Teraz jest 10 grudnia 2018, 00:48 - Pn

• Reklama

Christian Dior - Fahrenheit

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Fahrenheit (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
8
3%
2 - Słaby
10
3%
3 - Przeciętny
16
5%
4 - Dobry
30
9%
5 - Bardzo dobry
80
25%
6 - Genialny
173
55%

Liczba głosów : 317

• Autor
  • Wiadomość

Bebel

Re: Christian Dior - Fahrenheit

Post03 listopada 2018, 11:12 - So

Nie wiem na ile jest to siłą sugestii, ale ta benzyna to jest coś niesamowitego! Uwielbiam zapach paliwa. Jestem ciekaw, czy gdybym testował przed przeczytaniem recenzji to poszedłbym w ogóle w tym kierunku. Za pierwszym razem trafiłem na EDP i zadałem sobie pytanie - K...a, gdzie oni tą benzynę czują?! Hehe

gilbert

Perfumaniak

Post05 listopada 2018, 14:35 - Pn

W Parfum ta benzyna jest niestety tylko na samym początku, ja czuję ją dosłownie przez moment.
Na szczęście, w fafiku cały czas jest obecna, w końcu to przecież znak rozpoznawczy tej kompozycji.

sebastianw203

Post07 listopada 2018, 00:28 - Śr

Dzisiaj psiknąłem w sephorze na łapke, z 3 psiki fafika i nie wiem skąd ludzie biorą te teorie o poprawie parametrów. W dalszym ciągu kpina w postaci 4h trwałości 1h projekcji.. Dno i wodorosty, natomiast benzynka jest w miare wyczuwalna, generalnie gdyby nie parametry kupiłbym ale nie warto dawać tyle szmalu za 4h pachnienia.

Euz

Forumowicz

Post07 listopada 2018, 09:24 - Śr

a sprawdziłeś kod z flakonu? bo to podobno batche z 2018 są lepsze a mogłes spawdzić np. 2017.

ale chop

Perfumaniak

Post07 listopada 2018, 10:35 - Śr

Od końca 2014r jest poprawiona formuła...

Mógł trafić na jakiś starszy tester - u mnie w S. stoi ze stycznia 2012r.i ten faktycznie jest mało paliwowy i krótkotrwały...

A może jego skóra nie współgra z Fafikiem
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Czarny

Forumowicz

Post07 listopada 2018, 11:46 - Śr

Euz napisał(a):a sprawdziłeś kod z flakonu? bo to podobno batche z 2018 są lepsze a mogłes spawdzić np. 2017.

Czy ja wiem ? Dla mnie wszystko nowe jest lipne. Fafik był piekny do końca 2011 roku :) Ostatnio poczułem starszą wersję aż się dopytałem bo nie wierzyłem. Piękna benzyna i dużo fiołka, którego obecnie za grosz nie czuję.

Bebel

Post07 listopada 2018, 11:46 - Śr

Kupiłem wczoraj 50 ml na IP. Mają z czerwca 2017. Zaczynam testy. Wczoraj jak wieczorem pierdyknąłem w pokoju na fotel to tak zionął ogniem, że nie mogłem zasnąć. Generalnie mała stacja benzynowa : ) (bardzo dużo benzyny, choć nie dane mi było poznać starszych wersji). Nie wiem jak z trwałością na ciele, generalnie wydaje mi się, że nos się szybko przyzwyczaja. Czuje go intensywnie przez ok. godzinę. Na nadgarstku szorując nosem jeszcze delikatnie wyczuwalny, a minęło ponad 12h. Panowie, nie ma co popadać w paranoje. Raczej co roku nie zmieniają formuły przecież... a podobno nowe wypusty są ok, mówią to starzy wyjadacze i ja im wierzę : ). Jedno jest pewne - zapach jest niepodważalnie męski. Aż zachciało mi się kurtki skórzanej przez niego! Heh

Vexovoid

Forumowicz

Post07 listopada 2018, 21:20 - Śr

Mój szef zaczął ostatnio używać F i pachnie na nim doskonale. W ogóle nie czuć benzyny, natomiast na mnie, F to przede wszystkim rafineria. Fahrenheit to jeden z tych zapachów, które bardziej podobają mi się na innych, niż na mnie. Smuteczek.

Bebel

Post09 listopada 2018, 12:08 - Pt

Nie dane mi było poznać starego fahrenheita, ale na parametry w obecnych wersjach zdecydowanie nie mogę narzekać. Jestem juz po kilku dniach testów. Zapach spokojnie utrzymuje się min. 8h, po 12 jeszcze delikatnie wyczuwalny. Projektuje ze smakiem, wtedy kiedy ma zagrać to gra pierwsze skrzypce, można powiedzieć że idealnie dopełnia. Nie jest wulgarny w sposób niesmaczny jak np. Joop Homme. W późniejszej fazie troszkę kojarzy mi się z gorącym dniem i pięknym zachodem słońca. Nazwa idealnie oddaje charakter zapachu. Genialny zapach! Nie żałuję, choć tani nie jest (całe szczęście)

marcin s

Post17 listopada 2018, 18:07 - So

Niedoścignione marzenie młodości przełomu lat 90/00 :-) człowiek chciał "pachnieć" jak reszta dyskoteki to kupował kiepskie "zamienniki"
klika dni temu brat sprawił sobie flakonik dziś jak go odwiedziłem grzechem było nie skorzystać :-)
"niucham" co chwilę i zaczyna mi się mocno włączać chęć posiadania własnej butelki :-)

marcin s

Post22 listopada 2018, 07:01 - Cz

czy spotkał się ktoś lub czy w ogóle jest możliwe aby na spodzie opakowania nie było wybitego/naniesionego tego 4 znakowego numeru?

ale chop

Perfumaniak

Post22 listopada 2018, 09:29 - Cz

W jakimś ultra vintage wszystko możliwe ale poza tym to nie.

Zawsze jest wybity i często nie widać go na zdjęciach, a mając zafoliowaną flachę w rękach też trzeba się dobrze przyjrzeć.

Raz jakaś babka wystawiała Fafika i poprosiłem o kod z opakowania... wysłała mi kreskowy, jak jej powiedziałem,.że chodzi mi o bacz to powiedziała, że nie ma...

Powiedziałem, że czasem nie widać jak folia załamuje światło... na drugi dzień napisała, że znalazła..

Poza tym w S. spotkałem się z kodami namalowanymi biała czcionką.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

ale chop

Perfumaniak

Post25 listopada 2018, 20:46 - N

Okrutnie długo się na mnie ostatnio trzyma.

Po prysznicu na drugi dzień nadal wyraźnie pachnie bazą.

Dziś zapodałem Gentlemana, a mimo wszystko wciąż wyczuwałem podrygi wczorajszego Fafika...

aż trudno mi w to uwierzyć ale powtarza się to za każdym razem kiedy użyję Fahrenheita.

Wgryza się w skórę i nie da się go doszorować.

marcin s

Post26 listopada 2018, 12:20 - Pn

Ja się naczytałem o wersji którą zakupiłem że tak krótko trzyma a tu pozytywna niespodzianka

amkslr

Post06 grudnia 2018, 14:52 - Cz

Co się kiedyś naczytałem komentarzy od Christian Dior - Fahrenheit, to moje.. :-DD

Komentarze często, gęsto dość negatywne wobec obecnego wydania względem co było kiedyś w latach 90, że aż rok temu sam poszedłem sprawdzić jak ten zapach gra na mnie i.. mam go już od ok roku będąc wciąż bardzo zadowolonym.
Wg mnie zapach świetny,bo przyjemnie rześki - b. dobry na lato, na zimę go nie stosuję, bo jest za chłodny jak dla mnie, obecna formuła zapachowa jest ciekawa, ani rozwodniona, ani tandetna, ani nudna, osobiście nie widzę powodów do jakichkolwiek narzekań w tej kwestii, no i jest bardzo w męskim odcieniu/tonacji. Moim zdaniem zapach dobry na każdy dzień i każdą okazję - nie kojarzy mi się z czymkolwiek stricte formalnym. Trwałość całkiem dobra, na mnie trzyma się spokojnie min 12h, jest dość intensywny, dlatego używam go jak jestem głównie w plenerze, a nie w 4 ścianach, bo tak mi nos wykręca przez pierwsze kilka godzin.. :-D Ludziom kojarzy się, że ma w sobie tzn nutę benzynową, nie wiem, ale ja nie dopatrzyłem się nic takiego.. Benzynowa nuta.., serio? A może frytki do tego?! :-)
Podsumowując, Fahrenheit nie rozczarował mnie pod jakimkolwiek kątem, obecnie jeden z moich najbardziej ulubionych zapachów.
Ostatnio edytowano 06 grudnia 2018, 21:00 - Cz przez amkslr, łącznie edytowano 1 raz

BlueJeans

Moderator

Post06 grudnia 2018, 19:55 - Cz

mnie rozczarowała Twoja wypowiedź:

Komentarze często, gęsto dość negatywne wobec obecnego perfumu
Litości :?

marcin s

Post06 grudnia 2018, 21:24 - Cz

eeee "sieka" mocno wyczuwalna :-)

cygnus74