Teraz jest 22 października 2018, 21:27 - Pn

• Reklama

Tom Ford - Sahara Noir

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Tom Ford - Sahara Noir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
1
5%
5 - Bardzo dobry
8
36%
6 - Genialny
12
55%

Liczba głosów : 22

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Super Perfumaniak

Tom Ford - Sahara Noir

Post17 września 2014, 18:07 - Śr

Sahara Noir marki Tom Ford to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Sahara Noir został wydany w 2013 roku. Nutami głowy są gorzka pomarańcza, tatarak, cyprys i labdanum; nutami serca są egipski jaśmin, marokańska róża, kadzidło, papirus, wosk pszczeli i cynamon; nutami bazy są labdanum, benzoes, wanilia, cedr, Żywica bursztynowa, agar (oud) i balsam egipski.

Zacznę może od tego, że Czarna Sahara to wg mnie dziwna nazwa dla tego zapachu. Osobiście nazwałbym go po prostu Sahara.

Sam zapach to na mojej skórze praktycznie czyste, mocne kadzidło, z domieszką oudu i cyprysa, po dłuższym czasie noszenia poczułem też różnorakie żywice. Miód, kwiaty i przyprawy nie wychodzą na mojej skórze. I bardzo dobrze, dodam, ponieważ rezultat jest cudowny. Sahara śmiało może konkurować z niszowymi kadzidlakami, i wcale nie stoi na przegranej pozycji!

Trwałość i projekcja trochę mnie rozczarowały, aczkolwiek być może to jeden z tych zapachów, gdzie 1-2 aplikacje to jednak trochę za mało(pomimo koncentracji EDP).

Nakierunkowanie tych perfum jako "dla kobiet" uważam za nietrafiony żart - wg mnie jest to uniseks z dość mocnym przechyłem na męską stronę.

Poważnie rozważam zakup butelki, jednak naprawdę denerwują mnie ceny i dostępność perfum Forda na polskim rynku. Liczę na to, że podobnie jak Grey Vetiver wkrótce Sahara pojawi się w większej ilości w sklepach internetowych, gdyż cena w pewnym powszechnie znanym sklepie stacjonarnym, którego nazwa zaczyna się na czwartą literę alfabetu jest przesadzona i zdecydowanie nie do przyjęcia.

Poproszę o ankietę lub przeniesienie mojego posta do istniejącego tematu
Załączniki
nd.17333.jpg
nd.17333.jpg (50.02 KiB) Przeglądane 8527 razy
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

ewjola

Forumowicz

Re: Tom Ford - Sahara Noir

Post30 września 2014, 13:09 - Wt

Zakupiłam flaszkę, choć pierwsze testy były zdecydowanie na nie :? Mocarne kadzidło, gryzące w nos, ale piękne :) Polecam się nie zniechęcać :!:

Arvanity

Aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2015, 20:45 - Pt

Jednogłośnie stwierdzam, iż jest to najlepsze kościelne kadzidło, jakie dane mi było dotychczas wachac. Dokładnie tak zapamiętałem zapach z komunii świętej. Bezkompromisowe, po prostu magiczne

Johno

Perfumaniak

Post30 stycznia 2015, 20:47 - Pt

ode mnie 6, przy pierwszym poznaniu nie mogłem odlepić od niego nosa i absolutnie się nie zgadzam z jego przeznaczeniem dla kobiet, unisex w stronę męską. Stawiam go zaraz za Białym i Czarnym Durbano

Arvanity

Aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2015, 21:00 - Pt

Nawet nie wiem, czy można go w ogóle przypisać chociaż trochę do jakiejś płci. Dla mnie on jest taki "bezplciowy", po prostu esencja zapachu z kościoła. Dawno żadne perfumy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia

Johno

Perfumaniak

Post30 stycznia 2015, 21:12 - Pt

Arvanity napisał(a):Nawet nie wiem, czy można go w ogóle przypisać chociaż trochę do jakiejś płci. Dla mnie on jest taki "bezplciowy", po prostu esencja zapachu z kościoła. Dawno żadne perfumy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia

też pisałem o saharze "esencja kościoła" puki nie poznałem Rock Crystala, co nie zmienia faktu ze pani w D. musiała mi pozbierać szczękę z podłogi. w sumie coś z tej bezpłciowości jest ;)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post09 lutego 2015, 10:35 - Pn

Zgadza się, kobieco w tym zapachu się nie czuję.
Noir też jest niezrozumiały.
W tych perfumach jest bezkompromisowe kadzidło + gorąca sucha pustynia z nutą zgrzanych wielbłądów + egzotyczny stragan z przyprawami w upalnym słońcu.
Parametry ponadprzeciętne.
Uwielbiam i jestem szczęśliwą posiadaczką butelki, którą oszczędzam, bo mam też odlewkę :lol:

Robert.Cooter

Post13 lutego 2015, 21:29 - Pt

Cześć, chciałbym kupić SN w jednej z perfumerii internetowych. Moje pytanie jest następujące, skąd braliście, jeżeli jesteście zadowoleni? Z iperfumy.pl brałem kiedyś TF Grey Vetiver i wydaje mi się, że zapach był wyraźnie przygaszony w stosunku do tego, który kupowałem wcześniej w Douglasie w Arkadii w Warszawie (wydaje mi się, że ze starej partii, ale nie umiem tego sprawdzić).

Johno

Perfumaniak

Post13 lutego 2015, 21:34 - Pt

Robert.Cooter napisał(a):Cześć, chciałbym kupić SN w jednej z perfumerii internetowych. Moje pytanie jest następujące, skąd braliście, jeżeli jesteście zadowoleni? Z iperfumy.pl brałem kiedyś TF Grey Vetiver i wydaje mi się, że zapach był wyraźnie przygaszony w stosunku do tego, który kupowałem wcześniej w Douglasie w Arkadii w Warszawie (wydaje mi się, że ze starej partii, ale nie umiem tego sprawdzić).

oho :twisted:

xisio

Perfumaniak

Post17 lutego 2015, 20:22 - Wt

Johno napisał(a):
Robert.Cooter napisał(a):Cześć, chciałbym kupić SN w jednej z perfumerii internetowych. Moje pytanie jest następujące, skąd braliście, jeżeli jesteście zadowoleni? Z iperfumy.pl brałem kiedyś TF Grey Vetiver i wydaje mi się, że zapach był wyraźnie przygaszony w stosunku do tego, który kupowałem wcześniej w Douglasie w Arkadii w Warszawie (wydaje mi się, że ze starej partii, ale nie umiem tego sprawdzić).

oho :twisted:

zaczyna się :) :ugeek: :popcorn: :fight:

Arvanity

Aktywny forumowicz

Post18 lutego 2015, 16:26 - Śr

To pewnie dlatego, że w douglasie psikal z testera, a jak wiadomo wszem i wobec, testery są mocniejsze ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 lutego 2015, 22:03 - Wt

Zastanawiam się, co za geniusz ustalił, że to są perfumy dla kobiet? Ja bym nie chciał, żeby moja kobieta pachniała jak stary ksiądz, który wyszedł na pustynię nawracać Beduinów i tam wysechł na wiór ;)
A sam zapach bardzo mi się podoba. Zdominowany przez kadzidło, bardzo suchy, pylisty, ale wcale nie aż tak prosty, jak by się na pierwszy rzut nosa mogło zdawać. Co prawda kadzidło gra tu pierwsze skrzypce, ale w tle przewija się cała masa nut przyprawowych, kwiatowych i żywicznych. Pięknie to dymi przez dłuuugi czas. Nie wiem, czy chciałbym cały flakon (tanio nie jest), ale solidną odlewkę to na pewno
Artur

raffde

Aktywny forumowicz

Post12 marca 2015, 11:17 - Cz

Czy ktoś może potwierdzić informację o zaprzestaniu produkcji tego zapachu ?

Johno

Perfumaniak

Post12 marca 2015, 11:20 - Cz

Przecież to dopiero co wyszło ;>

raffde

Aktywny forumowicz

Post12 marca 2015, 11:26 - Cz

Na stronie FB przeczytałem https://www.facebook.com/pages/Perfumum ... 6596105689
Przecież to jeden z 3 najlepszych kadzidlaków :shock:

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 marca 2015, 12:12 - Cz

Niestety mnie zapach zupełnie nie urzekł, posiada pewną bliżej mi nie znaną nutkę, która strasznie mi przeszkadza w pozytywnym odbiorze tego zapachu. :geek:
Mente et Malleo

Marcin__

Super Perfumaniak

Post12 marca 2015, 12:14 - Cz

Nigdzie, oprócz perfumum na fb, nie znalazłem informacji o wycofaniu Sahary...

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post12 marca 2015, 12:35 - Cz

Marcin__ napisał(a):Nigdzie, oprócz perfumum na fb, nie znalazłem informacji o wycofaniu Sahary...

Informacje opublikował bardzo wiarygodny i doskonale zorientowany blogger Persolaise.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Marcin__

Super Perfumaniak

Post12 marca 2015, 13:00 - Cz

fqjcior napisał(a):
Marcin__ napisał(a):Nigdzie, oprócz perfumum na fb, nie znalazłem informacji o wycofaniu Sahary...

Informacje opublikował bardzo wiarygodny i doskonale zorientowany blogger Persolaise.

Ja oczywiście niczego nie podważam. Jeśli to prawda, to przykro mi :(

Lincoln

Forumowicz

Post20 kwietnia 2015, 20:37 - Pn

Na oficjalnej stronie marki są wciąż dostępne. Fakt że znika z Douglasa, choć tym nie ma się co sugerować - ze swojej oferty już kiedyś wycofywali perfumy, które nadal są w produkcji.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie