Teraz jest 17 grudnia 2017, 22:20 - N

• Reklama

Lalique - Hommage a L'Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
2%
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
8
6%
4 - Dobry
22
15%
5 - Bardzo dobry
88
62%
6 - Genialny
21
15%

Liczba głosów : 143

• Autor
  • Wiadomość

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Re: Lalique - Hommage a L'Homme

Post03 września 2017, 20:20 - N

Mam problem z tym zapachem. Pierwsza godzina jest dla mnie zbyt nachalna, to taka piszcząca melodia zagrana na najwyższej oktawie (sorry, nie potrafię tego inaczej ująć). Później jest sucho i przyprawowo. Lubię wąchać z nadgarstka, nie lubię nosić globalnie. Kompozycja jak na mainstream jest trudna w odbiorze. Początkowo skreśliłem ten zapach, ale pozytywne reakcje na forum skłoniły mnie do dalszych testów.
Nie uważam, by był to zapach całoroczny. Na pewno nie nada się na lato. Być może nada się na zimę. Optymalna temperatura to według mnie 10-15 stopni.
Co do Hommage Voyageur - nie uważam, by nie miał z podstawowym Hommage nic wspólnego, jak wielokrotnie przeczytałem w internecie. Moim zdaniem w bazie jest pewien spójny mianownik - coś suchego, co pozwala na skojarzenie obu zapachów ze sobą (papirus?).

sokojoko

Post05 września 2017, 18:43 - Wt

Dla zainteresowanych testami w Warszawie tego Lalique, to może będzie w Indizio na piątek tester.
Ja w końcu musze go przetestować, bo jestem tak rozczarowany tymi mainstreamowymi wypustami, że to szkoda gadać...nawet mi przesympatyczna Pani w S. przyznała rację, że dla niej 50% zapachów które wychodzą, są takie same i są niewyraziste. Współczuję Wam dobre kobiety pracy w trudnych warunkach :D
Ostatnio edytowano 05 września 2017, 20:54 - Wt przez sokojoko, łącznie edytowano 1 raz

mateuszolech

Forumowicz

Post05 września 2017, 20:27 - Wt

Takie panie to chyba rzadkość, zazwyczaj są mało zorientowane, czyli nie wiele więcej niż klienci :P

Jelex

Forumowicz

Post05 września 2017, 21:54 - Wt

Zapach bardzo ciekawy, czuć na początku wyraźnie śliwkę, jednak ta śliwka jest taka wytrawna... ;)
Pewnie byłby to jeden z moich lepszych zapachów, gdyby nie jego parametry :( na mnie prawie od początku jest bliskoskórny i to mnie boli :|

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post06 września 2017, 06:23 - Śr

mateuszolech napisał(a):Takie panie to chyba rzadkość, zazwyczaj są mało zorientowane, czyli nie wiele więcej niż klienci :P

Panie mają być miłe i mówić to, co klient chce usłyszeć.
Klient z połaskotanym ego chętniej sięga do portfela ;)
Artur

grembi

Aktywny forumowicz

Post19 września 2017, 21:48 - Wt

Kolejny zapach od Lalique który na mnie ma kiepskie parametry. Po 2h zarówno ja jak i otoczenie nic nie czujemy, a szkoda bo zaczynał się ciekawie rozwijać w pierwszej godzinie.

ayy

Forumowicz

Post19 września 2017, 22:09 - Wt

Taa, one wszystkie tak mają, najpierw człowiek się dziwi jak taki zapach może tak niewiele kosztować ale po dwóch godzinach wiadomo czemu.

grembi

Aktywny forumowicz

Post20 września 2017, 05:41 - Śr

Moja skóra nie lubi się z Lalique :-(, a co do Twojej teorii to się nie zgadzam. Jak poczytasz komentarze ta jest sporo szczęśliwców na ktorych ten zapach siedzi znacznie dłużej.

gienadi

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post20 września 2017, 06:18 - Śr

ayy napisał(a):Taa, one wszystkie tak mają, najpierw człowiek się dziwi jak taki zapach może tak niewiele kosztować ale po dwóch godzinach wiadomo czemu.

W D trzeba dać ponad 300 zł ;) Poza tym cena nie jest wyznacznikiem coś co kosztuje 300 -400 zł w necie za parę lat możesz kupić za połowę tej wartości i odwrotnie. Za perfum który dajesz ok 100 robi się moda i cena rosnie o 100%. L’homme trzyma u mnie dobre 8h przy obfitej aplikacji.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 września 2017, 09:17 - Śr

Po roku z Lalique moje wnioski są następujące: cholernie elegancki zapach. Projekcja bardzo odpowiednią. Nie jest to killer, ale zaznacza swoją obecność dość stanowczo. Trwałość bardzo dużą. Niemniej chyba ten zapach do mnie nie pasuje. Stąd decyzja o tym, że zapasowy flakon ląduje na straganie.

dawzim

Post07 listopada 2017, 18:41 - Wt

Weekendowy zakup w ciemno. Mega przyjemny zapach. Rano testowo jeden psik na nadgarstek. Trwa do teraz czyli jakies 10h. Teraz zrobil sie bardziej słodki i pudrowy, tej lekko pieprzowo-drzewnej nuty już nie czuję. No cóż fajny codzienny nie inwazyjny zapach.
Zastąpi u mnie Visita którego moja ładniejsza pojowa już ma dość a dokladnie to tej pieprzowej bomby na otwarciu. Polecam.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Morrigan

Post07 grudnia 2017, 13:15 - Cz

Witam się ze wszystkimi, bo to mój pierwszy post na tym forum (które dotąd jedynie skrycie podczytywałam ;)) Chcę kliknąć flaszkę, ale zauważyłam, że są dwie wersje - z nalepioną jasną lub ciemną etykietą. Czy ciemna nalepka (widoczna np. na zdjęciu w iperfumach) oznacza jakąś nowszą wersję, zapewne jak to zazwyczaj bywa gorszą? Dodam, że zapach znam z dwóch źródeł - tester w D. (wyciągnięty z zakamarków szuflady przez miłą panią, bo teraz na półce już tego dobra nie uświadczysz, chyba z jasnaą nalepką, ale nie mam pewności) i odlewka z odlewkowego sklepu. Zapach z D. był ok, ale testowany tylko na papierze więc nie do końca miarodajnie. Zapach z odlewki - sprawdzany już na męskiej skórze - super - cudna śliwka, duża projekcja, no bajka. Chcę całą flaszkę, ale jak to zrobić żeby, kupić dokładnie to, co było w fiolce? Była jakaś reformulacja? Jest się o co martwić? :roll:

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 13:21 - Cz

Różnice w kolorze wynikać mogą z oświetlenia na tym konkretnym zdjęciu, bo korek także jest bardzo ciemny.

Morrigan

Post07 grudnia 2017, 13:54 - Cz

O rany, wygląda na to że masz rację :oops: Ta nalepka jest srebrna, więc jak najbardziej może wyglądać na zdjęciu na czarną :D
Dzięki! A jak z samym zapachem? Przejrzałam wątek i było coś o tym, że ktoś trafił na jakby uboższą wersję. Czy to jakaś potwierdzona powszechnie zprzypadłość, czy jednostkowa wpadka? Innymi słowy, czy wszystko jedno gdzie kupię flakon, czy trzeba urządzać polowanie na jednorożca ;)

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post07 grudnia 2017, 14:17 - Cz

Tutaj lepiej, żeby wypowiedzieli się ci, którzy kupowali ostatnio. Ja mam flakon z 2012 roku.

Morrigan

Post08 grudnia 2017, 11:47 - Pt

Nikt się nie odzywa, to chyba dobry znak, że nie ma czym się martwić :)

M_Michal

Forumowicz

Post08 grudnia 2017, 12:01 - Pt

To kapryśna kompozycja, która jednego dnia pachnie tak, a drugiego inaczej. Również posiadam flakon już jakiś czas, bo chyba jest on z 2013-14 roku i nie mam porównania do tego, co obecnie leży na półkach, ale raczej o Lalique nie ma się co martwić. Powinno być dobrze.

dawzim

Post08 grudnia 2017, 12:42 - Pt

Ja kupiłem kilka tygodni temu na ip i dostałem flakon z 2012r. Trwałość całodniowa projekcja umiarkowana

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie