bardziej mnie przekonuje. Jest raczej szlachetny niż prostacki, dobry zawodnik do biura, pracy, raczej na późną jesień niż środek lata. W otwarciu dominuje mocny imbir z delikatnymi igłami, zejście jest za to przyjemnie drzewne. Na mojej skórze trzyma się ok. 7h. Pewnie RoQ jako świeżo upieczony posiadacz napisze coś więcej... Być może nabędę jeśli trafi się w dobrej cenie.

RoQ

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 19:10 - N

RoQ wlasnie delektuje sie nim w pracy...
Tak, jak napisalem wczesniej - nowoczesny, czysty, elegancki zapach dla faceta, ktory tradzik ma juz dawno za soba. Podoba mi sie. Szkoda, ze nie robia setek.
Troche wiecej napisze, kiedy bede po pracy. Jak dotad, trwaloscia pokonal Bvlgari Homme Soir (nie bylo to miazdzace zwyciestwo, ale bylo), ktorego wczoraj porownywalem z Beckhamem.
Jestem zadowolony z zakupu. Tyle moge napisac juz teraz...

pirath

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 19:24 - N

RoQ czyżbyś świadomie i z premedytacją dołączył do reszty Brytanii psikającej się Becks'ami? :)

RoQ

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 19:48 - N

pirath napisał(a):RoQ czyżbyś świadomie i z premedytacją dołączył do reszty Brytanii psikającej się Becks'ami? :)

Robie to tylko dla dobra Kraju... :oops: To w ramach integracji.
Poprosze o hymn. najpierw polski, potem angielski...

pirath

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 20:01 - N

Może być w wykonaniu Edytki, czy wolisz wersję eks prezydenta? :twisted:

RoQ

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 20:14 - N

pirath napisał(a):Może być w wykonaniu Edytki, czy wolisz wersję eks prezydenta? :twisted:

W takim razie zrezygnuje z hymnu... :mrgreen:

pirath

Super Perfumaniak

Post23 października 2011, 20:24 - N

i to jest prawdziwy patriotyzm :)

RoQ

Super Perfumaniak

Post24 października 2011, 00:25 - Pn

pirath napisał(a):i to jest prawdziwy patriotyzm :)

Przepraszam. Nie mogłem się powstrzymać... Lubię odrobinę patetyki przed snem.
A żeby nie było offtopa, ci panowie na pewno pachną Beckhamem. To bardzo męski zapach...
Załączniki
Iwo_Jima.jpg
Iwo_Jima.jpg (76.87 KiB) Przeglądane 16974 razy

RoQ

Super Perfumaniak

Post26 listopada 2011, 11:16 - So

Teraz może konkretniej o tym zapachu.
Po paru tygodniach używania go, ze zdziwieniem mogę napisać, że jest... świetny :)
Czasem usiłuję go nie użyć, bo mam dużo "słynniejsze" wody, ale ręka jakby sama sięga właśnie po DB Homme.
Jest męski i aromatyczny. Ma w sobie coś z Terre Hermesa, z tym, że... uwaga! Mój nos twierdzi, że od niego lepszy :mrgreen:
Brzmi absurdalnie, ale tak jest. Nowe zapachy zazwyczaj nudzą mnie po paru dniach, tygodniach, a DB Homme mógłbym nosić codziennie i z przyjemnością.
Nie ma w niczego drażniącego. Jego noszenie to dla mnie czysta rozkosz.
Zdecydowanie męski, męski, męski, męski... Elegancki, ale zdecydowanie współczesny i świetnie skrojony.
Coś w stylu Dolce Gabbana Pour Homme, ale z ostrzejszym zarostem i owłosioną klatą.
Raczej dla facetów powyżej 25 lat. Bardzo trwały, choć z projekcją już tak dobrze nie jest, ale narzekać nie będziecie.
Jeśli miałbym wskazać wady, to tylko jedną. Beckham Homme jest dość liniowy.
Jestem na tyle nim zauroczony, że dokupiłem drugi flakon.
Szczerze powiedziawszy, jestem pewny, że gdyby nie nazywał się Beckham, a np. Dolce & Gabbana, byłby hitem, niestety nazywa się Beckham,
ale dzięki temu za nieduże pieniądze mam coś, co jakościowo bije na pysk większość współczesnych wód bardziej dystyngowanych marek.

Ps. Tylko to nowe logo z dziurą wygląda jak niedorobione ;)
Załączniki
DB_homme.jpg
DB_homme.jpg (57.73 KiB) Przeglądane 16974 razy
Ostatnio edytowano 26 listopada 2011, 11:45 - So przez RoQ, łącznie edytowano 1 raz

domurst

Perfumaniak

Post26 listopada 2011, 11:32 - So

Zgadzam się. Nie mam w kolekcji i na tyle dobrze go nie znam, ale od pierwszego testu, zawsze gdy jestem w Rossmanie coś mnie ciągnie do stanowiska z perfumami i od półki z Beckhamem krzyczy - "użyj mnie". Szczerze mówiąc nie wyczułem podobieństwa z D&G, ale skoro tak twierdzisz... Dla mnie np. Intimately jest lepszym (już słyszę z daleka świst kos), bardziej ziołowym i mniej "drewnianym" Guciem PH.

"Dom mody" Beckham w ogóle tworzy, moim skromnym zdaniem, zapachy co najmniej półkę wyżej, niż ta na której faktycznie stoją. Gdyby jeszcze trwałość była chociaż trochę lepsza...

RoQ

Super Perfumaniak

Post26 listopada 2011, 11:43 - So

domurst napisał(a):Zgadzam się. Nie mam w kolekcji i na tyle dobrze go nie znam, ale od pierwszego testu, zawsze gdy jestem w Rossmanie coś mnie ciągnie do stanowiska z perfumami i od półki z Beckhamem krzyczy - "użyj mnie". Szczerze mówiąc nie wyczułem podobieństwa z D&G, ale skoro tak twierdzisz... Dla mnie np. Intimately jest lepszym (już słyszę z daleka świst kos), bardziej ziołowym i mniej "drewnianym" Guciem PH.

"Dom mody" Beckham w ogóle tworzy, moim skromnym zdaniem, zapachy co najmniej półkę wyżej, niż ta na której faktycznie stoją. Gdyby jeszcze trwałość była chociaż trochę lepsza...

Porównując go do D&G miałem na myśli raczej typ zapachu a nie nuty zapachowe. A co do trwałości, jak pisałem, jest bardzo dobra.
Wcześniej miałem z nią pewne problemy, ale wtedy testowałem Homme z małego, sklepowego samplera 1ml. Być może był zwietrzały, bo z flakonu, Homme wytrzymuje na mnie w zasadzie cały dzień i wcale nie przesadzam. Zdecydowanie dzięki jakiemuś składnikowi, który wyczuwam także w Terre, a który cholernie fajnie działa.

belor

Post26 listopada 2011, 14:53 - So

Wąchałem kilka Beckhamów, ale dwa uważam za bardzo udane kompozycje a mianowicie Intimately i wersja Night. Również Signature Story trzyma poziom. Wadą pierwszych dwóch jest marna trwałość. Pomysły na perfumy może niezbyt odkrywcze ale nawiązują do dobrych wzorców, wykonanie bardzo przyzwoite, poprawić trwałość (może wersja intense pierwszych dwóch?) i myślę, że będzie dobra półka mainstreamu.

RoQ

Super Perfumaniak

Post26 listopada 2011, 15:22 - So

belor napisał(a):Wąchałem kilka Beckhamów, ale dwa uważam za bardzo udane kompozycje a mianowicie Intimately i wersja Night. Również Signature Story trzyma poziom. Wadą pierwszych dwóch jest marna trwałość. Pomysły na perfumy może niezbyt odkrywcze ale nawiązują do dobrych wzorców, wykonanie bardzo przyzwoite, poprawić trwałość (może wersja intense pierwszych dwóch?) i myślę, że będzie dobra półka mainstreamu.

Porównywałem niedawno trwałość Intimately z Homme. Jeśli pomnożysz trwałość Intimately przez 3, będziesz miał trwałość wersji Homme. To nieporównywalnie trwalszy zapach.
Pewnie zapomnieli czegoś odjąć :mrgreen:

belor

Post26 listopada 2011, 15:34 - So

RoQ napisał(a):
belor napisał(a):Wąchałem kilka Beckhamów, ale dwa uważam za bardzo udane kompozycje a mianowicie Intimately i wersja Night. Również Signature Story trzyma poziom. Wadą pierwszych dwóch jest marna trwałość. Pomysły na perfumy może niezbyt odkrywcze ale nawiązują do dobrych wzorców, wykonanie bardzo przyzwoite, poprawić trwałość (może wersja intense pierwszych dwóch?) i myślę, że będzie dobra półka mainstreamu.

Porównywałem niedawno trwałość Intimately z Homme. Jeśli pomnożysz trwałość Intimately przez 3, będziesz miał trwałość wersji Homme. To nieporównywalnie trwalszy zapach.
Pewnie zapomnieli czegoś odjąć :mrgreen:

No to tylko się cieszyć. Nie miałem okazji poznać wersji homme, ale widać że uczą się i wyciągają wnioski, to dobrze wróży na przyszłość :)

Cookie13

Hiper Perfumaniak

Post26 listopada 2011, 15:45 - So

Mam właśnie Homme na nadgarstku od prawie godziny. Porównanie do Dolce&Gabbana Pour Homme uważam za wysoce nietrafione, natomiast, do Terre D'Hermes w pewnej mierze uzasadnione, ze względu na tę właśnie krzemienną nutę. Jak na tę półkę cenową udany zapach, podobnie jak Intimately.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie