Teraz jest 20 września 2018, 03:55 - Cz

• Reklama

Warszawa - może zadebiutujemy? :)

• Reklama

• Autor
  • Wiadomość

poison

Aktywny forumowicz

Warszawa - może zadebiutujemy? :)

Post15 lutego 2018, 18:24 - Cz

Cześć. :)
Wstępnie chciałbym zaproponować i ogólnie rzecz biorąc zorientować się kto by był chętny na takie spotkanie i w jakiej formie?
Można spotkać się w jakimś pubie czy podobnym miejscu i wzajemnie pokazać jakąś część kolekcji, dać się innym zapoznaćz niektórymi zapachami, wymienić poglądy, a przede wszystkim pogadać - jak człowiek z człowiekiem.

Ot ciekawostka:
Do tej pory organizowałem przez kilka lat spoty e-papierosowe, zarówno dla tych którzy chcieli zerwać z nałogiem, jak i dla pasjonatów zbierających dziesiątki, jak nie setki "sprzętów" - zasilania, parowniki etc. Doszło do tego, że niektórzy sami stali się producentami i są znani na całym świecie, rynek polski został mocno wykastrowany przez przepisy i skończyła się swoboda, ustalono różnej maści limity na pojemności baniaków w parownikach, skoszono rynek liquidów, narzucono absurdalne testy każdego nowego sprzętu (nawet jak jesteś wyłącznie importerem), teraz są premixy (czyli liquidy bez nikotyny do których dokupuje się naboje nikotynowe) i inne cuda, mieliśmy w naszym towarzystwie grupy mieszaczy którzy tworzyli przepiękne kompozycję liquidów - w tym ja, choć na dużo mniejszą skalę. Powoli to się kończy, została grupa znajomych która chce przede wszystkim się zobaczyć i oderwać od codzienności i im tego nie zabiorę.

Dlaczego o tym napisałem? Ponieważ czuję się gotowy organizować podobną alternatywę dla Was - perfumomaniaków, sporadycznie lub cyklicznie (max 1x w miesiącu), jestem w stanie bezpłatnie w okolicach Śródmieście rezerwować nawet całe pomieszczenie przynależące do pubu, które było by tylko dla nas, gdzie nikt (prócz obsługi zabierającej szkło/naczynia) nie będzie nas niepokoić. Do wyboru wiele rodzajów piw, przyzwoita kuchnia - choć nie jakaś górnolotna i miła atmosfera.

Jeśli bylibyście wstępnie zainteresowani to po prostu napiszcie w tym temacie, ja resztę wezmę na siebie, a przy okazji poznamy wzajemnie różne produkty przyniesione przez nas samych, pomijam już nieformalne aspekty związane z wymiankami etc.

Wiem, że niekórzy z Was mają dużo obowiązków, rodziny etc. Natomiast może warto zagospodarować trochę czasu by podzielić się z innymi pasją?

Jedyna zasada: 18+, choćby ze względu na to, że jest to pub. Górnej granicy wieku nie ma. :mrgreen:
No dobrze, jeszcze kwestia frekwencji: Takie totalne minimum na spotkanie to 4-5 osób (wówczas mamy mniejsze pomieszczenie, mieści się tam +/- 10 osób), a maksimum to koło 25. (większe pomieszczenie, będzie na styk)

Pozdrawiam serdecznie!
Łukasz.

Skarbowy

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Warszawa - może zadebiutujemy? :)

Post15 lutego 2018, 18:47 - Cz

Ja na dobry bro zawsze chętny :mrgreen: Problem z terminem, bo mogę być albo i nie, zależy co w robocie do ogarnięcia. :roll:

koorchuck

Post15 lutego 2018, 19:02 - Cz

Kusisz :)
Choć ja z natury nieśmiały jestem ;)
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - odlewki z własnych flakonów
viewtopic.php?f=52&t=19640

poison

Aktywny forumowicz

Post15 lutego 2018, 19:28 - Cz

Powiem Wam tak, przez te kilka lat w tamym przypadku - byli ludzie bardziej otwarci i mniej, z różnych klas społecznych, z odmiennymi historiami życiowymi, grunt by każdy czuł się dobrze i tyle. ;) Nigdy nie zdarzyło mi się, że ktoś przyszedł i były jakieś krzywe sytuacje, a rotacja bywała różnorodna, byli stali bywalcy, byli i tacy którzy wpadali raz na pół roku i też fajnie! :)
Nie dość, że łączyła pasja to jak ludzie się lepiej poznali to w ogóle tematyka główna czasem schodziła na bok, ale nawet jak przychodził ktoś nowy to nie był spychany na margines. I w tym cały urok. :)

@koorchuck: Ty to wręcz musisz być z tymi arabusami. :lol: Animalnych ataków się nie boisz a na piwo będziesz się bał przyjść? :mrgreen: Bez przesady!

@Skarbowy: Twój nick trochę mnie przeraża, mam nadzieję, że przymkniesz oko na jakąś potencjalną wymianę flakonów i nie opodatkujesz. :lol:

A tak na poważnie...
Dotychczas preferowałem formę iż ustalam termin miesiąc wcześniej, zaklepuje miejsce i rzucam listę do uzupełnienia, przez ten czas deklarują się ci co mogą - to też ważne dla mnie by nie blokować właścicielowi miejsc dla gości. :) Jak komuś się zmieniają plany to się wykreśla i nikt nie ma żalu. :)
Pozostaje kwestia ile osób zainteresuje ten temat, cieszę się, że chociaż Wasza dwójka jest, wówczas to można nawet się umówić z tzw. "marszu".
Przeważnie takie spotkania robiłem w soboty wieczorem, ale takie rzeczy są do ustalenia, ja akurat jestem dość elastyczny.

koorchuck

Post15 lutego 2018, 19:33 - Cz

Jak to ma być najwcześniej w marcu, to dobrze, bo z takim wyprzedzeniem powinienem ogarnąć jakiś wolny weekend. Tylko 10-14 jestem w Zakopanem, więc wtedy nie będę mógł.

Skarbowy

Post15 lutego 2018, 20:14 - Cz

Dla mnie dzień tygodnia nie ma znaczenia bo pracuję nieregularnie. Co ustalicie to postaram się dostosować.

poison

Aktywny forumowicz

Post16 lutego 2018, 08:24 - Pt

No i wyśmienicie! ;)
Będe pisał w temacie, a tymczasem liczę, że znajdzie się więcej odważnych! :mrgreen:
Miłego dnia wszystkim życzę.

gabriel@dag.pl

Post16 lutego 2018, 13:26 - Pt

mnie też ten pomysł się podoba :D

nemo007

Forumowicz

Post17 lutego 2018, 16:38 - So

Dla mnie też pomysł jest super! Bardzo chętnie przyjdę na spotkanie.

poison

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2018, 12:43 - Pn

O! I to to ja szanuję! :D
Witam po krótkim, weekendowym wypadzie.
Cieszę mnie fakt, że grono się powiększa, może jeszcze ktoś dołączy, np. jakaś dama. :lol:
(W lokalu jest nie tylko piwo, prosecco i gin też mają! :P )

Moje wstępne propozycje spokania to:

03.03.2018r. Sobota, godziny do ustalenia, zwykle robiłem spotkania od 18 wzwyż, jest to do dogadania.

Później jest weekend gdzie wyjeżdża koorchuck więc podarujemy sobie.

Kolejna sobota to 17.03, istnieje prawdopodobieństwo, że odwiedzi mnie wówczas moja kumpela z Wrocławia ale i ona wyraziła chęć udziału w spotkaniu, mimo, że ja jej dopiero perfumiarsko mieszam w głowie, także termin możliwy.

Kolejny weekend i kolejna sobota 24.03 i również jestem otwarty.

