Teraz jest 23 czerwca 2018, 17:04 - So

• Reklama

Nasomatto - Blamage

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Nasomatto - Blamage (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
25%
4 - Dobry
3
38%
5 - Bardzo dobry
2
25%
6 - Genialny
1
13%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Nasomatto - Blamage

Post30 maja 2014, 12:02 - Pt

Obrazek

Blamage - Nasomatto
Premiera; 2014
Twórca; Alessandro Gualtieri

Nuty; :?:

To ponoć ostatnia, dziesiąta z kolei kompozycja Alessandro Gualtieri dla marki Nasomatto. Teraz ten niezwykle utalentowany perfumiarz ( i równie utalentowany marketingowiec, co koniecznie trzeba sobie szczerze powiedzieć ) ma zamiar skupić się na nowo wykreowanej przez siebie marce Orto Parisi, inspirowanej osobą jego dziadka. Póki co czekamy na polską premierę Blamage, a nadzieje wiązane z tym zapachem - jak zwykle w przypadku Nasomatto - są ogromne. Bowiem nazwanie zapachu synonimem ośmieszenia się i kompromitacji świadczyć mogą nie tylko o dystansie oraz specyficznym poczuciu humoru, lecz także o pewności siebie. Niewykluczone więc, że Pan Gualtieri zaskoczy nas czymś naprawdę unikalnym bądź nowatorskim. Ingrediencje pozostają póki co jego tajemnicą, ale mam nadzieję, że ich odkrywanie będzie prawdziwą olfaktoryczną przygodą. Flakon na zdjęciach prezentuje się kapitalnie, ale czy jego zawartość będzie równie frapująca ? Obstawiam, że blamażu nie będzie...

michl11

Aktywny forumowicz

Re: Nasomatto - Blamage

Post30 maja 2014, 12:14 - Pt

Post powinnien się znajdować w temacie nowości zapowiedzi.

//na razie zostawię go tutaj - dodałem już go z rozpędu do katalogu. Proszę o niepisanie wypowiedzi o treści "łał, super flakon, ciekawe jak będzie pachniał" - w celach spekulacyjnych/niemerytorycznych załóżcie wątek w dziale "Nowości". Jak pojawię się pierwsze opinie dot. samego zapachu - usunę niepotrzebne wiadomości. - luk

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post30 maja 2014, 12:18 - Pt

Premiera już naprawdę wkrótce, poza tym wielu Forumowiczów podróżuje i ma okazję testować zapachy jeszcze przed ich Polskim debiutem :) .

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post30 maja 2014, 13:08 - Pt

Nie lubię tej marki. Bardzo...
Robią łaskę, że sprzedają próbki, życzą sobie niebotyczne kwoty za zapachy, które cudami świata nie są i nie podają nut. Resztę wybaczam, ale nie podawanie nut to duży nietakt... Jeśli traktujemy perfumiarstwo jako sztukę, to uważam trzymanie w tajemnicy ogółu składników za coś nie do przyjęcia.

michl11

Aktywny forumowicz

Post30 maja 2014, 13:19 - Pt

michl11 napisał(a):Post powinnien się znajdować w temacie nowości zapowiedzi.

//na razie zostawię go tutaj - dodałem już go z rozpędu do katalogu. Proszę o niepisanie wypowiedzi o treści "łał, super flakon, ciekawe jak będzie pachniał" - w celach spekulacyjnych/niemerytorycznych załóżcie wątek w dziale "Nowości". Jak pojawię się pierwsze opinie dot. samego zapachu - usunę niepotrzebne wiadomości. - luk

To nie jest post z Cyklu - "łał, super flakon" Tylko Merytoryczna uwaga na temat nie właściwego działu/tematu, Co mnie dziwi u Tak doświadczonego użytkownika jakim jest Cookie, ale wytłumaczył się i jest OKEJ.

lukesho

Moderator

Post30 maja 2014, 13:50 - Pt

To była ogólna uwaga, a nie skierowana bezpośrednio do Ciebie. Nie czuj się wyróżniony.

Tomek

Forumowicz

Post30 maja 2014, 18:55 - Pt

Resztę wybaczam, ale nie podawanie nut to duży nietakt... Jeśli traktujemy perfumiarstwo jako sztukę, to uważam trzymanie w tajemnicy ogółu składników za coś nie do przyjęcia.

Ale chyba nikt kto poważnie interesuje się perfumami nie traktuje poważnie zestawień nut. To czysty marketing, ogólnikowe założenia akordów które mają zainteresować klienta-laika i mnie więcej pokazać czego klient może się spodziewać. To żadna tajemnica że prawdziwego składu perfum nie poznasz. Ktoś wpisuje w nutach "czekolada", bo faktycznie jest tam akord przypominający czekoladę, ale złożony z różnych syntetycznych molekuł.

Nowy zapach Nasomatto może być ciekawy, jak większość tej marki, ale flakon choć ciekawy, nie podoba mi się. Dziwak.

Argentum

• Ostrzeżenia: 1

Post31 maja 2014, 03:16 - So

Ja traktuje zestawienie nut poważnie. Wiem, czego mogę się spodziewać, mogę czytać zapach na swój sposób... Rozpracowywanie zapachu bez nut zapachowych, to jak próba nauki grania symfonii bez zapisu nutowego. Jeśli ktoś jest wybitnie utalentowany, będzie czuł wiele składników bez "ściągawki", ja muszę mieć kierunkowskazy.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 grudnia 2014, 13:19 - Pn

Rok dobiega końca, więc wypadałoby coś skrobnąć o Blamage. Tym bardziej, że do niego w ostatnim czasie wróciłem. Po pierwsze - i najważniejsze - blamażu oczywiście nie ma. Ale nie ma także fajerwerków. Blamage jednak sprawia wrażenie pachnidła celowo powściągniętego, ze świeżą poświatą skrywającą kwiatowo-ziołowy trzon. Nie jest spektakularny, co nie znaczy że jest nieudany. Krążą w nim soki budzących się do życia wiosennych gałązek, jest zieloność uchwycona na tym właśnie etapie. Dość leniwa i chropawa zarazem. Jest muśnięcie - dopiero zapowiadanej - kwiatowości. A wszystko to wyartykułowane subtelnie i nowocześnie. Trwałość wynosi 7-8 godzin.
Moja ocena; mocne "4".

Ofis

Post22 grudnia 2014, 15:57 - Pn

Argentum napisał(a):Ja traktuje zestawienie nut poważnie.

To producent Cię skrzywdził swym zabiegiem. 95/100 klientów perfumerii zaciekawi Blamage flakonem, a nie nutami.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

gabriel@dag.pl

Post12 listopada 2017, 12:55 - N

wcześniej dużo dyskusji na temat premiery
a po primerze cisza :D
zrobił takie wrażenie ? :lol:
ostatni który poznałem
i powiem jak każdy zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie
co nie jest takie częste w innych firmach
początek zielono- zwierzęcy później się wysładza
a dalej jest tak zmienny ,
stała nutę czuje drewienko a co chwila wchodzą i wychodzą inne nuty
dla mnie znacznie łagodniejszy niż np pardon czy BA
jest skrzący różnymi nutami
parametry dobre
informacja zwrotna otoczenia bardzo różna/ co do tego z czym się kojarzy/
artystycznie niuchwytny :D
wada jak w każdym Nasomatto -cena

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 listopada 2017, 13:14 - N

Zapach niewątpliwie dobry, ale mimo wszystko nieco poniżej możliwości Gualtieri. Po premierze rzeczywiście całkowicie o Blamage ucichło. No cóż, łaska perfumomaniaków na pstrym koniu jeździ.

boogiewoogie

Forumowicz

Post11 marca 2018, 17:10 - N

To mój ulubiony zapach od Nasomatto obok Black Afgano. Przypomina "dwójkę" CdG, choć jest bardziej metaliczny i mniej przyprawowy. Porównując parametry to lepiej wypada Blamage. Niby to miał być ostatni zapach ze stajni Nasomatto, a plotki głoszą, że Gualtieri niebawem wypuści mocno skórzane pachnidło ;)

gabriel@dag.pl

Post11 marca 2018, 18:03 - N

a widzę i onznalazł zwolennika oprócz mnie
to sprawa bardzo osobista czy oniżył poziom
dla mnie jest lbardziej interesujący niż BA
chociaż nr 1 na spólkę jest pardon i duro

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex