Teraz jest 14 listopada 2018, 20:30 - Śr

• Reklama

Chopard - Casmir

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Chopard - Casmir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
20%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
40%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Chopard - Casmir

Post09 lutego 2015, 20:45 - Pn

Casmir marki Chopard to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Casmir został wydany w 1992 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Almairac. Nutami głowy są brzoskwinia, morela, czarna porzeczka, malina, mango, kokos i bergamotka; nutami serca są mandarynka, goździk (roślina), cynamon, jaśmin, geranium i konwalia; nutami bazy są wanilia, benzoes, fasolka tonka, opoponaks, Żywica bursztynowa, piżmo, paczula i drzewo sandałowe.

Obrazek

Kupiłem sobie dekant 10 ml, bo skusiła mnie niska cena i smakowite nuty. Taki polepszacz humoru. I trafiłem :) Pachnie przyjemnie słodko, choć nieco sztucznie, da się bez problemów wyczuć soczystą brzoskwinię, na czym w sumie najbardziej mi zależało. Może kiedyś odważę się założyć go globalnie, na razie wącham tylko we własnym zaciszu.

emera

Perfumaniak

Re: Chopard - Casmir

Post09 lutego 2015, 21:22 - Pn

Oj, jak zazdroszczę Ci, że możesz go sobie wąchać i nie boli Cię głowa, nie mdli. U mnie to było urwanie nosa. Pomiziałam tylko nadgarstek próbką z patyczkiem, a zapach wdzierał się "do głowy" i zaciskał szczękę. Bardzo kulinarna ta słodycz w Casmirze, kojarząca się z ulepkiem cukierniczym. Ta słodycz jest gładka, ale linearna, dokuczliwa, może trochę budyniowa, śmietankowa. Ale trwałość miał dobrą, jak pamiętam, bo pomimo wyszorowania nadgarstka, nadal go czułam.
Było kilka zapachów, do których podchodziłam drugi raz i zaskoczyło (chociaż w Słoniu od Kenzo nijak nie chciało zaskoczyć, bo też ulepny na mnie). Do Casmira podejścia kolejnego nie będzie.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 lutego 2015, 23:01 - Pn

Kiedyś używała tego moja ówczesna partnerka, a ja używałem Casran.
Było nam słodko :)
Artur

rabarbary

Super Perfumaniak

Post16 lutego 2015, 21:09 - Pn

Miałam próbkę, dużą, firmową, pewnie od któregoś Kochanego Dzióbka, ale nie poświęciłam jej uwagi, bo na oko wyglądała jak uosobienie tego, czego w perfumach unikam.
Ale lukesho mnie zaciekawił, w końcu ją odkopałam - i na mnie pachnie cudownie i rozkosznie!
Nie czuję sztuczności, słodkość mnie nie oblepia, bo jest przełamana pikantnymi i cierpkimi akcentami, piękne bogactwo ciepłych, egzotycznych i zmysłowych nut...
A już miałam nie kupować flakonów :roll:

Do Słonia też nie potrafię się przekonać, piękny, orientalny, oryginalny, ale jakaś nuta mocno mnie w nim uwiera...

GreenEyes

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 lutego 2015, 10:00 - Wt

Od dłuższego czasu regularnie powracam do lektury recenzji tego zapachu jednak do dzisiaj nie zdecydowałam się na zakup flakonika, Twój opis Rabarbarko zaostrzył mi apetyt, rozkoszy też nigdy za wiele tak więc powoli rozglądam się za słodką butelunią.
Przynajmniej będzie co focić, bo słońca co raz więcej a gołe badyle juz mi się znudziły :)

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post11 maja 2018, 16:33 - Pt

Ja mam i z przyjemnoscią używam....przestalem dzielic zapachy na damskie i meskie....jezeli mi sie podoba,to lubie ponosić....nie ukrywam,że kilka innych tez mam damskich.... ;)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post12 maja 2018, 15:27 - So

Pewnie, że spokoje go może nosić mężczyzna, jak tylko lubi ciężkie i słodkie otulacze :)

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Chopard - Casmir

Post12 maja 2018, 19:58 - So

Robert z Barcina napisał(a):Ja mam i z przyjemnoscią używam....przestalem dzielic zapachy na damskie i meskie....jezeli mi sie podoba,to lubie ponosić....nie ukrywam,że kilka innych tez mam damskich.... ;)

No to uchyl rąbka tajemnicy, też nie mam problemu z podziałem na damskie/męskie zapachy, z chęcią cos potestuję :).

baszurek nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros - świat zamknięty w butelce...

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Re: Odp: Chopard - Casmir

Post13 maja 2018, 20:49 - N

Mam wspomnianego Casmira Choparda,Regine's Parfums Regine,Fancy Nights Jessica Simpson,bardzo lubie Womanity...i jeszcze kilka arabskich olejków...

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie