Teraz jest 25 września 2018, 14:21 - Wt

• Reklama

Forumowy wyjazd na Esxence 2018

• Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Forumowy wyjazd na Esxence 2018

Post25 lutego 2018, 13:03 - N

Razem z kolegą Exuberant planujemy właśnie wyjazd na 10-tą edycję targów Esxence, chyba największą i najbardziej prestiżową imprezę perfumową we Włoszech. Lista wystawców jest długa, nie zabraknie pewnie też kilku wyczekiwanych premier ich najnowszych dzieł.

Wydarzenie ma miejsce w Mediolanie. Dla gości targi otwierają się 7-8 kwietnia. Wejście jest darmowe, a wejściówkę można otrzymać rejestrując udział poprzez stronę wydarzenia: http://registration.esxence.com/iscrizioni

Pomyśleliśmy, że to dobra okazja, by zaplanować wyjazd większą grupą forumowiczów. W grupie perfumowych "świrów" wrażenia z pewnością będą lepsze. Znajdą się chętni? :)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

kedzior28

Forumowicz

Re: Forumowy wyjazd na Esxence 2018

Post25 lutego 2018, 16:27 - N

jesteście okrutni ;( gdyby nie auto i mieszkanie, które ostatnio kupiliśmy, razem z Darią szykowalibyśmy się na wyjazd. Sam jej kiedyś wspominałem o Pitti Fragranze.
Jestem pewien, że zbierzecie mała grupkę - 3 mam kciuki!
btw. liczyliście jakieś koszty? O ile przelot jeszcze pewnie będzie w zjadliwych cenach, o tyle jakieś noclegi mogą kosztować "fortune" w trakcie takich targów...

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2018, 17:11 - N

Z lotami jest różnie. Udało się nam np. z Trójmiasta kupić lot w dwie strony za niecałe 200 zł, podejrzewam że z innych lotnisk też da się za tyle znaleźć lot.

Oferta noclegów jest spora, więc można wybierać do woli. Wszystko zależy oczywiście od standardu, lokalizacji etc. Średnio to ok. 150-250 zł za dobę (od osoby) w ** i *** hotelach zlokalizowanych 1,5-3 km od miejsca targów. Gdyby zebrało się więcej osób, przy dzielonym pokoju z pewnością wyjdzie taniej.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2018, 14:57 - Śr

Serio, nie ma chętnych? Taka okazja zdarza się tylko raz do roku. Wielka szansa, by za jednym zamachem przewąchać mnóstwo niszy, a czasami i poznać jej autorów. ;)

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2018, 15:07 - Śr

Spójrzcie na listę wystawców, o większości to nawet nie słyszałem, nie wiem jak Wy :D

deKris

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2018, 18:04 - Pt

niestety :(
pracuję w ten weekend. może next time ;)

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post02 marca 2018, 18:56 - Pt

Lista wystawców faktycznie raczej nie dla fanów mainstreamu :P
http://esxence.com/brand-list-3/?lang=en
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

Lucjan

Moderator

Post02 marca 2018, 19:07 - Pt

Ja większość nazw niszowych marek pierwszy raz w życiu widzę na oczy :lol:

srG

Perfumaniak

Post02 marca 2018, 19:16 - Pt

Interesują mnie tylko 3 marki stąd, trochę mało, aby pojechać. Bardziej opłacalnie wyjdzie mi ogarnięcie sobie próbek.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2018, 20:13 - Pt

^Daj znać które, to się im dobrze przyjrzymy. Z pewnością będą godne uwagi.

Przy tak dużej liczbie wystawców weekend wydaje się zbyt krótki, by wszystko dobrze poznać. Z pewnością będziemy musieli wyselekcjonować godne uwagi stanowiska, na które zawitamy w pierwszej kolejności.

Polecicie nam, co może być godne uwagi lub czego jesteście ciekawi i chcielibyście o tym przeczytać w naszej relacji?

srG

Perfumaniak

Post02 marca 2018, 21:21 - Pt

Wydaje mi się, że właśnie dlatego nie ma wielu chętnych na taki wyjazd - wiele osób nie zna większości marek i nie wie co warto testować, bo nie mają większej świadomości nt. rynku, a jednak przez te 2 dni pozna się niewiele. Dobrze jest wziąć 1-2k i kupić hurtem próbki, zaoszczędzi się kilka stów, które normalnie poszłyby na wysyłkę (przy założeniu, że ktoś chciał tak zamawiać).

Fajne jest natomiast to, że spora część z listy jest już dostępna w Polsce, widać jak fajnie poszło to do przodu.

kedzior28

Forumowicz

Post02 marca 2018, 21:34 - Pt

Może się nie znam, ale wydaje mi się, że na targach próbki będą raczej ogólnodostępne (czytaj darmowe) :)
jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

srG

Perfumaniak

Post02 marca 2018, 21:40 - Pt

W relacjach na fragrze nieraz mówili, że kupowali próbki.
Znajoma z jednej perfumerii też mówiła, że kupowała. Na pewno nie wszystkie marki stać, żeby rozdawać tylu osobom próbki.
Poza tym widzę kilka marek, które nie wierzę, że dałyby próbki za darmo (w tym nawet taką, która pewnie nawet nie ma próbek).
Ostatnio edytowano 02 marca 2018, 21:50 - Pt przez srG, łącznie edytowano 1 raz

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2018, 21:46 - Pt

srG napisał(a):Wydaje mi się, że właśnie dlatego nie ma wielu chętnych na taki wyjazd - wiele osób nie zna większości marek i nie wie co warto testować, bo nie mają większej świadomości nt. rynku, a jednak przez te 2 dni pozna się niewiele.

Nawet jeśli nie zna się większości (sam przyznaję, że o 1/3 tych wystawców słyszę pierwszy raz, a kolejną 1/3 kojarzę tylko z opinii), to dobry plan, oparty o zdanie osób z doświadczeniem, które miały okazję większość z tych marek chociaż liznąć, pozwoli jak najlepiej wykorzystać, nawet te niewielkie zasoby czasu.
Oczywiście dokładne testy podczas targów nie są możliwe. Tam raczej liczy się pierwsze wrażenie i kierowanie się nim przy planowaniu dokładniejszych testów (niezależnie czy z próbek zdobytych podczas targów, czy potem w naszych perfumeriach).

Poza tym jest chyba jeszcze jeden, przynajmniej dla mnie dość ważny, atut - możliwość porozmawiania z osobami, które stoją za tymi markami i najlepiej potrafią o nich opowiedzieć.

srG

Perfumaniak

Post02 marca 2018, 22:52 - Pt

To już oczywiście subiektywne, sam uważam, że najlepiej jest poznać dobrze podwórko, a później resztę rynku, również poprzez odpowiednie źródła przed rzuceniem się na głęboką wodę, żeby samemu wiedzieć co testować, ale zdaję sobie sprawę, że każdy może mieć inne podejście. Chodziło mi przy tym o to, że nie ma się co dziwić, że nie ma wielu chętnych, bo dla wielu osób te marki są równie nieznane jak duża część oferty dostępnej u nas i będzie to zasadnicza kwestia. Mi nie musisz mówić o zaletach, bo też rozumiem, gdyby ktoś po prostu chciał pojechać na zasadzie forumowego wypadu - co kto woli, ale nie w tym rzecz :)

A odchodząc od tego, życzę trafienia na takich perfumiarzy jak Astier czy Durbano, a nie tych pierdololo (a znając życie będzie to truuudne :lol:), bo potrafi to obrzydzić markę, chociaż może tylko na mnie to tak działa.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2018, 13:33 - Pn

srG napisał(a):A odchodząc od tego, życzę trafienia na takich perfumiarzy jak Astier czy Durbano, a nie tych pierdololo (a znając życie będzie to truuudne :lol:), bo potrafi to obrzydzić markę, chociaż może tylko na mnie to tak działa.

Którzy to perfumiarze zaleźli Ci tak za skórę? Bo to ciekawy wątek. :)

srG

Perfumaniak

Post06 marca 2018, 23:52 - Wt

Napiszę Ci później na pw, żeby tu większego ot nie robić :)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post07 marca 2018, 15:28 - Śr

@ srG Ok. :)

Co do wyjazdu, to chętnie bym się podłączył, szczególnie że wylatujecie również z Gdańska. Niestety w tym roku mi się to nie uda. Za dużo ostatnio na głowie. :(

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post08 kwietnia 2018, 16:15 - N

Esxence 2018 już za nami. Intrygujące odkrycia i wspaniali ludzie, którzy za nimi stoją - to tak w skrócie.
Więcej wkrótce, jako że mamy mnóstwo materiału do przetestowania. ;)

Obrazek

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post09 kwietnia 2018, 09:20 - Pn

Łup niezły. Czekam na relacje. Były jakieś gratisy, czy za wszystko trzeba było płacić?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Spotkania perfumaniaków