Teraz jest 24 maja 2018, 01:30 - Cz

• Reklama

Capucci - Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Capucci - Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
1
33%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Re: Capucci Pour Homme

Post24 maja 2012, 11:49 - Cz

Ale szybko się ulatnia ta cytryna... Dobra, koniec spamu - napiszę coś o nim dzisiaj.

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 maja 2012, 11:51 - Cz

FourOfKind napisał(a):Ale szybko się ulatnia ta cytryna... Dobra, koniec spamu - napiszę coś o nim dzisiaj.

Jakiego spamu ? Uczciwie piszemy( piszecie)o pachnidle które w tytule jest. Że cytryna , aleja , itp. Esencja wiedzy.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

FourOfKind

Post24 maja 2012, 12:45 - Cz

Miałem na myśli spam, ze swojej strony - bo dziś go opiszę dokładnie :)

hanka

Post24 maja 2012, 13:21 - Cz

FourOfKind napisał(a):Miałem na myśli spam, ze swojej strony - bo dziś go opiszę dokładnie :)

Four - to nie spam , to wstępniak. :D
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

RayFlash

Super Perfumaniak

Post24 maja 2012, 14:14 - Cz

Gra wstępna. :D

FourOfKind

Post27 maja 2012, 09:12 - N

Niełatwo opisać ten zapach, ale spróbuję.

Capucci otwiera się cytrusami. Cytryna, limonka (ta jest wyczuwalna najbardziej), bergamota z dodatkiem delikatnych ziół. W sercu zaczynam wyczuwać... owoce, zmieszane z jaśminem i lawendą. Owoce osładzają cytrusowe otwarcie, a lawenda i jaśmin nadają męski ton kompozycji. Baza oparta na mchu, paczuli i piżmie ociepla zapach. Zejście kojarzy mi się trochę z Versace L'Homme, ale jest dużo lepsze.

Całość ma niezwykle elegancki, męski i dojrzały vibe. Czuć trochę inspirację Eau Sauvage jakby nie było.

Po początkowej euforii przyszedł czas na spokojne testy i euforia nieco minęła. Owszem, jest to absolutnie poprawny i przyjemny zapach, ale nie przebija moich ulubionych kompozycji. Do YSL Pour Homme również mu daleko.

Ode mnie bardzo mocne "5".

FourOfKind

Post27 maja 2012, 11:57 - N

Dodam jeszcze, że późna baza to akord skórzany, podobny do tego z Aramis Classic, Gres Cabochard (podobieństwo również w tytoniowej nucie), Robert Piguet Bandit.

Czuć tutaj kastoreum w niewielkich ilościach. To lubię.

RoQ

Super Perfumaniak

Post27 maja 2012, 12:02 - N

FourOfKind napisał(a):Dodam jeszcze, że późna baza to akord skórzany, podobny do tego z Aramis Classic, Gres Cabochard, Robert Piguet Bandit.

Czyli z pewnością nie kupię :mrgreen:

FourOfKind

Post27 maja 2012, 13:44 - N

Cieszę się RoQ, że moje opinie ustrzegą Cię od rozczarowania. Z drugiej strony patrząc na datę wykreowania (1967 r.) to chyba nie kupiłbyś i bez mojej recenzji :)

A tak na poważnie, to dopsikałem sobie Capucci i utwierdzam się w przekonaniu, że jest to bardzo dobry zapach. Nie genialny, ale właśnie bardzo dobry.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post27 maja 2012, 15:07 - N

RoQ napisał(a):
FourOfKind napisał(a):Dodam jeszcze, że późna baza to akord skórzany, podobny do tego z Aramis Classic, Gres Cabochard, Robert Piguet Bandit.

Czyli z pewnością nie kupię :mrgreen:

"Dziada" nie czuję, ale intuicja podpowiada mi, że to zdecydowanie nie Twoje klimaty.

FourOfKind

Post07 lipca 2012, 12:13 - So

Dziś mam na sobie Chanel Pour Monsieur i nie sposób nie porównać Capucci do niego. Capucii w otwarciu i sercu bardzo przypomina Pour Monsieur, ale baza jednak ciekawsza niż w Chanel.

jarkos30

Forumowicz

Re: Capucci - Pour Homme

Post05 października 2015, 12:30 - Pn

Testuję właśnie ten zapaszek , kupiłem odlewkę zachęcony postem robe o podobieństwie do chanel monsieur .
No i na pierwszy ''rzut '' nosem robe miał rację. Zapachy są bardzo podobne mam tylko nadzieję że tytułowy zapach będzie wyrażnie bardziej trwały niż chanel.
Dziwi mnie tylko że robe jako fan starego antka uważa capucci za nienoszalnego . Ja odnoszę całkiem inne wrażenie , zapach dla odpowiednio ubranego faceta oceniam go bardziej jako niewspółczesnego niż dziadkowego ( pod tym względem umieściłbym razem z G.V. ) , przy czym ta niewspółczesność w połączeniu z naturalnym nie chemicznym zapachem powoduje że można go odbierać jako niszowca.Z oceną na razie się wstrzymam ale jeśli parametry będą na dobrym poziomie to spokojnie mogę dać nawet pięć.

edK

Aktywny forumowicz

Post05 grudnia 2017, 21:56 - Wt

Całkiem noszalny elegancki zapach cytrusy podane na bazie mchu dębowego doprawionego ziołową nutką na mnie działa wręcz otulająco .
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

BlueJeans

Moderator

Post05 grudnia 2017, 21:57 - Wt

kurczę muszę go w końcu poznać. Jakiś czas temu pojawił się na allegro w bdb cenie i nie potrzebnie zwlekałem. Jeżeli te cytrusy nie są zbyt "geriatryczne" całość powinna mi się podobać patrząc po nutach.

edK

Aktywny forumowicz

Post05 grudnia 2017, 22:12 - Wt

Stara wersja podobno była skórzana ...
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

ale chop

Perfumaniak

Post17 maja 2018, 14:20 - Cz

Bardzo piękny zapach.

Mam nową wersję (formuła od 2015r) i powala mnie zarówno kompozycja jak i niesamowita jakość składników.

Przepiękna cytryna żywcem wyciągnięta z Habit Rouge EDT - bardzo przekonywująca, świeżo zerwana z drzewa, jeszcze ciepła od słońca, a ja paznokciem pocieram jej skórkę, która tryska "żywymi" wciąż olejkami (cytryny z marketów to przy tym plastik, nawet te eko)... do tego półwilgotne pęki ziół, które nie zdążyły się jeszcze wysuszyć i mech...

Przywodzi na myśl opisaną już wcześniej cytrynę od Guerlain'a, charakter YSL Pour Homme (a raczej odwrotnie, bo Capucci jest 5 lat starszy), zioła i mech ze starego Brutala oraz szyk Chanel Pour Monsieur.

Parametry zaskakująco dobre.
Zapodany wieczorem psik wytrzymał na dłoni do samego rana, mimo wycierania w poduchę.

W bazie wyczuwam już głównie mech dębowy, który nadal jest naturalny, bo został wymieniony na liście składników z imienia i nazwiska.

To moje pierwsze wrażenia, obcuję z nim dopiero drugi dzień ale przeszedł moje oczekiwania.

Co ciekawe, znajomy który posiada starsze wersje Capucci zauważył, że we wszystkich flakonach jest osad na dnie.
Jak wiemy jest to normalna sprawa, szczególnie w przypadku starych zapachów produkowanych z dużym udziałem naturalnych składników.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy przewróciłem flakon nowego Capucci do góry dnem i ujrzałem piękną smużkę osadu, który wzburzyłem...

... dobra, a teraz idę ponacierać się cytrynką i potarzać w aromatycznych ziołach :mrgreen:

baszurek

Forumowicz

Odp: Capucci - Pour Homme

Post17 maja 2018, 14:58 - Cz

I do tego browar - będzie komplet doznań ;). Fajny opis :).

baszurek nadaje mobilnie...
"Drogie Panie, mężczyzna nigdy nie zapamięta waszej torebki. Perfumy zostaną w jego pamięci na zawsze." Olivier Creed

ale chop

Perfumaniak

Post17 maja 2018, 15:09 - Cz

Dzięki hehe

Browary to najlepiej dwa.. jeden na amerykańskich, "cytrusowych" chmielach, a drugi na polskich, "ziołowych" dla wzmocnienia efektu i wprowadzenia się w stan sprzyjający kontemplacji :mrgreen:

volcano

Aktywny forumowicz

Post20 maja 2018, 12:29 - N

Co to za stara cytryna od razu zapach dodał mi z 10 lat , nic a nic radości nie dodał mi ten zapaszek. Hmmm czuje się tak jak bym szedł na sex party z paczką niebieskich tabletek na lachony do domu spokojnej starości a co mi tam , jaki zapach taki sex.Zapach dla tych co chcą poczuć się starsi i łapać babki po dużych przebiegach... ja nie oj nie ...

NGL7

Post20 maja 2018, 12:48 - N

A nie mówiłem..... :lol: czekałem kto będzie pierwszy hehe

Teraz żałuję, że nie kupiłem, bo mi go trochę brakuję, ale jednak był i jest na liście grubszy zwierz :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie