Teraz jest 13 listopada 2018, 06:23 - Wt

• Reklama

KOUROS vs ANTAEUS

Tutaj toczą się pojedynki pomiędzy perfumowymi mocarzami (i nie tylko).
  • Reklama

Kouros czy Antaeus?

Kouros
57
45%
Antaeus
71
55%

Liczba głosów : 128

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Super Perfumaniak

Re: KOUROS vs ANTAEUS

Post17 lipca 2015, 21:47 - Pt

Raz użyłem Kourosa (starej wersji, żółtej, oleistej) latem, w ciągu dnia, upału nie było, ale w temp. ~26-27 st. C. Nigdy więcej nie powtórzyłem tego eksperymentu (i nikomu tego nie polecam), ale nie zapomnę go do końca życia.

Pachniał jak obsikana zwierzęca (no np. psia) sierść polana miodem i obsypana ściółką leśną.

Tylko dla masochistów.

W upał (30 st. C i wyżej), w pełnym słońcu, na plaży, zszedłbym na miejscu.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post17 lipca 2015, 21:56 - Pt

Przesadzasz. Dziś miałem Kourosa na sobie i było miodnie. Takie woskozwierzoki rozwijają skrzydła w takich temperaturach (powyżej 30 st.). Wszystkie Giorgie, Gentlemany, Antaeusy, Kourosy nosi mi się lepiej w upale niż w chłodne dni. 2 strzały i czuję się jakbym miał milion dolców w kieszeni na drobne wydatki.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post17 lipca 2015, 22:07 - Pt

O, przypomniałeś mi, że mam jeszcze kilka ml Giorgio for Men. Z nim raczej nie zaryzykuję. Antka nawet nie dotykam, jeszcze co najmniej 2 miesiące będzie siedział w szufladzie.

Ale Gentleman'a jestem bardzo ciekaw, jak on pachnie w tej temperaturze. Tak czy siak miałem go kupić w niedalekiej przyszłości, ale chyba uczynię to niezwłocznie :D
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 lipca 2015, 13:32 - So

Dokładnie wszystkie wspomniane przez Was "świeżaki" :D w takich dniach jak dzisiaj spisują się rewelacyjnie ;)
Ja dzisiaj z Kourosem pruję powietrze i wszystko zmyka z mojej drogi, dziwne ale chyba w tej ankiecie nie dokonałem jeszcze wyboru :shock: Nie wiem co mam uczynić, oba pachnidła są dla mnie genialne, ale KRÓL jest tylko jeden - KRÓL KOUROS :D
głos dla KRÓLA
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Kenzo

Post20 lipca 2015, 07:01 - Pn

Zgadzam się z disciple i pknbgr, w zeszłym roku używałem Kourosa nad jeziorem w upały, spisywał się znakomicie w połączeniu z wodą. Głównie wtedy, gdy wychodzi się z wody i wysycha na słońcu lub wietrze.

Czarny2

Forumowicz

Post08 lutego 2016, 18:25 - Pn

Nowy Kouros w lato pachnie dosłownie świeżym potem, nie tym śmirdzącym ale takim dopiero co spoconym ciałem. Stary Kouros w upale, to męczarnia, pachnie jakby wujek Władek zlał się na t-skirta i ubrał go na plażę, obficie podsypując się piaskiem. Zabytku z lat 90 nie użyłem jeszcze w lato, piszę o Kuroniu z 2001 roku.

Co do pojedynku, z kretesem przegrywa Antaeus. Grzeczny woskowo-ziołowy zapach vs zwierzęco-miodowo- leśny niszczyciel. Tu nie ma porównania. Stary Kouros to absolut doskonały, nektar Bogów :D

mestoor

Post25 lutego 2016, 21:26 - Cz

Stawiam na Antaeusa. Uważam, że jest to zapach z klasą.

Byczku

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 lutego 2016, 17:35 - So

Głos na Antka którego odważyłbym się bez problemu używać :D

Jack

Aktywny forumowicz

Post29 lutego 2016, 14:39 - Pn

Zdecydowanie Antaeus i glos na niego..

thermomax

Aktywny forumowicz

Post04 marca 2016, 17:31 - Pt

Pojedynek dziadków :lol: Mój głos leci na Kourosa, głównie przez dłuższą znajomość z tym osobnikiem :)

Krzysztof M.

Post11 marca 2016, 21:00 - Pt

Dwie chmury Antaeusa (najlepiej starego) oraz 1 chmura Kourosa, (jakby tematu było mało). Efekt jest piękny i zaskakujący, nawet dla wybrednych.
Geriatrycznie to zaczyna się pachnieć nowymi wynalazkami proponowanymi co 3 miesiące, bo wszystkie dziadki dostaną podróby najnowszych trendów na zajączka lub nieco później na gwiazdkę.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post11 marca 2016, 21:08 - Pt

Krzysztof M. napisał(a):Dwie chmury Antaeusa (najlepiej starego) oraz 1 chmura Kourosa, (jakby tematu było mało). Efekt jest piękny i zaskakujący, nawet dla wybrednych.
Geriatrycznie to zaczyna się pachnieć nowymi wynalazkami proponowanymi co 3 miesiące, bo wszystkie dziadki dostaną podróby najnowszych trendów na zajączka lub nieco później na gwiazdkę.

Krzysztof...Ty zyjesz? :mrgreen:

Krzysztof M.

Post11 marca 2016, 21:23 - Pt

Robert z Barcina napisał(a):
Krzysztof M. napisał(a):Dwie chmury Antaeusa (najlepiej starego) oraz 1 chmura Kourosa, (jakby tematu było mało). Efekt jest piękny i zaskakujący, nawet dla wybrednych.

Jeszcze. A co wymieniamy coś ? Dzisiaj kupiłem Diversa !!!. Wyobrażasz sobie ? A dwa dni temu trzy flaszki "White musk for men" firmy "The body shop" z ameryki. Prawie jak Prada Infusion. Nisko zszedłem ostatnio :)
Ostatnio edytowano 12 marca 2016, 18:54 - So przez Krzysztof M., łącznie edytowano 1 raz

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post11 marca 2016, 21:45 - Pt

Krzysztof M. napisał(a):
Robert z Barcina napisał(a):

Jeszcze. A co wymieniamy coś ? Dzisiaj kupiłem Diversa !!!. Wyobrażasz sobie ? A dwa dni temu trzy flaszki "White musk for men" firmy "The body shop" z ameryki. Prawie jak Prada Infusion.

A nie...tylko super,że sie odezwales....lubie Twoje komentarze bo coś zawsze ciekawego wnoszą na tym forum....albo Cie dlugo nie było albo sie ukrywałes...ale super,że jesteś....

Krzysztof M.

Post11 marca 2016, 21:47 - Pt

Fajne mydła mi kiedyś wysłałeś. No dobra koniec, bo zrobią z nas....

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post11 marca 2016, 21:59 - Pt

Krzysztof M. napisał(a):Fajne mydła mi kiedyś wysłałeś. No dobra koniec, bo zrobią z nas....

He,he....Ci którzy mają mózg...zrozumią...

Krzysztof M.

Post11 marca 2016, 22:09 - Pt

Of się robi. Żadnych z tych mydeł nie można nigdzie kupić. Pisz gdzie sprzedajecie ? No chyba, że robotę rzuciłeś ? Marsylskie mnie interesują, żeby nie było offa, to tak pachną jak Antek :lol: (dobra trzy posty offowe nie zabiją tematu).

BlueJeans

Moderator

Post13 marca 2016, 09:50 - N

Ja lubie i Korusa i Antausa. Korus wydaje mi sie bardziej intesnywny i zostawia wiekszy ogon przez dluzszy okres czasu. Natomiast Antek ma mocne otwarcie i stopniowo sie robi przyjemniejszy i mniej intensywny i przyjemniejszy. Korusowi oddalem glos w ankeicie za jego moc.

marekzarski7

Forumowicz

Post15 marca 2016, 09:31 - Wt

Byłem wczoraj na siłowni nałożyłem na siebie KOUROSA i czułem ten wzrok na sobie płci pieknej 8-) a tak na poważnie podczas treningu dość mocno się pocę i w tym momencie KOUROS wydobył swoją piękna słodko-dymna barwę. Jak dla mnie mega perfumy :D

pblonski

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post15 marca 2016, 12:45 - Wt

Oddałem swój głos na Antaeus'a, jednak oba nie są dla mnie noszalne.
Cywet u mnie jest skreślony a kastoreum zaakceptowałem tylko w jednych
perfumach: ROJA Fetish PH.

KOUROS wywołuje jedno skojarzenie: Dworzec Warszawa Wschodnia początek lat 90-tych.
Szczegółów opisywać nie trzeba ...
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Pojedynki