Teraz jest 17 grudnia 2017, 22:16 - N

• Reklama

[ [Przewodnik perfumowy] Hiszpania - Barcelona - Regia

• Reklama

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Moderator

[ [Przewodnik perfumowy] Hiszpania - Barcelona - Regia

Post26 września 2017, 11:00 - Wt

Nareszcie znalazłem chwilę wolnego czasu aby podzielić się z wami moją przygodą - niespodzianką jaką zaznałem podczas tegorocznego urlopu. W tym roku udałem się wraz z moją lubą do Hiszpanii aby troszkę się pogrillować na plaży oraz posmakować nieco innej kuchni. Rzecz jasna będąc na nowym lądzie ważne jest aby obskoczyć kilka perfumerii i poszukać świętego Grala (w moim przypadku jest to vintage Kouros) oraz poznać nowe marki, które są niedostępne stacjonarnie w naszym kraju.

W pierwszej kolejności odwiedziłem perfumerię Xaloc w Malgrad de Mar i tam udało mi się upolować Black Cube od Molvizara w bardzo dobrych pieniądzach. Poznałem tam również zapachy od Adolfo Dominiguez, Antonio Puig oraz pojedyncze ciekawostki takie jak Dior Dioressence. Po udanym zakupie zdecydowałem się odwiedzić Barcelonę i zajrzeć do butiku Diora, Chanela oraz gwoździa programu perfumerii Regia. Rzecz jasna w butikach zapoznawałem się z serią ekskluzywną (głównie Sycomore, Coromandel oraz odświeżałem sobie pamięć Leather Oud - stąd też powstała inicjatywa do obecnej rozbiórki).
Obrazek

Gwoździem programy była perfumeria Regia (prawdopodobnie jeden z odpowiedników najesz Quality w Barcelonie). Po przekroczeniu progu z obydwu stron prezentowały się znane mi oraz nieznane flakoniki do których w mig się zabrałem. Po dłuższych konwersacjach z panią ekspedientką oraz analizach mojego zapachowego portfolio na fragrantice skusiłem się na zakup perfum Hiszpańskich (dziwne nie?). Wybór padł nad Ambra di luna od Ramona Monegala. Zdecydowałem się na ten zapach ponieważ jest on rzecz jasna animalny (wieje bobrem w otwarciu) oraz nie posiadałem w swojej kolekcji zapachu z dominującą ambrą. Gdy rozliczałem się już przy kasie usłyszałem kilka komplementów dotyczących mojej wiedzy na temat zapachów, brandów itd... po czym pani ekspedientka stwierdziła, że pewnie teraz wybieram się do ich muzeum perfum... No właśnie... o niczym nie wiedząc wcześniej spytałem się o jakie muzeum konkretnie chodzi ponieważ nic nie wiedziałem na jego temat. Okazało się, że w drugim pomieszczeniu za stosikami z pielęgnacją ciała znajdują się prywatne zbiory pradziada Ramona Planasa i Buera, a w zasadzie obecnego właściciela perfumerii Regia.

Obrazek

Ze względu na to iż rozmowa z panią ekspedientką się kleiła zaprosiła mnie na koszt firmy do wspomnianego wyżej muzeum. Dodam od siebie, że pomieszczenie te nie posiada wielkiej przestrzeni jednak eksponaty robią przeogromne wrażenie. Poniżej zapraszam was do mojej galerii zdjęć:

Starożytne fiolki nie tylko:
Obrazek
Obrazek

Nieco nowsze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czasy obecne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęć jest oczywiście nieco więcej ale nie sposób byłoby to wszystko tu umieścić. Temat ten i tak pewnie będzie się ładował bardzo długo jednak mam nadzieję, że znajdziecie wśród tych fotek swoich faworytów, ja Kourosa nie znalazłem ;).

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Muzeum perfum w perfumerii Regia - Barcelona

Post26 września 2017, 11:49 - Wt

Dzięki za arcyciekawą relację!

Twoje odkrycie w Barcelonie nieco przypomina mi moje w Granadzie. Też perfumeria z własnym "mini-muzeum", chociaż tam eksponatów było mniej i trochę bardziej opierały się na produkcji perfum (kadzie, wszelkiej maści szkła, płyty do enfleurage itp). Niestety miałem raptem 30 minut by obejść je, poznać inne pomieszczenia i ofertę domu (no i rzecz jasna zakupy :D ), także nie mogłem nawet skorzystać z opcji z przewodnikiem.

Za jakiś czas przysiądę i też zrobię z tego relację.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

Lucjan

Moderator

Post26 września 2017, 17:43 - Wt

Wspaniała sprawa Kuba - wdzięczny jestem za te zdjęcia , muszę to zarchiwizować 8-)

Scarlatti

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 września 2017, 08:32 - Śr

Kompendium wzorów, kształtów i kolorów. Mam swoich faworytów w odcieniach. Fajne, to taki temat w sumie bez wartości zapachowej.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post27 września 2017, 09:20 - Śr

Lucjan, Ty lepiej pomyśl o otworzeniu muzeum odlewek, Kozienice zasłyną 8-)

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 września 2017, 10:50 - Śr

dzięki za relację

Scarlatti

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 września 2017, 22:39 - Śr

Zdecydowana większość to stare... bardzo stare perfumy których nigdy już nie powąchamy ani nie dowiemy się niczego więcej. Poszperałem jednak i kilka praktycznych opinii znalazłem, ciekaw byłem jak pachną takie starocie

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Moli ... -6228.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Lan ... 11940.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Lan ... 13086.html

Prawdę mówiąc jeśli o męskie chodzi (40 i więcej lat) to w większości na pewno są to słabe monolity i popłuczyny. Kobiece lepiej wypadały w poprzednich epokach, jak choćby linie Diora, Lagerfelda czy Chanel. Dopiero dziś męskie są bardziej wymiarowe, żeby nie powiedzieć lepsze :D

BlueJeans

Moderator

Post28 września 2017, 06:43 - Cz

Fajna inicjatywa Scarlatti. Przypuszczam, że kobiece zapachy z tamtych czasów to głównie aldehydowce konukrujące z Chanel 5 i jakieś mocne kobiece szypry. Może jak znajdę chwilę też pośledzę na fragrze co nieco.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 września 2017, 07:05 - Cz

Ja biorę całą półkę Guerlain i starego Bandita :D :D

kowal72

Forumowicz

Post28 września 2017, 07:20 - Cz

foxdojcz napisał(a):Lucjan, Ty lepiej pomyśl o otworzeniu muzeum odlewek, Kozienice zasłyną 8-)

cudne :D :D :D

hrhrhr

Forumowicz

Post28 września 2017, 10:42 - Cz

:shock: Piękne miejsce.

Warto otagować jako kolejny wpis z kategorii [Przewodnik perfumowy], tak jak ten o Grasse we Francji i kilku innych miejscach w Hiszpanii
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm! / Lutens, Miyake, Goutal, Rasasi, AdP, Byredo, Amouage, Olympic Orchids, Penhaligon's, Caron, CdG, etc.

Lucjan

Moderator

Re: [ [Przewodnik perfumowy] Hiszpania - Barcelona - Regia

Post28 września 2017, 18:36 - Cz

Wyręczyłem Kubę w otagowaniu , mam nadzieję , że nie będzie miał mi za złe :oops: , swoją drogą trzeba poprosić Fqjciora o osobny dział na takie przewodniki...

Co do mojego wiejskiego muzeum odlewek to się pomyśli :lol:

deKris

Aktywny forumowicz

Post29 września 2017, 17:39 - Pt

świetna relacja, dzięki Kuba

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post03 października 2017, 09:36 - Wt

Znany i nie/lubiany odwiedził również Regię :D https://www.youtube.com/watch?v=KBnbTb45TB4

rennifer_lopez

Forumowicz

Post03 października 2017, 13:40 - Wt

Odgapił od BlueJeansa :D

Muszę przyznać że trochę czasu spędziłam już w tym wątku przyglądając się flakonom na zdjęciach, całkiem sporo dobrych znajomych i jeszcze więcej takich, które chętnie widziałabym u siebie :)
Świetna relacja :)

BlueJeans

Moderator

Post03 października 2017, 17:24 - Wt

Exuberant napisał(a):Znany i nie/lubiany odwiedził również Regię :D https://www.youtube.com/watch?v=KBnbTb45TB4

Dopiero sobie obejrzałem ten filmik i powiem szczerze, że teraz żałuje że sam nie nagrałem filmiku ze zwiedzania :P

• Reklama

Powrót do Perfumowe przewodniki