Teraz jest 14 listopada 2018, 18:50 - Śr

• Reklama

Amouage Jubilation XXV vs YSL Opium (EDT/EDP)

Tutaj toczą się pojedynki pomiędzy perfumowymi mocarzami (i nie tylko).
  • Reklama

Którego wybierasz ?

Amouage Jubilation XXV
25
58%
YSL Opium (EDT/EDP)
18
42%

Liczba głosów : 43

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Perfumaniak

Post31 sierpnia 2018, 17:48 - Pt

Nie potrafię znaleźć takiego zestawienia, a bardzo ciekawi mnie Wasze zdanie...

Dwa orienty na bogato... jeżyna i porzeczka ubrane w królewskie szaty:
Ostatnio edytowano 31 sierpnia 2018, 18:18 - Pt przez ale chop, łącznie edytowano 1 raz
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Re: Jeżyna kontra Porzeczka

Post31 sierpnia 2018, 18:00 - Pt

jubilat
ale z korkiem opusa
:D

Salvin

Aktywny forumowicz

Re: Amouage Jubilation XXV vs YSL Opium (EDT/EDP)

Post31 sierpnia 2018, 19:08 - Pt

Bez dwóch zdań, Opium.

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Post31 sierpnia 2018, 19:27 - Pt

Opium!
nie lubię estetyki Amouage w prawie żadnej odsłonie. Za to Opium ubóstwiam

Caruso

Bardzo aktywny forumowicz

Post31 sierpnia 2018, 23:48 - Pt

Zdecydowanie YSL Opium w obu koncentracjach.
Zapraszam na mój straganik:
viewtopic.php?f=52&t=16493

sunrise20

Forumowicz

Post01 września 2018, 02:25 - So

Mój głos oczywiście za zdrowie Jubilata !

Hlip!

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

disaster3

Super Perfumaniak

Post01 września 2018, 07:39 - So

Jubilat.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

KrzysiekPL

Forumowicz

Post01 września 2018, 08:32 - So

Zdecydowanie Jubilat.

gilbert

Perfumaniak

Post01 września 2018, 08:53 - So

Szczerze, to biorąc pod uwagę Jubilation jakie poznałem, to zdecydowanie stawiam na Opium, nawet gdyby kosztowały tyle samo..

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post01 września 2018, 09:18 - So

Jeden z trudniejszych pojedynków. Chyba jednak Opium.

krzsmi11

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post01 września 2018, 09:30 - So

Ciężki wybór, lecz minimalnie wygrywa u mnie Opium.

Birbant

Forumowicz

Post01 września 2018, 09:46 - So

Jubilat!;-)

tornado

Aktywny forumowicz

Post02 września 2018, 21:05 - N

Jubilat
Ale jak to jest, w komentarzach wygrywa Jubilat, a w ankiecie Opium :lol:

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post02 września 2018, 21:07 - N

Bo niektórzy głosują na Opium, ale tego nie komentują. Jak ja ;)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post02 września 2018, 21:08 - N

I ja :P
Artur

jazon

Forumowicz

Post02 września 2018, 21:25 - N

Jubilation.
Profil Fragnatica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korków do:
- Loewe Solo Platinum
- Guerlain Homme (lub innego Guerlain w nowej szacie)

Salvin

Aktywny forumowicz

Post03 września 2018, 11:22 - Pn

Cieszy mnie wynik pojedynku. Sądziłem, że Opium przegra dla zasady, ale jak widać nie :)

disaster3

Super Perfumaniak

Post14 września 2018, 12:36 - Pt

Nie dla zasady przegrał, jest jednak trochę "słabszym" zapachem.
Ja już zaglosowałem wcześniej ale teraz mam okazję jeszcze raz zrobić porównanie, ręka w rękę.

Opium EDP vs Jubilat, który de facto też jest EDP.

Najlepsze jest w tym wszystko to, że często poruszana (nie w tym temacie) ale w tych dotyczących obu zapachow jest różnica w cenie. Chciałbym się zapytać jaka to różnica w cenie gdy tester Jubilat'a 100 ml można dorwać za ok. 450 PLN a 50ml EDP Opium (bo tylko w takiej pojemności EDP występuje) to ok. 200 PLN czyli za 100 ml też trzeba polożyć te 400 paczki (i to okazjnie jak ostatnio onlineperfumy, bo po cenach iperfumy czy empik to już za 100ml trzeba położyć 440 PLN). To jest różnica w cenie? :lol: :lol: Rozumiem w stosunku do EDT Opium gdzie taką setkę można wyrwać za ok 170 PLN tylko moim zdaniem EDT jest sporo słabsze od EDP.
To jedna rzecz.

Druga natomiast jest ciekawsza. ;)
Wszyscy narzekają na parametry Jubilata a po reformie "rzekomej" to już w ogóle woda po ksielu nie warta swojej ceny. Miałem obie wersje starą jako produkt z truskawki z korkiem na wcisk, tester z korkiem na wcisk (*uj wie, która to wersja była w środku bo nawet nie psiknałem) no a teraz nabylem produkt z korkiem magnetycznym. I teraz sytuacja z wczoraj.
Jest godzina 17:00 wyjeżdżam z pracy w plecaku mam flaszkę Opium EDP (której jeszcze nie zdążyłem wyjąć do szafki :P ). Myślę sobie ok, nie jestem już w pracy psiknę sobie na rękę (włokieć) bo niby zabija otoczenie itd... Ok klika pustych psikow (nowa flaszka), później jakies drobinki wyskoczyły, myślę nie, no jeszcze raz trzeba psiknąć aby był soczysty psik. Ok, super. Zapach, siła rażenia i upajam się nim wracając samochodem z pracy do domu. Nie minęła godzina jak dojechałem do domu, pomyślałem a psiknę w drugi łokieć tą wode po kisielu zwaną nowym Jubilatem. Niecała godzinka różnica, przy takim mocarzu jak Opium EDP nie powinno mieć aż takiego znaczenia. Psik w drugi łokieć (wystarczył jeden bo flaszka z ubytkiem więc od razy poleciał soczysty psik). Godzina prawie północ (7h od psiknięcia Opium, ok. 6h od psiknięcia Jubilata), kładę się spać oba zapachy nadal wyczuwalne ale Opium już stracił na mocy, Jubilat sieje spustoszenie.

Wstaje rano ok. 7:00, dolatuję do moich nozdrzy piekny zapach, wącham miejsce po Opium EDP, nie ma. :shock: (nie będzie niczego) Gdzie się podział?? :? Wącham miejsce po Jubilacie, baza nadal wyczuwalna. Ok, toaleta, ubrać się trzeba, zrobić śniadanie, i zabrać się do pracy (dzisiaj z domu więc przy okazji sobie po testuje jakieś nowe zapachy). Godzina 9:00 Jubilat od wczoraj nadal wyczuwalny, piękny zapach o Opium już skończyłem przy godzinie 7:00 pisać.

Teraz pytanie za 100 pkt? Cytując i parafrazując film animowany dla dzieci: Gdzie jest Opium EDP?

Tylko proszę nie piszcie mi o skórze, bo to moja skóra ta sama na którą psiknąłem oba zapachy i nie uwierze że z tym się lubi a z tym drugim mniej. Opium EDP to monstrum miał być kiler i miał mi zerwać kask z głowy.

To co obiektywnie dodam to jedynie to, że Opium otwarcie ma bardziej donośne w stosunku do Jubilata. Opium na dzień dobry wali w ryj i oznajmia każdemu, że ja tutaj jestem. Tylko że ten etap trwa max godzinę. Nie, że przestaje projektować. Absolutnie, tylko siłą rażenia po 1h zaczyna się zrównywać z Jubilatem i już nie dominuje jak zaraz po psiku. Wtedy oba projektują tak samo z taką samą siłą. I jednego jak i drugiego czuje z ręki.

Ponowiłem dzisiaj testy psikając znowu ok. 10:00 oba w te same łokcie. Wrażenie identyczne z wczorajszym testem. Narazie minęły 3,5h od aplikacji i oba pięknie pachną ale to Jubilat ze wszystkich opowieści powienien być słaby a Opium jakie to bydle straszne miało być i oddać pola temu drugiego. Ba nawet ukłonić się powinien, pocałować w sygnet, przeprosić i wyjść z pokoju. Tylko po pierwszym teście jest dokładnie odwrotnie. :lol:
Sprzedam

Salvin

Aktywny forumowicz

Post14 września 2018, 13:01 - Pt

Napisz mi gdzie można dostać Jubilata za 450 zł? Oczywiście mam na myśli produkt, bo testery to mnie w żadnym stopniu nie interesują. Mam już jeden tester na wcisk. Wiadomo jednak, że tester nie jest wyznacznikiem, tym bardziej po tych wszystkich dziwnych sytuacjach, które można wyczytać ostatnio. A załóżmy jeszcze, że ktoś nie uznaje w ogóle perfumerii internetowych i kupuje perfumy tylko z autoryzowanych perfumerii. To porównaj teraz cenę Opium EDP nawet z D albo S i cenę Jubilata z Q. Wychodzi sytuacja wręcz zabawna.

Dla pewności zamówiłem próbki z Q nowej wersji. Zarówno tester jak i próbki nie różnią się kompozycyjnie mają takie same słabe parametry. Po 5h muszę szurać, żeby coś w ogóle wyczuć a co dopiero żeby zapach dawał o sobie znać na odległość.

Póki co jest remis, wspaniały i jedyny w swoim rodzaju Jubilat jakoś musi się nieźle napocić w tym pojedynku :)

disaster3

Super Perfumaniak

Post14 września 2018, 13:37 - Pt

A czytałeś ze zrozumieniem co ja napisałem odnośnie ceny Jubilata? Pisałem o produkcie czy o testerze. Polecam przeczytać jeszcze raz.
Ja swój produkt kupiłem w ok. 580 PLN co uważam za bardzo dobrą skoro 440 PLN musiałbym wydać za 100ml Opium EDP. Podając cene testera Jubilata zrobiłem to z pełną swiadomością bo wiekszość osob z forum uważa, że są ok. Ja od jakiegoś czasu uważam, że nie (będąc w mniejszości) ale nie będe się znowu wdawał w wojenke Amouage tester vs produkt. Bo to jest w każdym wątku.

Napiszę jeszcze raz testuję od wczoraj i dzisiaj równiez produkt Jubilat magnes i produkt Opium EDP. I Opium EDP dostaje takie manto, że głowa boli, z treści tego wątku i tych poswięconym tym konkretnym zapachom to spodziewałem się wyniku:

Opium 50
Jubilat 10

Póki co jak sam wspomniałeś jest remis a z treści wątków dotyczących tych zapachów powinino być j.w.
Amouage jest marką niszową (szeroko znaną tylko naszej forumowej braci jak i pasjonatom) a YSL Opium produktem kultowym znanym wszedzie i szerzej nawet wśród ludzi nie związanym z naszym hobby. Tym bardziej wynik powinien być j.w. a jest zaledwie.......remis. I nie, to nie Jubilat się poci...... ;)

Poza tym to całe porównanie mnie ani ziębi ani grzeje, chcialem na własnej skórze i sobie sprawdzić to wyjątkowość Opium i jak się przekonuję w tej chwili, bańka mydlana prysła.
Nie, nie sprzedam swojej sztuki Opium EDP. Bardzo chętnie będę z niej korzystał ale nie potwierdzam tych rewelacji w stosunku do Jubilata. Tamten w mojej kolekcji nadal zostanie tym wyjątkowym a Opium normalnym psikadłem odpowiednim na swoją porę.
Sprzedam
Następna strona

• Reklama

Powrót do Pojedynki