Teraz jest 17 października 2018, 23:13 - Śr

• Reklama

Adidas - Active Bodies (czarny)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Adidas - Active Bodies (czarny) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
3%
2 - Słaby
13
7%
3 - Przeciętny
10
5%
4 - Dobry
45
23%
5 - Bardzo dobry
81
42%
6 - Genialny
40
21%

Liczba głosów : 194

• Autor
  • Wiadomość

et-go-homme

Forumowicz

Re: Adidas - Active Bodies (czarny)

Post11 kwietnia 2018, 15:54 - Śr

kurde, jednak ten z R. z batchem 63** pachnie tak samo jak mój, muszę mieć strasznie kapryśną skórę i kiedyś po prostu inaczej odbierała AB... :roll:

Viking

Forumowicz

Post12 kwietnia 2018, 16:57 - Cz

Dziś miałem okazję porównać 2018 z poprzednimi i jednak różnica jest. 18stka jest na mnie bardzo ziemista i ziołowa, a cytrusy są tylko na chwilkę w otwarciu. Całość daje wrażenie bardzo ciepłego i otulającego zapachu i w moim odczuciu Adaś stracił sportowy sznyt, a całkiem fajnie może się prezentować jako zapach wieczorowy.
Nadal słabo u mnie wypada jego projekcja, chociaż i tak lepiej niż poprzednie wypusty, ale za to poprawiła się trwałość.
Sprawiłem sobie flaszkę i liczę na to, że jak postoi trochę w warunkach domowych to się troszkę rozrusza - takie suprajsy już mi inne perfumki sprawiały.
Promo w Rossmanie trwa bodajże do 19.04, natomiast półki aż się uginają od AB - co też daje mi nadzieję na to, że ten zapach jest poza obszarem zainteresowań małolatów i może faktycznie stanie się męskim no5 :D
A i taka mała ciekawostka mi się rzuciła w nos - porzeczka... porzeczka... kurde no... to moja ulubiona porzeczka z zielonego Jaguara :D

ale chop

Perfumaniak

Post12 kwietnia 2018, 18:54 - Cz

Piękne właśnie jest to bogactwo kompozycji.
Możemy nosić go wielokrotnie i za każdym razem zaskoczy nas inną nutą :)
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Viking

Forumowicz

Post12 kwietnia 2018, 21:45 - Cz

Minęło jakieś 8 godzin od skropienia koszuli i wyczuwam zapach o wiele wyraźniej niż przez pierwsze 2-3 godziny. Ewidentnie potrzebował, żeby go ponosić i trochę dotlenić. Moja córcia stwierdziła, że pachnie jak las...

ale chop

Perfumaniak

Post12 kwietnia 2018, 21:54 - Cz

Bardzo trafne spostrzeżenie, sporo w składzie iglaków :)
Pamiętam, że w latach '90 na bazarach były sprzedawane takie drewniane kulki zapachowe do sracza (leśne), które pachniały jak kopie Adasia..
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Viking

Forumowicz

Post17 kwietnia 2018, 00:04 - Wt

Dzisiaj postanowiłem ponosić sobie Adiego i muszę przyznać Chopie, że zaopatrzenie się w sok z 2018 to dobry zakup. Tuż po aplikacji czułem go ot tak sobie, ale po wyjściu z domu w deszczowe południe, zapach bardzo mocno zaczął dawać po nosie. W zasadzie wydawało mi się, że zostawiam go wszędzie gdzie się ruszę. Także znowu w moim przypadku zadziałało dotlenienie soku w połączeniu z deszczową aurą.
Adaś poszedł ze mną do pracy i tu taka ciekawostka - podczas przed pracowej kawki, oczywiście został zauważony i pochwalony, to padły pytania cóż to za nowy zapach... Totalne zaskoczenie - ludki młodsze ode mnie ponad 10 lat kompletnie nie kojarzyły aktywnych ciał :D Zero skojarzeń z "Sebastianem" z ubiegłego stulecia, po prostu kolejny Vikingowy zapach i tyle :D
Mam wielką nadzieję, że do AB już nie powróci łatka zapachu dresa itp. i zostanie ot po prostu przebogatą, męską kompozycją, znaną "starszym" panom :lol:
Obecnie minęło jakieś 10 godzin od aplikacji (no z 6 chmurek poszło), jestem po kąpieli i nadal od czasu do czasu dolatuje do nosa piękna ziołowa baza AB.
Zastanawiam się czy nie zrobić jeszcze buteleczki zapasu, bo w sumie nie wiadomo co wleją w 2019, a promo jest jeszcze 2 dni, aczkolwiek chyba jednak idą ku dobremu kolejne wypusty.

Leppard

Forumowicz

Post17 kwietnia 2018, 05:53 - Wt

ale chop napisał(a):Musi być inny nawet jeżeli to ten sam sok :)

A zerknij czy oba flakony mają takie same atomizery czy może w tym starszym jest szerszy...

Atomizery są identyczne, flaszki, na moje oko, są identyczne. Użycie globalne nowego wypustu wypadła bardzo na plus :D

ale chop

Perfumaniak

Post17 kwietnia 2018, 13:39 - Wt

Potwierdzam, bo wczoraj akurat w nim latałem... piękna sprawa :)
A trwałość i projekcja jak w Kourosie.

A co do różnic w wyglądzie to zerknij na te fotki:
viewtopic.php?f=9&t=762&start=760

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post17 kwietnia 2018, 14:29 - Wt

Panowie, to jakiego batcha szukać?

baszurek nadaje mobilnie...
- Uważam Bazyli, że jesteśmy pokoleniem zupełnie wyjątkowym. Nie sądzisz?
- Nic mnie to nie obchodzi.
- A co ciebie obchodzi?
- Wygodne buty, dobre papierosy, dobre skarpetki. Lubię leżeć, nawet sam.

ale chop

Perfumaniak

Post17 kwietnia 2018, 15:09 - Wt

Najnowszego, który stoi w Rossmannie :)

Viking

Forumowicz

Post17 kwietnia 2018, 23:18 - Wt

Nigdy nie patrzyłem na promocje AB w rośku, to też mam tu pytanko - jak często mniej więcej adaś jest w promocji? Pytam bo zastanawiam się czy jakiś zapas sobie zrobić, czy być spokojnym bo za 2 miechy pewnie znowu puszczą po 90 PLN.

@baszurek
ostatni raz miałem do czynienia z AB około roku 2003 i dopiero kilka tygodni temu spróbowałem 6 i 7 w R. Możliwe, że tory były złe i podwozie tez było złe i testy coś zaburzyło, ale tamte nie utrzymały się na moich nadgarstkach dłużej niż czas parowania alko w nich zawartego. 2018 jest o wiele lepszy, chociaż u mnie to musi się złożyć kilka czynników, bo moja skóra w warunkach domowych słabo trzyma ten zapach, ale np. po wyjściu na dwór perfum ożywa. Tak czy inaczej AB aplikuję o wiele więcej chmur niż innych - np dziś Bogarta Signature użyłem tylko 4 na naprawdę znakomitą projekcję i trwałość, a AB nawet przy 6-8 nie ma takiej mocy.

Zastanawia mnie czy to tylko regulacje ifra odnośnie mchu tak wpłynęły na zmiany w AB, czy jeszcze coś mu "amputowano", bo jednak w porównaniu do lat 90-2000 zapach jest o wiele mniej oleisty i ogólnie ma słabsze parametry, chociaż przy tym wszystkim kompozycja stała się jakby bogatsza...

W perfumesco jest za 59,98 PLN. Nie wiem jaki rok, ale u nich też bez obaw można brać

ale chop

Perfumaniak

Post18 kwietnia 2018, 11:11 - Śr

Regularnie jest ta promocja na Adasia... trochę stoi w cenie normalnej, potem trochę stoi w promocji i tak cały rok :)

Ja Adasia aplikuję 5 chmur i jest bardzo dobrze.
Parametry jak Kouros - nie wiem ile trzeba się nie myć żeby sam się ulotnił, a projekcja cały czas jest duża.

Mech dębowy jest wyszczególniony na opakowaniu więc jest w składzie.
Pewnie nie w takim stężeniu jak kiedyś ale jednak jest :)

Adaś najbardziej się zmienił w okolicach 2000r kiedy zastąpili naturalne piżmo syntetycznym.
To jest cała zagadka :)

Ja uważam, że nadal jest kozakiem i używam z bananem na gębie :mrgreen:

A co do Perfumesco to zamówiłem kiedyś Adasia i dostałem 2015r ten fajny, identyczny co stoi w Rossmannie.
Miesiąc później zamówiłem dla znajomego i przyszedł 2013r (według nalepki na spodzie) ale flakon wyglądał inaczej i zapach to była jakaś kaszana... odesłałem im to i zwrócili kasę.

et-go-homme

Forumowicz

Post18 kwietnia 2018, 14:15 - Śr

U mnie trwałość kuleje :|
Po 10 godzinach po zwilżeniu spryskanego miejsca przez chwilę dalej czuć ale przecież nie o to chodzi, taki np. Dreamer cały czas pulsuje.
Niespecjalnie lubię kupować drugi flakon tych samych perfum, ale pomimo kiepskich parametrów, Adaś jeszcze u mnie zagości ;)

Viking

Forumowicz

Post19 kwietnia 2018, 01:46 - Cz

Musze podpytać perfumesco jaki kod sprzedają. Bo jednak 30 PLN różnicy mógłbym przeznaczyć na jakiegoś zacnego portera :D
Dziwna sprawa trochę z projekcją - znowu go zabrałem do pracy i w sumie wydawało mi się, że tak max na szerokość ramion sięga. Aż tu nagle słyszę od kumpla, który siedzi kilka metrów dalej, że albo takie to mocne albo nie żałowałem sobie... Koleżanka z drugiej strony to samo - ale fajny mocny zapach, wszędzie Cię czuć... Nie wiem dlaczego mi się wydaje, że go słabiutko czuć.
Inny kolega (tym razem rocznikowo już podobny do mnie) z uznaniem pokiwał głową i rzucił "KLASYKA" :D po czym powspominaliśmy jak to się w tamtych latach marzyło o spodniach adasia z rozpinanymi nogawkami :mrgreen:

ale chop

Perfumaniak

Post19 kwietnia 2018, 11:38 - Cz

Tu masz mój post i filmik....
viewtopic.php?f=9&t=762&start=680

Viking

Forumowicz

Post19 kwietnia 2018, 23:23 - Cz

Sytuacja się wydarzyła 2 lata temu, także liczę na to, że teraz już soku sprzed 2015 nie mają. Ja od nich kilka flakonów mam i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. W każdym razie wysłałem pytanko o batch jaki mają na magazynie i pewnie do jutra będzie sprawa jasna.
Nie podejrzewam ich o wpadkę z podróbkami, a raczej stawiam na fuszeriade samego producenta - wszak adaś zebrał w ostatnich latach srogie baty w zasadzie za każdy aspekt, ale z tego co tu wyczytałem wynika, że od 2015 jest już wszystko w porządku.

edit.
Mam już info z perfumesco - odpisali mi, że sprzedają 7230. Także wychodzi na to, że jest bezpiecznie i można brać :D

Viking

Forumowicz

Post25 kwietnia 2018, 15:43 - Śr

Mogę już potwierdzić, że wszystko jest jak należy. Porównałem dokładnie flakon 2018 z Rossmana i 2017 z Perfumesco - żadnych różnic i pozwolę sobie zacytować słynnego filozofa "nje ma lipy" :D
Jeżeli chodzi o sok to parametry ma doskonałe, widać że prawie rok leżakowania przysłużył się Adasiowi :D Zapach jest bardzo wyraźny i wydaje mi się nawet gęstszy od tegorocznego wypustu.
Dzisiaj mam świetne warunki do testowania - dzionek burzowy, powietrze czyste, także mogę podziwiać kompozycję w pełni.
Muszę przyznać, że obecny Adaś w mojej opinii jest lepszym zapachem niż to co pamiętam sprzed lat. Wtedy był o wiele za słodki. Obecnie jest w nim bardziej wyczuwalna mieszanka ziół i igieł, kompozycja jest czytelna, a baza ma wytrawny charakter - pylisty, drewniany akord, który mi przypomina Gustawa albo Avon Classic. Gdybym nie znał AB wcześniej, to w życiu bym nie powiązał zapachu z firmą od sportowych ciuchów, a już totalnie nie do pomyślenia byłoby zakwalifikowanie go jako zapach sportowy. Póki co świetnie się sprawdza jako zapach do pracy - ma fajną energię, wzbudza zainteresowanie i co najważniejsze nie męczy nawet jak zostawiam kilkumetrowy ogon. Myślę, że z uwagi na ziołowo drzewną kompozycję doskonale sprawdzi się też jako zapach wieczorowy.
Warto było wrócić do AB po kilkunastu latach - kompozycja niespotykana w obecnych czasach i na całe szczęście już nie jest rozpoznawalna tak jak kiedyś. Zapas zrobiony, a to mi się nie często zdarza, żeby mieć zachomikowane coś więcej.

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 kwietnia 2018, 18:49 - Śr

Miałem karafkę z 2017 z R i faktycznie Adasia ulepszono względem wcześniejszych wypustów.
Mam też flachę staruszka i ta wersja jest jednak zdecydowanie bogatsza i gęściejsza. Dłużej też na mnie siedzi.
Używam sporadycznie, rzadko ale zawsze gęba mi się śmieje po aplikacji.

Bear Nose

Forumowicz

Post25 kwietnia 2018, 22:34 - Śr

Mam Adidas Active Bodies z batch codem 4345 z 12.11.2014 roku, kupiony nie w R ,a w małej drogerii. Ktoś z kolegów ma podobny batch z "4" z przodu ?

nemo007

Forumowicz

Post26 kwietnia 2018, 06:04 - Cz

Panowie, zazdroszczę Wam. Sam zapach uważam za świetny, ale nosić go nie mogę. Za każdym razem (próbowałem już wielokrotnie), gdy ich użyję, to obsypuje mnie swędzącymi bardzo drobnymi krostkami w dość kłopotliwych miejscach. Pozostaje mi wąchać z korka:(.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie