Teraz jest 21 listopada 2018, 17:19 - Śr

• Reklama

Chanel - No. 5 EDP

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - No. 5 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
17%
4 - Dobry
2
8%
5 - Bardzo dobry
11
46%
6 - Genialny
7
29%

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

Niepokorna

Forumowicz

Chanel - No. 5 EDP

Post29 maja 2012, 10:17 - Wt

Słynna piąteczka.Przez jednych kochana a przez innych znienawidzona.Słynna M.Monroe uwielbiała ten zapach.
Co o nim myślicie.Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami. ;)

FourOfKind

Re: Chanel - No. 5

Post29 maja 2012, 10:58 - Wt

Mój ulubiony zapach damski, obok CK Obsession. Dziś już nie pachnie jak kiedyś, ale uwielbiam go. Niestety, trochę niedoceniany ze względu na to, że jest dość trudny w odbiorze. Aldehydowy początek potrafi skutecznie odrzucić. Potem jest wspaniale, choć nieco mydlanie :)

No i niestety, na "piątce" wzoruje się dużo zapachów z najniższej półki cenowej i często można wyczuć podobny zapach u starszych Pań.

Oceniłem na "6".

Niepokorna

Forumowicz

Post29 maja 2012, 11:04 - Wt

Zgadzam się dość ciężki to zapach w odbiorze.Moim zdaniem trzeba do niego dojrzeć,dorosnąć.Wiem z obserwacji ,ze nastolatkom raczej nie przypada do gustu.(chociaż może są i wyjątki hmmm).
Osobiście uwielbiam go i jeśli dozuje sie z umiarem nie odczuwa sie jego ciężkości.
Oceniłam na 4,bo jednak jest sporo zapachów także godnych uwagi.

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 maja 2012, 12:18 - Wt

Ja nie wiem, być może mam skrzywiony zapachowy gust, ale nie są to dla mnie perfumy jakoś bardzo trudne w odbiorze. Lubię je, nawet bardzo. To ulubione perfumy mojej mamy.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post29 maja 2012, 13:17 - Wt

a jakiej koncentracji dotyczy ten temat ?
czy EDC, EDT i EDP tej "piątki" różnią się kompozycyjnie ?

Niepokorna

Forumowicz

Post29 maja 2012, 16:33 - Wt

Mialam na myśli EDP.

Mariet

Re: Chanel - No. 5 EDP

Post29 sierpnia 2012, 20:28 - Śr

Mają charakterystyczny zapach, dla niektórych dość ciężki. Używam ich, ale tylko w chłodniejsze dni. Są piękne i kojarzą mi się z klasyką i elegancją :)

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post14 kwietnia 2013, 04:28 - N

Simon napisał(a):To ulubione perfumy mojej mamy.

Mojej też. Jest szansa, że podejdzie jej dior Dune for Women? Kompozycja całkiem podobna, a by mogła ją czymś, innym nowym zaskoczyć.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Chanel - No. 5 EDP

Post14 kwietnia 2013, 15:37 - N

Szansa zawsze jest, ale to ciężko stwierdzić. Wszystko zawsze zależy od konkretnej osoby.

chanel

Post01 lipca 2013, 17:33 - Pn

To prawda, nastolatkom raczej nie przypada do gustu ten zapach - wiem z doświadczenia:) mam jeszcze 1/3 fiolki sprzed kilku lat i teraz po prostu zalewam się łzami za każdym razem gdy ich ubywa... Ta perfuma ma swój charakter

emera

Perfumaniak

Post04 lipca 2013, 22:08 - Cz

chanel napisał(a):To prawda, nastolatkom raczej nie przypada do gustu ten zapach - wiem z doświadczenia:) mam jeszcze 1/3 fiolki sprzed kilku lat i teraz po prostu zalewam się łzami za każdym razem gdy ich ubywa... Ta perfuma ma swój charakter

...wiem, że to nieładnie zwracać uwagę publicznie na takie "kwiatki". Ale to w dobrej wierze, Chanelko: te perfumy.

Do Chanel No.5 kiedyś dojrzeję. Wiem to, bo chodzi za mną wspomnienie jak pachną.
Są ciężkie, i owszem. Są niełatwe, fakt. Ale mają ogromną klasę, nawet pisaną przez duże K. Nie przez wzgląd na markę, ale wrażenie, jakie wywołują tak u nosiciela, jak i otoczenia. Dystans, wyniosłość nawet, perfekcjonizm.
Jak już dojrzeję doń, to mam nadzieję, że jeszcze będę w stanie poczuć się seksownie (w nie ubrana, rzecz jasna, i w nic więcej).

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 marca 2014, 22:35 - N

Piękny zapach dla kobiety w pełnym rozkwicie kobiecości. Nastolatki nie doceniają, bo to nie jest zapach dla nich.
Niestety, jak ktoś wcześniej zauważył, wiele badziewia udaje te perfumy
Artur

khorne

Aktywny forumowicz

Post09 marca 2014, 22:55 - N

Artplum napisał(a):jak ktoś wcześniej zauważył, wiele badziewia udaje te perfumy

niestety łącznie z firmą Chanel ;)

fEla

Aktywny forumowicz

Post12 marca 2014, 13:24 - Śr

..trudna to miłość:)

marialisa

Forumowicz

Post01 maja 2014, 21:13 - Cz

ja Piątki w tej koncentracji nie za bardzo lubię, wole perfumy.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post01 maja 2014, 21:17 - Cz

marialisa napisał(a):ja Piątki w tej koncentracji nie za bardzo lubię, wole perfumy.

EDP to nie perfumy? :roll:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post01 maja 2014, 21:23 - Cz

archie.m90 napisał(a):
marialisa napisał(a):ja Piątki w tej koncentracji nie za bardzo lubię, wole perfumy.

EDP to nie perfumy? :roll:

Z tego, co wiem, to występuję i EDP i perfumy.
Artur

archie.m90

Super Perfumaniak

Post01 maja 2014, 21:37 - Cz

okej

marialisa

Forumowicz

Post01 maja 2014, 22:14 - Cz

Piątka występuję w dezodorancie, wodzie kolońskiej, wodzie toaletowej, perfumowanej, perfumach. Oprócz tego jest mydło, krem (rewelacyjny!), balsam, mgiełka do włosów (fuj), puder do ciała.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post16 września 2014, 17:58 - Wt

Oceniam wersję obecną - nie wiem, jak pachniała "Piątka" kiedyś i na ile się zmieniła.

Tyle się naczytałem, jakiż to babciny zapach itp... Oczywiście nie mogłem go nie spróbować.

Otwarcie wali w nos mocą - osoby nieprzyzwyczajone mogą doznać szoku - tak, mimo tylu lat i mimo tylu reformulacji - to wciąż ma kopa. Przypomina mi trochę Kourosa YSL - wszakże obydwa mają aldehydy - jednakże tutaj w nieco delikatniejszej postaci. Dalej na mojej skórze układa się w piękny kwiatowy szypr w klasycznej odsłonie - z cytrusowym wstępem (który następuje tuż po "aldehydowym intro", cudownym jaśminowo-różanym duetem w sercu i bardzo wyrazistą bazą z wyraźnie odznaczającymi się na mojej skórze mchem dębowym i cywetem.

No 5, mimo iż naturalnie przeszedł niejedną reformulację, pachnie na mojej skórze długo i mocno. Trwałość wynosiła ok. 12 h, a projekcja była dobra przez 6 h.

Nie zgodzę się z tym, iż jest to zapach dedykowany tylko starszym paniom. Każda kobieta po 20. roku życia, a zwłaszcza kobieta interesująca się perfumami, powinna go spróbować chociaż raz. Myślę, że najlepiej pasowałby do ubioru formalnego, eleganckiego i - raczej na wieczór, jeśli już koniecznie za dnia - to na pewno chłodniejszą porą roku (jesień, zima, wiosna).

Dość istotną kwestią jest też umiar w aplikacji - jedna, max. 2 chmury są absolutnie wystarczające, atomizer aplikuje obficie i łatwo z tym zapachem przesadzić.

Marzy mi się, żeby reformulacje męskich zapachów Chanel wyglądały tak, jak ta Chanel No 5...
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie