Teraz jest 13 listopada 2018, 17:39 - Wt

• Reklama

L'Artisan Parfumeur - Patchouli Patch

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena L'Artisan Parfumeur - Patchouli Patch (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

L'Artisan Parfumeur - Patchouli Patch

Post22 października 2013, 17:17 - Wt

Fr: Patchouli Patch marki L`Artisan Parfumeur to orientalne perfumy dla kobiet. Patchouli Patch został wydany w 2002 roku. Nutami głowy są kminek, paczula, białe piżmo i anyż gwiazdkowaty; nutami serca są irys, paczula, osmantus i białe piżmo; nutami bazy są drzewo sandałowe, wetyweria i cedr.
Obrazek
Przede wszystkim zdumiewa mnie fakt, że jest to zapach damski, a nie unisex...
A co do szczegółów - zaczyna się paczulą podobną do Montale Patchouli Leaves, piwniczną, ziemistą i lekko czekoladową.
Potem leciutko łagodnieje, gdzieś tam nieśmiało próbują się przebić jakieś inne nutki, zapach staje się trochę bogatszy, chociaż ziemista paczula dominuje bezsprzecznie.
Te inne nutki trudno wyodrębnić, raczej mam wrażenie, że zapach się mieni odcieniami, niż że pojawia się coś konkretnego.
Perfumy na mnie bardzo bliskoskórne i nietrwałe.

Etranżer

Forumowicz

Re: L'Artisan Parfumeur - Patchouli Patch

Post11 maja 2015, 14:36 - Pn

Patchuli Patch to fajna stęchlizna z jakimś warzywnym dodatkiem i sianem, co wyłapuje mój nos a może to zapach tkaniny przesiąknięty kurzem. Doskonale wpisuje się w klimat starego domu zbudowanego z kamienia gdzie rozpadająca się ze starości szafa jest podziobana przez korniki a w jej wnętrzu wiszą ubrania, które korespondują z naszym omawianym zapachem. Prawdziwe wzywanie dla chcącego je używać śmiałka płci obojga :o .Ale jak nisza to nisza :D .

yoongeew

Forumowicz

Post02 października 2018, 06:32 - Wt

Rozglądając się po paczulowym perfumeryjnym poletku z wdzięcznością odkrywam coś innego niż paczule piwniczne (zachwyt) i te słodkie (hmmm, bo ja wiem...). Dla mnie uniseksowa Patchouli Patch to paczula detergentowo-mydlana :) Nie taka przy ziemi jak wyżej przeze mnie wspomniane, ale lekka, irysowa?, napewno świdrująca przyjemnie w nosie. Jeszcze nie wiem czy lubię ale robi mi uśmiech :)

yoongeew

Forumowicz

Post08 października 2018, 11:25 - Pn

Jednak łapię flakon.
Im dłużej używam, tym bardziej mam poczucie, że Prada mogłaby je wydać jako Prada Infusion D'iris Patchouli :)
PS. Absolutny unikseks.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post20 października 2018, 09:33 - So

coraz bardziej mnie ciekawi ,czas na testy zobaczymy co wyjdzie

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie