Teraz jest 24 września 2018, 16:39 - Pn

• Reklama

Ted Lapidus - Black Soul

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Ted Lapidus - Black Soul

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
7
27%
3 - Przeciętny
2
8%
4 - Dobry
6
23%
5 - Bardzo dobry
8
31%
6 - Genialny
3
12%

Liczba głosów : 26

• Autor
  • Wiadomość

TWBolek

Aktywny forumowicz

Re: Ted Lapidus - Black Soul

Post12 kwietnia 2016, 15:55 - Wt

Kompozycyjnie dla mnie 6. Tego właśnie szukam w perfumach. Trudno to określić, albo kompozycja to ma albo tego nie ma. BS zdecydowanie ma. Taka jakaś rzutkość i dynamizm na tle żywicznego tła. Jest to dla mnie ewenement zarówno w mainstreamie jaki i w niszy. Niestety dosyć szybko gaśnie dlatego nie wystawiam oceny. Wielka, wielka... szkoda. Lapidus marnuje takie pomysły... Gdybym go chociaż czuł przez ten czas co trwa. Podobnie jest z BSI. Ten z kolei trwa ale nie projektuje za grosz.

zidam

Forumowicz

Post26 września 2017, 23:39 - Wt

Otwarcie ambrowe, białe kwiaty, dość mdłe. Później pojawia się w tle korzenność, dominuje ambrowość i balsamiczność, z jednej strony przyjemna i wręcz hipnotyczna, z drugiej dość liniowa i mdła. Słodkie, ale nie przesłodzone, na szczęście daleko mu do typowych ulepków. Na mojej skórze cynamonu nie wyczuwam. Całkiem ciekawe, ale trochę zbyt mdłe i duszące. Projekcja początkowo wysoka, trwałość dobra, wyraźnie czuć go 2-3 h, a potem jeszcze 4-5 godzin przyskórnie. Na rękawie czułem go nawet po 12h od aplikacji na rękę! W otwarciu jest coś kojarzącego się mocno z Lapidusem Black Extreme, ale na szczęście nie dominuje to całej kompozycji.

Harris

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 07:35 - Pt

Plastik przemaloway złotą farbą. Pachnie jak jeden z tysiąca syntetycznych zamienników 1 Million. Nie moja bajka...

bumiro

Post23 stycznia 2018, 13:36 - Wt

Zakup w ciemno dyktowany tylko opiniami okazał się porażką. Pierwsze wrażenie bardzo duszące wręcz mdłe potem jak ktoś określił gumę do żucia ja dodam że przypalona. Kompozycja nie nadaje się do noszenia oczywiście dla mnie. Flaszka puszczona dalej. Za flakon i pomysł zapachu nie idący z trendami daje 2.

Ernest

Post27 stycznia 2018, 08:02 - So

Ted Lapidus Black Soul kojarzy mi się z płytą Black zespołu Metallica. Jest bezpieczny. Nie ma w nim agresji. Nie jest napstliwy. Nie atakuje otoczenia ferią zapachową, tak jak owa płyta jest wyważona, strasznie sterylna. Taktowne perfumy. Takie bardziej biurowe. Pazury spiłowane. Kojarzą mi się z kancelarią adwokacką...

leszkwas

Post19 czerwca 2018, 02:29 - Wt

to taki trochę rozcieńczony one milion. Kupiłem, testuje testuję i zastanawiam się czy odesłać czy zostawić sobie flaszkę. Cena ponad 50 zł ale to rozcieńczenie chwilami powoduje niesmak, potem może się jednak spodobać- i bądź tu mądry :) . Z oceną się jeszcze wstrzymam...……..

leszkwas

Post27 czerwca 2018, 01:42 - Śr

testuję testuję i powoli się uzależniłem od tego specyfiku, od zastananowienia czy odesłać doszedłem do zastanowienia czy nie zrobić zakupu testera na zapas :mrgreen:. Piękne żywiczne tło odróżnia ten produkt od innych mu podobnych np. one milion. Dla mnie Lapidus jest bezkonkurencyjny ;) projekcja i trwałość średnia, ale super nadrabia kompozycją, daję zasłużoną 5...…. no i aktywność na wątku skłania do tego aby uznać bohatera za niedocenionego- choćby w porównaniu do młodszego brata Imperiala…...

El Perez

Forumowicz

Post16 sierpnia 2018, 11:04 - Cz

Zachęcony pozytywnymi opiniami z forum miałem spore oczekiwania co do bohatera wątku. Niestety okazały się płonne. Nie wyczuwam w nim ponadto absolutnie żadnego podobieństwa do Paco 1M, ani innym gumowo-balonowych nut. Pachnie on jak przypalona żywica z dodatkiem orientalnych przypraw, w tle przewija się również zapach starego tapczana. Zapach klubowy? o_O

jazon

Forumowicz

Post16 sierpnia 2018, 11:41 - Cz

Do klubowych bardziej zaliczana jest wersja Black Soul Imperial. Dla mnie ma ona konotacje zapachowe z Ultra Male.
Profil Fragnatica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korków do:
- Loewe Solo Platinum
- Guerlain Homme (lub innego Guerlain w nowej szacie)

Ovc

Post10 września 2018, 10:38 - Pn

Black Soul testowałem jakiś czas temu i to zupełnie nie moja bajka, co ciekawe - za sprawą jednego składnika, którego nie potrafię zidentyfikować. Ale po kolei:

Ciekawy flakon, fajnie leży w ręce i myślę, że całkiem nieźle podkreśla nazwę.

Co do samego zapachu, to na mnie otwarcie jest słodkie, dość intensywne i już od początku czuję tę nutę, która dla mnie dyskwalifikuje Black Soul a jest wyczuwalna w zasadzie do końca. Zapewne niejeden z Was, miał w życiu okazję czuć zapach konia - zwierza takiego ;)
I w Black Soul jest jakaś nuta, która kojarzy mi się własnie z tym zapachem - jest na tyle "świdrująca" i dominująca, że przebija się przez resztę i nie pozwala mi cieszyć się resztą kompozycji.

Nie żebym miał coś przeciwko koniom, to piękne zwierzęta ale ich zapach, to niekoniecznie to czego szukam ;)
To oczywiście moje odczucia i pewnie ktoś inny w ogóle nie będzie miał podobnych skojarzeń.

Niemniej jednak, zapach (a może tylko ta konkretna nuta?) jest dla mnie na tyle charakterystyczny, że z pewnością poznam go na ulicy.

Ponadto nie mogę odmówić mu trwałości i dobrej projekcji, co w moim przypadku miało opłakane skutki bo nawet po szorowaniu mydłem czułem TEN nieszczęsny składnik jeszcze przez jakiś czas ;)
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie