Teraz jest 18 listopada 2018, 15:48 - N

• Reklama

Guerlain - Shalimar

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Shalimar (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
4
19%
6 - Genialny
16
76%

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

GreenEyes

Bardzo aktywny forumowicz

Guerlain - Shalimar

Post22 lipca 2013, 21:17 - Pn

Lista damskich perfum bez tak zacnego klasyka , cóż za niedopatrzenie ? .
W pięknym flakonie znajdziemy cytrusy, mandarynkę, cedr, bergamotkę , irys, paczulę, jaśmin, wetywerię , różę ,skórę , drzewo sandałowe, opoponaks, piżmo, cywet, wanilię , kadzidło i fasolkę tonka.

Uwielbiam używać tych perfum gdy jest ciepło i słonecznie ( nie upalnie ), by podkreślić piękno tego zapachu trzeba odsłonić więcej ciała ;) . Zapach jest niezmiernie zmysłowy , zmienny , chwilami czuje wanilię i słodkie karmelizowane cytrusy , czasem dostojną różę , innym razem dominuje kadzidło i więcej nut drewnianych . Shalimar z całą pewnością nie jest nudnym zapachem i na pewno genialnym .
Załączniki
SHALIMAR MAŁE.jpg
SHALIMAR MAŁE.jpg (224.86 KiB) Przeglądane 9389 razy
Ostatnio edytowano 02 kwietnia 2014, 18:41 - Śr przez GreenEyes, łącznie edytowano 1 raz

dandys

• Ostrzeżenia: 1

Re: Guerlain - Shalimar

Post23 lipca 2013, 15:30 - Wt

Shalimar to jedne z moich najukochańszych kobiecych perfum. Jacquesa Guerlain stawiam obok Pierre'a Bourdon i Jacquesa Cavailler, jeśli chodzi o trzech muszkieterów perfumiarstwa w moim osobistym rankingu.
Wspaniały flakon, piękna wanilia, historia inspiracji ckliwa (niestety łykam jak młody pelikan takie pijarowe dyrdymały). Nie wiem jak pachnie vintage ale chętnie kiedyś przytuliłbym jakąś 40tkę :) A może nawet i 50tkę :P
Bladej lasce w Shalimarze oddałbym salut na stojąco.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

rabarbary

Super Perfumaniak

Post24 lipca 2013, 08:09 - Śr

GreenEyes napisał(a):Lista damskich perfum bez tak zacnego klasyka , cóż za niedopatrzenie ? .

to chyba nie jedyne niedopatrzenie na damskiej liście, sporo roboty przed nami ;)

dandys

Post10 września 2013, 22:09 - Wt

Patrzcie co pańcio dla was wyszperał drogie panie:
http://www.studiodaily.com/2013/08/guer ... -shalimar/

podziękowania przyjmuje w buziaczkach i kartonach niskoprocentowego mleka.

xentrix

Super Perfumaniak

Post02 listopada 2013, 20:29 - So

kurcze ....na mnie działa jak narkotyk ;) - strach sie bać . Dzis bedąc w S. (juz kiedys go sprawdzałem) po raz drugi musiałem podejsc do Shalimara , psiknac znowu na bloter i zabrac go do domu a pozniej delektowac się tym cudownym zapachem .Rok powstania z pewnością odstrasza. Zapach z 1925 roku a zupełnie tego nie czuć , zupełnie. Czuc klase, luksus i bogactwo składników. Po prostu brakuje mi słow... Wanilia i bób tonka mogłyby wskazywać na słodziaka a wcale tak nie jest . Zapach nie jest słodki a jesli juz to bardzo delikatnie. Jest uwodzicielski. Mikstura składników jest idealnie zrównowazona i żaden ze składników nie dominuje znacząco pozostalych.Zapach robi sie po jakims czasie delikatnie pudrowy. Gdyby szukać wśród męskich pachnideł zapachu, który byłby klasą i typem zbliżony do Shalimara to wskazałbym na Dior Homme. Wybitny.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Jadwing

Post02 listopada 2013, 20:55 - So

xentrix napisał(a):Zapach z 1925 roku a zupełnie tego nie czuć , zupełnie.

Nie czuć, bo to już nie ten sam zapach ;)
[flakony]*[dekanty]
Parturient montes, nascetur ridiculus mus.
(Quintus Horatius Flaccus)

xentrix

Super Perfumaniak

Post02 listopada 2013, 21:01 - So

wiem , pewno zreformulowany 10 razy ;)

darivsz

Aktywny forumowicz

Post02 listopada 2013, 21:03 - So

xentrix napisał(a):Zapach robi sie po jakims czasie delikatnie pudrowy. Gdyby szukać wśród męskich pachnideł zapachu, który byłby klasą i typem zbliżony do Shalimara to wskazałbym na Dior Homme. Wybitny.

Ja nie widzę dużego podobieństwa do Dior Homme, ale oba zapachy bardzo lubię. Chyba najciekawszy kobiecy zapach, zaraz obok 19stki od Chanel.

xentrix

Super Perfumaniak

Post02 listopada 2013, 21:08 - So

tu nie chodzi o podobienstwo zapachowe tylko o klase i typ

darivsz

Aktywny forumowicz

Post02 listopada 2013, 21:22 - So

Przepraszam, źle rozszyfrowałem wiadomość ;) Co do tego klasy i typu - pełna zgoda.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post14 listopada 2013, 21:05 - Cz

a czy ktoś by się pokusił o porównanie edt do edp?
powoli zaczynam dorastać do tego typu perfum... ;)

GreenEyes

Post14 listopada 2013, 23:49 - Cz

Ja dopiero niedawno dojrzałam by pokochać kadzidlanego Shalimara , posiadam tylko EDP ale za to wersję podstawową i waniliową .

dandys

Post15 marca 2014, 12:41 - So

Fajnie by było, gdybyś GreenEyes zrobiła jakiś potężny porównawczy review, bo te twoje vintagowe flachy shalimara wrzucane do działu nie pozostają niezauważone :)

GreenEyes

Post15 marca 2014, 16:19 - So

Na dniach będziesz miał okazję je poznać :twisted:

marialisa

Forumowicz

Post01 maja 2014, 22:08 - Cz

Shalimara - tego co stoi na pólkach perfumerii nie znoszę. Posiadam 6 flaszek Shalimarów vintage, we wszystkich możliwych koncentracjach i rocznikach, od edc do perfum, nie młodszych niż 30-latkowie;). Zapewniam, że żaden z nich nie jest podobny do współczesnego. Najbliższy Shalimar do wersji vintage to limitowanka Shalimar Legere czy Light, w wersji z niezdejmowalnym korkiem.
Shalimar vintage ma wspaniałe bergamotkowo-lawendowo-rozmarynowe otwarcie, niczym rasowy fougere (pokrewieństwo z Jicky), po chwili rozpoczyna się istne szaleństwo cytrusów, kt. stopniowo są dosładzane niespożywczą wanilią. Gdzieś tam skromnie róża z irysem robią za tło, ale na scenę wchodzą boby tonka, smoły styraksu i opoponaksu. Tutaj chcę na marginesie zauważyć, że w starych wersjach, gdzie smoły są autentyczne, nie ma żadnych tzw. nut skórzanych (ewenement często spotykany w opiniach z Fragrantiki)- bo ich nie powinno być - są to skutki stosowanych jakichś tańszych zamiennikach we współczesnej wersji, które jak dla mnie śmierdzą raczej spaloną oponą aniżeli skórą. Otóż wersja właściwa nic z tych nut nie posiada, jedynie miękkość smół, delikatna słodycz wanilii i bobów tonka i świetlistość cytrusów.

GreenEyes

Post02 maja 2014, 07:52 - Pt

Mario uprzejmie proszę o grupowe zdjęcie Shalimarów w wątku ,,kolekcje tematyczne'' :oops:

emera

Perfumaniak

Post13 czerwca 2014, 21:01 - Pt

No i przyszedł czas (po wielu latach i wielu podejściach), że wreszcie mogę Shalimara nosić z przyjemnością. Nie tylko na nadgarstku, czy we włokciu testowo, ale globalnie.
Kiedyś mocno zniechęcała mnie do niego benzynowa nuta, która urywała mi nos. Marialisa pisze, że to "smoły styraksu", być może to właśnie styraks był za to odpowiedzialny. A jeszcze w połączeniu z cytrusami - a fe.

Teraz cytrusowe otwarcie świetnie równoważą te benzynowe nutki i Shalimar najpierw się unosi rześko, a później łagodnie osiada i pudrowo-waniliowo trwa. Żadne to pudry czy wyziewy ze starej kosmetyczki. To wypięlegnowane, wypieszczone ciało, mięciutkie, pachnące. Żadnej surowości. I bardzo kobieco jest. Pięknie jest.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post17 września 2014, 17:45 - Śr

Aż sam się sobie dziwię że poznałem ten zapach tak późno...

Shalimar dla mnie osobiście jest przyrodnim rodzeństwem dla Van Cleef&Arpels Midnight in Paris. Tym starszym i silniejszym z rodzeństwa. Podobieństwo jest, ale chyba tylko co do skóry i słodyczy.

Kompozycyjnie, jak to bywa, czuję niewiele... Skóra to główny składnik, który tworzy całą kompozycję, poza tym mój nos identyfikuje też irysa (podobieństwo do Homme i Homme Intense Diora - przy czym Guerlain może konkurować z EDP, bo EDT zjada na śniadanie), kadzidło (podobieństwo z MiP, jak wyżej wspomniałem), tonkę, wanilię i opponaks.Więcej mi ucieka...

Parametry - rewelacyjne. Trwałość kilkunastugodzinna, a projekcja silna przez ok. 7 h. Wyobrażam sobie siebie ubranego w te perfumy wyłącznie zimą, najchętniej na wieczór.

Wg mnie facet spokojnie może nosić Shalimar. Z tym, że nie każdy. Trzeba mieć sprecyzowany gust i lubić ciężkie kompozycje. Ja lubię takowe, a Shalimar trafia w me gusta. Niewykluczone, że kiedyś flakonik u mnie zawita. Nawiasem mówiąc, flakon jest przepiękny...
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Johno

Perfumaniak

Post24 września 2014, 15:13 - Śr

Najpiękniejszy damski zapach jaki do tej pory poznałem, shalimar zdetronizował nawet light blue...
Ten zapach ma wszystko... moc, projekcje, naturalność, uniwersalność, zmysłowość.... i najładniejszy flakon ever.
Chciałbym męski odpowiednik shalimara, może wystarczyłby jeden flakon, nie 30...

GreenEyes

Post24 września 2014, 16:48 - Śr

Może Habit Rouge ?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie