Teraz jest 28 maja 2017, 23:24 - N

• Reklama

Najlepsze męskie perfumy Creed

Tutaj toczą się pojedynki pomiędzy perfumowymi mocarzami (i nie tylko).
  • Reklama

Które perfumy Creed są wg Ciebie najlepsze?

Acier Aluminium
0
Brak głosów
Aventus
72
32%
Baie de Genievre
0
Brak głosów
Bois de Cedrat
0
Brak głosów
Bois du Portugal
6
3%
Chevrefeuille
0
Brak głosów
Cypres Musc
1
0%
Erolfa
0
Brak głosów
Green Irish Tweed
62
28%
Green Valley
2
1%
Himalaya
3
1%
Imperial Millesime
7
3%
Jardin d’Amalfi
2
1%
Orange Spice
0
Brak głosów
Original Cologne
0
Brak głosów
Original Santal
10
4%
Original Vetiver
18
8%
Royal Delight
1
0%
Royal English Leather
0
Brak głosów
Royal Oud
12
5%
Royal Scottish Lavender
0
Brak głosów
Royal Water
2
1%
Selection Verte
0
Brak głosów
Silver Mountain Water
16
7%
Spice and Wood
3
1%
Sublime Vanille
0
Brak głosów
Tabarome
4
2%
Virgin Island Water
3
1%
Zeste Mandarine
0
Brak głosów

Liczba głosów : 224

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Najlepsze męskie perfumy Creed

Post20 września 2012, 11:46 - Cz

Mamy wątek o Amouage, oceńmy Creedy.

Nie znam zbyt wielu męskich Creedów, ale te które poznałem mają wspólną cechę - nawet jeśli mi się nie podobają, pachną na mnie niesamowicie naturalnie. Każdy składnik jest namacalny, aż da się go wykroić nosem, zapewne wiecie o czym mówię.

Do rzeczy:
Aventus - eleganckie połączenie owoców (jabłko, ananas) ze skórą pochodzenia brzozowego. Na mnie trwały, ale nie przepadam za zapachami owocowymi.

Original Vetiver - wetiwer w innym wydaniu niż w Guerlain czy Lalique, zielony, cytrusowy, zapach podobno na bazie liści tej rośliny, a nie korzeni, dlatego pachnie jak pachnie. Mój absolutny #1 jeśli chodzi o Creed.

Green Irish Tweed - wszystko zostało powiedziane w wątku perfum męskich, szlachetniejszy brat Davidoff Cool Water, elegancki, uznawany za najlepsze męskie perfumy w historii. Irys i fiołek, mmm. Mój #2.

Original Santal - dobra kompozycja drzewna w charakterystycznym dla Creeda wydaniu "świeżakowatym". Piękne otwarcie.

Erolfa - perfumy z Titanica, po Imperial Millesime mój najmniej ulubiony Creed. Kwiaty zatopione w morskiej wodzie. Ma dużo cyklamenu. Mimo wszystko pachnie lepiej niż brzmi, oczywiście skubany dobrze się zachowuje na mojej skórze i podobnie jak pozostałe Creedy, walczy o to aby być w mojej kolekcji.

Imperial Millesime - mało trwały, nijaki i eteryczny zapach cytrusowy, oceniam najniżej z Creedów, chociaż ma on więcej zwolenników niż przeciwników. Oczywiście, tak jak poprzednicy, na mojej skórze rozwija się niesamowicie.

Bois du Portugal - lata 80' wiecznie żywe, zapach dla dojrzałego faceta, ale bynajmniej nie "dziadkowy".Jego składniki czyta się jak z encyklopedii. Ode mnie duży +, ale jeszcze jestem na niego za młody.

Spice and Wood - Creed butikowy, chętnie bym go kupił, ale cena odstrasza. Nazwa sugeruje mocne brzmienie, ale to zapach w stylu pozostałych Creedów, świeże połączenie drzew, goździka i jabłka.

Pozostałych Creedów albo nie znam albo wąchałem dawno. Na razie głosuję na Original Vetiver i Green Irish Tweed.
Ostatnio edytowano 20 września 2012, 13:49 - Cz przez Niszka, łącznie edytowano 1 raz

pknbgr

Hiper Perfumaniak

Re: Najlepsze męskie perfumy Creed

Post20 września 2012, 11:55 - Cz

Ile głosów można oddać?

Niszka

Administrator

Post20 września 2012, 11:58 - Cz

Zróbmy max 3, dzięki :)

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 września 2012, 12:52 - Cz

Niszka, zapomniałeś o Virgin Island Water. :)

//dodałem ;) - luk

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post20 września 2012, 13:21 - Cz

Zaznaczyłem
1) Aventusa za genialne połączenie nut owocowych z dziegciem brzozowym w piękną, projektującą i trwałą męska wodę
2) GIT za to że jest git,
3) Royal Oud za doskonałą drzewną równowagę, w której oud jest ale nie przytłacza.

Wszystkie znane me Creedy to zapachy pachnące wyjątkowo. Wszystkie mają też cechę absolutnej noszalności. Dodatkowo - nie wiem, czy się zgodzicie, ale - pachną luksusowo, mimo w sumie mainstreamowej treści.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com/ ...because sent matters...

RayFlash

Super Perfumaniak

Post20 września 2012, 13:28 - Cz

Uh, wielu nie znam, poza najpopularniejszymi, mimo to pozwoliłem sobie oddać głos na Tabarome. Nie jest to zapach ani najwyższych lotów, ani jakiś mój szczególnie ulubiony, ale jest w nim coś, co mnie przyciąga. Powiedzmy, że spośród Creedów, które poznałem, ten jest szczególnie magnetyczny. (Może to mleczny, syntetyczny sandałowiec, który, w moim odczuciu, pachnie tu w sposób bardziej zbliżony do marihuany niż ten w Black Afgano.) ;)

Niszka

Administrator

Post20 września 2012, 13:52 - Cz

fqjcior napisał(a):Zaznaczyłem
1) Aventusa za genialne połączenie nut owocowych z dziegciem brzozowym w piękną, projektującą i trwałą męska wodę
2) GIT za to że jest git,
3) Royal Oud za doskonałą drzewną równowagę, w której oud jest ale nie przytłacza.

Chyba musisz jeszcze raz zagłosować bo Twoje głosy się nie zapisały. :)

rossonero

Forumowicz

Post20 września 2012, 14:14 - Cz

1) Aventus - klasa sama w sobie...
2) Bios du Portugal - b. męski, klasyczny, ponadczasowy...

rokur

Aktywny forumowicz

Post20 września 2012, 20:07 - Cz

Niestety znam tylko 4 Creedy. Obstawiłem tak:
1. GIT.
2.Aventus.
3.Original Vetiver.
a nie zmieścił się Royal Delight.
"Góry są środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym."

ironiczny

Post20 września 2012, 20:22 - Cz

Znam 5 zapachów Creed, a to trójka ulubionych:
1. Aventus - plaster ananasa na skórzanej kurtce, owocowo-dymny majstersztyk.
2. GIT - klasyk, jeden z najbardziej uniwersalnych zapachów - pasuje zawsze i wszędzie.
3. Silver Mountain Water - zimny, metaliczny miks czarnej porzeczki i herbaty. Testowałem go tylko z próbki, ale mnie zauroczył.
Muszę poznać jeszcze kilka Creedów. Lubię tę markę. :D

Lucjan

Post21 września 2012, 08:13 - Pt

Tabarome

Scorrpion

Super Perfumaniak

Post21 września 2012, 13:57 - Pt

Zdążyłem jak dotąd poznać 9 kompozycji CREED'A i w tej chwili moje TOP 3,to:

1.Bois du Portugal
2.Green Irish Tweed
3.Millesime Imperial

...a zaraz za nimi Aventus i Green Valley.

Simon

Post22 września 2012, 20:28 - So

Na podium zdecydowanie:
1. Green Irish Tweed - Bezapelacyjnie mój numer jeden. Chyba pierwsza kompozycja Creeda, którą poznałem. I choć z początku chciałem podejść do niego z rezerwą, to porwał mnie na maksa jak tylko go powąchałem. Nuta werbeny wymiata.
2. Silver Mountain Water - Muszę się przyznać, że nie znam bardzo dobrze tej kompozycji. Ale na tyle na ile miałem z nią styczność, byłem totalnie zauroczony. Połączenie herbaty i czarnej porzeczki jest cudowne.
3. Original Santal - Bardzo lubię tą kompozycję, ale muszą ją jeszcze trochę lepiej poznać. Miałem problem czy wybrać OS czy Aviego na trzecie miejsce. Wybrałem OS, być może też dlatego, że od kilku dni jest mi zimno i jakoś bardziej w tej chwili do niego ciągnie moje serce ;) Kojarzy mi się ze świętami, ponieważ jakoś w tym okresie po raz pierwszy powąchałem ten zapach ;) Ale generalnie jest cudowna, długo trzyma się na skórze i dobrze projektuje w zimniejszym okresie roku. Jest taka ciepła, po angielsku mówi się „cosy” - to przytulny po naszemu, ale to angielskie słówko jakoś ładniej mi gra z tym zapachem ;)

Poza podium:
Aventus - Z początku podchodziłem do niego z obojętnością. Ot taki, ok, ale mnie nie porywał. Aż pewnego dnia rano, nie pryskając się nim już od dłuższego czasu, po prostu poczułem go. Mózg przypomniał mi zapach tak wyraźnie, że było to aż niesamowite (nie było możliwości, żeby to było z ubrania, etc.). Stojąc przed lustrem zastanawiałem się cóż to za zapach mi się tak przypomniał, aż doznałem olśnienia, poleciałem do szafki i spryskałem się Aventusem :) Od tego czasu go pokochałem. Kora brzozowa jest obłędna!
Royal Oud - nie znam tego zapachu zbyt dobrze, jedynie z próbki, ale pozytywnie mnie zaskoczył tym, jak traktuje nutę oudu. Bo oud zdecydowanie w tym zapachu jest, ale pięknie współgra z resztą składników i zdecydowanie nie przytłacza. To oud dla początkujących według mnie ;)
Bois du Portugal - samą kompozycję oceniam wysoko, ale jest w niej coś, co mi do końca nie odpowiada. Jeszcze do końca nie wiem co to ;) Nosi mi się jednak ten zapach bardzo dobrze. Mam z nim ten problem, że dosyć szybko jak na tego typu zapach, przestaję go wyczuwać. Ale kilkakrotnie przekonywałem się już, że to tylko mój nos się szybko do niego przyzwyczaja, bo jak tylko przejdę obok kogoś to BdP jest wyczuwalne i to wcale nie w sposób delikatny. Fajne, zdecydowanie męskie pachnidło.
Green Valley - Przyjemny zapach, ale generalnie nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Dlatego nie dziwi mnie jego niezbyt duża popularność. Fajnie się go nosi, ale niestety dość szybko staje się bliskoskórny i to nawet w te cieplejsze dni.
Millesime Imperial - z tym Creedem mam największy problem. Z jednej strony zapach sam w sobie jest bardzo ładny, z drugiej... na mojej skórze jest tak cholernie kapryśny, że szok. Czasem trwa i trwa i trwa... a czasem szybko znika. Czasem długo czuję owoce, czasem już po pół godzinie tylko taką morsko-słoną-ambrową bazę. Czasem bardzo ładnie projektuje przez długi czas, a czasem po godzinie muszę dotknąć nosem miejsca aplikacji, żeby cokolwiek poczuć. Ale mam do tej cholery jakiś sentyment. Nie wiem na czym to polega. Tak jakbym gdzieś tam w głębi po prostu chciał polubić ten zapach, no ale zwyczajnie czasem za bardzo mnie irytuje.

Clevland

Forumowicz

Post06 października 2012, 14:08 - So

GIT
Aventus
Himalaya

Potem na pewno
Tambarome MI

Cubass

Post22 listopada 2012, 15:29 - Cz

Przetestowałem wiele zapachów Creed po tym, jak pierwszy raz poczułem Royal Oud. I tak:

1. Royal Oud
za to, że jak mam go na sobie nie bardzo interesuje mnie to co dzieje się metr ode mnie.
Jest mi zupełnie obojętne jak inni to czują a na mnie jest to ogromny zapach.
Ciężko jest mi go przestać wąchać na sobie, rzadko używam bo ginę jak nim pachnę.
I moim zdaniem czuć w nim oud, a po zainteresowaniu się tym składnikiem wiele perfum z oudem spróbowałem.

2. Original Vetiver
dla mnie najlepsza wetyweria

3. Green Irish Tweed
fajnie się na mnie zmienia i daje mi frajdę z noszenia
1.L'ARTISAN PARFUMEUR Coeur de Vetiver Sacre 2.CREED Royal Oud 3.MONTALE Red Vetyver 4.CREED Original Vetiver 5.CREED Green Irish Tweed
1. Lalique Encre Noir 2.Terre d'Hermes 3.Guerlain L'Instant Pour Homme 4.Chanel Allure Homme Edition Blanche

LeChiffre

Post30 kwietnia 2014, 01:39 - Śr

Temat warto odświeżyć, bo to ciekawa ankieta.
Mam dwóch pewniaków, a nad trzecim myślę, Original Vetiver czy może Silver Mountain Water...
Zachęcam do oddania głosu, może układ sił w tabelce ulegnie zmianom (poważnym). ;)
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

archie.m90

Super Perfumaniak

Post30 kwietnia 2014, 07:40 - Śr

znam tylko aventusa, GIT, OV, imperial i OS więc nie mogę zaglosowac.. póki co Avi na prowadzeniu.

karolinkamala87

Post30 kwietnia 2014, 11:27 - Śr

Sublime Vanille
Tabarome
green irish
Te perfumy wymiataja mój chłopak psika sie nimi i mi się mega podobaja, http://larissa.redcart.pl/
dodatkowo tutaj kupowałam ostatnio biżuterię tanio z tymi perfumami to jest super mieszanka :)
Ostatnio edytowano 14 czerwca 2014, 10:40 - So przez karolinkamala87, łącznie edytowano 1 raz

kamolskee

Post30 kwietnia 2014, 18:14 - Śr

Aż dziwne, że się tu nie wpisywałem.

Oczywiście AVI oraz GIT :)
No i ofcorz OV !!! :)

kudzior

Hiper Perfumaniak

Post30 kwietnia 2014, 19:05 - Śr

GIT to prostak :)
a ja sie pytam, gdzie jest Neroli Sauvage ? - to jest klasa !
Następna strona

• Reklama

Powrót do Pojedynki