Teraz jest 21 września 2018, 16:24 - Pt

• Reklama

Profumum - Acqua Viva

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Profumum - Acqua Viva (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
3
75%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

aleksander

Super Perfumaniak

Profumum - Acqua Viva

Post23 marca 2015, 17:08 - Pn

Acqva Viva - Pro Fvmvm Roma

Obrazek

góra: cytryna z Wybrzeża Amalfi
środek: pył wulkaniczny (wg. producenta), żarnowiec (wg. polskiego dystrybutora)
dół: cedr

Zapach soczystych cytryn wraz z listkami.
Niesamowicie ekspresyjny, niemal namacalny.
Skórka, miąższ, nawet pestki.
Wyciskany sok cieknie po dłoni, a jak zbliżyliśmy nos, żeby powąchać, ściekł nam na twarz.
Nie dość, że nie chcemy go ścierać, to skrapiamy się nim cali.
Jest pysznie.
Błądzimy gdzieś wokół niedojrzałych pomidorów i agrestu.
Werbena?

Obrazek

Na Morzu Śródziemnym, do którego nawiązuje wprowadzenie do zapachu na stronie producenta,
są Wyspy Liparyjskie, a wśród nich Vulcano. Może od niej, środkowa faza zaczerpnęła swoją nazwę.
Żarnowiec, który pojawia się u polskiego dystrybutora, podobno, pachnie cierpko i trochę gorzkawo.
I to by się zgadzało.

Z morza lub błękitu, nic nie ma w tym zapachu.
Z czego jestem rad.

Obrazek

Powrót z podróży po Acqva Viva do zwykłych zapachów jest nader niemiły.
Jakość tej wody, nawet w porównaniu do marek takich jak Dior czy Chanel,
jest tak odległa jak Morze Śródziemne od Polski.
(Przy okazji, Acquaviva to również nazwa zamku w San Marino.)
Jestem niemal pewny, że drugim, po cytrynie, najważniejszym składnikiem jest werbena.

Pro Fvmvm oparło swoją stronę o darmowy system zarządzania treścią - Joomla.
Co mnie rozwaliło. Firma o tej renomie i przychodach, ma stronę jak dziesięć lat temu Spółdzielnia Małogoszcz.

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Profumum - Acqua Viva

Post12 kwietnia 2015, 19:31 - N

Zapamiętałem tę cytrynę bardzo dobrze (w sensie przyjemnie), gdym ją testował ze dwa lata temu. Ostatnio (w zeszły wtorek) przypomniałem ją sobie przy okazji wizyty w warszawskiej Q. (Głównym celem było jednak Nabucco Parfum Fin.) Bardzo realistyczny owoc cytryny, który dzięki temu, że oparty na cedrowej bazie, zdaje się trwać kilka godzin. Takie złudzenie, bo nie mam wątpliwości, że cytryna ulatuje dużo wcześniej, ale ten cedr powoduje wrażenie cytrynowego posmaku (powęchu?) przez wiele godzin. Nt. żarnowca się nie wypowiadam, bo nie znam gościa.

dragosteadintei

Forumowicz

Post08 października 2017, 21:41 - N

Co myślicie o tym zapachu niedawno skończyłem probke z Q i bardzo mi sie podoba.Fajna cytrynka,ale czy trwala?ciężko powiedzieć... ktoś testował i moglby się wypowiedzieć? Rozważam zakup Acqua Viva albo Sorriso :-)

Jarek

Forumowicz

Post09 października 2017, 07:36 - Pn

Skończyłem niedawno 5ml odlewkę Acqua Vivy. Zapach jest bardzo trwały, bardzo ładny i radosny. Również planuję zakup większej odlewki. Myślę, że spokojnie można go używać przez cały rok. Zawsze wprawiał mnie w dobry nastrój. Polecam!

krzsmi11

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 października 2017, 08:47 - Pn

A mnie ta cytryna strasznie zmęczyła. Nie wiem dlaczego ale wywoływała u mnie skojarzenia z kostką do pisuarów. Może jej połączenie z inną nutą tak na mnie zadziałało? Nie wiem. W dodatku tą cytrynę czuć i czuć i czuć i nie chcę zniknąć skubana. Cholerstwo bardzo trwałe. Być może właśnie dlatego, że ta cytryna jest tak nachalna i trwała to mnie zniechęciła do posiadania Acqua Viva w większej pojemności.

aleksander

Super Perfumaniak

Post09 października 2017, 09:03 - Pn

krzsmi11 napisał(a):Nie wiem dlaczego ale wywoływała u mnie skojarzenia z kostką do pisuarów.
Pytanie, czy padnie takie porównanie, sprowadzało się do pytania kiedy, a nie, czy.
krzsmi11 umówmy się w ten sposób, podaj mi nazwę tej kostki.
A jak nie pachnie jak Profumum to skorygujesz swój post, w porządku?

Bach_rules!

Perfumaniak

Post09 października 2017, 12:29 - Pn

^aleks - ha ha!

Acqua Viva mnie kiedyś nęciła. Trwałość była atutem, choć rozumiem - boż cytrynowy zapach ma w naturze rychłą przemijalność - że może zmęczyć osoby, które trwałość cytrusowej woni kojarzą głównie z asortymentem do czyszczenia WCtów. Mnie ostatecznie doprowadziła do wniosku, że jednak nie zainwestuję w tę wodę Profumum, inna cecha, zresztą wspólna dla większości ich wypustów: to woń prosta do bólu. dwa-trzy składniki podane na tacy i nic się nie dzieje. Minimalna ewolucja, brak głębi, albo niedopowiedzenia, albo złożoności, albo oryginalności ocierającej się o nienoszalność, albo jeszcze czegoś, co każe się zastanawiać, jaki geniusz to skomponował. Tego nie posiadają pachnidła Profumum Roma.

krzsmi11

Forumowicz

Post09 października 2017, 14:23 - Pn

Wybacz ale nie mam w zwyczaju sprawdzać nazw kostek do WCtów w publicznych toaletach, więc przykro mi ale w tym zakresie nie pomogę. Tak samo jak nic nie poradzę na to, że takie skojarzenia przychodzą mi do głowy wąchając Acqua Viva. Tobie ten zapach może kojarzyć się zupełnie inaczej i ja to rozumiem, wszakże odbiór zapachów jest sprawą czysto subiektywną.

dragosteadintei

Forumowicz

Post09 października 2017, 17:03 - Pn

Moim zdaniem ta marka ma naprawde potencjal,fakt ich zapachy może mocno nie ewoluują,ale w prostocie jest caly ich urok.I cieszy mnie fakt że zbyt czesto nie wypuszczają kolejnych nowych zapachów.A wracajac do Acqua Viva najlepsza cytryna jaka kiedykolwiek wachalem. Rozważam kupno flaszki. Koleżanka ktora mieszka na stałe we wloszech ma mi kupić z butkiu Profvmvm wybrany prze ze mnie zapach i przywieźć pod koniec miesiąca :-)

Super Grover

Forumowicz

Post09 października 2017, 17:37 - Pn

Ciekawe jak wypadłoby porównanie Profumum Acqua Viva z 4711 Acqua Colonia Lemon & Ginger, firma też oferuje zapachy czyste i proste jak drut, a są 10 krotnie tańsze.

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 października 2017, 17:40 - Pn

Zacny, super naturalny i jednostajny zapach. Nie zmienia się, bez zwrotów akcji, przez kilkanaście godzin nie ewoluuje. Przynajmniej na mnie. Trwałość na plus, projekcja na mej słabej skajce na początku duża (2-4), później moc maleje i zapach przygasa godzinami. Za tę kasę chcialbym więcej. Sok jest ciężki, gęsto zrobiony, przez co pewnie nie chce się dobrze oderwać od mojego ciała. Niestety podobnie mam z DHP, trwałość powala, projekcja już nie do końca. Taka skóra, sry.
Allure homme edition blanche ma wg mnie większy pazur, pieprzno zadziorny charakter i zbliżone parametry.

PS. Uważajcie na swoje flachy, sok lubi parować. Z mojej butli trzymanej w w firmowym opakowaniu / kartonie ubyło kilka ml. :evil:

Jester

Perfumaniak

Post09 października 2017, 19:08 - Pn

^ Może komuś w Twoim domu również się podoba? :roll:
Mi soki parują praktycznie z każdej flaszki :lol:

dragosteadintei

Forumowicz

Post09 października 2017, 20:35 - Pn

Masz absolutnie racje posiadam flakony volo az 686 i acqua di sale, jak u Volo az pojemność cieczy sie nie zmienia żona nienawidzi tych perfum za to acqua di sale co nie podejde do flaszki to jakos mniej jest we flakonie od poprzedniego doglądania :-)

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 maja 2018, 07:47 - Śr

oda do cytryny w najlepszym jak dotychczas wydaniu
mnie ta gorzkość kojarzy się ze skórka cytryny
jak na wodę letnia bardzo dobre paramety
polecam każdemu do testów :D

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex