Teraz jest 18 lutego 2018, 21:08 - N

• Reklama

[Przewodnik perfumowy] Hiszpania - spis perfumerii

• Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

[Przewodnik perfumowy] Hiszpania - spis perfumerii

Post06 września 2017, 10:18 - Śr

Niech Hiszpania rozpocznie cykl "tematów-przewodników", w których będzie można omawiać inne kraje pod kątem perfumowym (producenci, sklepy, wystawy, muzea, etc.). Może przyda się to perfumomaniakom, którzy wybierają się na wakacje/studia/staże, a nie chcą się rozstać ze swoją pasją. ;)

Przez ostatnie dwa tygodnie trochę podróżowałem po Półwyspie Iberyjskim i okazuje się, że (szczególnie w południowej części) jest tam sporo godnych uwagi adresów:

Malaga, Calle Granada, perfumeria SAC - taki odpowiednik polskiego Quality - większość marek się powtarza, niestety nie sprzedają ani nie robią sampli, ale można do woli siedzieć i wąchać. :D

Malaga, calle Ramón Franquedo, perfumeria Caucion Natural - bardziej ukryta i skromniej zaopatrzona, ale ma sporo fajnych rzeczy, m. in. Tauera, SS Annunziata, Durbano i kilka innych. Na życzenie sprzedają odlewki 5 ml

Marbella, przy marinie jachtowej, perfumeria Niche - zrobiona typowo pod właścicieli stojących przed perfumerią superjachtów. Wyposażona też typowo pod nich - najdroższa nisza. Niestety obsługa dość wyniosła i wszystko za szkłem, więc trochę kiepska atmosfera do testowania, niemniej jeśli ktoś lubi takie klimaty i przekona sprzedawców do podania czegokolwiek to pewnie można miło spędzić kilka godzin. ;)

Marbella, przy marinie jachtowej, perfumeria Sens - podobnie wyposażona jak ta powyżej, ale z nieco mniejszym przepychem i praktycznie do wszystkiego jest łatwy dostęp. Obsługa bardzo miła i pomocna. Mają pełną kolekcję podstawową (męską i damską) Roja Dove, a prócz tego m. in. MDCI, Puredistance, Profumum, Clive Christian i wiele innych. Można do woli testować w bardzo przyjemnej atmosferze - polecam.

Granada, Carrera del Darro, Patio de los Perfumes - z tego znaleziska jestem najbardziej dumny. Sklep lokalnego, niszowego producenta (w innej lokalizacji mają również pracownię, gdzie robią również pachnidła MTM). Miła, kompetentna obsługa i bardzo ciekawe propozycje - ekstrakty, wody toaletowe, kolońskie, ekstrakty, świece. Samo miejsce jak i filozofia marki mnie zainteresowały, także niedługo będzie o tym miejscu jakiś wpis na moim blogu.

Prócz tego słyszałem o kilku innych miejscach (m. in. w Cordobie i Barcelonie), ale nie miałem czasu odwiedzić. Zauważyłem też, że niekiedy niszę można spotkać w mainstreamowych perfumeriach - natknąłem się tak m. in. na Lutensa i Comme des Garcons. Samego mainstreamu jest np. bardzo dużo na Gibraltarze, a ze względu na wolnocłową strefę są tam przyzwoite ceny (choć nie tak przyzwoite jak na ip czy prostych :p)

Może Wy znacie jeszcze jakieś godne uwagi adresy w Hiszpanii?
Ostatnio edytowano 28 października 2017, 13:46 - So przez Machiavelli, łącznie edytowano 1 raz
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Re: [Przewodnik perfumowy] Hiszpania

Post07 września 2017, 12:12 - Cz

widocznie w wolnocłowych perfumeriach liczą na większy zysk
niż w naszych
i nie płaca podatków
czyli wygląda na to że nasze firmy są bardziej altruistyczne niż ich

bilbobag

Forumowicz

Post10 września 2017, 19:47 - N

Bardzo fajny pomysł! Ostatnio sobie postanowiłem przy wycieczkach sprawdzać różne perfumowe miejscówki. Z filmów Jeremiego kojarzę, że jest bar(?), gdzie robią drink o smaku Twojego ulubionego zapachu. Ritz Carlton w Berlinie.

jash

Forumowicz

Post11 września 2017, 09:00 - Pn

Proponuję osobny dział pod to i rozbicie na tematy odpowiadające krajom.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post11 września 2017, 09:04 - Pn

już gdzieś to opisywałem, ale w tym watku może bedzie bardziej odpwiednie.

Fuerteventura

To strefa wolnocłowa, podatek obrotowy wynosi jedynie 5% (co wpływa na obniżenie cen), a na paliwa, perfumy, alkohol, wyroby tytoniowe oraz markowe ciuchy obowiązuje obniżona w stosunku do UE akcyza. Przekłada się to w praktyce tak, że praktycznie każda perfumeria stacjonarna ma ceny jak w naszych sklepach internetowych, do tego zdarzają się różne promocje. Nie dotyczy to perfumerii na lotnisku, tam jest standardowo drogo.

Na całej wyspie jest sieć "Douglasów". Cudzysłów dlatego, że nie wyglądają na oficjalne sklepy tej sieciówki. Produkty (przynajmniej te które testowałem lub kupowałem) były bez wątpienia oryginalne. Druga sieciówka, to Dalia. Ceny trochę lepsze, można się dodatkowo trochę potargować (sprzedawcy do tego nawet zachęcają informująć, że nie ma się co sugerować cenami na produktach, w "Douglasach" podobnie). Zdarza się, że obsługa mówi po polsku. Jest jeszcze kilka sklepów Fund Grube, to takie połączenie perfumerii z butikiem z ciuchami, ceny nieco wyższe od "Douglasowych", ale są do tego różne skomplikowane promocje (2+1, 2+2, 2+1*05, etc).

Jeżeli chodzi o asortyment, to jest mocno mainstreamowo, ale za to bardzo duży wybór. Fenomenalne ceny na cały asortyment marki Loewe. Jesli chodzi o niszę, to tylko w jednym "Douglasie" w Morro Jable w Ventura Shopping Center znalezłem pare flaszek Comme des Garcons, Escentric Molecules, Atelier Cologne i Nasomatto.

Być może coś w Corralejo się znajdzie, ale miałem tam zbyt mało czasu, żeby się porozglądać. Niestety pomimo bardzo bliskiej odległości od Maroko, nie znajdziemy na Fuercie nic egzotycznego :(

Nie ma limitów na ilość wywożonych flaszek z kraju ;)
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm!

• Reklama

Powrót do Perfumowe przewodniki