Teraz jest 22 kwietnia 2018, 15:13 - N

• Reklama

Piotr Czarnecki - Sensei

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Piotr Czarnecki - Sensei (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
3
16%
5 - Bardzo dobry
12
63%
6 - Genialny
2
11%

Liczba głosów : 19

• Autor
  • Wiadomość

srG

Perfumaniak

Re: Piotr Czarnecki - Sensei

Post20 listopada 2015, 21:45 - Pt

Ofis napisał(a):Podoba Ci się czy nie ale z porównaniem A*Men + kawa to się w ogóle nie zgadzam.
Ani tam DNA męskiego anioła ani kawy. To moje zdanie :)

Zgadzam się.
Mi się zdecydowanie kojarzy z piernikiem przez goździki.

Wyga

Aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2017, 09:04 - Cz

Właśnie przed chwilą był reportaż o Czarneckim w Dzień Dobry TVN

BlueJeans

Moderator

Post26 stycznia 2017, 09:45 - Cz

srG napisał(a):
Ofis napisał(a):Podoba Ci się czy nie ale z porównaniem A*Men + kawa to się w ogóle nie zgadzam.

Zgadzam się.

Moją żona tak samo uważa, że zapach ten pachnie jak pierniki świąteczne i coś w tym faktycznie jest. Z tego powodu również używałem go dużo w okresie świątecznym a teraz nie mogę sobie dla niego znaleźć okazji.

ts-

Forumowicz

Post27 stycznia 2017, 14:27 - Pt

O ile mi wiadomo, nazwa zapachu została zmieniona z "Sensei" na "Shihan". Cieszy, że to działo Polaka, w dodatku amatora za którym nie stoją olbrzymie koncerny. W tych kategoriach oceniając zapach jest zjawiskowy. W kategoriach bezwzględnych brakuje mi w nim "góry" i przestrzeni. Czuję, jakby Shihan składał się głównie z ciężkiej bazy (mimo, że dobrej jakościowo i kompozycyjnie). Pan Piotr zajmuje się zawodowo tańcem i z tego co pamiętam z wywiadów, sam używał tych perfum zanim jeszcze zostały wprowadzone na rynek (a zostały wprowadzone na rynek za namową ludzi z jego otoczenia, którym strasznie się ów zapach spodobał) ...domyślam się, że przy mocno rozgrzanym ciele i sporym ruchu efekt jest nieco inny i ciężkie nuty zapachowe nabierają więcej wigoru i życia. Jednak siedząc za biurkiem, zapach osiada ciężko na skórze i niespecjalnie chce mu się wędrować w świat. Projekcja jest nienachalna, trwałość w porządku. Czuję w nim pewne podobieństwo do Fille en Aiguilles Lutensa. Myślałem, że to sosna, ale w nutach Shihan sosny nie znalazłem - niemniej jedną nutę mają wspólną. Fille jest bardziej przestrzenne i przyprawowe, Shihan idzie bardziej w ciężkie nuty whiskey, kawy i czegoś słodkiego. Reasumując, zapach godny uwagi, ciekawy i oryginalny, zdecydowanie wart przetestowania.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

mariolawiki1

Forumowicz

Post18 lutego 2017, 19:49 - So

Dałam 4. Zapach przyjemny, bez szału, nie czuję piernika, może coś z moim nosem nie tak, a może kadzidlana woń przesłania wszystko inne. Projekcja i trwałość dość dobra, na ubraniu utrzymuje się dobrych kilka godzin.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post18 grudnia 2017, 10:24 - Pn

Miałby ktoś może poczęstować 2ml na testy? :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 grudnia 2017, 12:07 - Pn

trzeba jechać do Krakowa :D

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post18 grudnia 2017, 12:23 - Pn

W krk pewnie będę ale dopiero w Styczniu :oops:
Foliowy Ranger

BlueJeans

Moderator

Post18 grudnia 2017, 12:27 - Pn

zamów sobie sampla z Luluy. Flakon ten w ciemno może się okazać nie najlepszą inwestycją. Jest przyjemny, dobrze wykonany ale osobiście nie czuję się w nim najlepiej.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post18 grudnia 2017, 12:40 - Pn

No właśnie jak nie znajdę u nikogo innego to sobie kupię sampla, można je kupić na miejscu bez wcześniejszego zamówienia na stronie?
Foliowy Ranger

BlueJeans

Moderator

Post18 grudnia 2017, 12:43 - Pn

Tak można, ja zawsze stacjonarnie załatwiam sobie sample u nich.

Karasov

Forumowicz

Post18 grudnia 2017, 16:53 - Pn

Najlepiej jest się skontaktować bezpośrednio z Panem Piotrem i z nim się dogadać . To przesympatyczny facet i bardzo konkretny. Ja z nim kontaktowałem się zaraz po premierze jego zapachu , wtedy flakon był oferowany w 3 koncentracjach, poprosiłem by całość napełnił koncentracją edt bo ta najbardziej mi się podobała . Oczywiście prośbą została spełniona . Niestety nie mam już ani kropelki tego zapachu , ale zostawiłem sobie na pamiątkę flakon z autografem.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post22 grudnia 2017, 11:34 - Pt

No i mam!
Niestety mam inne perfumy obecnie na sobie więc Senei poleciał mała chmurką na nadgarstek.
Póki co, mogę powiedzieć, że czuję głównie jakieś suszone śliwki, trochę przypraw, mirry i goździki. Dziwna sprawa. Nie czują żadnej kawy, whiskey czy tytoniu. Nie do końca mi to odpowiada ale na spokojnie, muszę go użyć globalnie- wtedy zobaczymy.

BlueJeans napisał(a):
srG napisał(a):

Zgadzam się.

Moją żona tak samo uważa, że zapach ten pachnie jak pierniki świąteczne i coś w tym faktycznie jest. Z tego powodu również używałem go dużo w okresie świątecznym a teraz nie mogę sobie dla niego znaleźć okazji.

Tak! Potwierdzam ten odbiór, pachnie mi to również Świętami i piernikami.
Foliowy Ranger

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post26 grudnia 2017, 09:49 - Wt

Zasugerowałem się Waszymi skojarzeniami ze świętami i nosiłem przez ostatnie dwa dni Shihana. Muszę przyznać, że mi również pasuje do tej świątecznej atmosfery. Też czuję dużo, dość zwartych przypraw. Przede wszystkim mnóstwo cynamonu. Zamiast kawy wyczuwam raczej kakao. Kompozycja jest dość zwarta, więc trudno rozróżniać.
Co do tego whisky, nie wiem czy to się liczy, ale kilka sekund po otwarciu w nozdrza uderza dość intensywna woń alko. :D Ogólnie mam trochę wrażenie, że w kompozycji nie ma jakiegoś wyraźnego akordu głowy (prócz tej kilkusekundowej woni etanolu). Imho pasowałyby w tej kompozycji jakieś pomarańczowe nuty górne.

Shihan ewoluuje bardzo powoli i raczej bez niespodzianek - od korzennego orientu do stonowanej, kakaowo-ambrowej słodyczy. Żałuję, ale nie wyczuwam tytoniu, na który mocno liczyłem.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post28 grudnia 2017, 10:31 - Cz

Po kilku testach globalnych uważam, że zapach daje się polubić.
Święta to czas idealny na niego, także udało mi się z jego zakupem.
Bardzo komfortowy w noszeniu, łatwy i przyjazny dla otoczenia, zebrałem dwa komplementy (a to mega dużo, bo bardzo rzadko słyszę publiczne chwalenie moich zapachów).
Parametry rzekłbym idealnie wyważone, trwałość na poziomie 7-8h, projekcja delikatna, nieinwazyjna. Czuję go na sobie, aczkolwiek osoby w otoczeniu nie są nim atakowane.
Niestety nie widzę okazji, żeby go używać poza Świętami, pachnie na mnie jak świeżo upieczone ciasteczka cynamonowe zaserwowane z herbatą w której pływają dopiero co wrzucone goździki. Zapach przez to jest ciepły, nastrojowy, typowo wieczorowy.
Jak dla mnie, zapach ma wymiar bardzo spożywczy, ale jednocześnie naturalny, nie czuję w nim absolutnie niczego sztucznego.
Foliowy Ranger

Grafinya

Post01 stycznia 2018, 11:27 - Pn

Supermariobros fantastycznie, że w tym okresie poznałeś ten zapach bo Sensei=Shihan jest cudny. Damskiej wersji nie znam a używam tą unisex co tu jest opisywana. Kocham ten zapach za cudny realistyczny zapach whisky, cudnego tytoniu, kawy. A co najważniejsze są to perfumy bardzo trwałe i mocne

Ps. Spróbuj go choć raz użyć jesienią wietrzną sądzę, że się przekonasz.

supermariobros

Hiper Perfumaniak

Post04 stycznia 2018, 09:29 - Cz

Z pewnością spróbuję go w innym czasie, może pokaże swoje drugie oblicze, w wyższych temperaturach ;)
Foliowy Ranger

drEvil

Forumowicz

Post07 stycznia 2018, 16:09 - N

Mieszane uczucia mam znowu, ale nie żałuję zakupu odlewki, poza tym chciałem poznać ten zapach ze względu na krajowe i w dodatku "hobbystyczne" pochodzenie.
Za szybko się ulatnia, ale kompozycja spójna i ciekawa: kawa z pierniczkami na zakrystii (kadzidło)... To nie sensei a kościelny. ;-)
Znacznie zyskuje w wyższej temperaturze (sprawdziłem).
Dałem 5, mimo słabszej trwałości.
troll
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage

Winfryda

Forumowicz

Post16 marca 2018, 18:15 - Pt

Poznaję z sampelka (Shihan).
Pierwsze wrażenie pozytywne, zapach robi "szorstkie" wrażenie. Czuć paloną kawę, tytoń, bardziej w głębi nadający szorstkości dym (kadzidło), do tego przyprawy, głównie korzenne typu goździki i gałka muszkatołowa (otwarcie kojarzy mi się z drażniącym, kręcącym w nosie zapachem mielonej gałki), żywice, i coś słodkiego, co kojarzy mi się z czekoladkami z alkoholem, i o ile whisky w nutach jest, to lekko wygładzająca słodycz pochodzi pewnie od piżma ambrowego.
Wydźwięk mocny, zdecydowany, aromatyczny, ale leciutko słodkawy, kawowy. Całej flachy na pewno nie nabędę, ale może zdecyduję się na odlewkę do okazyjnego ponoszenia.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex