Teraz jest 21 września 2018, 10:58 - Pt

• Reklama

Chanel - Coco

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Chanel - Coco (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
4
27%
6 - Genialny
11
73%

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

Lincoln

Forumowicz

Chanel - Coco

Post13 stycznia 2012, 22:52 - Pt

Czarna Coco niekiedy zwana "Matką wszystkich perfum".

Obrazek

Inspiracją do stworzenia tej kompozycji przez Jacques Polge'a był dom Coco Chanel, którego to wnętrza w barokowym stylu oraz szafy pełne kreacji znanej francuskiej Mademoiselle były głównym natchnieniem do stworzenia Małej Czarnej. Czarna Coco powstała w 1984 roku i jest ponadczasowym zapachem, któremu nie można przypisać staromodności. Niesamowicie eleganckie, orientalne, wieczorowe perfumy, tylko na wyjątkowe okazje. Mimo że jestem mężczyzną i nie używam damskich perfum (chociaż są ludzie o nietypowej osobowości którzy nie uznają podziału zapachów na męskie czy damskie i kierują się wyłącznie własnym gustem, notabene podziwiam ich i jestem pełen szacunku, być może sam się kiedyś na to odważę :roll: ) przy każdej wizycie w perfumerii malutka odrobina pozostaje chociażby na samej krawędzi rękawa mojej marynarki. Choć za symbol kobiecego zapachu uznaje się Chanel N° 5 to moim zdaniem jej następczyni omawiana w tym poście o wiele lepiej wypada pod tym względem. Szanuję klasyczną N°5 i doceniam jej wkład w historię perfumiarstwa, jednak trudno mi sobie wyobrazić obecnie kobietę do której będzie pasować. Klasyczną 5 odbieram jako zapach luksusowego mydełka z odległych czasów, z resztą będę szczery - nie rozumiem jej!... jednak Coco uwielbiam :). Ubolewam że żadnej bliskiej kobiecie której dotąd przedstawiałem Małą Czarną nie wpadła w gusta, dla niektórych była wręcz "nieznośna" :x . Dodam że Czarna Coco jest moim ulubionym damskim zapachem zaraz obok Gucci Rush.

FourOfKind

Re: Chanel - Coco

Post14 stycznia 2012, 10:36 - So

Wspaniały to zapach. Bardzo mi się podoba. Proponowałem żonie, jej też się spodobał. Przy zakupie w internecie pomyliła się jednak i kupiła Coco Mademoiselle. Byłem bardzo rozczarowany, bo wolę Coco niż Coco Mademoiselle (co prawda też dobry, ale to nie ten sam klimat). Ze względu na mój charakterystyczny gust, Coco przemawia do mnie zdecydowanie. Uwielbiam piątkę, ale Coco jest dla mnie dużo lepszym zapachem.

Jak pojawi się ankieta dam "6".

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post16 kwietnia 2012, 17:38 - Pn

Czuję wokół siebie jakąś niepokojącą nutę, nieco ostrą. W końcu sobie przypominam, że mam bloter. Z tym. Nie mogę oderwać nosa od papierka. Matko Boska, jakie to piękne. Zdecydowany, silny i niezwykle kobiecy zapach. Nie ma tych upierdliwych kwiatowych nut, których nie znoszę choć kwiaty w składzie są. I jeszcze coś słodkawego w tle. Odebrało mi rozum, idę dalej wąchać.
Daję 6 w ankiecie.

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 kwietnia 2012, 18:24 - Pn

To ja chyba rzucam pracę w kąt i biegnę szukać Coco :D

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post16 kwietnia 2012, 18:42 - Pn

Nie chyba, tylko na pewno. Biegnij, jeszcze zdążysz.

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 maja 2012, 11:52 - Pn

Uwielbiam! Daję 6.

Ale mi się skończyły :(

Aisza

Post23 listopada 2012, 22:16 - Pt

Coco Chanel- legenda wśród zapachów.Perfumy te są przeznaczone raczej dla eleganckich i dojrzałych kobiet. Bardzo mocne, utrzymują się dość długo. Nie na każdy dzień,ale raczej na wielkie wyjścia. Zapach ponadczasowy, doskonale przykuwa uwagę.

bastka

Post27 stycznia 2013, 14:26 - N

Jedne z najlepszych perfum, jakie wyszły od Chanel. Piękne, klasyczne i po prostu kobiece (nie mylić z "dziewczęce").

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2017, 20:05 - Wt

Kombinacja przypraw, żywic i cywetu z delikatną kwiatową poświatą w tle, wszystko doskonale ze sobą współgra. Przez to że zapach jest tak spójny i dobrze zmieszany, trudno mi go opisać. To nie szczodrze przyprawione Opium czy Youth Dew, w których aromaty same pchają się w nos i bez większych problemów można je rozpoznać :) Otwarcie jest raczej zaczepne, coś jak kwiat pomarańczy zmieszany z odrobiną aldehydów (których w nutach nie ma). Zapach szybko ociepla się przyprawami (goździki, cynamon) i opoponaksem, w tle kwiaty, nie mam pojęcia jakie :) Podsuszone i takie jakby rozmyte. Trochę później dołącza cywet, nadając Coco lekkiego pazurka. Zapach jest ciepły, głęboki, kobiecy i elegancki. Kojarzy mi się z miękkim, czarnym aksamitem. Perfumy trochę zapomniane, a szkoda.

Poniżej Arina, jedna z wielbicielek Coco :)
https://www.youtube.com/watch?v=OqD8zHjBzF4

mariolawiki1

Forumowicz

Post23 sierpnia 2017, 11:08 - Śr

Przepiękna recenzja, Dorotko, gdybym nie miała, pobiegłabym w podskokach i z przytupem po flakonik :)
Podpisuję się pod wszystkimi Twoimi spostrzeżeniami obiema łapkami.
Ode mnie mocne 6. :)

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie