Teraz jest 27 maja 2017, 20:20 - So

• Reklama

Clinique - Aromatics Elixir

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Clinique - Aromatics Elixir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
2
40%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Perfumaniak

Clinique - Aromatics Elixir

Post14 czerwca 2015, 16:09 - N

Obrazek

Aromatics Elixir marki Clinique to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Aromatics Elixir został wydany w 1971 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bernard Chant. Nutami głowy są aldehydy, kolendra, rumianek, szałwia muszkatołowa, werbena cytrynowa, bergamotka, brazylijskie drzewo różane i geranium; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, kwiat pomarańczy, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, piżmo, mech dębowy, wetyweria i kadzidło.

Ostatnio "kręcę się" w rejonie kwiatowych szyprów, a przynajmniej ja tak odbieram te kompozycje. Najpierw był Aramis 900, teraz bohater tematu, czyli Clinique Aromatics Elixir.

Od razu dodam, że zostałem obdarowany dwoma koncentracjami zapachu - EDP i EDT. Wczoraj późnym wieczorem i nocą nosiłem globalnie EDP, dziś mam na sobie EDT i dodatkowo na obu dłoniach porównuję ze sobą ww. koncentracje. Nie będę jakoś specjalnie obiektywny, EDP bardziej mi się podoba.

EDP ma bardzo mocne otwarcie, po psiknięciu na skórę poczułem się, jakbym się nagle znalazł w kwiaciarni i inhalował się wonią wydawaną przez wszystkie znajdujące się tam rośliny. Potem wszystko idzie w stronę już mi znaną, czyli róża+piżmo+cywet, czyli mniej więcej to, co było w Aramisie 900, z tym, że "efekt kwiaciarniany" wciąż sobie gdzieś tam majaczy w tle.

EDT już od samego otwarcia prezentuje coś innego. Lekka, orzeźwiająca woda, czuję głównie mieszankę kwiatów (ale żadnej kwiaciarni!) i piżmo. Nie jest też tak animalny, piżmo jest bardzo delikatne, a cywetu nie czuję wcale.

Obiektywnie - EDT jest bardziej uniwersalne, natomiast zdecydowanie bardziej podoba mi się EDP.

Poza tym, czuć wyraźne nawiązanie do Aramisa 900, zwłaszcza w wodzie perfumowanej AE. Czuję tu "rękę" pana Bernarda Chant'a, że się tak wyrażę.

Dla mnie super, myślę, że będzie się go fajnie nosiło latem, zwłaszcza EDT.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Savanoja

Forumowicz

Re: Clinique - Aromatics Elixir

Post21 czerwca 2015, 12:29 - N

A ja go podziwiam ale nosić nie potrafię... No, czasem zapodam jeden psik na rękę w celach relaksacyjnych. Jest taki ziołowo intensywny, cierpki i baaaaardzo dziwny. Myślę że lubi ruch, powietrze, nie widzę go w charakterze książkowego umilacza, a może po prostu wolę żięższe i bardziej zawiesiste, ambrowo żywiczne aromaty?

Marcin__

Perfumaniak

Post21 czerwca 2015, 12:44 - N

Ja potrafiłbym go nosić, ba, będę go nosić, bo to fajny, "inny" zapach na lato.

Ogólnie jednak wolę Aramis 900.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Savanoja

Forumowicz

Post21 czerwca 2015, 12:52 - N

Faktycznie, na facecie to one faktycznie mogą się bardzo fajnie układać :D
Ja je rozkminiam już od dawna, bo kręci mnie ta cierpkość i ziołowość, ale też ciągle coś uwiera.

Marcin__

Perfumaniak

Post21 czerwca 2015, 12:54 - N

Savanoja napisał(a):Faktycznie, na facecie to one faktycznie mogą się bardzo fajnie układać :D
Ja je rozkminiam już od dawna, bo kręci mnie ta cierpkość i ziołowość, ale też ciągle coś uwiera.

A którą wersję wolisz (jeśli oczywiście poznałaś obydwie)?

Savanoja

Forumowicz

Post21 czerwca 2015, 16:01 - N

Marcin__ napisał(a):
Savanoja napisał(a):Faktycznie, na facecie to one faktycznie mogą się bardzo fajnie układać :D

Mam EDP i przyznam, że nie EDT nie znam...
Myślisz, że warto poszukać tej lżejszej?

Marcin__

Perfumaniak

Post21 czerwca 2015, 16:03 - N

Savanoja napisał(a):
Marcin__ napisał(a):

To zależy, co lubisz. Dla mnie, tak jak napisałem, EDT jest bardziej kwiatowy, mniej piżmowy i bardziej "na lato".

Savanoja

Forumowicz

Post21 czerwca 2015, 16:22 - N

Marcin__ napisał(a):
Savanoja napisał(a):
Marcin__ napisał(a):

To zależy, co lubisz. Dla mnie, tak jak napisałem, EDT jest bardziej kwiatowy, mniej piżmowy i bardziej "na lato".

Oj, z tym co lubię to jest dziwnie bo łatwiej bym wyszukała to czego nie lubię. Ale przede wszystkim z perfumami jest jak z miłością... musi być "to coś" ;)

Kage-sama

Forumowicz

Post23 kwietnia 2016, 18:24 - So

Po ośmiu latach przekonałam się do Elixiru, wcześniej przerażał mnie zapachem palonej opony (gumy) ;) A to przecież żadna guma tylko rumianki! Rumianki, mech i owoce róży w pigwowej nalewce. Niesamowity zapach, inny niż wszystko.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/4992/
"Her perfume smells like burning leaves, everyday is halloween"

Marcin__

Perfumaniak

Post01 maja 2016, 11:21 - N

Podtrzymuję zdanie sprzed prawie roku - wolę Aramis 900.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 maja 2016, 11:33 - N

Marcin__ napisał(a):Podtrzymuję zdanie sprzed prawie roku - wolę Aramis 900.

+1
Mente et Malleo

rabarbary

Perfumaniak

Post17 lipca 2016, 17:38 - N

Kage-sama napisał(a):Po ośmiu latach przekonałam się do Elixiru, wcześniej przerażał mnie zapachem palonej opony (gumy) ;) A to przecież żadna guma tylko rumianki! Rumianki, mech i owoce róży w pigwowej nalewce. Niesamowity zapach, inny niż wszystko.

To ja dalej będę pracowała nad przekonaniem się do niego :)

geffnott

Post14 grudnia 2016, 22:21 - Śr

Ja potrafiłbym go nosić

rabarbary

Perfumaniak

Post01 marca 2017, 21:35 - Śr

rabarbary napisał(a):To ja dalej będę pracowała nad przekonaniem się do niego :)

No i nadeszła ta chwila, buziaki wielkie Emera, znowu dzięki Tobie pokochałam coś równie pięknego jak trudnego :)

Mam edp.
To dla mnie lekko zakurzony sklep z ziołami, zielska wytrawne, jeszcze zielone, ale też i zbrązowiałe, wysuszone, coś miodowego, rumianek.
Dawny Herbapol, tajemniczy stary sklep z baśni albo fantasy.
Genialny.
Niszowym odpowiednikiem jest chyba Chambre Noire Olfactive Studio, podobnie cudowna stara zielarska apteka.

mariolawiki1

Forumowicz

Post01 marca 2017, 23:40 - Śr

Wow, zachęciłyście mnie takimi opisami. Może ja także dojrzałam do Clinique, ostatnie moje podejście było chyba 15 lat temu, kiedy to po prostu je wyrzuciłam, miałam tylko miniaturę, więc nie było mi szkoda. Pamiętam z tego zapachu jedynie ogromną, porażającą wręcz moc i niezwykłą trwałość, która była i była, i nie chciała się skończyć...
Chyba nadszedł czas na kolejną próbę po takiej przerwie.
Pięknie je opisałaś Rabarbary, tak barwnym i plastycznym językiem, że nie darowałabym sobie, aby nie kupić małej buteleczki, a przecież tyle innych czeka w kolejce na "już koniecznie", "natychmiast do kupna":P

rennifer_lopez

Forumowicz

Post02 marca 2017, 09:54 - Cz

Rabarbary, cieszę się, że spodobał Ci się Aromatics Elixir, intrygujące i niebanalne perfumy :) I też uważam że opisałaś go świetnie, mi się kojarzy podobnie, stary, drewniany domek - sklepik z fantasy schowany w środku tajemniczego lasu :) Fajnie że wspomniałaś o Chambre Noire, nie znam tego, ale jak czytam stara zielarska apteka to mi się włącza opcja kupuj :D
A jak reagowało otoczenie na zapach? U mnie nim się przyzwyczaili, sporo komentarzy typu "herbapol", "syrop na kaszel" "bralaś jakieś ziołowe krople?" "wypsikałaś się męskimi perfumami?" :)

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie