Teraz jest 21 listopada 2017, 20:32 - Wt

• Reklama

Joop! - Nightflight

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Joop! - Nightflight (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
5%
2 - Słaby
1
2%
3 - Przeciętny
8
14%
4 - Dobry
11
19%
5 - Bardzo dobry
25
44%
6 - Genialny
9
16%

Liczba głosów : 57

• Autor
  • Wiadomość

kubanczyk

Perfumaniak

Re: Joop! - Nightflight

Post14 października 2016, 13:40 - Pt

Według świeżomierza..Kody powtarzają się co 10lat. Mój flakon jest bankowo sporo starszy, więc albo 2003 albo 1993.
Mam drugą butelkę- krótszy kod wersje z 2009 roku z Coty, bez srebrnego kołnierza na korku, więc niemożliwe, żeby moja 30 była starsza od 125;)
viewtopic.php?f=52&t=12271 - Wiele ciekawych flakonów !

Pilecki

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 października 2016, 14:17 - Pt

kubanczyk napisał(a):Według świeżomierza..Kody powtarzają się co 10lat. Mój flakon jest bankowo sporo starszy, więc albo 2003 albo 1993.
Mam drugą butelkę- krótszy kod wersje z 2009 roku z Coty, bez srebrnego kołnierza na korku, więc niemożliwe, żeby moja 30 była starsza od 125;)

dobra, ile za to chcesz? :D

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 października 2016, 16:36 - Pt

To oczywiście starsza wersja.
Naklejka jest tego dowodem, pomijając kod flakonu.
Jak znajdę chwilę to wkleję fotki nowszej wersji od Lancaster i tej od Coty to będzie komplet ;)
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

et-go-homme

Forumowicz

Post14 października 2016, 17:34 - Pt

wieczorny dość słodki przyjemniaczek, w otwarciu ananas i jakieś igły a później aż do końca głównie migdał.
z jakiegoś powodu wąchając go przenoszę się w czasie do wczesnej podstawówki i wieczornych spacerów po mieście z rodziną :)
nie ma tu nic spektakularnego, ale jak na taką cenę jest niezły, w porównaniu do Jumpa (jedyny Joop którego miałem pełną flaszkę) jest mniej mulący, chociaż i tak mogło być lepiej, przydałoby się wyeksponować jeszcze jakiś składnik, bo ten migdał też dupy nie urywa

kubanczyk

Perfumaniak

Post15 października 2016, 13:13 - So

Wstawię foto mojego flakonu z 2009r. 30ml. O dziwo na pudełku Lancaster, na flakonie widnieje juz napis Coty:o. Rura gruba. Na bank grubsza niż obecne wypusty
Obrazek
viewtopic.php?f=52&t=12271 - Wiele ciekawych flakonów !

nemo007

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 19:53 - Śr

Dla mnie jest to niemalże zapach magiczny, do którego mam olbrzymi sentyment :). Joop Nightflight, to były pierwsze "poważne" perfumy, które w dawnych licealnych czasach sobie sprawiłem. Kolejnych perfum już nie pamiętam, ale te zapamiętałem aż do dziś. Te mocne ananasowe otwarcie, przechodzące stopniowo w marcepanową, a może migdałową słodycz. Zapach kultowy! Dziś, wracając z pracy wszedłem do R. i za śmieszne 109 zł za 125 ml znowu go mam. Kurcze zakup żadnych innych perfum mnie tak nie ucieszył. Psiuknięcie na nadgarstek i wróciły piękne wspomnienia:)

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2016, 20:29 - Pt

Taka ciekawostka:

Joop! - Nightflight - 1992
Falco - Nachtflug - 1992
https://www.youtube.com/watch?v=qC16HNXB5zc

Przypadek?

charoshi

Aktywny forumowicz

Post03 grudnia 2016, 16:47 - So

Nawet nachodziło mnie, żeby kupić w ciemno, ale akurat w R mieli.
Jeden psik testowy na nadgarstek wystarczył.
Pianka do golenia + proszek do prania + mydło = odpuściłem sobie. Zupełnie nie moja bajka.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post23 grudnia 2016, 19:21 - Pt

Dzisiaj kupiłem Nightflighta w Rossmannie. A właściwie dostałem go, w ramach promocji "drugie perfumy gratis" ;)
Pani się uparła, że drugie perfumy mi się należą, jak psu buda, więc popatrzyłem po totalnie ogołoconych półkach i wziąłem zapach, o którym praktycznie całkiem zapomniałem ;)
Pewnie tak sam z siebie bym go nie kupił, ale skoro już się należał...
Wróciły wspomnienia i urok lat dawno minionych, kiedy Nightflight był nowością, a Joopa uważałem za wysoką półkę ;)
Dzisiaj odbieram go jako syntetycznego słodziaka z nutą detergentowej świeżości. Coś jakby znacznie odchudzona wersja kuzyna Homme z dodatkiem Cool Water. Szału nie ma, ale całkiem przyjemny w odbiorze.
Artur

Koneser

Forumowicz

Post25 grudnia 2016, 17:27 - N

Kolego takim wpisem raczej nie zaszkodziłeś temu wspaniałemu,legendarnemu zapachowi a wręcz zrobiłeś mu ponowną i to gigantyczną reklamę :shock: a dlaczego? już Ci to wyjaśniam. Napisałeś,że kiedyś uważałeś ten zapach za górną półkę a więc jeśli w dawnych czasach kiedy rodziły się największe fenomeny zapachowe a " KASTRACJA" była czymś niepojętym no to logicznym wydaję się,że uważając go właśnie wtedy za górną półkę jest to tylko potwierdzeniem tego o czym piszę :shock:
Mam tylko nadzieję,że nie będziesz tłumaczył się tym,że Tobie chodziło o stare wypusty tego JOOPA bo wtedy tego nie zcierpię zwłaszcza jeśli Ty byś to napisał :mrgreen: ;) :)

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post25 grudnia 2016, 22:44 - N

Koneser napisał(a):Kolego takim wpisem raczej nie zaszkodziłeś temu wspaniałemu,legendarnemu zapachowi a wręcz zrobiłeś mu ponowną i to gigantyczną reklamę :shock: a dlaczego? już Ci to wyjaśniam. Napisałeś,że kiedyś uważałeś ten zapach za górną półkę a więc jeśli w dawnych czasach kiedy rodziły się największe fenomeny zapachowe a " KASTRACJA" była czymś niepojętym no to logicznym wydaję się,że uważając go właśnie wtedy za górną półkę jest to tylko potwierdzeniem tego o czym piszę :shock:
Mam tylko nadzieję,że nie będziesz tłumaczył się tym,że Tobie chodziło o stare wypusty tego JOOPA bo wtedy tego nie zcierpię zwłaszcza jeśli Ty byś to napisał :mrgreen: ;) :)

Hehe, już się tłumaczę ;)
Absolutnie nie chciałem temu zapachowi szkodzić - jak napisałem wcześniej, jest całkiem przyjemny w odbiorze i udanie łączy słodycz ze świeżością.
A jeśli chodzi o "górną półkę", to nie miałem tu na myśli żadnych starych "wypustów" (Boże, co za obleśne słowo!).
Po prostu w latach 90-tych, kiedy do naszej siermiężnej rzeczywistości zaczęły napływać różnorakie dobra z kolorowego Zachodu, Polacy na ogół mieli bardzo blade pojęcie o pozycjonowaniu poszczególnych marek perfumeryjnych (zresztą, w każdej niemal dziedzinie tak było). Wszystko, co napływało z Zachodu wydawało się "luksusowe", a więc i Joop był uważany za "wyższą półkę". Ot, cała tajemnica mojego wpisu :)
Artur

Koneser

Forumowicz

Post26 grudnia 2016, 01:46 - Pn

Być może źle Cię zrozumiałem ;) bo myślałem,że ironizujesz z niego sugerując,że to tak naprawdę zapach "proszku do prania" i to kupionego gdzieś na jarmarku i dopiero teraz jako stary wyga od luksusu wiesz,że JOOP już nim nie jest no a wtedy był ;) 8-) :roll:

lazzarone

Post04 lutego 2017, 22:54 - So

Czy w najnowszych wypustach nadal czuć marcepan?

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post04 lutego 2017, 23:26 - So

lazzarone napisał(a):Czy w najnowszych wypustach nadal czuć marcepan?

Jak dobrze pamiętam to migdały/marcepan pojawiają się jak w bazie kiedy wyciszą sie już kiszone ananasy :P.

Mr. rabbit

Forumowicz

Post22 czerwca 2017, 16:00 - Cz

Mam dylemat odnośnie tego zapachu, już nawet chciałem wystawić na stragan, już prawie poszło ALE oprócz otwarcia które mnie lekko przydusza dalej jest bardzo przyjemnie słodko marcepanowo- migdałowo, na trwałość i projekcję nie narzekam. Co do otwarcia to zgadzam się z przedmówcami, ma ono moc 11/10 :mrgreen:
Hmmm sam nie wiem, żaden zapach jeszcze nie wzbudzał we mnie takich wątpliwości. Muszę jeszcze go ponosić kilka razy zanim zadecyduję o jego losach.
Sprawdzałem kod który widnieje na flakonie tj. 4353 i wg. świeżomierza mam wersję 2014-12-19.

supermariobros

Super Perfumaniak

Post14 listopada 2017, 16:09 - Wt

Mr. rabbit, teraz czas na moją opinię Twojego flakonu :mrgreen:
Jest mocny, bardzo intensywny w otwarciu, dość inwazyjne cytrusy, niestety też sporo lawendy, która mnie tradycyjnie w nadmiarze przyprawia o ból głowy.
Później trochę słodszego ananasa, ogólnie fajny zapach. Szkoda, że syntetyczny, nie czuję tutaj niestety zbytniej naturalności ale i cena bardzo przystępna, więc stosunek jakości do ceny jest na zero.
Z czasem łagodnieje, parametry satysfakcjonujące.

Najciekawsze jest to, że nigdy go nie wąchałem, a jak pierwszy raz go poczułem to miałem wrażenie, że dobrze znam ten zapach!
Czasami tak mam, też tego doświadczyliście kiedyś?
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Ruben

Forumowicz

Post15 listopada 2017, 03:25 - Śr

Mario, może dlatego ze podobnie do niego pachnie żel pod prysznic Fa Sport (ten taki granatowy) ;)

Spasticink

Aktywny forumowicz

Post15 listopada 2017, 12:18 - Śr

charoshi napisał(a):Nawet nachodziło mnie, żeby kupić w ciemno, ale akurat w R mieli.
Jeden psik testowy na nadgarstek wystarczył.
Pianka do golenia + proszek do prania + mydło = odpuściłem sobie. Zupełnie nie moja bajka.

Nightflight jest tak strasznie chemicznym, przykrym doznaniem dla nosa, że podejrzewam iż dokładnie tak musiał się czuć Jack Napier gdy w filmie Batman wpadł do kadzi z chemikaliami :) Równie dobrze można by posypać się cytrusowym proszkiem do prania. Okropność....

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post15 listopada 2017, 12:27 - Śr

Może i jest chemiczny ale im dalej z nim tym lepiej. Ja go sobie lubię tam raz na jakiś czas użyć ale tyko i wyłącznie w małej ilości bo może on zadusić nosiciela.

supermariobros

Super Perfumaniak

Post15 listopada 2017, 12:30 - Śr

Ruben napisał(a):Mario, może dlatego ze podobnie do niego pachnie żel pod prysznic Fa Sport (ten taki granatowy) ;)

Całkiem możliwe.
Dziwna sprawa z tą pamięcią zapachową.
A co do naturalności a raczej jej braku to zgadzam się z przedmówcami. Syntetyczność nieco drażni.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie