Teraz jest 23 lipca 2018, 08:29 - Pn

• Reklama

Kenzo - Jungle L'Elephant

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Kenzo - Jungle L'Elephant (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
3%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
11%
4 - Dobry
4
11%
5 - Bardzo dobry
6
16%
6 - Genialny
22
59%

Liczba głosów : 37

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Kenzo - Jungle L'Elephant

Post30 listopada 2012, 21:11 - Pt

Skład:
Głowa- mandarynka, goździk, kmin.
Serce- kminek, mango, heliotrop, ylang-ylang, lukrecja, gardenia.
Baza- ambra, paczula, wanilia.

Obrazek

Twórca zapachu to bardzo utalentowany perfumiarz Dominique Ropion.
L'Elephant wydany został w 1996 roku i określany jest jako orientalno - przyprawowy.
Zdziwiło mnie, że tego zapachu nie było w katalogu.
Ostatnio, będąc w perfumerii prysnąłem sobie tę wodę na bloter. Zbyt wiele nie mogę o nim napisać, bo to było tylko w celu zaspokojenia ciekawości. Otwarcia nie pamiętam, ale serce pachniało przyjemnie, jak jakieś ciepłe ciasto z cynamonem. Nie wiem, czy to dobry trop, ale skojarzył mi się z damskim Opium. Niech znające/znający ten zapach to zweryfikują i napiszą o nim coś więcej. Ja z chęcią przyjrzę mu się bliżej.

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Kenzo - Jungle L'Elephant

Post30 listopada 2012, 21:23 - Pt

Jeden z moich ulubionych na kobiecej skórze. Mocna projekcja i trwałość. Raczej na wieczorne stosowanie i umiarkowana aplikacja bo zadusi otoczenie.

Vittoriya

Post30 listopada 2012, 22:55 - Pt

Slonik :roll: , taki dziki, ale taki piekny. Te przyprawy doprowadza mnie do szalu Obrazek.
Ja tylko ucze sie polskiego (jestem ze Lwowa), przepraszam za bledy.
Moi perfumy na Fragrantica

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 kwietnia 2013, 04:06 - N

Mnie też się podoba. Ładny zapach, a trwałość i projekcja jest zabójcza. Moja siorka używa. Mówi, że robi sobie z 2 do 4 psików, a jak się odwiedzamy, czasem - jal twierdzi -po dlugim czasie od użycia zapach wypełnia co najmniej cały pokój. Tak naprawdę z pół mieszkania. Nigdy nie spotkałem się z tak trwałym i mocno projektującym zapachem. Którego składnika to głównie zasługa? Czy może całej kompozycji?
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

audiolab8000s

Aktywny forumowicz

Post14 kwietnia 2013, 06:43 - N

właśnie żonie go kupiłem i jest naprawdę sexi :) monstrualna projekcja sprawia,że nawet meskie killery typu a men nie moga podskoczyc :D

IrekFF

Aktywny forumowicz

Post30 kwietnia 2013, 23:01 - Wt

jeden z moim ulubionych damskich perfumów
mega ciepły
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

mam katar

Perfumaniak

Post01 maja 2013, 01:05 - Śr

Mój też jeden z najbardziej ulubionych... A projekcja i trwałość.... Nie wiem czy którykolwieka perfuma ma taką..
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Jadwing

Post01 maja 2013, 02:06 - Śr

IrekFF napisał(a):jeden z moim ulubionych damskich perfumów
mega ciepły

:?

mam katar napisał(a):Nie wiem czy którykolwieka perfuma ma taką..

:shock:

litości, jesteśmy na forum miłośników perfum...
[flakony]*[dekanty]
Parturient montes, nascetur ridiculus mus.
(Quintus Horatius Flaccus)

GreenEyes

Post18 lipca 2013, 15:15 - Cz

Bardzo lubię Kenzo - Jungle L'Elephant za jego ogromną siłę , trwałość i to że wszystkie tworzące ten zapach orientalne składniki na skórze pachną jak maciejka w ciepły letni wieczór .

emera

Perfumaniak

Post17 lipca 2014, 19:55 - Cz

Dzięki Jadwisi mogłam przypomnieć sobie, za co nie lubię Słonia. Dziękuję! :D
Kiedy zbliżam nos do nadgarstka, to aż mrużę oczy i zaciskam zęby, bo zaczynają pracować ślinianki. Taka to słodycz okrutna!
Skojarzenia mam z jakimś korzennym ciastkiem, kruchą babeczką, z której wielkimi plackami spływa/kapie ciepła, błyszcząca budyniowa masa. Przelewa się, rozlewa po blacie, oblepia wszystko. Topią się w niej pachnące goździki i kawałeczki owoców. I babeczka znika pod tym złociutkim ulepkiem. Ugh. W ciepły dzień ta słodycz jest nie do zniesienia, w chłodniejszy ugryzłabym kawałek kruchego ciastka, z którego ktoś by tę masę zlizał.
Nosić go mogę jedynie na nadgarstku, bo szybciej z niego znika. We włokciu jest męczący. A globalnie to nawet sobie nie wyobrażam testów. Trwały jest okrutnie i mocno zauważalny.
No, Słoń to rubaszna, upasiona kulka, która rozwaliła się w fotelu i podjada ciastka. A ja fanką łakoci nie jestem, więc schadzki nie będzie 8-) .
Ostatnio edytowano 29 grudnia 2015, 09:12 - Wt przez emera, łącznie edytowano 1 raz

fEla

Aktywny forumowicz

Post23 lipca 2014, 10:51 - Śr

emera napisał(a):Dzięki Jadwisi mogłam przypomnieć sobie, za co nie lubię Słonia. Dziękuję! :D
Trwały jest okrutnie i mocno zauważalny.
No, Słoń to rubaszna, upasiona kulka, która rozwaliła się w fotelu i podjada ciastka. A ja fanką łakoci nie jestem, więc schadzki nie będzie 8-) .

..o to to.. :). Ale przyznaję, że lat temu x był moim ulubieńcem.. i nie obchodziło mnie otoczenie..a chyba byłam zbyt agresywna słoniem. Ta ilość wtedy wystarczyła mi do dzisiaj..

mam katar

Perfumaniak

Post24 listopada 2014, 22:52 - Pn

Ostatnio miałem hm raczej wątpliwą przyjemność przebywać w towarzystwie osoby spryskanej obficie Słoniem. Przydusiło mnie. Taką mają moc, że aż!

Może kwestia aplikacji... nie wiem... bo te perfumy są całkiem ładne, ale koleżanka chyba ostatnio przesadziła.
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

aleksander

Super Perfumaniak

Post25 listopada 2014, 09:31 - Wt

mam katar napisał(a):Nigdy nie spotkałem się z tak trwałym i mocno projektującym zapachem. Którego składnika to głównie zasługa?
Goździka.

Jezza

Post20 grudnia 2014, 14:18 - So

Mocne 6. Zapach legenda, który albo się kocha, albo się go nienawidzi. Sprezentowałem go siostrze i przyznaję, że potrafi pozytywnie przydusić. Trwałość iście "betonowa". Po 6h od aplikacji wciąż ma moc z pierwszych minut. Piernikowo-cynamonowa nuta na zimę. Majstersztyk, choć rozumiem jego przeciwników.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

https://www.instagram.com/oliver.themaltese/

Marcin__

Super Perfumaniak

Post22 kwietnia 2015, 18:55 - Śr

Kenzo Jungle Elephant to zapach przez wielkie Z. Trzeba mieć "jaja" by go nosić, a tak na poważnie to jest to jeden z tych zapachów, które nie mają płci i doskonale pasują zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.

Otwarcie to mieszanka cytrusów, choć najbardziej czuję mandarynkę. Słodką i dojrzałą. Wkrótce zapach zmienia się i ukazuje swoje oblicze. Jakie? Przyprawowe, ostre i przenikające, świdrujące w nosie. Ja najbardziej czuję kardamon i goździki, ale także trochę cynamonu i, jak mi się zdaje, szczyptę pieprzu i gałkę muszkatołową. Baza jest dość słodka, czuję wanilię i trochę migdałowej fasoli tonka. Przypomina mi syrop waniliowy do deserów. Ciekawie łączy się z przyprawami, łagodząc trochę ich wydźwięk.

Trwałość na mojej skórze to niemal cała doba, spokojnie wytrzymuje kilkanaście do 20 godzin przy dwóch psikach.

Uważam, że to najlepszy zapach marki Kenzo.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

rabarbary

Super Perfumaniak

Post22 kwietnia 2015, 21:33 - Śr

Na pewno jest to zapach piękny i genialny.
Niestety mimo wielu podejść ciągle nie mogę się z nim zakolegować, jest tam jakaś nuta, która mnie irytuje.
Ale nigdy nie mów nigdy :lol:

Marcin__

Super Perfumaniak

Post22 kwietnia 2015, 21:37 - Śr

Ja się w nim zakochałem, choć "docieraliśmy się" długo. Może nawet kupię flakon na zimę, bo w mainstreamie nic lepszego przyprawowego nie znajdę, a i z niejednym z niszy mógłby Słoń konkurować.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

b-olga

Post11 sierpnia 2015, 22:14 - Wt

Wspaniały zapach, mój "prawdziwy" początek zainteresowania perfumami. Wyjątkowa trwałość - ale o tym wszyscy wiedzą ;-) Na dłuższą metę brakuje mi tam jednak jakiejś "mocnej" bazy, ale to chyba wynika z mojego uwielbienia dla piżma i wszelkich szyprów.

Z anegdotek: znajoma zbiła mi 100 ml Słonika w łazience, miałam dzięki temu zapachową łaźnię przez następne 2 tygodnie ;-)

Czarny10

Forumowicz

Post18 października 2015, 11:06 - N

Wspaniały, jedyny niepowtarzalny, podkradam koleżance, gdyż ten aromat jest niesamowity, korzenny ciepły, idealny. Projekcja, i trwałość niszczące umysł. Po 16 godzinach nadal projektuje :)

kermit223

Forumowicz

Post18 października 2015, 16:44 - N

Naczytałem się tyle pozytywnych komentarzy na temat tego Kenzo, że gdy tylko trafiłem na nie w perfumerii musiałem je przetestować.
Psiknięcie na bloter i zostałem powalony, a może raczej powinienem powiedzieć stratowany przez Słonia. Po chwili na mojej twarzy pojawił się uśmiech od ucha do ucha i wiedziałem, że muszę je mieć. Jeśli ktoś lubi zapach przypraw to pokocha te perfumy. Moc i trwałość ogromna. Może kiedyś odważę się użyć "Słonia" i wyjść do ludzi. Na razie delektuję się nimi
gdy siedzę w domu i nigdzie nie wychodzę, 1-2 psiknięcia to wszystko czego trzeba aby cieszyć się tym genialnym aromatem przez wiele godzin.
Mistrzostwo pod każdym względem: moc, trwałość, kompozycja. Nie może być innej oceny niż Genialne.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie