Teraz jest 20 maja 2018, 11:16 - N

• Reklama

Lancome - La Vie Est Belle

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Lancome - La Vie Est Belle (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
14%
2 - Słaby
2
14%
3 - Przeciętny
1
7%
4 - Dobry
2
14%
5 - Bardzo dobry
6
43%
6 - Genialny
1
7%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post08 sierpnia 2017, 10:43 - Wt

"La Vie Est Belle marki Lancome to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet. La Vie Est Belle został wydany w 2012 roku. La Vie Est Belle stworzyli Olivier Polge, Dominique Ropion i Anne Flipo. Nutami głowy są czarna porzeczka i gruszka; nutami serca są irys, jaśmin i kwiat pomarańczy; nutami bazy są paczula, fasolka tonka, wanilia i pralina." (fragrantica.pl)

Obrazek

Nie wiem jak mogło zabraknąć największego hitu ostatnich lat. Wyczuwalnego wszędzie: od urzędów miejskich, poprzez miejsca kulturalne, centra handlowe, pełne przepoconych ludzi środków komunikacji miejskiej, w parkach, na ulicach, w taksówkach, w klubach, pubach, restauracjach i kawiarniach, sklepach agd-rtv, sklepach z ciuchami, warzywniakach, bankach, wszędzie, o każdej porze dnia i nocy, od stycznia do grudnia. Nie ważne, czy -50C czy +50C La Vie Est Belle towarzyszy nam wszędzie. Wszędzie i zawsze i wszędzie.

Dla mnie to jeden z najbardziej traumatycznych zapachów. Piękna reklama z Julią Roberts, która wychodzi z balu snobów, do którego nie pasuje. Wszyscy patrzą się na nią jak na "tą lepszą". Teraz wiem, że nie patrzyli na nią jak na lepszą. Patrzyli na nią, bo pachniała jak miliard innych kobiet na tej planecie począwszy od 2012roku. A Julia w rzeczywistości nie wychodziła z balu. Szła zapalić szluga w drodze do warzywniaka, bo jej życie wcale nie jest takie piękne. Ludzi, po tym, gdy już ją minęli po drodze także.

gabriel@dag.pl

Re: Lancome - La Vie Est Belle

Post08 sierpnia 2017, 11:35 - Wt

lubi go moja żona a ja tak sobie ale jest ok ,słodziak ale chyba nie ulep
moc i projekcja powyżej średniej
nawet po 3h czuje że była w domu :D

BlueJeans

Moderator

Post08 sierpnia 2017, 12:27 - Wt

Damska bomba atomowa... Niestety zapach ten mi się nie będzie kojarzył dobrze ponieważ jest nachalnie używany w naszym kraju i to do tego w nieznośnych ilościach o każdej porze roku...

mariolawiki1

Forumowicz

Post09 sierpnia 2017, 07:17 - Śr

Chodzi więc o jego popularność, nadmierną, czy o to, że zapach jest słaby?
Jak to jest?
Przyznam się szczerze, że go nie mam, nie miałam, nie wąchałam, pewnie czułam od kogoś, ale nie wiedziałam, że to ten.
Szkoda, że jest aż tak nadużywany...

MHW

Post09 sierpnia 2017, 07:51 - Śr

To nie jest słaby zapach. Zwyczajnie zabija go jego popularność. Podobnie jak zresztą wiele innych typu szary Boss, czy 1million. Bo to też słabe zapachy nie są.
Są często podrabiane, LVEB także przez co często czuć coś podobnego na ulicy, także w dzielnicach gdzie mieszka tzw. "element". Ja osobiście nie chciałbym pachnieć jak "pako z basowego BMW" czy "18 letnia dziunia z 500+".

gabriel@dag.pl

Post09 sierpnia 2017, 10:40 - Śr

wg mnie bardzo mocne i dość dobre perfumy
socjologiczne wycieczki mnie nie interesują
oczywiście nie dla każdego/ słodziak/
więc z czystym sumieniem
mogę polecić do przetestowania

marianka

Post09 sierpnia 2017, 14:18 - Śr

Bardzo dobre perfumy.
Trwałośc na znakomitym poziomie :D

Lucjan

Moderator

Post09 sierpnia 2017, 18:31 - Śr

Ankieta dodana i katalog również - wybacz Mateusz , ale opcji 0 nie będzie ;)

Salvin

Forumowicz

Post09 sierpnia 2017, 22:50 - Śr

Muszę się w końcu przejść do perfumerii i wziąć do łapy tester i przekonać się czy też mam do czynienia niemal na co dzień z tym smrodem :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post10 sierpnia 2017, 09:02 - Cz

Oczywiście, że nie chciałabym pachnieć jak wszyscy, ale też nie każdego dnia używam tych samych perfum, stąd ich popularność nie jest mi straszna :P
Nie znam tego zapachu, jak pisałam, nie kupię go w ciemno nie z powodu strachu, ale dlatego, że ze słodziaków mam kilka innych na oku, które moim zdaniem mogą bardziej do mnie pasować. Chętnie za to przetestuję przy najbliższej okazji. :)

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post10 sierpnia 2017, 09:14 - Cz

MHW napisał(a):To nie jest słaby zapach. Zwyczajnie zabija go jego popularność. Podobnie jak zresztą wiele innych typu szary Boss, czy 1million. Bo to też słabe zapachy nie są.
Są często podrabiane, LVEB także przez co często czuć coś podobnego na ulicy, także w dzielnicach gdzie mieszka tzw. "element". Ja osobiście nie chciałbym pachnieć jak "pako z basowego BMW" czy "18 letnia dziunia z 500+".

Ale chyba nie oceniasz zapachów w ankietach przez pryzmat ich popularności?
Można nosić/nie nosić, kochać/ nie cierpieć zapachów przez ich unikatowość/popularność ale sama powszechność danego zapachu nie wpływa na jego kompozycję czy parametry i tak też wydaje mi się bezsensownym ocenianie na 1/2 w ankiecie zapachu, który jest wyczuwany na ulicy do porzygu, tylko dlatego, że każdy go nosi na sobie.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post10 sierpnia 2017, 22:54 - Cz

Na mnie La Vie Est Belle to ciasto. Ciasto waniliowe, z kremem z przejrzałych gruszek, z grubą warstwą karmelu. Hojnie udekorowane pralinkami, posypane po wierzchu cukrem pudrem. Za bardzo się na mnie wysładzają, poza narastającą, oblepiającą słodyczą zapach nie rozwija się w żadnym ciekawym kierunku więc jestem na nie :)

marianka

Post11 sierpnia 2017, 10:06 - Pt

Dla mnie za słodkie i przereklamowane .

paradox

Forumowicz

Post11 sierpnia 2017, 21:48 - Pt

BlueJeans napisał(a):jest nachalnie używany w naszym kraju i to do tego w nieznośnych ilościach o każdej porze roku...

Szedłem parę dni temu do sklepu na zakupy, środek dnia, żar lal się z nieba, minąłem się z kobietą, a w zasadzie z dziewczyną która ewidentnie przesadziła z aplikacją, bo projekcja była tak ogromna że zapach ten był wyczuwalny długo po tym jak mnie minęła. Ja rozumiem można go założyć na wieczór, w jakiś chłodniejszy dzień, ale w 35-stopniowym upale to nie pachnie ładnie, jest okropnie męczący i duszący.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post11 sierpnia 2017, 22:00 - Pt

MHW napisał(a):Dla mnie to jeden z najbardziej traumatycznych zapachów. Piękna reklama z Julią Roberts, która wychodzi z balu snobów, do którego nie pasuje. Wszyscy patrzą się na nią jak na "tą lepszą". Teraz wiem, że nie patrzyli na nią jak na lepszą. Patrzyli na nią, bo pachniała jak miliard innych kobiet na tej planecie począwszy od 2012roku. A Julia w rzeczywistości nie wychodziła z balu. Szła zapalić szluga w drodze do warzywniaka, bo jej życie wcale nie jest takie piękne. Ludzi, po tym, gdy już ją minęli po drodze także.

Oczywiście, masz prawo do takich ocen, ale w moim odczuciu to mocno niesprawiedliwe w stosunku do tych perfum.
LVEB to poprawne, przyjemne, OBLICZONE na podobanie się perfumy. Może i nie są odkrywcze, ale one mały być przyjemne. I są. I ze swej roli dobrze się wywiązują.
Nie sądzę też, żeby były aż tak popularne. To pewnie "perfumy alternatywne", które oryginałom robią niedźwiedzią przysługę.
Artur

MHW

Post12 sierpnia 2017, 08:26 - So

To akurat bardzo możliwe, że to podróbki są wyczuwalne na przynajmniej połowie pań. Niemniej nawet podróbkę trzeba umieć używać.
Gdy ktoś zlewa się mocarzem (a LVEB nim niewątpliwie jest) w 30C upał to powinien mieć świadomość, że może męczyć otoczenie. Ja zaś odnoszę wrażenie, że panie zlewają się LVEB czy zamiennikami na zasadzie "tak lubię ten zapach, każdy inny też powinien".

gabriel@dag.pl

Post12 sierpnia 2017, 12:28 - So

proponuje ci wtedy mówić
jakie piękne zimowy perfumy :!:
to skutkuje
oczywiście w odpowiedni sposób podane :D

Mirx

Forumowicz

Post25 stycznia 2018, 22:47 - Cz

Piękny, bardzo kobiecy zapach. Słodycz podana jest w sposób całkowicie akceptowalny – nie dusi i nie mdli. Fakt, trochę popularne to ostatnio perfumy, ale bezsprzecznie wysokiej klasy. Lancome trzyma poziom.

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie