Teraz jest 23 czerwca 2018, 01:47 - So

• Reklama

Guerlain - Terracotta Le Parfum

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Terracotta Le Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Guerlain - Terracotta Le Parfum

Post02 marca 2018, 11:15 - Pt

Fr: Terracotta Le Parfum marki Guerlain to kwiatowe perfumy dla kobiet. Terracotta Le Parfum został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są bergamotka, kokos i gardenia tahitańska; nutami serca są kwiat pomarańczy, jaśmin i ylang-ylang; nutami bazy są piżmo i wanilia.

Obrazek

Niestety nie wiem jak pachnie gardenia, w tym gardenia tahitańska, ale niewątpliwie Terracotta pachnie białymi kwiatami w ogólnym tego rozumieniu.
Mocne, narkotycznie upojne, bezkompromisowe kwiecie.
Położone na kokosowej, kremowej, lekko słodkawej bazie.
Taki biały odpowiednik czarnej Habanity.
Jak ktoś nie lubi mocnych kwiatów w perfumach albo ma od tego migrenę - niech nawet nie bierze flakonu do ręki.

W 2014 pojawiła się na chwilę Terracotta w S ponoć jako limitowanka i szybko zniknęła.
Na prośbę koleżanki kupiłam jej flakon, ale sama nie chciałam nawet sampelka, bo wtedy nie lubiłam upojnego kwiecia i zapach mnie przeraził.
Teraz gust mi się zmienił, jestem zachwycona i oczarowana, luksusowe, komfortowe pachnidło.

Jest powinowactwo do olejków do opalania, ale nie do końca.
Coroczne limitowanki Bronze Goddess Estée Lauder, które też odwołują się do tego skojarzenia, to lekkie mgiełki zapachowe.
A tu mamy ciężar gatunkowy jak z jakiegoś arabskiego niszowca.
Nie wiem zatem jak się w lecie sprawdzi, ale w zimie bosko otula, wspomnienie lata gdy mróz szczypie w policzki.

Kupiony przeze mnie flakon ma kod produkcji z 2016 r., być może wznowili produkcję?

Flakon piękny.

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie