Teraz jest 28 lutego 2017, 04:08 - Wt

• Reklama
perfumeria euforia

Dior - Eau Sauvage

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Eau Sauvage (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
3%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
11%
4 - Dobry
8
22%
5 - Bardzo dobry
11
30%
6 - Genialny
13
35%

Liczba głosów : 37

• Autor
  • Wiadomość

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Dior - Eau Sauvage

Post12 lutego 2016, 19:00 - Pt

Ło matko myslalem, ze to wpis w temacie o tym tworze reklamowanym przed Deppa, moj blad hahah :D

Barboro37

Post08 sierpnia 2016, 17:31 - Pn

Dzisiaj byłem przetestować, zapach przyjemny, nie jest ostry ale zdecydowanie dosyć intensywny. Już 4 godziny utrzymuje się na nadgarstku i dosyć konkretnie go czuć. Oceny nie wystawiam (teraz oceniam na 4 z plusem) ale jeszcze raz będe musiał przetestować na szyi i możliwe że kupię sobie flaszkę :mrgreen: Męski, warty spróbowania.

Władimir

Forumowicz

Post10 października 2016, 21:34 - Pn

Był dzisiaj Sauvage 2015, więc musiał być też najprymitywniejszy z Diorów w wersji EDT. Napiszę krótko. Test papierkowy to obraza dla tego legendarnego pachnidła, jest tak piękny... Bogactwo cytrusów mnie dosłownie powala i ta piękna baza... Zdecydowanie mój klimat. Czuję się jakbym przeniosł się w lata 60, ale nie są to wapomnienia dziadka z długą brodą. Zapach brzmi całkiem współcześnie. Wąchając go czuję się jak Julio Iglesias na Majorce, jak James Bond na Lazurowym Wybrzeżu, jak Antonio Carlos Jobim na Copacabanie, popijając drinka.
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme

flanker

Forumowicz

Post31 października 2016, 21:05 - Pn

Czy zna ktoś z was coś bardzo podobnego do tego legendarnego klasyka? Najlepiej jakiś zamiennik/zapach inspirowany, jednak znacznie tańszy, bo myślę o nim jako o alternatywie na lato, lekkiej i rześkiej na siłownie, czy zamiast CW na każdą okazję do pracy czy wyjście na zakupy. Niestety klasyk ma tak słabe parametry, że trzeba go lać dużo co przy jego dość wysokiej cenie (prawie 3 stówki za pełnowartościowy flakon w necie :/ ) nieco odstrasza. Chciałbym żeby to było coś taniego, brakuje mi czegoś właśnie takiego bardzo uniwersalnego na każdą okazję, lekkiego świeżaka ;) Myślę też jeszcze o Versace Pour Homme...

flanker

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 18:19 - Śr

Odkopuję wątek i ponawiam swoje pytanie :) Czy zna ktoś z was jakąś ciekawą alternatywę dla ES? Próbowałem Pour Monsieur, testowałem VPH, AHS, Lalique White i jak na razie wciąż mi najbardziej podchodzi ES, choć rozglądam się jeszcze, bo może coś jeszcze lepszego się trafi ;) Potrzebuję coś właśnie takiego cytrusowo - ziołowego na wiosnę, lato jako alternatywę dla CW. Fajnie jakby się trafiło coś tańszego od ES ( ten niestety swoje kosztuje, a trwałością nie grzeszy), a jak nie tańszego to trwalszego ;)

Scorrpion

Super Perfumaniak

Post11 stycznia 2017, 21:05 - Śr

Może LOEWE Esencia?

Bach_rules!

Perfumaniak

Post11 stycznia 2017, 21:45 - Śr

flanker napisał(a):Odkopuję wątek i ponawiam swoje pytanie :) Czy zna ktoś z was jakąś ciekawą alternatywę dla ES? Próbowałem Pour Monsieur, testowałem VPH, AHS, Lalique White i jak na razie wciąż mi najbardziej podchodzi ES, choć rozglądam się jeszcze, bo może coś jeszcze lepszego się trafi ;) Potrzebuję coś właśnie takiego cytrusowo - ziołowego na wiosnę, lato jako alternatywę dla CW. Fajnie jakby się trafiło coś tańszego od ES ( ten niestety swoje kosztuje, a trwałością nie grzeszy), a jak nie tańszego to trwalszego ;)

Zdecydowanie polecam Iskandera od Parfum d'Empire. Tańszy nie jest, ale za to trwalszy i podobny do ES w fazie serca. Jeszcze trwalszy, bardziej podobny i dużo niestety droższy jest Fiero od Xerjoffa.

flanker

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 23:39 - Śr

Scorrpion znam Esencię i jest ślicznym zapachem ziołowo - leśnym, jednak mi tu chodzi o coś cytrusowo - kolońskiego w stylu ES Diora, bo to ma być na lato. Esencią w upały bym pozabijał ludzi :D

Bach_rules! dzięki za propozycje :) Zaraz przekopię forum i google sprawdzając obie pozycje. Eau Sauvage nie mówię nie, w sumie to przetestowałem sporo rzeczy zaczynając od ES w kwestii cytrusów i chyba zatoczę koło, bo pewnie nic lepszego (w rozsądnej cenie) nie znajdę. Tak samo miałem z Obsesją CK - długo szukałem czegoś na zimę, ciepłego, nie za słodkiego, w klimacie świąt i padło na Obsession od której zacząłem szukać mimo, że próbowałem kilkudziesięciu pozycji takich jak Opium, Egoiste, Bentley Intense itp. No i nie żałuję swojego wyboru ani trochę.

Co do Eau Sauvage to na początku trochę mi zajeżdża Przemysławką, ale tylko trochę :D Te cytrusy tylko z początku dają takie wrażenie, jednak szybko nabierają cierpkości, wchodzą na scenę zioła i robi się dokładnie tak jak sobie wyobrażam cytrusowy zapach dla siebie. Zastanawiam się jak sobie staruszek Diora poradzi wiosną i latem przy wyższych temperaturach. Wiem, że to nie jest tytan trwałości, ale cóż...

Myślałem nawet o wodzie kolońskiej, jakimś klasyku w stylu 4711, jednak przypomniało mi się że one się szybko wysładzają, wchodzi piżmo i robi się ciepło, słodko, nijako, a i trwałość jest tam tragiczna. Jednak ujęcie cytrusów najbardziej mi przypadło do gustu w Eau Sauvage i jak nie znajdę nic innego godnego przetestowania to padnie na niego. Te pozycje które poleciłeś z pewnością obadam, ale ceny odstraszają :( Kusi mnie ten Fiero, ale cena...

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post12 stycznia 2017, 08:46 - Cz

A moze Acqua Di Parma Colonia, któraś z wersji...?

flanker

Forumowicz

Post12 stycznia 2017, 09:44 - Cz

Gustaw1 a jak się sprawa ma z ich parametrami? Pamiętam, że kiedyś ktoś mi je polecał... Tylko które z nich będą w klimacie ES? Bo cenowo to tanio z nimi nie jest ;) Jak mnie Fiero porwie i zachwyci to istnieje szansa, że będę na niego zbierać, choć z pewnością będzie to zapach tylko i wyłącznie na specjalne okazje, bo nie stać mnie by używać coś tak drogiego na co dzień.

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post12 stycznia 2017, 09:54 - Cz

Nie wiem, nie używałem. Testowałem te zapachy kiedyś w perfumerii we Włoszech i klimat wydawał mi się właśnie taki klasyczny, koloński. Kupiłem sobie wtedy nawet na pamiątkę z wyjazdu Blu Mediterraneo - Arancia di Capri, ale po pierwszym zachwycie okazał się damski i trzeba było sprzedać. Myślę, że z tej firmy jest w czym wybierać, kompozycje mają porządne. Na Allegro dostępne próbki za 6zł.

M_Michal

Forumowicz

Post12 stycznia 2017, 10:09 - Cz

flanker napisał(a):Zastanawiam się jak sobie staruszek Diora poradzi wiosną i latem przy wyższych temperaturach. Wiem, że to nie jest tytan trwałości, ale cóż...

Moim zdaniem nie jest źle. Trwałość będzie na dobrym poziomie, ślad zapachowy będziesz zostawiał, ale o dobrej projekcji raczej możesz zapomnieć. Używałem w różnych warunkach i dawał radę. To dziarski dziadek.

Scorrpion

Super Perfumaniak

Post12 stycznia 2017, 20:42 - Cz

fllanker - to może Esencia Sport?

Cytrusy są :D I dużo mniej składników.Pomyślę na wiosnę nad jego rozbiórką.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy męskie