Prosiłbym Was o jakieś preferencje, czy uderzamy od razu na początku miesiąca czy dajemy czas jeszcze ewentualnym chętnym żeby się tu odezwali. :P

Udanego poniedziałku. :)

koorchuck

Post19 lutego 2018, 13:19 - Pn

Ja 3 i 4 muszę być w pracy, ale 17, czy 24 postaram się dopasować. Do której godziny mniej więcej zawsze organizowałeś te spotkania?
Warto też pamiętać, że 18 będzie niedziela wolna od handlu, więc 17 może być wszędzie tłoczno.

poison

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2018, 14:48 - Pn

Dobrze, wstępnie zatem ustalmy 17.03, natomiast czekam na wypowiedź pozostałych chętnych żeby już przypieczętować termin. :)
Akurat w najbliższą sobotę będe w lokalu i mogę dokonać już ostatecznie rezerwacji. :geek:

Jeśli chodzi o długość spotkania - jeśli będziesz miał ochotę iść i uznasz, że Ci wystarczy - to wstajesz i idziesz. :D
Spotkania które organizowałem były naprawdę różnorodne, raz do 23 czy 24, a innym razem do 5 rano. :)
Jesli skończymy spotkanie o 21 czy 22 to też przecież nie bedzie żadna ujma. Dopiero mamy się poznać, także na spokojnie i bez żadnej presji, myślę, że realne minimum to 3-4h się posiedzi, a tu się coś poniucha, a tam się podyskutuje i wymieni poglądy, wypije pare piwek i samo w praniu wyjdzie zakończenie. :)
Ludzie są różni, ich nastawienie do spotkań towarzyskich również, także naturalne tempo to jest to czego szukamy.
W praktyce wiem, że na moich wspomnianych spotkaniach efajkowych wówczas byli różni ludzie, tacy co przyjeżdżali samochodem, wpadali na kawę i uciekali do gromadki dzieci, jeszcze inni którzy meldowali się przed czasem i byli typowymi wodzirejami, ludzie starsi którzy nie mieli już tak mocnych bateryjek, a także dyskutanci którym wiecznie mało było tematów do rozmów, zatem każde podejście nauczyłem się szanować. :P
Wszystko zależało ile ktoś miał energii i ochoty by z innymi rozmawiać, przeważnie najdłuższe spotkania naturalnie odbywały się latem bo cała aura sprzyjała temu by nie wracać do domu. :lol:

O tłok się nie martw, tak jak napisałem w pierwszym poście - nie idziemy w ciemno a na rezerwację której dokonam niemal miesiąc przed wydarzeniem i mamy pomieszczenie tylko dla nas, już dziś wspominałem właścicielowi o perfumiarskich zapędach i moim pomyśle. ;)

Skarbowy

Post19 lutego 2018, 15:26 - Pn

17 lub 23 wstępnie ok tylko po 20

gabriel@dag.pl

Post19 lutego 2018, 18:15 - Pn

dla mnie codziennie po 17
soboty po 16
i żeby wcześniej znać termin
dobrze by było niedaleko stacji metra :D
nie lubie jeździć po warszawie samochodem

poison

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2018, 18:46 - Pn

W takim razie 17.03.2018r. wydaje się być odpowiednim terminem.
@gabriel: bez obaw, widziałem na stronie Twojego profilu, że jesteś z Powiśla także możliwe, że Ci spacer wystarczy. :)
Spotkanie miało by miejsce w Pubie Pod Mosteczkiem, który znajduje się w wieżyczce Mostu Poniatowskiego, po stronie Śródmieścia.
Wszelkie szczegóły jeszcze tutaj umieszczę wraz z instrukcją jak dotrzeć - dla debiutantów to może być istotne. :)
Samochody lepiej faktycznie zostawić w domu. :P

Skarbowy

Post19 lutego 2018, 19:32 - Pn

Wiem gdzie mniej więcej. Codziennie tamtędy jeżdżę praca-dom.

gabriel@dag.pl

Post20 lutego 2018, 08:12 - Wt

no tak 5 min spacerem

Kobalt

Post22 lutego 2018, 21:36 - Cz

Jeśli termin będzie mi pasował to chętnie wpadnę.

jazon

Forumowicz

Post25 lutego 2018, 22:16 - N

Wstrzymajmy się z ustaleniami, gdyż organizator wyłapał bana - nielegalne udziały w rozbiórkach i te sprawy... :lol:
Profil Fragnatica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korków do:
- Loewe Solo Platinum
- Guerlain Homme (lub innego Guerlain w nowej szacie)

poison

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2018, 22:25 - N

O mnie się nie martw! Ja sobie radę dam! :lol:
Tak to jest jak człowiek chce dobrze i jeszcze dostanie pejczem po łbie. :P
Jestem już aktywny od północy, pełne info lada moment. ;)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Spotkania perfumaniaków