Teraz jest 21 maja 2018, 02:07 - Pn

• Reklama

Robert Piguet - Bandit

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Robert Piguet - Bandit (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
29%
5 - Bardzo dobry
2
29%
6 - Genialny
3
43%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Robert Piguet - Bandit

Post21 listopada 2011, 20:42 - Pn

Wylansowany w 1944 roku w atmosferze skandalu. Bandit to przedstawiciel zapachów szyprowych. Kwiatowo-skórzany, ze zwierzęcą nutą cywetu. Używany również przez Panów.

Nuta głowy: aldehydy, gardenia, pomarańcza, bylica, galbanum, neroli, ylang ylang, bergamotka
Nuta serca: goździk, korzeń fiołka, jaśmin, róża
Nuta bazy: skóra, ambra, piżmo, orzech kokosowy, mech dębowy, paczula, cywet, wetiwer, mirra
Załączniki
Bandit.jpg
Bandit.jpg (36.35 KiB) Przeglądane 5060 razy

FourOfKind

Re: Robert Piguet - Bandit

Post16 kwietnia 2012, 19:38 - Pn

Zapach w sercu przypomina skórę i tytoń z Gres Cabochard. Baza to czyste castoreum niczym w Dior Jules.

FourOfKind

Post21 kwietnia 2012, 09:54 - So

Wyczuwam też otoczkę Aramisa w tym zapachu, jest to informacja dla Hani 8-) Oczywiście całość jest raczej ostra i dominująca. Cabochard to grzeczny zapach przy Bandit.

Mysza

Forumowicz

Post21 kwietnia 2012, 18:34 - So

O niewielu zapachach mogę powiedzieć "okropny" i Bandit jest jednym z nich.
A miało być tak pięknie - ciekawe recenzje, zapach - legenda.
Miało być w nim dużo mchu dębowego, a jest dużo za dużo wszystkiego.
Bandit jest dominujący i przytłaczający - zresztą nawet analizując opis nut mam wrażenie "przedobrzenia".
Nie jestem w stanie nawet określić czym Bandit pachnie.
Jak byłam lata temu na praktykach w Pollenie Aromie to wąchałam tam robione na zamówienie "odstraszacze zapachowe" - tworzone w dużym uproszczeniu przez dolanie wszystkiego do wszystkiego.
Bandit właśnie taki dla mnie jest.

FourOfKind

Post23 kwietnia 2012, 09:05 - Pn

Ja akurat w pełni rozumiem zachwyty nad nim. Nie jest łatwy, to fakt i jeżeli ktoś nie lubi tych klimatów, to nie przebrnie. Dla mnie to doskonały i ostry szkórzany szypr. Nie czuję tu przeładowania, dla mnie każdy składnik zdaje się opowiadać tę samą historię.

Porównuję go sobie właśnie z innym zapachem z kastoreum - Dior Jules - i Bandit to przy nim łagodny baranek :)

Marcin__

Super Perfumaniak

Post08 października 2014, 14:23 - Śr

Dla mnie Bandit nie ma płci. Trzeba po prostu mieć odpowiedni charakter by go nosić. Czuję w nim jakby zmieszane ze sobą dwa zapachy: Chanel Antaeus i Givenchy Gentleman. Bardzo mi się podoba.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

fEla

Aktywny forumowicz

Post10 października 2014, 11:21 - Pt

Bandit jest humorzastym dziwakiem.. i trzeba lubić ten rodzaj pachnideł.. Oryginał jakich mało! Lubię takie :)

Marcin__

Super Perfumaniak

Post10 października 2014, 18:17 - Pt

Ja właśnie też "takie" lubię. Chętnie bym go kupił, ale dość drogo wychodzi. No i parametry są właśnie takie, jak napisałaś, fElu, humorzaste. Raz nie chce sam zejść ze skóry, innym razem - znika po 4-5 h... Nie wiem, czy jest wart tych prawie 300 zł...

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

fEla

Aktywny forumowicz

Post14 października 2014, 13:26 - Wt

Marcin__ napisał(a):Ja właśnie też "takie" lubię. Chętnie bym go kupił, ale dość drogo wychodzi. No i parametry są właśnie takie, jak napisałaś, fElu, humorzaste. Raz nie chce sam zejść ze skóry, innym razem - znika po 4-5 h... Nie wiem, czy jest wart tych prawie 300 zł...

Bywały na iperfumach poniżej 200 zł..:)

Marcin__

Super Perfumaniak

Post15 października 2014, 18:49 - Śr

Ale właśnie na iperfumach teraz występuje i to niestety za prawie 300 zł, 294 chyba.

EDIT: Faktycznie, bywały :)

fEla

Aktywny forumowicz

Post20 października 2014, 20:09 - Pn

Marcin__ napisał(a):Ale właśnie na iperfumach teraz występuje i to niestety za prawie 300 zł, 294 chyba.

EDIT: Faktycznie, bywały :)

..niespodzianka:
http://www.iperfumy.pl/robert-piguet/ba ... la-kobiet/

Marcin__

Super Perfumaniak

Post20 października 2014, 21:04 - Pn

To jest ten sam link :)

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post17 listopada 2014, 15:05 - Pn

Marcin__ napisał(a):Dla mnie Bandit nie ma płci. Trzeba po prostu mieć odpowiedni charakter by go nosić. Czuję w nim jakby zmieszane ze sobą dwa zapachy: Chanel Antaeus i Givenchy Gentleman. Bardzo mi się podoba.

Nigdy nie wąchałem tego zapachu. Zawsze słyszałem, że jest damski, a ja typowo damskich nie noszę ;)
Teraz czytam (nie tylko tutaj), ze to zapach równiez dla facetów...
Jesli Antaeusa zmieszać z Gentlemanem, to tej mieszanki na kobiecie jakos nie widzę..
Jak jest z "płcią" Bandita? Nadaje się dla mężczyzny, czy nie za bardzo? Próbki nie mam skad wziać, niestety...
Artur

EvitaL

Post16 grudnia 2014, 17:22 - Wt

Bandit jest już dostępny w D. Myślałam, że to będzie miłość bo lubię szypry. Jednak nie - jest to zapach ostry, drażniący, na mojej skórze się kwasi.

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 kwietnia 2016, 15:28 - Śr

Moim zdaniem najlepszy damski zapach jaki miałem okazje poznać. dla mnie wybitny, czysta klasa (znam obecną wersję), bardzo dobrze oddaje ducha epoki, w której powstał. Fakt, w obecnych czasach mógłby swobodnie uchodzić za męski zapach i szczerze powiem, sam bym chętnie go używał bo lubię takie klimaty, gdyby nie to, że dla mnie jest to 100% zapach damski,więc go nie noszę. Odbieram go jako wyjątkowo kobiecy i pociągający, szalenie interesujący, bardzo dobrze i sprawnie skonstruowany zapach, pełny w swoim aromacie, powiedziałbym, że odważny, a to, ze bardzo często jego odbiór plasuje się na przeciwnych biegunach dodaje mu dodatkowego smaku. podsumowując dla mnie absolutny top damskich perfum, wyprzedził mojego poprzedniego faworyta- no 5 od Chanel. Mógłby być tylko zdecydowanie trwalszy.

Wybaczcie delikatny offtop, zna może ktoś jakiś męski zapach podobny do bandita? bo szukam i znaleźć nie mogę :( moim zdaniem odrobinkę, ale tylko odrobinkę przypomina go Kouros, szczególnie w swoich dalszych fazach, ale to jeszcze nie to o co mi chodzi, gdyby ktoś miał jakiś pomysł będę wdzięczny :)

snaut

Aktywny forumowicz

Post06 kwietnia 2016, 16:35 - Śr

Męska wersja też została wyprodukowana, nazywa się Bandit Light, ale nie wiem jak pachnie i nie widziałem nigdy u nas w sprzedaży. Z Kourosem wg mnie niewiele ten Piguet ma wspólnego, już prędzej doszukiwałbym się konotacji z Antaeusem od Chanel. Przejrzyj też wątek o męskich szyprach, albo szyprach w ogóle, bo większość z nich będzie sklasyfikowana jako damskie, ale przecież nikt nie zabroni Ci nosić :)
Ja z męskich polecam Van Cleef & Arpels pour Homme (1978) i Corilana od Guerlain. Oscar pour Lui też mógłby się spodobać.

NGL7

Post06 kwietnia 2016, 17:03 - Śr

snaut napisał(a):Męska wersja też została wyprodukowana, nazywa się Bandit Light, ale nie wiem jak pachnie i nie widziałem nigdy u nas w sprzedaży. Z Kourosem wg mnie niewiele ten Piguet ma wspólnego, już prędzej doszukiwałbym się konotacji z Antaeusem od Chanel. Przejrzyj też wątek o męskich szyprach, albo szyprach w ogóle, bo większość z nich będzie sklasyfikowana jako damskie, ale przecież nikt nie zabroni Ci nosić :)
Ja z męskich polecam Van Cleef & Arpels pour Homme (1978) i Corilana od Guerlain. Oscar pour Lui też mógłby się spodobać.

:shock: nie słyszałem o tej męskiej wersji (śmieszna nazwa swoją drogą, taki bandyta ale jeszcze bez wyroku :D )
Wszystkie polecane przez Ciebie już są na liście zakupowej od jakiegoś czasu:D Świetne zapachy!
a mi właśnie kompletnie nie przypomina fantastycznego skądinąd Antaeus'a

agat1969

Post07 kwietnia 2016, 06:23 - Cz

NGL7 napisał(a):
snaut napisał(a):Męska wersja też została wyprodukowana, nazywa się Bandit Light, ale nie wiem jak pachnie i nie widziałem nigdy u nas w sprzedaży. Z Kourosem wg mnie niewiele ten Piguet ma wspólnego, już prędzej doszukiwałbym się konotacji z Antaeusem od Chanel. Przejrzyj też wątek o męskich szyprach, albo szyprach w ogóle, bo większość z nich będzie sklasyfikowana jako damskie, ale przecież nikt nie zabroni Ci nosić :)

:shock: nie słyszałem o tej męskiej wersji (śmieszna nazwa swoją drogą, taki bandyta ale jeszcze bez wyroku :D )
Wszystkie polecane przez Ciebie już są na liście zakupowej od jakiegoś czasu:D Świetne zapachy!
a mi właśnie kompletnie nie przypomina fantastycznego skądinąd Antaeus'a

+1, dla tych zapachów

Spróbuj może - Salvador Dali pour Homme, Jacomo de Jacomo Jacomo (czarny), Aramis Devin , Aramis Aramis oraz Grey Flannel Geoffrey Beene, Gianfranco Ferre for Man Gianfranco Ferre, Aramis 900, Zirh Ikon.

P.S
to co zrobili ze współczesną wersją "Bandit" to jakaś kpina i nieporozumienie...
Mente et Malleo

NGL7

Post07 kwietnia 2016, 22:53 - Cz

Dziękuje za podpowiedzi.
część znam , części nie znam albo nie pamiętam, więc z przyjemnością sprawdzę,

Mam to szczęście w nieszczęściu , że znam właściwie tylko obecne wersje (no może max do 8 lat wstecz, bo co jakiś czas testowałem albo jakąś próbkę miałem) i mi się podobają kompozycyjnie.

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post10 kwietnia 2016, 23:51 - N

NGL7 napisał(a):Moim zdaniem najlepszy damski zapach jaki miałem okazje poznać. dla mnie wybitny, czysta klasa (znam obecną wersję), bardzo dobrze oddaje ducha epoki, w której powstał. Fakt, w obecnych czasach mógłby swobodnie uchodzić za męski zapach i szczerze powiem, sam bym chętnie go używał bo lubię takie klimaty, gdyby nie to, że dla mnie jest to 100% zapach damski,więc go nie noszę. Odbieram go jako wyjątkowo kobiecy i pociągający, szalenie interesujący, bardzo dobrze i sprawnie skonstruowany zapach, pełny w swoim aromacie, powiedziałbym, że odważny, a to, ze bardzo często jego odbiór plasuje się na przeciwnych biegunach dodaje mu dodatkowego smaku. podsumowując dla mnie absolutny top damskich perfum, wyprzedził mojego poprzedniego faworyta- no 5 od Chanel. Mógłby być tylko zdecydowanie trwalszy.

Wybaczcie delikatny offtop, zna może ktoś jakiś męski zapach podobny do bandita? bo szukam i znaleźć nie mogę :( moim zdaniem odrobinkę, ale tylko odrobinkę przypomina go Kouros, szczególnie w swoich dalszych fazach, ale to jeszcze nie to o co mi chodzi, gdyby ktoś miał jakiś pomysł będę wdzięczny :)

W ogóle nie jest damski , jest typowo męski skórzany. Ktoś pomylil kategorie jak przydzielał zapach określonej płci, powinien być co najmniej unisexem.
Jezeli chcesz podobny zapach i duzo lepszy ,to Knize Ten nic nie przebije ze skóry i taka jest prawda :)
Bardzo dobry jest również Gomma Etro.
Ps. Planuje zakup Bandita,wiec kto chetny zaparaszam do rozbiórki.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie