Teraz jest 25 września 2018, 13:44 - Wt

• Reklama

Forumowy wyjazd na Esxence 2018

• Reklama

• Autor
  • Wiadomość

srG

Perfumaniak

Re: Forumowy wyjazd na Esxence 2018

Post02 maja 2018, 00:10 - Śr

Muszę pochwalić markę, a że nie mam pomysłu w jakim miejscu to zrobić, to niech będzie tutaj, jako że była ona obecna na Esxence.

Na początku marca pisałem do Blackbird maila z pytaniem o wysyłkę do Polski, ale jako że miałem problemy z cholernym PayPalem (autentycznie nimi gardzę), cały proces opóźnił się do teraz. Po 2 miesiącach napisałem do nich, że już wszystko ok i złożyłem zamówienie. O tym, że ludzie w Blackbird są bardzo mili przekonałem się już wcześniej, ale teraz naprawdę mnie miło zaskoczyli - ponieważ tyle czekałem (a przecież nie z ich winy), dostałem kod na 20% (wcześniej użyłem powitalnego na 15%, ale to bardzo miły gest) i - co jest w tym najbardziej niesamowite - ze względu na to, że wycofują kilka zapachów, które miałem na liście i zmienią niedługo oferty próbek, zamiast pakietu, który kupiłem, wyślą mi pakiet Deluxe i do tego jeszcze resztę oferty, w tym właśnie te wycofywane zapachy, wszystko w 3ml fiolkach. Sam pakiet Deluxe jest warty prawie 2x tyle co ten, który zamawiałem, a przecież dokładają jeszcze resztę rzeczy i to w większej pojemności - naprawdę "wow".

Stosunkowo często zamawiam próbki bezpośrednio ze stron danych marek (często nie ma innej możliwości) i naprawdę rzadko, bardzo rzadko się takie coś zdarza. Tym bardziej wydaje mi się, że warto o takich rzeczach pisać.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post02 maja 2018, 04:51 - Śr

Takie doświadczenia są niezwykle cenne i sporo mówią o marce, srG, także dzięki, że się nim dzielisz!

Wcale mnie nie dziwi takie podejście ludzi z Blackbirda. Na Esxence, zaprezentowali się nam jako marka bardzo pro-kliencka, hobbystyczna, nieskomercjalizowana i byli świetną przeciwwagą do np. takiego Tango, które do prezentacji zatrudniło nachalnych marketingowców, z którymi nie dało się rozmawiać (za to przynajmniej samplami sypali na prawo i lewo :D ).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

sobejjj

Forumowicz

Post02 maja 2018, 14:46 - Śr

SrG to ja poproszę o jakiś krótki opis zapachów jak już będziesz po testach, interesuje mnie szczególnie Targa (Choya Loban <3). Też nienawidzę PayPala, po blokadzie 2 kont już nie mam siły się tym zajmować i nawet tam dzwonić... (konto zablokowane bo nie ma karty kredytowej przypisanej, nie da się dodać karty bo konto zablokowane, żeby odblokować - dodaj kartę)

srG

Perfumaniak

Post02 maja 2018, 18:01 - Śr

Machiavelli napisał(a):Takie doświadczenia są niezwykle cenne i sporo mówią o marce, srG, także dzięki, że się nim dzielisz!

Wcale mnie nie dziwi takie podejście ludzi z Blackbirda. Na Esxence, zaprezentowali się nam jako marka bardzo pro-kliencka, hobbystyczna, nieskomercjalizowana i byli świetną przeciwwagą do np. takiego Tango, które do prezentacji zatrudniło nachalnych marketingowców, z którymi nie dało się rozmawiać (za to przynajmniej samplami sypali na prawo i lewo :D ).

Nie przeszkadzają mi specjalnie skomercjalizowane marki i nachalny marketing tak długo, jak zapachy i obsługa są ok. Nie ma się co tym zrażać, bo wiele świetnych marek jest marketingowo odpychająca (a patrząc na rynek perfum, jeszcze do tego większość ludzi jest pretensjonalna). Z kolei wiele tych mini artisanowych, "rodzinnych firm z tradycjami" jest zwyczajnie marna, więc nie zwracam uwagi na charakter marki przy dodawaniu rzeczy na listę do testowania.
House of Matriarch ma tandetny marketing (straaaaasznie to czerstwe), w który Christi wiele inwestuje, ale jest przy tym bardzo miła. Gorzej, jak jest tak jak z House of Orpheus, gdzie obsługa jest słaba, a marketing rozdmuchany jak nie wiem, a już w ogóle najgorzej, gdy perfumiarz jest przemiły, ale zapachy po prostu słabe (np. Neil Morris - super osoba, ale niestety, te zapachy...).
I nie chodzi mi oczywiście o dodawanie sampli, bo to jest detal (chociaż szkoda, że stosunkowo mało marek dodaje dodatkowe sample, szczególnie przy wielu zamówionych próbkach). U Blackbird wszystko wyszło naturalnie i nawet dwa miesiące temu, gdy przecież nie wiedziałem, że mi zrobią taki miły prezent, już było jasne, że to świetni ludzie.

sobejjj napisał(a):SrG to ja poproszę o jakiś krótki opis zapachów jak już będziesz po testach, interesuje mnie szczególnie Targa (Choya Loban <3). Też nienawidzę PayPala, po blokadzie 2 kont już nie mam siły się tym zajmować i nawet tam dzwonić... (konto zablokowane bo nie ma karty kredytowej przypisanej, nie da się dodać karty bo konto zablokowane, żeby odblokować - dodaj kartę)

Właśnie Targa, wraz z Moto Oud i Iroko była głównym powodem, dla którego dodałem kiedyś tę markę na listę. Niestety Moto i Iroko (waz z Mizuchi) będą wycofane, ale Targa zostaje.
Kilku osobom stąd zdaję stale relacje na pw z ciekawszych testów, więc napiszę Ci jak dotrą sample i je przewącham.
A niedługo pewnie będziesz miał dobrą okazję do testów ;)

A wracając do PayPala, to Panie, gdybym ja miał moc sprawczą... :evil:
Na polskiej wersji obsługa była bardzo fajna i pomocna, ale że konto miałem na amerykańskim, to niestety musiałem kluczowe kwestie z nimi rozwiązywać i naprawdę, dawno na takich debili nie trafiłem. Moja dyskusja z nimi trwała półtora tygodnia i ani razu nie odpowiedzieli na moje pytanie (!), tylko albo odpowiadali na coś, o co pytałem ironicznie albo pisali coś totalnie niezwiązanego z tym co chciałem (babka patrzyła na aktywność konta i ostatnie akcje, które nijak się miały do problemu). Koniec końców udało mi się samemu to ogarnąć, ale chęć mordu jest dalej. W ogóle cała rozmowa z nimi przypominała scenę z Monty Pythona.
A, no i pani, z którą pisałem w Blackbird też napisała, że rozumie mój ból, bo ludzie z PayPala potrafią być "ciężcy" :lol: Już za samo to ją uwielbiam :lol:

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post02 maja 2018, 20:55 - Śr

Dzięki srG za podzielenie się informacją dotyczącą marki Blackbird. Dobrze, że jest jeszcze ktoś, kto potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jeśli będziesz mieć czas i chęć, to proszę tradycyjnie o info z testów. ;) Wiesz dobrze, że ty jesteś moim "oknem na świat" w tym temacie. :)

srG

Perfumaniak

Post02 maja 2018, 22:52 - Śr

Oczywiście pamiętam o Tobie. Jak będzie o czym, to tradycyjnie Ci napiszę :)

emera

Perfumaniak

Post02 maja 2018, 23:20 - Śr

M_Michal napisał(a):Wiesz dobrze, że ty jesteś moim "oknem na świat" w tym temacie. :)
Michale, razem z Tobą w tym oknie siedzę i wypatruję wieści.

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post03 maja 2018, 12:25 - Cz

srG, jeśli zdecydujesz się opisywać, to nie kieruj swoich wypowiedzi wybiórczo, ponieważ przypuszczam, że grono zainteresowanych może okazać się znacznie szersze :)

srG

Perfumaniak

Post21 maja 2018, 18:37 - Pn

Dzisiaj otrzymałem paczkę i ciężko jest powstrzymać się od pochwalenia podejścia marki. Ładne pudełeczko z całą ofertą i wycofanymi zapachami - wszystkie próbki zapełnione pod sam atomizer (a że 3 pierwsze zapachy okazały się naprawdę złożone, to się przyda). Ktoś może powiedzieć, że to tylko próbki i to kwestia PR, ale jednak nieczęsto się spotykam z taką troską o klienta (przede wszystkim taką serdecznością), szczególnie przy zamówieniach próbek. Z ostatnich zakupów House of Orpheus, Luckyscent czy Thorn and Bloom nic nie dodali, z kolei zwykle otrzymywałem 1-2 próbki gratis przy większych setach, więc warto docenić takie zachowanie.
Jak dotąd, ze wszystkich zamawianych rzeczy (nie liczę naszych rodzimych perfumerii, bo te akurat mają świetną obsługę), chyba tylko Nishane, Neil Morris, Luckyscent i House of Matriarch się tak wyróżniali na plus.

Jeśli ktoś by chciał skorzystać, to Blackbird akurat ma promocję na "niedoskonałe" flakony ;)
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Spotkania perfumaniaków