Teraz jest 13 listopada 2018, 16:41 - Wt

• Reklama

Atelier Cologne - Blanche Immortelle

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Atelier Cologne - Blanche Immortelle (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Atelier Cologne - Blanche Immortelle

Post22 stycznia 2018, 14:03 - Pn

Blanche Immortelle marki Atelier Cologne to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet wydane w 2014 roku. Nutami głowy są mimoza, mandarynka i kalabryjska bergamotka; nutami serca są kocanka, jaśmin wielkolistny i róża turecka; nutami bazy są paczula, wetyweria i australijskie drzewo sandałowe.

Obrazek

Fantastyczne pachnidło - porównuję bezpośrednio z butikowym Givenchy - Immortelle Tribal i stwierdzam , że Atelier jest bardziej słodszy , kremowy i więcej się w nim dzieje ( być może przez obecność kwiatów w nutach środkowych )

Dopiero teraz zauważyłem , że rozbieraliśmy zapach , który według Fragry jest damski i tutaj go umieszczam , ale to zdecydowany uniseks.

Jutro global - zobaczymy jak z trwałością i projekcją 8-)

P.S. Dodana ankieta i katalog - proszę rozbiórkowiczów o parę słów komentarza

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Re: Atelier Cologne - Blanche Immortelle

Post26 października 2018, 18:57 - Pt

Otwarcie kwiatowe, z nutką pomarańczy. Kwiaty nieokreślone, szkoda bo lubię obiecywaną w nutach mimozę. Dość szybko pojawia się delikatna, ucywilizowana kocanka. Idzie w stronę ziołowo-korzenną, a nie rosołku na wiejskiej kurze ;)
Dziwne jest to, że przez jakiś czas czuję kocankę, po jakimś czasie kawę posłodzoną brązowym cukrem, a potem znowu kocankę. Mam wrażenie że to ona daje to złudzenie kawy, ale pierwszy raz ją tak odbieram.
Jeden z ciekawszych zapachów tej marki. Bliskoskórny, trwałość dobra.

Przy okazji, to nie jest damski zapach tylko uniseks, na fragrantice błędnie go przyporządkowali, nie mam pojęcia skąd im się to wzięło. Na stronie Atelier Cologne nie ma rozróżnienia zapachów na damskie i męskie, nie takie było założenie twórców marki.

Lucjan

Moderator

Post26 października 2018, 19:28 - Pt

Dorotko - przyporządkowywanie perfum do płci to dla mnie od samego początku kwestia bardzo umowna i szablonowa

mariolawiki1

Forumowicz

Post29 października 2018, 08:44 - Pn

Bardzo dobry zapach. Na mojej skórze od czasu do czasu, niestety, pojawia się delikatna poświata w stylu maggi, która niekoniecznie cieszy otoczenie :P Mnie ona nie przeszkadza, ale zdaję sobie sprawę, że niektórych odbiorców i użytkowników może zniechęcać. Parametry użytkowe wyśmienite.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post29 października 2018, 13:50 - Pn

Kocanka wydaje mi się tutaj taka delikatna, że nie spodziewałabym się że pokaże swoją inną twarz :) a jednak...szkoda. Ale przypomniało mi się gdy przeczytałam Twój post, jak swego czasu nawet chciałam żeby kocanka objawiła mi się na skórze jako maggi czy kostka rosołowa :D Czytałam że inni czasem tak ją odbierają i chciałam poczuć to samo, no i w końcu się udało, pechowo akurat w perfumach, z którymi wiązałam duże nadzieje (Afternoon of the Faun).

mariolawiki1

Forumowicz

Post29 października 2018, 14:21 - Pn

A ja właśnie w Faunie nigdy takiej nuty nie poczułam, przez dobrych kilkanaście miesięcy uważałam go nawet za ss, często używałam przy różnej aurze, teraz nieco gust mi się zmienił, ale nadal zaliczam go do ukochanych zapachów. :)
Najbliżsi również nigdy nie powiedzieli mi, że pachnę kostką, przy Blanche Immortelle dostałam delikatne 8-) uwagi, co mnie jednak nie zniechęciło do używania. Sprawdził się nawet w ekstremalnych warunkach podczas wielogodzinnego zwiedzania Pienin. ;)

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie