Teraz jest 21 sierpnia 2018, 01:14 - Wt

• Reklama

Creed - Millesime Imperial

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Millesime Imperial (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
6
16%
4 - Dobry
10
27%
5 - Bardzo dobry
17
46%
6 - Genialny
3
8%

Liczba głosów : 37

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Re: Creed - Millesime Imperial

Post07 kwietnia 2016, 08:17 - Cz

Dla mnie to głównie morsko - proszkowa świeżość. Coś w stylu rozwodnionego Cool Watera + trochę cierpkich owoców. Nie narzuca się, przyjemny w noszeniu, elegancki. Pieczarki nie zauważyłem :) Parametry średnie: trwałość na poziomie 6-7 godzin, projekcja przeciętna. W ankiecie dam 4, choć jest to niezbyt mocne 4.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post15 kwietnia 2016, 08:57 - Pt

Obalamy mity ciąg dalszy.

Po pierwsze żadnej pieczarki w nim nie ma i skończcie to powtarzać jak mantrę.

To doskonałe letnie pachnidło, nie da się go nie lubić (nie jest tak kontrowersyjny jak choćby może być odbierany Bond no 9 Wall Street - nomen omen inne świetne perfumy), komplementogenny i trwały (jak na letni zapach). do tego dosyć unikalny i na pewno z podobnych propozycji ta jest najlepsza. Jest świeży, energetyczny, seksowny jednym słowem bardzo dobry Creed, dla mnie jeden z 3 najlepszych. Myślę nad całą flachą :?

Ode mnie 5,0

Mattdon

Post22 maja 2016, 13:57 - N

Ładne, delikatne pachnidło z wyrazistą nutą słodkiego - ale nie mdlącego - melona. Słucham właśnie Dvoraka i muszę przyznać że jak na utwór z kraju pozbawionego dostępu do morza, jego Humoreska zaskakująco dobrze współgra z marynistycznym Creedem, takie to dwie sielankowe kompozycje.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 czerwca 2016, 08:18 - Cz

Fajny ten Creed! Już drugi dzień jestem z nim i muszę powiedzieć, że niestety mi się bardzo podoba, niestety bo już szukam dobrej okazji :twisted:
Trwałość niestety nie najlepsza, 5-6h to jest max. Ale niestety tak mam z większością Creed'ów.
Najlepsze jest to, że te zapachy są tak dobre (czyt. piękne!), że nawet przeciętna trwałość i projekcja mnie nie zniechęca, to jest chyba wyznacznik dobrych perfum!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

sylwi

Aktywny forumowicz

Post10 lipca 2016, 15:33 - N

Zapach całkiem przyjemny, na początku trochę mdły, trwałość na mnie ok 3-4 godz.
a i wydaje mi się że jest bardziej damski.
Moja ocena to niezbyt mocne 4.

Leszczu

Forumowicz

Post03 września 2016, 19:27 - So

Mam próbkę tego pachnidła i przyszły mi na myśl 2 spostrzeżenia. Mimo że to unisex to wydaję mi się być odrobinę bardziej damski oraz że nie dostrzegam żadnego podobieństwa do Love & Luck oraz Unforgivable. Chyba że chodzi o tę słoną nutkę w L&L to mogę tutaj przyznać. Przetestowałem też na skórze i przez pierwsze pół godziny projektuje całkiem mocno ale trwałość ma fatalną bo po dwóch godzinach żeby go poczuć, musiałem zbliżyć nos do skóry.

takeszi

Forumowicz

Post03 września 2016, 21:41 - So

Leszczu napisał(a): trwałość ma fatalną bo po dwóch godzinach żeby go poczuć, musiałem zbliżyć nos do skóry.

No niestety... u mnie troszkę lepiej-trzy do czterech godzin max. Podobnie z Tabarome, Silver Mountain czy GIT.

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post03 grudnia 2016, 22:26 - So

Zamówiłem próbkę z myślą o ew. zakupie flakonu. Zastanawiałem się czytając poprzednie opinie o co chodzi z tą pieczarką - już wiem! Kilkanaście minut od aplikacji pojawia się na krótko, ale bardzo wyraźnie i nie jest to sugestywne. Arbuz jest wyczuwalny od początku do końca, ale zdecydowanie wolę ananasa :D
Mając GITa i Aventusa nie znalazłem argumentu skłaniającego mnie do zakupu. Testuję Creedy dalej.

stryjek

Forumowicz

Post27 maja 2018, 18:21 - N

Ta pieczarka jest faktycznie kuriozalna. Czytałem o niej w przypadku innech Creedów i jakos tam ich nie wyczułem, natomiast tutaj - uderzenie prosto w nos. To, co zostaje, kiedy juz pieczarka zniknie, jest w miare przyjemne, ale co z tego, jeżeli zapach szybko znika? Generalnie trwałość Creedów pozostawia wiele do zyczenia. No, na tym tle calkiem sympatycznie wypada Original Vetiver (nie próbowałem jeszcze Aventusa, Vikinga, Himalai i SMV, co wkrótce nadrobię).
Póki co, na razie jakos nie przemawia do mnie magia tej firmy.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post18 lipca 2018, 16:40 - Śr

jest nowy klon Creeda, bohatera wątku, oczywiście od Vintage Parfums, a nazwa notentego: Rush of Unicorns

obecnie na zachodnim yt jest rosnący hype na tego jednorożca

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 lipca 2018, 21:41 - Śr

jest bardzo elegancki
i na pewno nie jest to jakieśtamsobie pachnidełko
pieczarki może
choć ja tego nie czuje
a na pewno na mojej skórze nie jest mdły

davegreg

Post31 lipca 2018, 15:05 - Wt

Witam,
Generalnie to mój pierwszy post na tym forum, ale myślę że szybko się wdrożę :D

Wracając do tematu to MI jest moim ulubionym Świeżakiem na lato z pewnością mogę go polecić. Są jednak minusy tego pachnidła, a raczej całej marki Creed. Tak jak uwielbiam zapachy Creeda (a mam kilka różnych butelek) to jak ogólnie wiadomo, ich perfumy nie słyną z dobrych osiągów oraz dochodzi istotny problem różnic pomiędzy poszczególnymi batchami. Nie jest to niestety wyłącznie problem sławnego Aventusa i w przypadku MI też zróżnicowanie pomiędzy Batchami występuje.

Miałem butelkę MI z 2017 roku po czym kupiłem 120ml z 2015 - muszę przyznać, iż pomiędzy nimi jest bardzo duża różnica. Tak np. zarówno projekcja jak i trwałość jest dużo lepsza w zapachu z 2015. Poza tym zapach z 2015 jest dużo mniej słony i na pierwszym planie są owoce, a jedynie w tle pojawia się akcent morski.

Dodam, że jak kupiłem butelkę z 2015 to po pierwszych testach na skórze myślałem, że sprzedano mi podróbkę- dlaczego? Bo zapach przez pierwsze 30 minut ma dziwną jakby metaliczną nutę, coś trochę jak zapach zardzewiałej rury + zapach leżącej długo w cieple, skisłej już limonki/cytryny. Jednak po 30 minutach wszystko się wyjaśnia i nieprzyjemna nuta znika, a pojawia się piękny delikatny owocowy zapach z nutą morską przypominający zapach arbuza zamoczonego w słonej wodzie morskiej.

Projekcja jest umiarkowana, jednak na mojej skórze dużo lepsza niż Aventusa! To jest zapach na plażę i tym samym kocha on wiatr i nawet po kilku godzinach od aplikacji jeśli pojawi się podmuch wiatru to zawsze czuję w powietrzu tą piękną owocowo-słoną nutę. Jeśli chodzi natomiast o trwałość to batch z 2015 na mojej skórze radzi sobie świetnie i spokojnie na skórze czuć zapach nawet po 10h od aplikacji. Batch z 2017 ma ma słabszą zarówno projekcje jak i trwałość oraz zapach, jednak jak wspomniałem ma ładniejsze otwarcie i przez ok 30 min pachnie lepiej niz batch 2015, jednak potem już zdecydowanie przegrywa.

Pozdrawiam,
Dawid
Ostatnio edytowano 31 lipca 2018, 15:24 - Wt przez davegreg, łącznie edytowano 2 razy

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post31 lipca 2018, 15:10 - Wt

witaj, zgrabny pierwszy post :)
creed generalnie jest taki jak go opisałeś, ale m.in. za to kocham tę markę :)

davegreg

Post31 lipca 2018, 15:19 - Wt

Jeśli chodzi na przykład o inny zapach Creeda tj. Aventusa, to poddaję się niestety.

Jak kocham ten zapach- szczególnie to niesamowite owocowe otwarcie z kremową nutą i zapach delikatnego drewna w tle, to jednak osiągi są tego pachnidła są po prostu jakimś dowcipem. Myślale, że trafiam na złe batch'e, ale po kupieniu 5 róznych butelek zdałem sobie sprawę, że każdy batch po 2015 osiągi ma mizerne. Na mojej skórze Aventus ma max 1 godzinę projekcji i po tym czasie jest wyczuwalny jedynie jak wącham skórę w miejscu aplikacji. To jakaś kpina i takie coś nie powinno mieć miejsca w perfumach które kosztują ponad 1000 zł. za butelkę (obecnie na iperfumy wielka wyprzedaż po 1400 zł. za butelkę hahah)

Wracając do topicu to uważam, że IM jest duże lepszym wyborem- fakt nie jest tak unikalny, nie ma tak cudownego otwarcia, nie łączy w sobie słodkości, kremowości a jednocześnie 100% męskości w jednym zapachu, ALE ... można kupić butelkę za mniej niż 500 zł. cudownie się go nosi w upalne dni, a zapach ma lepsze osiągi i bez problemu można go czuć na sobie nawet 6-7 godzin po aplikacji, a na skórze czuć go spokojnie +10h.

Bear Nose

Forumowicz

Post31 lipca 2018, 16:54 - Wt

davegreg Kolego:) Trwałość chyba zależy od skóry tego czy jest tłusta czy sucha, na mnie Creed Aventus 22 godziny do 24 godzin czuje projekcje wtedy juz 'dry down' dookoła szyji głowy :), poproszę podaj jakie batch code posiadasz :?: :) może mam te same

davegreg

Post31 lipca 2018, 19:27 - Wt

mam 16m01, 16c01, 17s01, 17t01, 17w01, 17v01, 17x01 - najlepsze osiągi ma 17t01 i drugi jest 17w01

CO do trwałości to Aventusa na skórzę w miejscu aplikacji czuję długo ale projekcja jest mega słaba. Generalnie moja skóra lubi się z perfumami, jednak Aventus to typowa nieodwzajemniona miłość.

Co ciekawe mam krem po goleniu Aventus i ma lepszą projekcie niż perfum haha

Ale żeby nie robić offtopicu to podkreślę, że MI bardzo dobrze mi się nosi. Mam go na sobie dziś i mimo aplikacji o 9:00 czyli ponad 11 godzin temu nadal czuję go w powietrzu, a na skórzę w miejscu aplikacji czuje go mega wyraźnie.

Jester napisał(a):Zamówiłem próbkę z myślą o ew. zakupie flakonu. Zastanawiałem się czytając poprzednie opinie o co chodzi z tą pieczarką - już wiem! Kilkanaście minut od aplikacji pojawia się na krótko, ale bardzo wyraźnie i nie jest to sugestywne. Arbuz jest wyczuwalny od początku do końca, ale zdecydowanie wolę ananasa :D
Mając GITa i Aventusa nie znalazłem argumentu skłaniającego mnie do zakupu. Testuję Creedy dalej.

Może daj mu drugą szanse, jednak poszukaj lepszy batch. Jak pisałem wcześniej ja miałem najpierw butelkę z 2017 i perfum byl ok ale nie zachwycał, jednak teraz mam flakon z 2015r. i zdecydowanie lepiej on pachnie.

Daj znać jaki batch testowałeś.

turbosnail napisał(a):jest nowy klon Creeda, bohatera wątku, oczywiście od Vintage Parfums, a nazwa notentego: Rush of Unicorns

obecnie na zachodnim yt jest rosnący hype na tego jednorożca

Ciekawe jak to pachnie- butelki w ciemno na pewno nie kupię, ale chętnie odkupię odlewkę. NIestety ale po hype na super klona Aventusa tj. Pineapple Vintage Intense zamówiłem z USA flakon i niestety to był błąd. Leży i kurzy się. Po prostu nie leży mi ten zapach i poza dry down'em nie przypomina mi Aventusa.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex