Teraz jest 18 listopada 2017, 15:08 - So

• Reklama

Guerlain - Aqua Allegoria Mandarine Basilic

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Aqua Allegoria Mandarine Basilic (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
11%
4 - Dobry
1
11%
5 - Bardzo dobry
4
44%
6 - Genialny
3
33%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Guerlain - Aqua Allegoria Mandarine Basilic

Post26 maja 2014, 17:02 - Pn

Obrazek

Aqua Allegoria Mandarine Basilic marki Guerlain to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Aqua Allegoria Mandarine Basilic został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Marie Salamagne. Nutami głowy są klementynka, kwiat pomarańczy, bluszcz, zielona herbata i gorzka pomarańcza; nutami serca są piwonia, rumianek, mandarynka i bazylia; nutami bazy są drzewo sandałowe i ambra.

Kolejna ciekawa pozycja na upały. Wg mnie, to jest uniseks "pełną gębą". Uwielbiam włoską kuchnię, a pierwsza godzina trwania tego zapachu bardzo przypomina mi aromat sałatki - pomidorów z bazylią. Później bazylia schodzi nieco na bok, ale wciąż ją czuję. Pojawia się mandarynka oraz herbata, przez co jeszcze bardziej polubiłem ten zapach.

W porównaniu do Pamplelune rozwija się słabiej, ale w moim odczuciu również jest uniseksem, nawet jeszcze bardziej niż Pamplelune, gdyż osobiście nie czuję tu nic typowo kobiecego.

Jednocześnie jest jedyny w swoim rodzaju, gdyż to jedyne perfumy, gdzie prym wiedzie mandarynka (znaczy ja nie znam innych).

Trwałość i projekcja - do zbadania.

Poproszę o ankietę.

kamolskee

Re: Guerlain - Aqua Allegoria Mandarine Basilic

Post10 czerwca 2014, 08:41 - Wt

Miałem próbkę - trwałością to coś nie grzeszy, po 30 minutach praktycznie zero projekcji. Zastanawiałem się, czy kupić dziewczynie to coś, czy może coś od Givenchy i wybrałem tę druga opcje.
Wyznawca Black Cube.

fEla

Aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2014, 11:14 - Wt

ładne..lekkie pachnidło.. Niestety masakrycznie nietrwałe..

Marcin__

Perfumaniak

Post17 września 2014, 17:43 - Śr

Mandarine Basilic to chyba jedyne perfumy tak bardzo kojarzące mi się z Włochami.

Przed oczami mam talerz sałatki - pomidorów z bazylią, włoskie mandarynki i klementynki (tak niesamowicie autentycznie i soczyste, że mam wrażenie, że talerz z owymi stoi tuż obok pomidorów). Do popicia owych smakołyków mam mrożoną herbatę. Coś fantastycznego.

Trwałość, jak na tak lekki zapach, jest doskonała - 8-10 h, im goręcej, tym większa projekcja. Po ok. 5 h zapach nieco się uspokaja, ale nie lgnie wcale do skóry.
Wg mnie to nie jest damski zapach, tylko uniseks, zresztą jak cała seria Aqua Allegoria.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

aleksander

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2015, 10:40 - Pn

Mam na przedramieniu.
Ani mandarynki, ani bazylii.
Gorzkie, bliżej nieokreślone cytrusy i zielone listki.
Zapach ma swój urok. Jest rozbrajająco rześki.
Trwałość zerowa.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post03 sierpnia 2015, 10:47 - Pn

może masz zwietrzałą próbke. kilka tygodni temu tez próbowałem i miałem od groma mandarynki i zdecydowanie za dużo bazyli. a trwałość rzeczywiście mogła by być lepsza

aleksander

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2015, 11:10 - Pn

Psiknąłem testerem w jednej z perfumerii sieciowych.
Raczej świeża butelka.
Może nie potrafię się odpowiednio wczuć.

Ernest84

Forumowicz

Post31 maja 2017, 14:47 - Śr

Te perfumy są przecudne. Nie znam lepszej pozycji na upalny dzień. Śliczna, naturalna mandarynka na zielonym tle. Ślinka cieknie. Na żonie pachną genialnie. W ciepły dzień trwają bardzo dlugo, spokojnie 10t. Słońce wyczynia cuda z tym Guerlain. Klasa.

kyloe

Post10 lipca 2017, 07:56 - Pn

Mandarino Basilic zapach całkiem spoko na upały natomiast co do parametrów to mam takie odczucie, że mógłbym tego na siebie wylać w zasadzie nieograniczoną ilość :mrgreen: Odnośnie bazylii to spodziewałem się jej więcej i bardziej wyrazistej natomiast to idzie trochę w stronę lekko kwaskowatej, mandarynkowo - pomarańczowej pulpy z ziołami

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post10 lipca 2017, 10:57 - Pn

Kompozycja mi się osobiście podoba, jest rześko jest przyjemnie, wręcz idealny zapach na lato. Parametry u mnie również kuleją natomiast na mojej żonie zapach siedzi śmiało 4-5h co uważam za dobry wynik. Oceniam na 5 ponieważ mam sentyment do tej woni.

Lucjan

Perfumaniak

Post10 lipca 2017, 11:26 - Pn

Jak w przypadku każdej Allegorii : zapach siedzi na skórze , tak jak piszesz Kuba - do 5 godzin , to wynik jest więcej niż dobry...

Cała ta linia , przynajmniej u mnie jest bardzo delikatna i w zasadzie nie projektująca :( , szkoda , bo niektóre kompozycje zacne i naturalnie pachnące i aż prosi się o wyższą koncentrację

saidali

Forumowicz

Post20 lipca 2017, 15:34 - Cz

Jest soczyście, rześko i na zielonym delikatnym tle, świetnie się nosi, może i przyporządkowany do damskich, ale lubię i używam. U mnie podobnie jak u innych ok 5h, co przy mojej skórze uważam za wynik bardzo dobry :)
Zasłużone 5 :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post20 lipca 2017, 15:58 - Cz

Jest bardzo dobry. Z całej serii tylko Herba Fresca podoba mi się tak bardzo jak MB, ale do "5" to mu imo brakuje PARAMETRÓW.

saidali

Forumowicz

Post20 lipca 2017, 16:21 - Cz

Zależy kto jak mierzy ;) Powtórzę, że jak na letni zapach na mojej skórze jest bardzo ok, przy Terre Tres Fraiche, czy Mugler Cologne to tytan ;)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post20 lipca 2017, 16:55 - Cz

Była jakaś reforma Terre ETF? U mnie flakon z końca 2015 dawał radę spokojnie z 10h.
Co do Mandarine to ja go czuję na mojej piękniejszej połowie, sam nie noszę.

saidali

Forumowicz

Post20 lipca 2017, 17:24 - Cz

Czy była nie wiem, bo nie śledzę takich rzeczy i mało mnie interesują :) Na mojej skórze jest bardzo źle, 3 może 4 godziny i po zabawie :) Może gdybym walnął ze 15-20 chmur, to kto wie...

nalitali

Post29 sierpnia 2017, 09:19 - Wt

słuchajcie poszukuję zaufanej strony internetowej, gdzie dostanę oryginalny perfum Guerlain instant magic. Niestety ani w Douglas ani w seforze nie ma :(

molkas

• Ostrzeżenia: 1

Post29 sierpnia 2017, 10:24 - Wt

Ja miałam Aqua Alegoria Teazzuraa - nosiłam w tamte lato. Słysząłam komplementy na temat tego zapachy, ale czy był to mój ulubiony letni psikacz - nie wiem... Jak go oceniacie? Mi czasem pachniał ładnie, czasem jak odświeżacz...

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie