Teraz jest 21 listopada 2017, 20:32 - Wt

• Reklama

8 próbek - zimowy na wieczór i na codzień

W tym dziale wszyscy szukający jakiegoś zapachu dla siebie mogą o niego pytać.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

SceptycznyMiś

8 próbek - zimowy na wieczór i na codzień

Post14 listopada 2017, 00:44 - Wt

Cześć,

Pisałem podobny wątek w nieprawidłowym miejscu na forum, więc ponawiam prośbę w prawidłowym temacie.

Mma 23 lata i ubieram się raczej w smart casual (nie straszne mi koszule i casualowe marynarki, ale często wybieram sweter i chinosy) Szukam przyjemnego (słodki ale nie na maksa, intrygujący, mile widziane owoce) zapachu na zimę, na codzień i także jednego na zimowe wieczory.
W tym celu postanowiłem zamówić próbki perfum, by z nimi trochę "poprzebywać" przed zakupem.
Zależy mi także na trwałości i projekcji (Kenzo PH po 2 h na mnie nie istnieje)

Jakie mi się podobają:
- YSL Homme (intense także - może minimalnie zbyt słodki)
- YSL La nuit edp (warto, czy jednak slabe parametry?)
- Dior homme intense (ale to tak na za 5 lat)
- Givenchy Xeryus Rogue
- CH212 VIP i takze wersja black
Nie podobają mi się:
- Bentley intense for man
- Dior Fahrenheit
- YSL Opium (troszkę mnie mdli)

Wybrałem następujące próbki (po przeczytaniu kilku/kilkunastu postów na forum):
- VIKTOR & ROLF SPICEBOMB EXTREME EDP
- GIORGIO ARMANI CODE PROFUMO POUR HOMME EDP
- THIERRY MUGLER A MEN EDT
- LALIQUE ENCRE NOIRE POUR HOMME EDT
- DOLCE & GABBANA THE ONE FOR MEN EAU DE PARFUM
- GIVENCHY PLAY INTENSE EDT
- GIVENCHY GENTLEMEN ONLY ABSOLUTE EDP
- YVES SAINT LAURENT M7 OUD ABSOLU EDT
- GIVENCHY XERYUS ROUGE EDT

Czy są to dobre wybory dla mnie do testu, czy wymienilibyście którąś pozycję na coś innego?
Czekam na wasze porady, najlepiej z podziałem na zimowy codzienny i zimowy na wieczór.

Pozdrawiam,

Scarlatti

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: 8 próbek - zimowy na wieczór i na codzień

Post14 listopada 2017, 01:04 - Wt

Niestety ale ostatecznych zwycięzców musisz wyłonić sam.

SceptycznyMiś

Post14 listopada 2017, 01:08 - Wt

Jasna sprawa, ale czy na tej liście wg Ciebie brakuje czegoś, by wyłonić te 2 zapachy?

Scarlatti

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post14 listopada 2017, 01:28 - Wt

Owoce... YSL La Nuit EDP je ma - całkiem dobra trwałość w trakcie chodzenia.
Poza tym
https://www.fragrantica.pl/perfumy/Mich ... -2417.html
https://www.fragrantica.pl/perfumy/Tom- ... -1825.html

bardzo dużo owoc tam być, bardzo, bardzo słodko tam być i trwało bardzo być.
Ja ich nie znam póki co ale to prawda, święta prawda.

Marlon

Post14 listopada 2017, 01:51 - Wt

Czy są dobre do testu?
Idź do Douglasa lub Sephory i po prostu je przetestuj. Odkładanie zapachu ze względu na wiek jest bez sensu (noś to w czym czujesz się dobrze). Jeśli coś Ci się spodoba wyjątkowo i będzie się dobrze układało na Twojej skórze to zamów.
Dylemat w kwestii "czy zapach pasuje na zimę?" rozstrzygnij na fragrantice. Tam paski w przejrzysty sposób odzwierciedlają dopasowanie do pory roku. Pozdrawiam

Meister

Super Perfumaniak

Post14 listopada 2017, 23:18 - Wt

Patrząc na Twoje kryteria wyrzuciłbym z listy skądinąd świetne Encre Noire oraz M7 Oud Absolu. Spicebomba wolałbym zwykłego zamiast extreme, oraz wersję L' Eau. Jak odejdziemy trochę od schematu "zimowy" to poleciłbym jeszcze 2 całoroczne Carolina Herrera 212 Men oraz Issey Miyake L'Eau d' Issey Pour Homme.

SceptycznyMiś

Post14 listopada 2017, 23:56 - Wt

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i w sumie najbardziej przydatna okazałą się od Meister'a pomimo tego, że pojawiła się już po mojej audiencji w D. i S.

Byłem i wąchałem i mówię po kolei co następuje:

- VIKTOR & ROLF SPICEBOMB EXTREME EDP

Meister napisał(a):Patrząc na Twoje kryteria wyrzuciłbym z listy skądinąd świetne Encre Noire oraz M7 Oud Absolu. Spicebomba wolałbym zwykłego zamiast extreme, oraz wersję L' Eau. Jak odejdziemy trochę od schematu "zimowy" to poleciłbym jeszcze 2 całoroczne Carolina Herrera 212 Men oraz Issey Miyake L'Eau d' Issey Pour Homme.

W Sephorze był tester tylko zwykłego spicebomba i jest to zapach ciekawy (na pierwsze sztachnięcie nie mój ale potem tylko lepiej) szukałem czegośsłodszego, a tu jakby trochę pieprzu :D Na zimowy wieczór czemu nie, ale znalazłem lepszego kandydata, o którym pod koniec

- GIORGIO ARMANI CODE PROFUMO POUR HOMME EDP

Na początku przyjemne w miarę i słodkie, a potem tylko gorzej - odpadły

- THIERRY MUGLER A MEN EDT

Tutaj przepraszam wszystkich sympatyków A*men'a, ale jak dla mnie ten zapach jest nie do zniesienia poprzez dominującą nutę (czuję jakby amoniak). Dla mnie ogromne rozczarowanie - mdły.

- LALIQUE ENCRE NOIRE POUR HOMME EDT

Był w Douglasie, ale Pani twierdziła, że nie ma do niego testera niestety (Po czym wciskała innemu klientowi, że teraz wody toaletowe są dużo trwalsze niż kiedyż)

- DOLCE & GABBANA THE ONE FOR MEN EAU DE PARFUM

Nic specjalnego

- GIVENCHY PLAY INTENSE EDT

Nie znalazłem

- GIVENCHY GENTLEMEN ONLY ABSOLUTE EDP

Nie jestem w stanie powiedziec dlaczego, ale jest dla mnie zwyczajny - nic w nim nie ma co by mnie przyciągnęło

- YVES SAINT LAURENT M7 OUD ABSOLU EDT

Nie znalazłem
- GIVENCHY XERYUS ROUGE EDT

Wycofane z S.

Na koniec przedstawiam Bohatera, którego postanowiłem sprawdzić pod koniec: - Guerlain L´Homme Ideal EDP zachwycił mnie (zapierniczyłem papierek z zapachem do domu) i z tego co widzę ma całkiem parametry wg forumowiczów. Kupuję go (100 ml) jako zapach na zimowy wieczór.

Zamówię także Rasasi Daarej, bo widzę, że gra w tej lidze co La Nuit, tylko lepsza trwałość (aktualnie 65 zł za 100 ml na iperfumy)

Teraz próbuję dobrać coś na "codzień" na zimę. Bardzo podoba mi się YSL L'homme, ale jego słabe parametry wstrzymują mnie od kupna. Polecicie coś przyjemnego na zimowe dni (głównie do pracy w biurze) coś co ma lepsze parametry od YSL L'homme i jest podobnego wyznania co ten zapach? Byłbym wdzięczny.

Meister napisał(a):Jak odejdziemy trochę od schematu "zimowy" to poleciłbym jeszcze 2 całoroczne Carolina Herrera 212 Men oraz Issey Miyake L'Eau d' Issey Pour Homme.

CH212 Men CHodzi o wersję NYC? JA testowałem CH 212 Men Vip i jest to definitywnie zapach dla mnie, bardzo mi się podoba. Tylko chyba nie pasuje na zimowe dni z tego co czytałem?

Issey Miyake [i]L'Eau d' Issey Pour Homme - Sprawdzę przy najbliższej okazji

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Meister

Super Perfumaniak

Post15 listopada 2017, 18:44 - Śr

SceptycznyMiś napisał(a):Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i w sumie najbardziej przydatna okazałą się od Meister'a pomimo tego, że pojawiła się już po mojej audiencji w D. i S.

Cieszę się w takim razie, że choć trochę mogłem pomóc.
A wracając do tematu - tak, chodziło mi o 212 Men NYC. Zapach naprawdę daje radę przez cały rok i może być fajnym dopełnieniem do tego Guerlaina. A co VIP-a jak najbardziej jest ok, jak nie będziesz przesadzał z aplikacją.
Nie pamiętam już tego YSL, ale Givenchy Pi, które zaproponował NGL7 jest też bardzo dobre. Z dostępnych pozycji w sieciówkach możesz też sprawdzić Man in Black Bvlgari oraz Guerlain L' Instant EDT i EDP . Jak zwykły A*Men Ci nie spasował, to sprawdź Pure Havane i Pure Tonka. Do tego trochę w innym klimacie, ale też wart uwagi jest CK Reveal Man.

SceptycznyMiś

Post15 listopada 2017, 22:23 - Śr

Dziękuję za kolejne propozycje.
Givenchy Pi przetestowałem przez przypadek (przez fikuśny flakon) i jakoś nie zainteresował mnie. Nie dałem mu co prawda drugiej szansy (po minucie odłożyłem papierek).
Meister, czy CH212 VIP jest bardziej trwały od YSL L'homme?
Co do reszty propozycji, to jadę jutro do Sephory (żeby pokazać dziewczynie Guerlaina) to na pewno przetestuję Bvlgari i Guerlaina l'instant. Zwykły A*men mi nie spasował to mało powiedziane. Pure Havane i Pure Tonka chyba nie widziałem w Sephorze. Ck Reveal Men na pewno obczaję. Jeszcze jakieś trwałe i przyjemne na codzień w odbiorze zapachy?

supermariobros

Super Perfumaniak

Post16 listopada 2017, 08:09 - Cz

Testowanie na blotterach i to jeszcze w czasie krótszym niż minuta może (i najczęściej jest!) bardzo mylące.
Staraj się psikać na skórę, np. na zewnętrzną stronę dłoni (na nadgarstki nie psikam bo najczęściej nosimy zegarek, poza tym skóra styka się z mankietem, później wszystko pachnie i się miesza i już ciężko stwierdzić co jak pachnie :P ).
Odwiedzaj perfumerię, dwa psiki na jedną łapkę, dwa psiki innego na drugą łapkę i wychodź.
Czynność powtarzamy kilka razy z różnymi zapachami :mrgreen:
Zobaczysz, że to co na blotterku może okazać się zupełnie inne na skórze po kilku godzinach.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

SceptycznyMiś

Post16 listopada 2017, 08:28 - Cz

Tak jest Generale! :p
Dzisiaj tak zrobię, ale nie z Givenchy PI (może mu dam szanse jeszcze kiedyś :D)

supermariobros

Super Perfumaniak

Post16 listopada 2017, 08:32 - Cz

Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

SceptycznyMiś

Post16 listopada 2017, 08:39 - Cz

Dylana testowałem i bez rewelacji, a Salvatore zapisałem na listę do przetestowania (Mam nadzieję, że będzie w Sephorze w Galerii Kazimierz). Dzięki!

NIE CYTUJ POSTÓW NA KTÓRE JAKO OSTATNI ODPOWIADASZ - UŻYWAJ OPCJI ' ODPOWIEDZ"

Meister

Super Perfumaniak

Post16 listopada 2017, 19:50 - Cz

L' Homme nie pamiętam, ale z tego co na forum można przeczytać, jakimś mocarzem nie jest. 212 VIP nie można nic zarzucić jeśli chodzi o projekcję i trwałość. W S. i D. na pewno nie ma, ale jakbyś miał okazję to polecam jeszcze sprawdzić Rochas Man.

SceptycznyMiś

Post16 listopada 2017, 21:56 - Cz

Uwaga Panowie! Jest werdykt!

- Na wieczór werdykt już od kilku jest jeden: Guerlain L'Homme ideal Parfum (dzisiaj psiknałem nim na rękę w S. i jest jeszcze lepszy niż myślałem, że będzie <3)
- Do walki o zapach na chłodne dni (na codzień) stanęli: Bvlgari man in black, Carolina Herrera 212 men VIP i uwaga polecony przez sumermario Salvatore Ferragamo Casual Life. Po tesciku na papierkach odpadł Bvlgari i zostały CH212 VIP i Casual Life. Psiknąłem te dwa gagatki na ręce (ferragamo na moją drugą rękę, a CH212 na rękę dziewczyny, bo mi juz brakło).
Początek nieznacznie na korzysc CH212, ale po parudziesięciu minutach i krótkim spacerku Casual Life zjadł Herrerę 212 jak Pudzian Najmana i trwałością i projekcją i przede wszystkim kompozycją!

Zamówienie jakie składam: Guerlain L'Homme ideal Parfum, Salvatore Ferragamo Casual Life i uwaga w ciemno Rasasi Dajaar (65 zł to jak za masło).

Dziękuję wszystkim za pomoc (Mario masz u mnie piwo xd) i pozdrawiam :D

• Reklama

Powrót do Szukam zapachu...