Teraz jest 23 kwietnia 2017, 18:54 - N

• Reklama
perfumeria pachnidelko.pl

Bottega Veneta - Bottega Veneta

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Bottega Veneta - Bottega Veneta (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
40%
5 - Bardzo dobry
3
30%
6 - Genialny
3
30%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Perfumaniak

Bottega Veneta - Bottega Veneta

Post06 kwietnia 2014, 19:08 - N

Fr: Bottega Veneta marki Bottega Veneta to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet z 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Almairac. Nutami głowy są bergamotka i różowy pieprz; nutą serca jest jaśmin; nutami bazy są paczula, mech dębowy i skóra.

Obrazek

Nie lubię zapachów "szyprowo-kwiatowych" i nie lubię pachnieć jak własna torebka.
Jednak coś mnie w tym zapachu urzekło na tyle, żeby kupić powyższą 30 ml buteleczkę :)

Przede wszystkim jaśminu jest mało, gdzieś tam w tle nieśmiało się przebija.
Skóra jest zamszowa, mszysta, nieoczywista, zapewne dlatego, że na pierwszy plan wybija się subtelnie piwniczna paczula.
Całość jest bardzo wyważona, elegancka, używam tych perfum na specjalne okazje służbowe.
Parametry dobre, trwałość spokojnie 8 godzin, projekcja w sam raz dla tego typu zapachu, czyli średnia.

Bottega Veneta Eau Legere jest znacznie mniej trwała, podobnie jak męska wersja Bottegi.
Pojawił się też uniseks Bottega Veneta Essence Aromatique, po pierwszym teście wygląda, że równie nietrwały.
Ostatnio edytowano 30 października 2016, 23:27 - N przez rabarbary, łącznie edytowano 1 raz

emera

Perfumaniak

Re: Bottega Veneta - Bottega Veneta

Post11 kwietnia 2014, 20:14 - Pt

Piękne zdjęcie, Rabarbarko.
Flakonik urodziwy i mocno mnie swego czasu kusił, gotowa byłam popełnić zakup w ciemno. Ale dorwałam próbkę i chciejstwa się wyparłam.
Na mnie BV wypełza kwieciem i cytrusami, i nijak się do niej nie przekonam. Za mało tu skóry czuję, świeżości za to mnóstwo, takiej perfumowanej świeżości, ładnej. Uroku zapachowi jednak nie odmówię, bardzo kobiecy jest i elegancki.

rabarbary

Perfumaniak

Post11 kwietnia 2014, 20:31 - Pt

emera napisał(a):Piękne zdjęcie, Rabarbarko

Dziekuję :)

Skóra rzeczywiście nie dominuje, nie jest to zapach w stylu Cuir Ottoman, co akurat mi odpowiada.
I szczęśliwie kwiecia też na mnie nie za dużo.
Pasuje mi BV na okazje formalne, jak muszę się wbić w oficjalne wdzianko to jest to najstosowniejszy zapach z mojej kolekcji, aczkolwiek nie ukrywam, że kocham inne.

emera

Perfumaniak

Post11 kwietnia 2014, 21:06 - Pt

BV kojarzy mi się z Kelly Caleche Hermesa (sugestia, że skórzane oba są), choć nie są do siebie podobne w nutach. Ale w obu jest taka świeża elegancja; w Kelly cytrusy z różą, w BV cytrusy z jaśminem. Charakter mają podobny chyba. Kelly ma pazurek, a BV pewną dostojność.
rabarbary napisał(a):Pasuje mi BV na okazje formalne, jak muszę się wbić w oficjalne wdzianko to jest to najstosowniejszy zapach z mojej kolekcji[(...)
O, właśnie taką 8-) .

ewjola

Forumowicz

Post30 września 2014, 12:43 - Wt

Bardzo piękny to zapach, uwielbiam :)

Savanoja

Forumowicz

Post20 czerwca 2015, 13:20 - So

Piękny i dostojny, dystansujący - tak bym go określiła. Nabyłam flaszkę ale bardzo rzadko używam, bo jest właśnie taki wymagający. Do bieganiny w spożywczaku mi nie pasuje, jeśli już to na jakieś spotkanka biznesowe, ale jakos nie bywam ;)

Raw

Aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2015, 17:20 - Pn

Znam dosyć dobrze ten zapach, więc mogę wystawić ocenę.
Bez wahania 5. Nie mniej, nie więcej. Bottega Veneta to świetne perfumy. Na pewno wyróżniające się na tle perfum kwiatowo-pudrowych.
Genialna zamszowa skóra, idealnie wyważona. Na mojej dziewczynie parametry są bardzo dobre, nawet przy niewielkiej aplikacji.

kuchn63

Forumowicz

Post03 lipca 2015, 17:42 - Pt

Ja kupiłem zapach jako prezent na urodziny dla mojej pani i jest bardzo zadowolona ,teraz zbliżaja sie urodziny i myśle o Hermesie dla niej

xxxmichalxxx

Post11 października 2016, 20:27 - Wt

Bardzo przyjemny skórzany zapach. Trwałość i projekcja - znakomita.

Dice

Post29 października 2016, 19:44 - So

Jaki kolor powinna mieć Bottega Veneta?
Przeglądałem perfumerie internetowe i w niemal każdej wygląda ona inaczej. Od beżowego, przez żółtawy, aż po pomarańczowy. I nie mam ma myśli Knot czy Eau Legere.
Mogłybyście wrzucić jakąś fotkę?

rabarbary

Perfumaniak

Post30 października 2016, 23:24 - N

Obrazek

Teraz oglądam aktualnie posiadany większy flakon, kolor oceniam jako jasnożółty, słomkowo-żółty taka słabiutka herbata, trochę jaśniejsza od whisky :)

sabbracadabra

Forumowicz

Post31 października 2016, 07:15 - Pn

Zdjęcia na dole strony, rzeczywiście nasycenie barwy wydaje się różne nawet przy zbliżonym oświetleniu.

http://www.parfumo.net/Perfumes/Bottega_Veneta/Bottega_Veneta

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post31 października 2016, 09:39 - Pn

szkoda, że to taki damski zapach i nie mogę go nosić,
ale już wąchać go mogę godzinami, dla mnie cudo...
Mente et Malleo

rabarbary

Perfumaniak

Post31 października 2016, 12:46 - Pn

sabbracadabra napisał(a):Zdjęcia na dole strony, rzeczywiście nasycenie barwy wydaje się różne nawet przy zbliżonym oświetleniu

To z najciemniejszym płynem, Echtdufte's Perfume Pictures, jest wg mnie całe ciemne zdjęcie, ściana z tyłu szara, a chyba w naturze jest biała. Jakby rozjaśnić, to płyn by też zbladł.
Dlatego też na wszelki wypadek poza zdjęciem opisałam kolor :)

Agat1969 zgadza się, też je uwielbiam.
Tylko nie do każdej sytuacji pasują, ich elegancja stawia w pionie i nie pozwala się użyć do każdego stroju.
Już prędzej pójdę w dresie do osiedlowego warzywniaka w Amouage Memoir Woman niż w nich :)

paradox

Forumowicz

Post09 listopada 2016, 00:31 - Śr

Jeden z moich ulubionych damskich zapachów, zmysłowy i elegancki, dla poważnej i eleganckiej kobiety, nie dla nastolatki.

Dice

Post12 grudnia 2016, 20:50 - Pn

Drogie Panie, mogłybyście zweryfikować mi czy zakupione przeze mnie perfumy są oryginalne? Miał być to prezent na urodziny, ale nie wytrzymałem i kupiłem mamie na gwiazdkę :)

http://oi65.tinypic.com/x5seo2.jpg
http://oi66.tinypic.com/6gvl8z.jpg
http://oi67.tinypic.com/fz8e8y.jpg

mariolawiki1

Forumowicz

Post29 marca 2017, 07:23 - Śr

Może jestem dziwna, ale jakoś nie widzę elegancji w tych perfumach, a na pewno nie takiej na wyjątkowe okazje. Nie stawiają mnie do pionu, raczej otulają i sprawiają, że mam ochotę odpłynąć w marzenia, sen, odpoczynek...
Zapach piękny, mszysty, subtelny, o niewielkiej projekcji, tworzący jedynie poświatę wokół ciała. Na mojej skórze dominuje zamsz i leciutka słodycz.
Oceniam na bardzo mocne 4. Piątki dać nie mogę.

rennifer_lopez

Forumowicz

Post29 marca 2017, 10:05 - Śr

To, jak odmiennie postrzegamy zapachy niezmiennie mnie fascynuje :) Lubię przeczytać zwłaszcza coś tak odmiennego od tego, co sama odczuwam. Używam Bottegę Venetę rzadko, bo odbieram je jako bardzo dystansujące :) Są bardzo eleganckie, ale chłodne. Kojarzą mi się z kimś bardzo pewnym siebie, kompetentnym, niezależnym, niezbyt skłonnym do ustępstw - dlatego też używam ich gdy idę na spotkanie w urzędzie lub instytucji, gdzie wiem (albo przypuszczam) że będą mi robić trudności. Czuję w BV głównie zamsz z paczulą, plus delikatne kwiatowe tło, na mojej skórze nie ma ani odrobiny słodyczy. Kiedyś zastanawiałam się dlaczego uwielbiam Midnight Poison, które też odbieram jako chłodne i dystansujące, a Bottegę Venetę cenię jako niezłą kompozycję, ale nie mogę powiedzieć, żebym ją bardzo lubiła. Chyba dzieje się tak dlatego, że Midnight Poison (skuta lodem paczula z różą) wyobrażam sobie jako kobietę chłodną i trochę wyniosłą, która pod lodową otoczką skrywa głębokie emocje i namiętności, a Bottega Veneta jak osobę, która skrywa chłód uczuciowy i brak zainteresowania otoczeniem. Jedno jest pewne, warto mieć te perfumy w kolekcji, kompozycja jest ciekawa, wyważona, zapach ma dobrą trwałość.

mariolawiki1

Forumowicz

Post29 marca 2017, 11:01 - Śr

No widzisz, ja żadnego chłodu w nich nie postrzegam, na mojej skórze są ogólnie mało wyraźne, wynika to z tego, że mam ją dziwnie impregnowaną na większość zapachów, niestety.
Czasami coś, co na innych w ogóle nie pachnie, na mnie się pięknie utrzymuje i projektuje wokół, a zapachy mocne, zabijające wszystko, co żywe w pobliżu, bardzo szybko ze mnie umykają, nie wszystkie oczywiście.
Paczula w BV tylko gdzieś w tle przemyka, podobnie, jak w Reminiscence, gdzie na początku jest chłód, cierpkość, piwniczność, a w krótkim czasie wyłania się słodycz i ciepło.
Może dlatego BV dla mnie są ciepłe, puszyste jak mgiełka, z lekką tylko słodyczą, a pachnę przede wszystkim miękką, lekko kwiatową skórą
Projekcja ich jest niewielka wg mnie, wg otoczenia czuć, że pachnę, ale z bliska.
Trwałość taka sobie, rzadko psikam nimi włosy i ubrania, może to błąd.

Fascynujące jest to, że tak różne mamy wszyscy spostrzeżenia. To jest chyba w perfumach najpiękniejsze - zmienność i różnorodność :)

EDIT: Oczywiście w Reminiscence jest zupełnie inny rodzaj paczuli, która daje popalić wystarczająco długo, aby się nią nacieszyć lub znienawidzić, ale końcowy efekt jest ten sam - słodycz i ciepło.
W BV staje się to po prostu szybko, bardzo szybko, zbyt szybko, abym odczuła wyniosłość, dystans, abym na innych wywierała takie wrażenie..., I think.

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie